Страница 4 от 35 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 521
Like Tree24Одобрявам

Климатици Sharp

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    457
    #46

    Re:Климатици Sharp

    За тази квадратура и двата модела на Шарп, които си дал, ще ти вършат чудна работа!
    Както казах машините са японски, а това също е от значение...не са правени в някой друга страна с евтина работна ръка!
    Друго предимство на Шарпа е в гаранцията - 5 г. на външното и вътрешното тяло!
    Този модел пък е ААА клас - http://www.aquapoint.ru/model/1694/9190/, но пък идва много мощен за такава квадратура.
    Не размразява често, даже бих казал, че много рядко размразява, но това много зависи от условията.Когато размразява направо спира да духа, размразяването е около 5 мин., и докато трае тази процедура не духа студено, просто нищо не духа.След като размрази за 2-3 минути си връща зададената температура!Моят модел лично е шумен, но всички са шумни, безшумен климатик няма, ако ще и от 5 000лв. да е .

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    21
    #47

    Re:Климатици Sharp

    Здравейте,

    Какво е мнението ви за модел AY-U25SX. Ако някой го има - впечатления ?

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #48

    Re:Климатици Sharp

    Ненормално добър климатик с APF 6.6 и COP 6.44! 2.8 kW номинално на отопление, като може да се развърта до 6.3 kW. Отговаря на стандартите за 2010 г. в Япония! 16 кг вътрешно и 39 кг външно тяло. А и е красавец

    http://www.sharp.co.jp/aircon/spec/usx.html

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    457
    #49

    Re:Климатици Sharp

    Здравейте, момчета!

    Мисля вече да пускам климатика и искам да ви попитам какво се прави, когато минаваш от режим на затопляне към режим на охлаждане?
    Имаше нещо свързано със сушенето на топлообменника, но как да процедирам правилно?! Моля да ми отговорите по спешност, че жената...

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #50

    Re:Климатици Sharp

    Ползваш го на охлаждане колкото си сакаш.Когато решиш да го изключиш от режима,примерно вечер при захладняване,първо го оставяш само на вентилатор за 1 ч да си подсуши питата,тогава го изключваш напълно.Така се намаляват до минимум условията за завъждане на бацили,мухъл,плесени и др.симпатяги.
    Провери дали самия климатик няма подобна опция.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    457
    #51

    Re:Климатици Sharp

    Благодаря ти, Ванка!
    При мен режимите са: топло, студено, авто и сушене!
    Като го изключвам на сушене ли да го оставя или на авто?!
    Онзи ден като писах го сефтосах климатика за летния сезон.
    Имаше една функция Clean, която е избрах от дистанционното и горе на дисплея, където ми показва външната и стайната температура се появи цифрата 40 и през минута падаше надолу, докато стигна 0 и се самоизключи.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #52

    Re:Климатици Sharp

    Това Clean ще ползваш! Не го знам точно при Шарпа как работи, но то ще да е. През тези 40 минути усещаше ли се леко въртене на турбината, нищо, че клапите са затворени?
    "Сушене" е DRY режим, но той е да ти изсуши въздуха в стаята, като при него работи на много леко охлаждане (поправете ме ако греша). Така че при този режим по питата пак кондензира вода и не е подходящ за това, което искаш.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    457
    #53

    Re:Климатици Sharp

    Значи клапите си бяха отворени и се усещаше как си подухва!
    Благодара за съдействието!

  11. Novice
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    9
    #54

    Re:Климатици Sharp

    Ако не се лъжа при Шарпа тази функция Clean означава почистване на топлообменника на вътрешното тяло с плазмаклъстер йонизатор. Това се извършва докато самия климатик си работи, но унищожава всички симпатяга които може да се обарзуват в климатика.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #55

    Re:Климатици Sharp

    Плазмата на Шарпа унищожава гадовете във въздуха на стаята,а не върху питата.Разбира се,ако във въздуха няма гадинки,и върху питата няма да има. В каталога на Шарп изрично си пише,че образувала се по някакъв начин плесен върху питата не може да се премахне с плазмата.

  13. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    478
    #56

    Re:Климатици Sharp

    Тези мръсотийки се премахват с едно просто движение: натискане на бутон Clean на дистанционното управление. Функцията продължава около 30 мин.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    2
    #57

    Re:Климатици Sharp

    Здравеите хмоля някои да ми даде малко инфо за модела SARP AU-D28SEY благодаряви предварително

  16. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #58

    Re:Климатици Sharp

    Цитат Първоначално публикувано от demiev
    Здравеите хмоля някои да ми даде малко инфо за модела SARP AU-D28SEY благодаряви предварително
    Трудна работа е инфото за този модел. Произвежда се през 1993-4 година и единственият начин е да снимаш табелките на вътрешното и външното тяло и да ги покажеш тук.

  17. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,764
    #59

    Re:Климатици Sharp

    Цитат Първоначално публикувано от demiev
    Здравеите хмоля някои да ми даде малко инфо за модела SARP AU-D28SEY благодаряви предварително
    Тази детка е супер куче като модел...има железен агрегат и на вътрешното тяло диодите са разположени едни под друг в дясната част...Утре мисля, че ще ти дам инфо...

  18. Novice
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    2
    #60

    Re:Климатици Sharp

    ако успееш да ми дадеш поне малко инфо ще сам ти много благодарен

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 35 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 5
    Последно: 28-11-12, 17:23
  2. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)
    От kantonaa във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1699
    Последно: 31-12-07, 17:40
  3. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)
    От JoroM във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2354
    Последно: 31-12-06, 16:21
  4. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)
    От ВЕЛИНСКИ във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2332
    Последно: 31-12-05, 18:20
  5. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2004)
    От Julian във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 157
    Последно: 30-12-04, 17:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе