Страница 42 от 98 ПърваПърва ... 3240414243445292 ... ПоследноПоследно
Резултати от 616 до 630 от общо 1459

Toshiba LCD TV / Faq - обсъждане и мнения - част 2

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,577
    #616

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    Цитат Първоначално публикувано от vessel

    Цветната температура? При мен е "студено", "топло" и "естествено". Иначе синьото , зеленото и червеното могат да се слагат на разни нива. Сложих зеленото на минус 2 и си поиграх с другите настройки и в общи линии биват нещата. Но странното е че съм гледал на друг Toshiba, LED, 100Hz (сега не си спомням точния модел) и там не трябваше никакво допълнително настройване, картината си беше перфектна. Затова реших да е точно тази марка и в началото доста се подразних от цветовете на моя. Но нещата се понадеридиха. Мерси
    Е, явно моят стар бюджетен модел е с повече опции за настройка -сложи го тогава на warm или използвай режимите Hollywood 1, Hollywood 2 .А уредбата ти няма ли оптичен вход?

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Dec 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    9
    #617

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1
    Е, явно моят стар бюджетен модел е с повече опции за настройка -сложи го тогава на warm или използвай режимите Hollywood 1, Hollywood 2 .А уредбата ти няма ли оптичен вход?
    Hollywood 1, Hollywood 2 са ми доста безцветни с кафяв отенък, но на "стандартно" си напаснах в общи линии настройките. А уредбата ми е старичка и има само SCART и чинч. Ще пробвам на колегата съвета през слушалките

  4. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,488
    #618

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    Цитат Първоначално публикувано от crazytop
    Здравейте,

    нов съм във форума но няма как, ще търся помощ

    Преди два месеца купих тв Тошиба 32TL838 има опция за 3D но незнам какви очила да си купя и откъде. Дайте някакъв вариант на очила, защото ми е трудно да разбера какви трябва да са те...активни ли са пасивни ли...мъка. Ако има някъде каталог с цени ще е екстра. Благодаря предварително...

    цена
    http://www.technomarket.bg/products/...02g-3d-glasses

    Очилата за модели WL8ХХ, YL8ХХ и TL8ХХ
    TOSHIBA FPT-AG01G или TOSHIBA FPT-AG02G
    http://de.consumer.toshiba.eu/de/pro...G01G_3D_Brille
    http://de.consumer.toshiba.eu/de/pro...G02G_3D_Brille

    Код:
    model         ширина  височина  дълбочина  тегло с батерията   вид батерия   живот на батерията  Време за зареждане чрез USB порта на вашия телевизор
    TOSHIBA FPT-AG01G  180,6 mm  45,7 mm   171,1 mm    60,9 g    Lithium Ion CR2032   75часа             -
    TOSHIBA FPT-AG02G   173 mm   42 mm   173 mm       -       Lithium Ion     35 часа            за 23 часа
    Wireless Dongle WLM-10U2- Compatible with all models except the TL838/868G and RL838G models
    http://de.consumer.toshiba.eu/de/pro...ireless_Dongle

    Wireless Dongle WLM-20U2- Compatible with models RL838-Serie, TL838/868-Serie
    http://de.consumer.toshiba.eu/de/pro...ireless_Dongle


  5. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    21
    #619

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    Хора дайте акъл.Взех една TOSHIBA 46TL838G.
    Първия ми въпрос е има ли някъде къде да видя оптимални настройки на картината.
    Втория и по-важния е че имам проблем с изкарването на звук от PC-то на телевизора през HDMI???
    Значи кабелната ми е на Coolbox и е вързана през HDMI и няма проблеми.Звук си имам.
    PS3-ми е вързана през HDMI и пак няма проблеми, имам си звук.
    Пусна ли лаптопа ми вади само картина , но не и звук.DELL 1564 с Win 7-ца съм.
    Предполагам , че трябва да бърникна нещо в настройките на звука на компа, ама нещо не мога да намеря какво.Някакви идеи?
    Мерси предварително

  6. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,577
    #620

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    Аз съм със същия Дел и 7-ца -в контрол панела ,хардуер и саунд , саунд -menage audio devices .

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    21
    #621

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1
    Аз съм със същия Дел и 7-ца -в контрол панела ,хардуер и саунд , саунд -menage audio devices .
    Да ,да и аз го намерих ама благодаря все пак.Всичко е екстра.Я кажете къде да видя препоръчителни настройки на картината за TOSHIBATA 46TL838G

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,577
    #622

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    Потърси в нета ,но ме съмнява да намериш -още е нов модела. Я кажи как се справя на СД ,ХД и 3Д и с какъв панел е /на стикера отзад каква буква има -ако видиш в сервизното ,още по-добре/.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    21
    #623

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1
    Потърси в нета ,но ме съмнява да намериш -още е нов модела. Я кажи как се справя на СД ,ХД и 3Д и с какъв панел е /на стикера отзад каква буква има -ако видиш в сервизното ,още по-добре/.
    Да ти кажа засега от SD-то съм разочарован.Учочнявам че досега съм гледал на 29` CRT телевизор с кинескоп, и изведнъж прехвърлям на 46`.Струва ми се че не е достатъчно контрастен.Обаче като взема да увеличавам контраста и т.н. се появяват едни неприятни ...как да го кажа...като снежинки около образите.Все едно си пуснал някой рипнат филм с по-ниско качество.Незнам как точно да го обясня.
    Много и зависи кои канали гледам.Значи примерно на ТV 1000 картината е значително по-добра отколкото да кажем на Канал 3.
    Има разлика и дали гледам новини или филм на една и съща телевизия.На филм е значително по-добра картината.Може би аз си внушавам , незнам.
    За HD сигнала нямам забележки.Идеално е.
    Четох назад че се коментираше ъгъла на гледане.Да ви кажа, моето впечатление е че има доста голям ъгъл на виждане.В смисъл не потъмнява екрана.Относно панела и стикера ще кажа малко по-късно като се прибера и ще погледна.
    Я кажете дали ще мога да подкарам Blu-Ray филм от външен хард през player-a на Тоshiba-та?

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    801
    #624

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    И аз имам същият Тв 46TL838G от два дена, точно от SD сигнала пък съм очарован, по добра е от плазмата ми панасоник 42 инча от преди две години.На цифрова кабелна съм,и даже се чудя как дори и от близо няма пикселизиране и размиване.
    Досега не откривам обаче откъде се изключва overscan- а,виждам го че е включен на HD каналите, по местоположението на логото.

  12. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,577
    #625

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    Няма как досега да си гледал 29" CRT и изведнъж на 46" LCD СД сигнал да ти хареса - експериментирай с настройките -намали остротата ,пробвай различни стойности на DNR и MPEG NR /това само за СД/ -след няколко дена ще привикнеш .От цифровия тунер ли гледаш или от външен СТБ ? За стикера виж на 1 стр. в темата. Не съм запознат с възможностите на вградения плеър , но май тая година няма проблеми с mkv файлове,а за BD iso няма да стане .
    П.П. ivan1 не се знае как е кабеларката му ,а и ако гледа аналогова... За смяна на режима би трябвало да имаш бутон на дист. у-е /погледни си упътването/ -при мен е иконка с екран и две стрелкички.

    П.П.2 Сега видях -горе до бутона за 3Д е при теб.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    21
    #626

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    Значи малко съм учуден, тъй като отзад на капака на ТВ-то след серийния номер буквата е "К". Това би трябвало да значи че е с S-PVA матрица на САМСУНГ.А в същото време на първата страница пише че 46-ците на ТL серията са с матрици на А-MVA на AUO.

    И аз имам същият Тв 46TL838G от два дена, точно от SD сигнала пък съм очарован, по добра е от плазмата ми панасоник 42 инча от преди две години.На цифрова кабелна съм,и даже се чудя как дори и от близо няма пикселизиране и размиване.
    Досега не откривам обаче откъде се изключва overscan- а,виждам го че е включен на HD каналите, по местоположението на логото.
    Я кажи с какви настройки си.Телевизията ми е на Coolbox с външен СТБ.То реално на Coolbox телевизията им идва по оптичния кабел за Интернет-а.
    Аз при мен виждам пикселизиране и мажене ,най-вече на надписи и букви, ама пак казвам че не съм виждал други 46 -ци как бачкат на SD сигнал така че нямам много база за сравнение.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,577
    #627

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    В доставчика е проблема ,няма как да се елиминира ниския битрейд.

  16. Novice
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    2
    #628

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2

    цена
    http://www.technomarket.bg/products/...02g-3d-glasses

    Очилата за модели WL8ХХ, YL8ХХ и TL8ХХ
    TOSHIBA FPT-AG01G или TOSHIBA FPT-AG02G
    http://de.consumer.toshiba.eu/de/pro...G01G_3D_Brille
    http://de.consumer.toshiba.eu/de/pro...G02G_3D_Brille

    Код:
    model         ширина  височина  дълбочина  тегло с батерията   вид батерия   живот на батерията  Време за зареждане чрез USB порта на вашия телевизор
    TOSHIBA FPT-AG01G  180,6 mm  45,7 mm   171,1 mm    60,9 g    Lithium Ion CR2032   75часа             -
    TOSHIBA FPT-AG02G   173 mm   42 mm   173 mm       -       Lithium Ion     35 часа            за 23 часа
    Wireless Dongle WLM-10U2- Compatible with all models except the TL838/868G and RL838G models
    http://de.consumer.toshiba.eu/de/pro...ireless_Dongle

    Wireless Dongle WLM-20U2- Compatible with models RL838-Serie, TL838/868-Serie
    http://de.consumer.toshiba.eu/de/pro...ireless_Dongle


    Благодаря за отговора, ще отида да ги погледна направо в магазина тези дни

  17. nkd
    nkd е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    2,044
    #629

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    Цитат Първоначално публикувано от pasaden
    Значи малко съм учуден, тъй като отзад на капака на ТВ-то след серийния номер буквата е "К". Това би трябвало да значи че е с S-PVA матрица на САМСУНГ.А в същото време на първата страница пише че 46-ците на ТL серията са с матрици на А-MVA на AUO.
    Абе тази година Тошиба станаха като Самсунг не знаеш къде какво ще сложат . Добре е поне ,че си го пише на стикера панела. Радвай се ,че е S-PVA на Самсунг , защото иначе AUO имат по-лош ъгъл , но само толкова като минус.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    21
    #630

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1
    В доставчика е проблема ,няма как да се елиминира ниския битрейд.
    Я кажете кой от операторите доставя най-добър сигнал?Близу, Булсат...?
    Аз съм от Пловдив.
    Също така дали мога да ползвам тунера на Тошибата и да махна СТБ-то на Coolbox, че ми писна от различни дистанционни.
    и ако става през тунера на Тв-то това ще подобри или вложи картината?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 42 от 98 ПърваПърва ... 3240414243445292 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 1477
    Последно: 11-09-13, 18:47
  2. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  3. Отговори: 1389
    Последно: 20-07-12, 19:09
  4. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00
  5. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 16:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе