Вижте резултатите от анкетата: Коя марка и модел предпочитате?

Гласували
24. Не можете да гласувате в тази анкета
  • NA

    0 0%
  • NA

    0 0%
Отговори на анкетата
Страница 43 от 178 ПърваПърва ... 3341424344455393 ... ПоследноПоследно
Резултати от 631 до 645 от общо 2666
Like Tree1317Одобрявам

Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #631

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    велев ,според мен не си прав.махнах 3 гаранционни машини и не съжалявам за избора,а парите са събирани лев по лев и после КЕФ.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,989
    #632

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    За Тебе пък изобщо не съм се сещал дори. Ама началния избор на марки ти е бил лош.

  4. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #633

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    От Дайкина се отказах ,понеже си мисля че много ще духа във стаята която е 24 кв и копа му е относително по малък.А и стаята не е стандартна правоъгълна а по скоро е ромбовидна.Иначе съм наясно какво искам.Апартамента е 3 стаи които излизат в общ коридор който е 6 кв.За едната спалня която е 12.5 кв съм нагласил вече една японска 7 ца ,за детската която е 15.5 също ще има нещо но по нататък.В хола с кухеннския бокс който е 24 кв ,искам да сложа Sharpa или Ldcto евентуално като да стои отворена врата към коридора ,също да помага за коридора и климатика от спалнята ,но понеже той е по слаб основно трябва да се разчита на този от хола.А и аз не очаквам в коридора да е много топло ,но просто да е отвърнат въздуха.Вероятно Nocriata би се справил чудесно но цената е 2400,като цяло ако добра 12 ка като тези двата би се справила с така описаната ситуация предпочитам този вариант.Естествено ,когато навън стане - 15 за седмица - две,примерно ще се затваря вратата към коридора и смятам че тогава около 3,5 кв ще са достатъчни за поддържане на 21-22 гр в стаята която е 24 кв ,и в която все пак ще има и готварска печка,хладилник и телевизор които излъчват малко или много.А през по голямата част от зимата температурата тук във Варна не пада под -5,-7 и при това положение смятам че посочените климатици трябва да се справят и със коридора или общо 30 кв ,като ще сеподпомагат и от този в спалнята а по нататък и от един в дестката.

  5. Novice
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    8
    #634

    спешно!избор на климатик

    Здравейте! Имам нужда от помощ за избора на инверторен климатик за отопление!Стаята е северна,вътрешна изолация :2см фибран ,ПВЦ дограма,последен етаж,14 м2 (36-37м3)спалня!Спрял съм се на следните 2 климатика(за около 1100лв):http://www.klimatici-pleven.com/ASHG-09LMCA.html и http://www.**********************/klim...-wpa-1610.html везните клонят към фуджицото но скоро един приятел си сложи такова и каза че се чува доста неприятно клокочене!като се зачетох из форумите,се оказва ,че това е слабо място и при доста модели се чува осезаемо!Както казах по горе ,ще се монтира в спалня и искам да е тих!като минуси на Хитачито се споменава честото обезскрежаване на всеки час и трудни доставки на резервни части при аварии!Това чета по форумите!!!Относно паузите за обезкрежаване(честа но кратка) мисля че е нормално съдейки по мои лични наблюдения на работата на други марки климатици!Ще съм много благодарен на всяко мнение по въпроса ,тъй като до няколко дни трябва да го монтирам!!!
    Този пост е редактиран от ceko_d; 12-02-14 в 18:06.

  6. Member Аватара на JOKVN
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    412
    #635

    Отговор: спешно!избор на климатик

    Ако избираш според форума,няма да си купиш климатик,тука и климатиците от по 2бона биват оплювани.
    Mega, pulsedriverbg и joro_tt харесват това.

  7. Novice
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    8
    #636

    Отговор: спешно!избор на климатик

    В хола съм с Panasonik CS-E12LKE-3 (малайзииски) и съм много доволен!но ми идва над бюджета!

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    67
    #637

    Отговор: спешно!избор на климатик

    И ако можеш сложи нагревател на външното тяло, преди монтажа , че после става сложно.
    Този пост е редактиран от mcea; 13-02-14 в 07:20.

  10. Novice
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    RUSE
    Мнения
    3
    #638

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    На есен ще си имам ученик вкъщи и ще хубаво да отоплявам поне една стая постоянно (в момента съм с локално парно и през деня няма да има кой да го пали).
    Къща в Русе на два етажа - аз съм на първия. Външна изолация 8 см. Дограмата е дървена със стъклопакет и външни ролетни щори (щорите много пазят и зиме и лете).
    Стаята е:
    - юг - 3м. 8см. външна изолация, прозорец 1.2*1.5;
    - изток - 4м. към тераса без изолация, прозорец 1.2*2 (предвижда се да увелича стаята като взема 3 кв.м.(3/1) от терасата - тогава ще сложа и добра изолация);
    - север 3м. към кухня и коридор;
    - запад 4м. към стълбище с 4см. вътрешна изолация,
    - височина на стаята 2.40,
    - окачен таван с гипсокартон и 5 см. минерална вата,
    - пода е с паркет върху поне 10см. сгурия
    - общо 12 кв.м. / 29 куб./м. (след увеличението ще е 15 кв.м / 36 куб/м.).
    Смятам че като увелича стаята няма да ми се увеличат загубите при отопление даже напротив (поради изолацията която ще сложа).
    За сега съм се спрял два климатика (ASHG09LUCA и ASHG09LMCA) и като че ли не виждам кой знае какви разлики в показанията които да си заслужават 300 лева.
    а и 1500 лв. без монтажа като че ли ще ми дойдат множко. смятам да ползвам и кредит за енергийна ефективност.
    Мислите ли че тези 9-ки ще се справят - никога не съм се топлил с климатик, но като гледам показателите си мисля че са таман като за тази стая?
    Отворен съм за предложения и за други модели/марки стига да не са над 1500 лв.

  11. Novice
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    8
    #639

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Здравейте! Имам нужда от помощ за избора на инверторен климатик за отопление!Стаята е северна,вътрешна изолация :2см фибран ,ПВЦ дограма,последен етаж,14 м2 (36-37м3)спалня!Спрял съм се на следните 2 климатика(за около 1100лв):http://www.klimatici-pleven.com/ASHG-09LMCA.html и http://www.**********************/klim...-wpa-1610.html везните клонят към фуджицото но скоро един приятел си сложи такова и каза че се чува доста неприятно клокочене!като се зачетох из форумите,се оказва ,че това е слабо място и при доста модели се чува осезаемо!Както казах по горе ,ще се монтира в спалня и искам да е тих!като минуси на Хитачито се споменава честото обезскрежаване на всеки час и трудни доставки на резервни части при аварии!Това чета по форумите!!!Относно паузите за обезкрежаване(честа но кратка) мисля че е нормално съдейки по мои лични наблюдения на работата на други марки климатици!Ще съм много благодарен на всяко мнение по въпроса ,тъй като до една седмица трябва да го монтирам!!!

  12. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #640

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Колеги реших че така и така ще е втора ръка поне да взема нещо японско.Насочих се към модела Toshiba Ras-285NDR ,модел 2005 та ,с х-ки 3.6kw(0.3-8.00kw) при Cop 6.32 ,при 2 гр отдава 5.9 kw ,надявам се при - 12 да му остават поне 4.5 kw.Според вас ще ми свърши ли работа като мощност за 30 те кв ,стаята +коридорчето дори и при - 10 гр навън или да се насоча към по големия модел Ras-406NDR който е 6 kw-(0.5-9.7) но с по лош коп от 4.9 .Също така ме притеснява че за 285 Ndr дават охлаждане 2,5 до 4 кв ,дали ще се справи с охлаждането пък на тези 30 кв.И другото е как ви се струва цена от 1100 лв за 285 ndr.

  13. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #641

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от ^Rokera^ Виж публикацията
    Насочих се към модела Toshiba Ras-285NDR. И другото е как ви се струва цена от 1100 лв за 285 ndr.
    Екстра е! /с гласа на Ханко Брат/

  14.  
     
  15. Member Аватара на mirandi
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    419
    #642

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от ceko_d Виж публикацията
    Здравейте! Имам нужда от помощ за избора на инверторен климатик за отопление!Стаята е северна,вътрешна изолация :2см фибран ,ПВЦ дограма,последен етаж,14 м2 (36-37м3)спалня!Спрял съм се на следните 2 климатика(за около 1100лв):http://www.klimatici-pleven.com/ASHG-09LMCA.html и http://www.**********************/klim...-wpa-1610.html везните клонят към фуджицото но скоро един приятел си сложи такова и каза че се чува доста неприятно клокочене!като се зачетох из форумите,се оказва ,че това е слабо място и при доста модели се чува осезаемо!Както казах по горе ,ще се монтира в спалня и искам да е тих!като минуси на Хитачито се споменава честото обезскрежаване на всеки час и трудни доставки на резервни части при аварии!Това чета по форумите!!!Относно паузите за обезкрежаване(честа но кратка) мисля че е нормално съдейки по мои лични наблюдения на работата на други марки климатици!Ще съм много благодарен на всяко мнение по въпроса ,тъй като до една седмица трябва да го монтирам!!!
    Аз съм с въпросното Fujitsu ASYG09LМCA в спалня 12 кв.м./2,5 м. висока и мога да кажа че се справя отлично и мисля че дори идва малко множко, но държа и вратата към коридора отворена през деня , а нощем го оставям на тих режим . Немам оплаквания от шуртене , пукане и подобни паразитни шумове . Може и да съм случил на добра бройка , но и от другия Fujitsu ASYG12LUCA ,който се грижи за хола 21кв.м. , също немам оплаквания .

  16. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #643

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от ^Rokera^ Виж публикацията
    И другото е как ви се струва цена от 1100 лв за 285 ndr.
    Много пари за 10-годишен курник. Или ще е боядисан или с фалшиво дистанционно. По-добре вземи LDC-то.

  17. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #644

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Ами те хората си казаха че е боядисано вътрешното тяло.Иначе дистанционното било оригинално.Ldcto ми се струва че е доста по зле по показатели.Тошибата има максимум 8 кв и при 2 гр е почити 6 и това при коп 6,3 ,докато ldc е с макс 6.5 и при 2 гр сигурно е около 4 и това при коп 3,8 .А някой да има инфо дали въпросните ndri показват на тялото или дистанционното моментна консумация и външна температура.

  18. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,837
    #645

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    aruba_man, само не знам с какъв акъл сравянаваш NDR с LDC?! Пича трябва да е откачил напълно за да вземе китойчето...
    Между другото, въпросния " курник" както се изказваш е по добър като модел от твоята28-ца...И недей да спориш, защото мога да те оборя. Защото даже и понятие си нямаш кой какъв е отвътре и като цяло изпълнение.
    Този пост е редактиран от Aleksandars; 12-02-14 в 20:04.
    DUNDURMA, Kasap, justify и 3 други харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 43 от 178 ПърваПърва ... 3341424344455393 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на Климатик
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2843
    Последно: 01-01-16, 20:54
  2. Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2806
    Последно: 03-01-14, 08:52
  3. Помогнете в избора
    От Alex D във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 12
    Последно: 06-10-11, 22:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе