Страница 2 от 35 ПърваПърва 123412 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 521
Like Tree24Одобрявам

Климатици Sharp

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #16

    Re: Климатици Sharp

    Канди за перални е номер едно тази марка небиваше да се излагаш да я опоменаваш като некадърна познавам доста хора които ползват такива перални по на 15-20 години включително и в къщи сме с такива 2 едната е на 20 години още работи безотказано новата е със сушилна перфектна машина си е кандито при пералните и сушилните за пране.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #17

    Re: Климатици Sharp

    TIMBERLAKE-не става за довод да казваш-Аз ползвам 2 бр и съм доволен.Преди климатиците съм работел в България сервиз няколко години и бях в Русе гаранционен на Канди,Силтал,Горене,Кроун и др.Бедна ти е фантазията колко гаранционни Кандита съм псувал за недомислиците пластмасов казан с пластмасови уши за амортисьорите,или за постоянно дефектиращите електронни програматори.
    Радвай се на твоите 2 работещи от стария материал и влез в сервиз на Канди да видиш другата истина.
    П.П.- при пералните и сушилните има само Бош,Миеле,АЕГ,Сименс,Привилег и т.н.

  4. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #18

    Re: Климатици Sharp

    мда сглобени в турция всичките до една .. при тия техники има само :
    каквото и да е ,с повечко гарнационен срок и като дефектира следващата ! 20 години ще го ползвам аз да се наказвам ....

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    287
    #19

    Re: Климатици Sharp

    Бах маа му. Аве вийсте е*ати компетентните хора. Климатици, коли, сега и перални. Утре сигурно и от генно-инжинерство ще "вдявате".

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #20

    Re: Климатици Sharp

    Ако визираш мен -какво да направя? Завършил съм "вишо" ДВГ и хобито ми е автомобилна литература.А не виждам някаква принципна разлика между пералните и климите като техника и сервиз .Работех като сервизен техник бяла техника и се преориентирах лесно към климите,че си бяха перспектива преди години.
    Виж,за генното инженерство си има хора.Ако беше нещо сходно,как да е...

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    408
    #21

    Re: Климатици Sharp

    ...

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #22

    Re: Климатици Sharp

    Огледах няколко сайта в БГ и примерно в Деком виждам цена 1424 лв,а на вносителя Пингвин е 1699 лв.Следващия негатив е шум 26dB на вътр.тяло,което е на нивото на об.конвенционалка.Сега нивата са 20-21 dB. И защо климатик 12ка на фреон 410 е направен с тръби 6 и 12 мм,като всички ,ама всички останали са със 6 и 10? Нещо не е наред.
    Сега видях,че явно в цената на Пингвин е включен "безплатния" монтаж.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #23

    Re: Климатици Sharp

    Vanko преди няколко години бях сервис на българия сервиз но се отказах от тях непомна при мен да е идвала пералня кадни за ремонт сякви други боклуци съм правил.Отказах се от тях защото мн се бавят с частите.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #24

    Re: Климатици Sharp

    ОК,само че в град като твоя колко Кандита са продали и в град като Русе.Нас пък ни бавиха с плащанията на гаранционните ремонти.

  12. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    941
    #25

    Re: Климатици Sharp

    Всички сме виждали невероятни модели на Шарп на 100волта, впечетления от тях ... май няма засега, но мога да кажа че евромоделите им ...не са от надеждните. Няколко факта: кумеца ми има Шарп къпен преди 2 години последен модел /не се сещам кой е, на следващото гости ще си го запиша/ струваше една камара пари, нискотемпературен ала бала ...миналата зима при -10 -15 града климата почти спря да бачка и беше принуден да го топли с 2 духалки по 2КВ, за тази зима подсили мощността с едно MHI. Съседка заби един Шарп от промоцита на Интерсервиз Узунов 1600лв, лятото още дойдоха да го сменят още в началото на зимата - купи си жената Фагор .....Това е което съм видял лично ...

  13. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    478
    #26

    Re: Климатици Sharp

    Малко повече инфо за така обсъжданите модели:
    12-ка 3,5/4.0 kW, консумация: 1090/1020W, така COP = 3,92 - доста прилично. Максимална студова/отоплителна мощност 4.0/5.5kW, Вътрешно тяло: 3 степенен вентилатор+ 1 автоматична, дисплей показващ или външна или вътрешна температура. Система за пречистване на въздуха Plazma cluster - одобрена в повечето европейски страни и този модел може да се монтира в болнични заведения. Режим "Clean" за почистване на вътрешния топлообменник от бактерии и микроорганизми след работа през зимата. По паспортни данни работи до -15 градуса в режим отопление. Вътрешното тяло за разлика от повечето (и всички които аз съм отварял напоследък климатици) има 3 датчика: 1 въздушен и 2 тръбни - 1 на разпределителния колектор и един по средата на топллобменника от другата страна.
    Външно тяло: Компресор Matsushita Electric, EEV, 5 датчика - 1 въздушен 1 на компресора и останалите са по тръбите- около кондензатора един преди крана, един на засмукването на компресора и т.н. Има 5 или 6 бушона и преброих поне 4 варистора, така че платката е добре защитена. 2-редов кондензатор и около комресора има топлкова кече колкото има сумарно в един Hitachi, Panasonic и Toshiba. Никелирани крака, за да не ръждясва като се завива с болтове към стойките (както Panasonic е12, например).
    Като цяло според мен доста добър продукт на първо четене (разглабяне). Силно се надявам, че няма да се изложи през зимата, когато ще му е и истинският тест.
    Повече инфо при желание на лична
    Хубав ден

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    478
    #27

    Re: Климатици Sharp

    А и тръбите за 12-ка са 6 и 10, зареден е с R410A до 10 метра - 1000гр, макс. дължина 15 метра над 10-я по 20 гр. R 410A/метър, денивелация 7 метра със задължителен маслен трап, захранване отвън, комуникация вътрешно външно 4-ка.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #28

    Re: Климатици Sharp

    И каква е клиентската цена на това чудо на техниката?
    Интересното е че гугъл изкарва друго вътрешно тяло:
    http://www.klimageraete24.de/klimage...C-12JHR-A.html

  17. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    478
    #29

    Re: Климатици Sharp

    тук веднъж ми направиха забележка да не се коментират цени в общественото пространство и се придържам към правилото

  18. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #30

    Re: Климатици Sharp

    Всъщност ще помоля valen1 да коригира заглавието на темата, тъй като моделът, който е снимал dindo e:
    AY-XPC12JR с външно тяло AE-X12JR.
    При XPC12JHR се използва същото външно тяло - AE-X12JR, което вероятно е довело до объркването.
    Дори няма да е лошо темата да стане "Климатици Sharp", а в мнението да се напише точния модел. Може да коментираме и другите модели на марката.

    Новият каталог е тук:
    http://www.ekomatik.com/download.php?file=Mzd8OTg3NDQ=

    Да не би друг да е поел вноса, тъй като на сайта на Интерсервиз не виждам въпросните нови модели.

    dindo, защо си триеш мненията???

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 35 ПърваПърва 123412 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 5
    Последно: 28-11-12, 17:23
  2. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)
    От kantonaa във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1699
    Последно: 31-12-07, 17:40
  3. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)
    От JoroM във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2354
    Последно: 31-12-06, 16:21
  4. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)
    От ВЕЛИНСКИ във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2332
    Последно: 31-12-05, 18:20
  5. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2004)
    От Julian във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 157
    Последно: 30-12-04, 17:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе