Страница 53 от 98 ПърваПърва ... 343515253545563 ... ПоследноПоследно
Резултати от 781 до 795 от общо 1459

Toshiba LCD TV / Faq - обсъждане и мнения - част 2

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,573
    #781

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    За PANASONIC TX-P50GT30E -няма спор /само дето го няма в наличност/ ,но между SONY KDL-46HX720BAEP и 46WL863 аз бих избрал Тошиба-та .

    А ,изпревариха ме .

  2.  
     
  3. pci
    pci е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    123
    #782

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    Цитат Първоначално публикувано от nkd
    Като махнем Панасоника , защото е плазма и не е коректно да се сравнява , как реши ,че това Сони е по-добро от Тошибата ?
    Ами гледах и двата на живо....и Сонито много по ми хареса,не знам Тошибата колко дизайнерска се води, но на мен хич не ми хареса дизайна и,да не говорим Сонито каква картина вадеше в сравнение с нея.......то е ясно че всеки си има различен вкус,аз коментирам това което съм видял с очите си,а не какво съм прочел като характеристики.

  4. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,467
    #783

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    Цитат Първоначално публикувано от polki
    Каква е разликата между двата модела на Тошиба:

    http://www.technomarket.bg/products/...shiba-55wl863g

    http://www.technomarket.bg/products/...shiba-55wl753g

    и по-специално какви екстри в повече предлага по-новия модел TOSHIBA 55WL863G в сравнение със стария TOSHIBA 55WL753G...

    Ще се радвам да прочета всяко едно мнение
    Маркирай избраните от теб за сравнение модели и после кликни - горе вляво на Сравнитъ избраннъе
    http://tv.toshiba.ru/lcd-tv/over-50-screen-size

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    47
    #784

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    @hristoslav2
    Един въпрос, тъй като никой не може да ми отговори на въпроса кой параметър е за експлотационно време, аз стигнах до следното подменю(Production - Self Check) от сервизното меню, като има един ред POT срещу който има 4 цифрен код който се увеличава с времето, та възможно ли е това да е този таймер?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    21
    #785

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    Цитат Първоначално публикувано от nkd
    georgievbor , Пробвай да вземеш сигнала за "проблемния"директно преди тройния слитер и виж дали пак си пречат с плеара , защото са направили сложна връзка и може да се бъгва от някои компоненти в нея , примерно кофти сплитер .Евентуално можеш да махнеш сплитера и да вземеш сигнал от СТБокса , той трябва да има антенен вход и ИЗХОД , обикновенно те така правят връзката , освен ако не се налага затихване на сигнала .
    nkd
    Вързах телевизора директно преди сплитера - проблема го има и тогава. Купих и това - http://www.technopolis.bg/b2c/detail...3-(FC-D+FCON+) - но с него на някои програми (БНТ, БТВ, Нова, ТВ7) качеството на сигнала пада повече от 50% и съответно картината започва да нацепва.
    Моля Ви дайде съвет какво да правя?

  7. nkd
    nkd е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    2,044
    #786

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    За съжаление галваничния делител намалява в някаква степен силата на сигнала и ако по начало ти идва по -слаб сигнал може да се сриват някои пакети .Зависи и от качеството и параметрите на делителя/също както при сплитерите/. След като и с делителя пак го има проблема , може би ще трябва да се обърнеш към сервиза .

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    21
    #787

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    Цитат Първоначално публикувано от nkd
    За съжаление галваничния делител намалява в някаква степен силата на сигнала и ако по начало ти идва по -слаб сигнал може да се сриват някои пакети .Зависи и от качеството и параметрите на делителя/също както при сплитерите/. След като и с делителя пак го има проблема , може би ще трябва да се обърнеш към сервиза .
    Всъщност не съм пробвал дали с делителя проблема съществува, тъй като той намаява сигнала и директно го махнах. Не ми се ще оправянето на един проблем да създаде друг. Мислиш ли, че в сервиза ще уважат такъв проблем, тъй като поотделно работят перфектно?

  10. nkd
    nkd е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    2,044
    #788

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    За да си сигурен пробвай с делителя,поне да знаеш дали по кабела на НЕТ1 не тече някаква отечка или кофти сплитер да товари . Виж и само със стайна антена какво става . Телевизорчето е малко можеш да го занесеш и пробваш при някой комшия или приятел на друга цифрова. Като изчерпиш вариантите без резултат- в сервиза .

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    20
    #789

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    Цитат Първоначално публикувано от loshiat
    Този http://www.technomarket.bg/products/...shiba-40tl838g дали е хубав като качество ,цена и характеристики.Ще се гледа кабелна и спорт и филми от торентите.Със кабел ще го свържа към комп.И каква е уловката на това изплащане за 6-10 месеца без лихва,без такса само 10% първоначална вноска.Става въпрос за Техномаркета.
    Преди два дни от Карфур си взех това чудо: http://eu.consumer.toshiba.eu/en/products/tv/32EL833 за 599 лв. с безлихвен заем от Уникредит. Като сметнем, че съм супер съмнителен към повечето неща и аз не вярвах на тези "сладки приказки" за безлихвен заем, е то пък от друга страна как да имаш вяра на банка. Но в крайна сметка изплащаш точно сумата обявена в магазина. Единственото оскъпяване е че сключваш застраховка за девет месечния период, която излиза по 2 лв. на месец, но не мисля че е чак такъв голям проблем. Другото оскъпяване евентуално може да се получи ако тръгнеш да плащаш вноските през други банки и трябва да плащаш +1,2 лв. за банков превод или нещо подобно, но ако правиш вноските направо в Уникредит ти е безплатно.
    А колкото до ТВ-то, ами за 600 лв. си е просто перфектен LED LCD, ама и аз не съм много капризен, като се има в предвид че досега карах с 8 год. CRT Vestel. Само че имам един въпрос, може би тъп въпрос, но все пак ще го задам: може ли да му стане нещо на ТВ-то ако го свържа с РС на който има някакъв вирус, респективно му сложа и флашка с вирус, не че не ги проверявам ама все пак.

    Весели празници на всички.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    119
    #790

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    Не може, свързвай спокойно.

  13. Member
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    367
    #791

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    Toshiba TL838 изчезна от сайта на Техномаркет.
    Дали са свършили?

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    59
    #792

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    Като нищо.....

  16. Novice
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    7
    #793

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    Някой от Вас пробвал ли е да гледа 3Д на тошиба тл 838 през компютара от домашната мрежа дали ще тръгне.Когато ТВ-то е свързано през ВГА входа към лаптопа губи ли се много от ка4еството? Весели Празници

  17. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,467
    #794

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    Цитат Първоначално публикувано от serpentiny
    @hristoslav2
    Един въпрос, тъй като никой не може да ми отговори на въпроса кой параметър е за експлотационно време, аз стигнах до следното подменю(Production - Self Check) от сервизното меню, като има един ред POT срещу който има 4 цифрен код който се увеличава с времето, та възможно ли е това да е този таймер?
    Не знам. Пробвай да засечеш времето на работа с това от тази позиция в сервизното меню.
    Power On Time ??? може би

  18. Novice
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    3
    #795

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    Здравейте, в началото на ноември закупих от Карфур-Русе Тоshiba 42SL863 на промоция. До преди няколко дни гледах кабелната с техния Box свързан със SCART към телевизора. За да ползвам реално HD поисках от кабелния оператор да смени бокса с друг с HDMI изход-отговориха ми че не предлагат такива и предложиха CA модул. След направените настройки имам перфектно качество на HD каналите и на всички кодирани програми с изключение на HBO и HBOcomedy. При тях от двете страни на екрана има вертикални трептящи ленти широки около 5 см.Има нещо като изместване на картината и в тези 5 см отдясно има картина която трябва да е в ляво.Освен това в тези трептящи ленти има и някакъв фон останал от предходния канал гледан преди да се превключи на някой от тези канали.След многократните ми разговори с кабелния оператор ми беше обяснено че този проблем го има само на телевизорите от същата серия закупени от Карфур и те не могат да направят нищо повече освен да върнат старото положение - което аз не искам. Моля предложете някаква идея за решение на проблема или поне какво бих могъл да поискам от кабелния оператор така че да ги накарам да се понапънат за намиране на решение.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 53 от 98 ПърваПърва ... 343515253545563 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 1477
    Последно: 11-09-13, 18:47
  2. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  3. Отговори: 1389
    Последно: 20-07-12, 19:09
  4. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00
  5. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 16:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе