Вижте резултатите от анкетата: Коя марка и модел предпочитате?

Гласували
24. Не можете да гласувате в тази анкета
  • NA

    0 0%
  • NA

    0 0%
Отговори на анкетата
Страница 41 от 178 ПърваПърва ... 3139404142435191 ... ПоследноПоследно
Резултати от 601 до 615 от общо 2666
Like Tree1317Одобрявам

Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #601

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Ясно значи може да се ползва за отопленое дп макс - 7 , - 10 гр .Ще трябва да огледам нещо друго значи.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #602

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от ^Rokera^ Виж публикацията
    Ясно значи може да се ползва за отопленое дп макс - 7 , - 10 гр .Ще трябва да огледам нещо друго значи.
    Така и така си клошар, огледай дъртите японки.

  4. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #603

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Ползвам модел на Панасоник от тези години, само че конвенционалка - CU-A123KЕ - 4.2kW
    Според мен машината ще те топли. Поне аз съм доволен от моята.
    Но все пак компресорът е от Хеви, а не е оригинален скол на Matsushita. Зависи за колко пари, кой ще я монтира, дали ти дават някаква гаранция. Не знам дали бих рискувал с такъв "хибрид", освен ако не е 300-400 лева :P

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #604

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Така и така си клошар, огледай дъртите японки.
    Извинявай, но има хора които се обиждат на такива думи. За хора които не ти знаят тертипите, може да е отблъскващо от форума. Нищо лично! Иначе относно изречението ти в частта след запетаята - съм съгласен.

  6. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #605

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от V_Simeonov Виж публикацията
    Извинявай, но има хора които се обиждат на такива думи.
    Извинен си
    Нас с японките, откакто сме във форума ни наричат как_ли_не, пък никой не се е застъпил.
    Ако бехме толкова обидчиви да сме избегали на бегемайната.си
    Mega одобрява това.

  7. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #606

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Какво да се обиждам,вече съм нагласил едно Mitsubishi 7 ца втора употреба за спалнята.Панасоника го загледах понеже е Малайзийски ,със скрол компресор ,дават му 4,8 кв номинал и 6.5 максимал за топлене,но като гледам как му пада мощността би се справял със стаята ми до макс - 7 гр,след това варианта е да му се помага с конвектор/радиатор.Във Варна не са много дни с по ниски температури по принцип.Заглеждах го и понеже ще ми излезе на 400 лв с монтажа ,но явно не е за ниски температури този климатик.А Японско втора ръка за тази стая почва от 1000 нагоре с монтажа.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #607

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от ^Rokera^ Виж публикацията
    Какво да се обиждам,вече съм нагласил едно Mitsubishi 7 ца втора употреба за спалнята.Панасоника го загледах понеже е Малайзийски ,със скрол компресор ,дават му 4,8 кв номинал и 6.5 максимал за топлене,но като гледам как му пада мощността би се справял със стаята ми до макс - 7 гр,след това варианта е да му се помага с конвектор/радиатор.Във Варна не са много дни с по ниски температури по принцип.Заглеждах го и понеже ще ми излезе на 400 лв с монтажа ,но явно не е за ниски температури този климатик.А Японско втора ръка за тази стая почва от 1000 нагоре с монтажа.
    Стига машината да е ОК, защо да не се справи? Ще му е необходимо само да поддържа топлото, за какво са ти 4kW на -7? Ако не го изключваш изобщо, ще пее. Колко градуса "търсиш" и какво е помещението?

  10. Member Аватара на Bivola
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    547
    #608

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Рокер, какво Мицубиши взе?

  11. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #609

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Рокера, Е12CKP, ако е с читав компресор (оригинален рециклиран например или такъв от DKE) ще се справя идеално с помещението... Това е супер корав климатик.

  12. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #610

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Взех едно Mitsubishi msz cs 22t , 0,6-2,5-4 kw и 2,2 kw при - 12 гр ,смятам че няма да има грижи със 12,5 кв вътрешна спалня.Ако взема Panasonica той няма да се изключва но стаята в която ще е си е студена.24 кв.м ,или 63 куб.м. ,хол с кухненски бокс ,с 1 външна стена на север и 1 външна на изток ,с външна изолация от 6 см стиропор ,и общо 10 кв.м. стъкла с пвц дограма и стандартен стъклопакет.Под и над мене има хора топлещи с климатик.Имам идея при не толкова студено време да се отваря и към коридор който е 6 кв.м. ,но към него гледа и спалнята която е с Мицубишито,тоест евентуално двата климатика да го топлят.За компресора на Панасоника казват че е сложен преди 3 год.нов скрол от Mitsubichi Heavy.Освен да го отворя и да му видя точния модел на компресора .

  13. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #611

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Моя полу 12DKE безпроблемно топли (23-4 градуса) над 25м2 (не знам колко точно, май към 28) холче, което има 2 външни стени на изток и юг. Източната е цялата заета със средно хубава дървена дограма от тип Карабулев, като прозорците са с височина 3/4 от височината на помещението. Южната е пълна сянка и голям вятър. Под мен и над мен не се топли, външната изолация е минимална - предполагам не повече от 4см. Третата външна стена граничи с апартамент, който също не се топли, а четвъртата с коридора, който се топли с каквото дойде от спалнята.

    За малко да забравя - има един постоянно отворен на клапа прозорец в далечния край, там се усеща малко хлад като духа отвън.

    CKP на практика е почти същия климатик

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #612

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от AC_From_Hell Виж публикацията
    Моя полу 12DKE безпроблемно топли (23-4 градуса) над 25м2 (не знам колко точно, май към 28) холче, което има 2 външни стени на изток и юг. Източната е цялата заета със средно хубава дървена дограма от тип Карабулев, като прозорците са с височина 3/4 от височината на помещението. Южната е пълна сянка и голям вятър. Под мен и над мен не се топли, външната изолация е минимална - предполагам не повече от 4см. Третата външна стена граничи с апартамент, който също не се топли, а четвъртата с коридора, който се топли с каквото дойде от спалнята.

    За малко да забравя - има един постоянно отворен на клапа прозорец в далечния край, там се усеща малко хлад като духа отвън.

    CKP на практика е почти същия климатик
    И това да не е в Петрич.

  16. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,514
    #613

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Велев, правиш се на разсеян! Преди 10 години явно са липсвали или идеи, или хардуер за замерване на параметрите на климите под -5°С, поне при Панасоник. И идея си нямаш какво може и какво прави G125KE, както и модела им BKP. Тези 2 съкровища съм ги тормозил при -19°С, в неизолирани (тогава) къща и кооперация, и знам за какво става въпрос. Единствено тогава се наложи да работят нонстоп, за да ни поддържат телесния и духовен комфорт. Доколкото знам, СКР не е много по-различен от BKP, така че едва ли колегата пише глупости.
    Поздрави
    Aleksandars и AC_From_Hell харесват това.

  17. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #614

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Доста по-различна концепция на компресорите, но от гледна точка на параметри са почти едни и същи. В крайна сметка 6.5кВт максимал не са малко.

    Ако трябва и аз да съм съвсем точен като беше под -7 притварях прозореца... Не се спира пред нищо обаче, като е под 0-та (след -2 най-вече) се форсира повечко, ама топли много здраво, 51-2 градуса е на изхода. Обикновено не прави дефрости, освен ако не е супер влажно.

    Не е в Петрич, просто съм избрал правилните машини за моите помещения.

    Принципно цялата работа с Панасоник в този форум е (без да визирам Велев в момента), че хората масово го плюят заради проблемите с ДКЕ, очакват климатици за 1000 лева да топлят като такива за 1800 и в крайна сметка не познават машините толкова добре, колкото казват. А те наистина са добри машини...

  18. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,514
    #615

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Не ги плюят само заради DKE. Панасоник приеха, за съжаление, новата (вече стара) европейска концепция от 2008 година "cheap - cheap - cheap", разочаровайки потребителите. Не съм толкова навътре в нещата, но не съм чул вече да се ползват двуроторни скрул компресори, развъртащи се от 200W до 1600W. Залепиха им максимумите за минимумите, не само от Панасоник. Ако нещата не започнат да се променят в положителна посока, доста хора ще минат в домовети си паралелно на 100V. В момента у нас вакуумът е почти абсолютен за малки машини (за малки помещения) на 220V, предлагащи достатъчен комфорт за свикналите на такъв, за жалост. Много тъпо...
    Aleksandars одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 41 от 178 ПърваПърва ... 3139404142435191 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на Климатик
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2843
    Последно: 01-01-16, 20:54
  2. Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2806
    Последно: 03-01-14, 08:52
  3. Помогнете в избора
    От Alex D във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 12
    Последно: 06-10-11, 22:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе