Страница 54 от 98 ПърваПърва ... 444525354555664 ... ПоследноПоследно
Резултати от 796 до 810 от общо 1459

Toshiba LCD TV / Faq - обсъждане и мнения - част 2

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,573
    #796

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    Еее ,тия избиха рибата -че точно пък и само от Карфур закупени -и какво ако си го купиш от ТМ няма да има същия проблем ?!?
    Не ги слушай -така е при почти всички кабеларки /и при СКАТ е така ,само че са черни лентите/и то точно за тия програми -в тях е проблема.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    122
    #797

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    Цитат Първоначално публикувано от vlad_vlad
    Тоshiba 42SL863...Моля предложете някаква идея за решение на проблема
    Булсат. Макар и доста зле,техния приемник ZHD100 изкарва идеална картина и на SD и на HD каналите.Имам същия телевизор и мисля,че Resolution+ прави перфектна картината.Направи сравнение с предлаганите канали и цени и реши сам. А решение на проблема с НВО пробвай с бутона за формат на картината.

  4. nkd
    nkd е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    2,044
    #798

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    vlad_vlad , Този проблем с лентите отстрани на НВО /НВО комеди се появи и при мен преди месеци на Близуу телевизора е Тошиба модел 2009г. . Първо се появи на НВО после на НВО Комеди и накрая на НВО+1 , като само на HD HBO се гледа нормално . До колкото знам проблема е в излъчването , защото го има и при други марки .

  5. Novice
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    3
    #799

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    Цитат Първоначално публикувано от nkd
    vlad_vlad , Първо се появи на НВО после на НВО Комеди и накрая на НВО+1 , като само на HD HBO се гледа нормално . До колкото знам проблема е в излъчването , защото го има и при други марки .
    Без да искам се получи едно бързо социологическо проучване и явно проблема произлиза от излъчването на самите програми.Може би трябва да се информират представителите на HBO. Все пак програмите им са в някаква степен допълнително платени. Не съм сигурен дали в България има реално представителство.В сайта им има само форма за обратна връзка без телефони и адреси.Мисля че регионалния им офис е в Румъния.
    От към техническата страна - доколко марката и модела на CA модула могат да окажат влияние в този случай?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    122
    #800

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    Цитат Първоначално публикувано от vlad_vlad
    От към техническата страна - доколко марката и модела на CA модула могат да окажат влияние в този случай?
    Никаква.Модула само декодира сигнала и няма отношение към формата на картината.Пробвай режимите "широк екран","кино" ...с бутона който е под този за включване на телевизора.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    10
    #801

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    И аз съм с ТОШИБА 863 .С Булсатком и техния ZHD100 нямам никакви проблеми нито с качеството нито с размера на каналите.Даже в момента цялата антена е в сняг,но Уимбълдън по FILM+ HD си върви прекрасно.Не им правя реклама на БСК,но правих проба с една кабеларка и резултата беше почти плачевен.Моят съвет е - направи проба и прецени сам.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    47
    #802

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    Цитат Първоначално публикувано от mitakaa86
    Някой от Вас пробвал ли е да гледа 3Д на тошиба тл 838 през компютара от домашната мрежа дали ще тръгне.Когато ТВ-то е свързано през ВГА входа към лаптопа губи ли се много от ка4еството? Весели Празници
    Здр,
    През вга незнам дали може.
    3Д се пуска ако си вързал тв-то през хдми, от флашка и длна сървър неможе 3д-бутона от дистанционното не реагира. През хдми връзка се пускат SideBySide, TopBottom, a Frame Packing ако хдми е 1.4 на видео картата, или на блу рей плеър външен.
    Освен това малко инфо каквото намерих и разбрах до сега за 3д форматите:
    SideBySide, TopBottom -> 3D Half HD (SBS -> 960x1080 на око), (TB -> 1920x540 на око) - и 2-та случая тв-то опъва картината до 1920х1080 за око.
    Frame Packing -> 3D Full HD (FP -> 1920x1080 на око) - тук няма нужда тв-то да опъва картината, и това е Blu Ray 3D формата.

    За сега съм пробвал 3Д с SBS, TB на 32тл838, FP - не. После ще пиша отзиви за 3д-то.

    Весели празници!

  10. Novice
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    7
    #803

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    Цитат Първоначално публикувано от isich
    Здр,
    През вга незнам дали може.
    3Д се пуска ако си вързал тв-то през хдми, от флашка и длна сървър неможе 3д-бутона от дистанционното не реагира. През хдми връзка се пускат SideBySide, TopBottom, a Frame Packing ако хдми е 1.4 на видео картата, или на блу рей плеър външен.
    Освен това малко инфо каквото намерих и разбрах до сега за 3д форматите:
    SideBySide, TopBottom -> 3D Half HD (SBS -> 960x1080 на око), (TB -> 1920x540 на око) - и 2-та случая тв-то опъва картината до 1920х1080 за око.
    Frame Packing -> 3D Full HD (FP -> 1920x1080 на око) - тук няма нужда тв-то да опъва картината, и това е Blu Ray 3D формата.

    За сега съм пробвал 3Д с SBS, TB на 32тл838, FP - не. После ще пиша отзиви за 3д-то.

    Весели празници!
    Мерси. Понеже моя лаптоп няма хдми и незнам какво ще се получи като свържа ВГА(с преходник) към ХДМи на тв-то. Весели Празници

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    47
    #804

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2
    Не знам. Пробвай да засечеш времето на работа с това от тази позиция в сервизното меню.
    Power On Time ??? може би
    Благодаря за инфото! Най-логично е този показател да е POT, макар, че от него разбирам че все пак ТВ-то е работило и то не малко време . Но така или иначе съм го взел(и мина срока от 2 дни за да го върна) и няма видими дефекти на картината, поне според моето непрофосионално око. А и съм го взел с 200 лв по-ниска цена от Техномаркет .
    Някой може ли да ми каже как да свържа звука от PC-то, защото нямам HDMI изход и ползвам DVI-a, но трябва да извадя и звука по някакъв начин, като имам две възможности: Стерео вход или оптика?

  12. pci
    pci е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    123
    #805

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    Цитат Първоначално публикувано от serpentiny
    Благодаря за инфото! Най-логично е този показател да е POT, макар, че от него разбирам че все пак ТВ-то е работило и то не малко време . Но така или иначе съм го взел(и мина срока от 2 дни за да го върна) и няма видими дефекти на картината, поне според моето непрофосионално око. А и съм го взел с 200 лв по-ниска цена от Техномаркет .
    Някой може ли да ми каже как да свържа звука от PC-то, защото нямам HDMI изход и ползвам DVI-a, но трябва да извадя и звука по някакъв начин, като имам две възможности: Стерео вход или оптика?
    Много ясно че през оптиката е къде,къде по добре......

  13. nkd
    nkd е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    2,044
    #806

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    Цитат Първоначално публикувано от bo4eto
    И аз съм с ТОШИБА 863 .С Булсатком и техния ZHD100 нямам никакви проблеми нито с качеството нито с размера на каналите.Даже в момента цялата антена е в сняг,но Уимбълдън по FILM+ HD си върви прекрасно.Не им правя реклама на БСК,но правих проба с една кабеларка и резултата беше почти плачевен.Моят съвет е - направи проба и прецени сам.
    То и със СТБокса на Близу няма проблем , те техните устройства си ги настройват дори и сигнала да е нестандартен , ама телевизорите са направени по стандарти . Проблема е от тях , защото преди ги нямаше тези ленти на НВО , после както казах се появиха последователно и при трите програми . Явно Тошиба не разпознава този "стандарт" и не може да разпъне до край . Впрочем нека колегите ,които са на Близу със други марки да споделят как е при тях , разбира се когато си ползват вградения DVB-C тунер , а не през СТБ.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,466
    #807

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    Цитат Първоначално публикувано от vlad_vlad
    Без да искам се получи едно бързо социологическо проучване и явно проблема произлиза от излъчването на самите програми.Може би трябва да се информират представителите на HBO. Все пак програмите им са в някаква степен допълнително платени. Не съм сигурен дали в България има реално представителство.В сайта им има само форма за обратна връзка без телефони и адреси.Мисля че регионалния им офис е в Румъния.
    От към техническата страна - доколко марката и модела на CA модула могат да окажат влияние в този случай?
    Направил съм го още преди 2 месеца. НВО бяха пуснали една анкета и аз я попълних с доста критики....и съвети да си размърдат задниците. Проблема се нарича Булсатком - орязали са хоризонталната резолюция на картината.
    Лично аз се надявам скоро време да спрат сигнала на НВО SD и да остане само НВО НD.

    Пробвай да си оправиш проблема с бутона за формат на картината. Виж също дали има нов фирмуер.


    Цитат Първоначално публикувано от mitakaa86
    Мерси. Понеже моя лаптоп няма хдми и незнам какво ще се получи като свържа ВГА(с преходник) към ХДМи на тв-то. Весели Празници
    Нищо няма да се получи!! Смени си видеокартата - с HDMI

    Цитат Първоначално публикувано от serpentiny
    Благодаря за инфото! Най-логично е този показател да е POT, макар, че от него разбирам че все пак ТВ-то е работило и то не малко време . Но така или иначе съм го взел(и мина срока от 2 дни за да го върна) и няма видими дефекти на картината, поне според моето непрофосионално око. А и съм го взел с 200 лв по-ниска цена от Техномаркет .
    Някой може ли да ми каже как да свържа звука от PC-то, защото нямам HDMI изход и ползвам DVI-a, но трябва да извадя и звука по някакъв начин, като имам две възможности: Стерео вход или оптика?
    Кабел стерео жак 3,5 мм - стерео жак 3,5 мм.

  16. Novice
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    7
    #808

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2
    Нищо няма да се получи!! Смени си видеокартата - с HDMI
    Значи трябва да сменя лаптопа,понеже видеокартата е вградена ...

  17. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,466
    #809

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    Цитат Първоначално публикувано от mitakaa86
    Значи трябва да сменя лаптопа,понеже видеокартата е вградена ...
    Телевизора има ли VGA вход отзад ?
    Aко свързваш компютър с D-SUB изход към телевизора с кабел VGA-VGA, задължително си вземаш 15 пинов кабел иначе компютъра не разпознава телевизора.
    Ако имаш само DVI изход на компа използвай DVI-HDMI кабел. Възможно е да нямаш звук - някои видеокарти не подържат звук по DVI. За да оправиш проблема ти е нужен още един кабел 3,5мм жак - 2 чинча.

  18. Novice
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    7
    #810

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    Имам само ВГА изход на лаптопа ,как да подкарам 3д

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 54 от 98 ПърваПърва ... 444525354555664 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 1477
    Последно: 11-09-13, 18:47
  2. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  3. Отговори: 1389
    Последно: 20-07-12, 19:09
  4. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00
  5. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 16:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе