Страница 3 от 35 ПърваПърва 1234513 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 521
Like Tree24Одобрявам

Климатици Sharp

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #31

    Re: Климатици Sharp

    Изглежда коментарите по техническите параметри и снимките показани от dindo за конкретният модел не са се харесали на магазина, който ги продава и с който той работи. Принудили са го да изтрие всичко по темата, заплашен най-вероятно, че няма да му дават монтажи.

    Най-добре риба се лови в мътна вода, затова конкретно обсъждане на параметри и техният анализ не е в полза на рибарите. Друго си е да влезеш в магазина със завързани очи и да ти кажат марката Sharp, веднага съзнанието свързва тази японска марка с високо японско качество и повече не е необходимо да се убеждава клиента. Винаги ще има и риба и рибари.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #32

    Re: Климатици Sharp

    Ами аз в момента гледам снимките в кешираната тема чрез google. Ако на някой му е интересно, може да си ги намери Без съгласието на dindo няма да ги споделям.
    Накратко ще обобщя:
    AY-XPC12JR/AE-X12JR
    Двуредов топлообменник, DC компресор на Matsushita, произведен в Китай - 5RS092XFB01. На пръв поглед добре изработено външно тяло.
    Параметри: 3,5 (0,9 - 3,8) kW охлаждане; EER 3,21; 4,0 (0,9 - 5,5) kW отопление; COP 3,92.

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    390
    #33

    Re: Климатици Sharp

    Цитат Първоначално публикувано от vanko68
    Колеги,какво го хвалите тоя модел? Я се вгледайте в снимката с таблицата.EER то му е 3,21 !!!,а КОП не дават изобщо. Шумът му е 56-61 dB !!! За какво изобщо си чешете езиците? И ак се вгледате след зуумване в сглобките и заварките,и там ще видите неща,които не са за хвалене.
    И защо срещу клас D си личи сянка на стрелка ? Май нещо е преправяно.
    Бе тя цялата колонка с цифрите е подменена !!!

    eeeee шерлок холмс - все пак ясно си личи че тая лепенка е залепена върху лепенка на климатик МИДЕА :-)


    а ето и цялата фото сесия, незнайно защо изтрита

    http://www.soft-clima.com/index.php?...&#entry112

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    457
    #34

    Re: Климатици Sharp

    Аз и друг път съм си споделял мнението за моя климатик - Sharp AY-XP 12FR, но сега ще го направя отново, където му е мястото!
    Значи климатикът е закупен Октомври месец от "Интерсервиз-Узунови" за сумата от 1600лв.Машината беше на промоция - без олихвяване в рамките на 1 г.Блокът в който живея е ЕПК-строителство.На 1 ет. съм с тази машинка отоплявам хол+преходна спалня, което се изчислява грубо 26-28 кв.м.С 3 камерна ПВЦ-дограма съм, стените ми са с гипс-картон, без таваните.Под гипс-картона не съм слагал вата, лепен е.Сложих го единствено за изправяне на стените, така че нямам нито външна, нито вътрешна изолация.Подът ми е от истинския паркет(бук и дъб), но е някакъв ледник ви казвам.Вкъщи ходим с чехли, защото направо ти измръзват крачетата.До миналия месец Шарпчето работеше на най-ниската степен със зададени градуси 28-31гр. и поддържаше 28-29гр. Не ми е замръзвал нито веднъж.Перките и питата винаги са били кристално чисти,не съм видял скреж, лед и пр...Размразява си нормално, и единственото, което съм виждал е да излиза пара от външното тяло.Трябва да ви кажа, че на 1 ет. е някакъв ужас през зимата и всякакъв климатик, ако ще и от 5 000 лв. да е гарантирам, че ще види зор!Шарпчето, обаче не ме изостави нито веднъж, дори и в най-студените дни, когато беше -15гр.За Октомври месец съм платил ток - 53 лв., като вкъщи се готви всеки ден и бойлерът не се изключва.Компютър, телевизор и осветление работят в повечето случаи до 02-03 часа.За Ноември пък платих 58 лв., а за Декември - 94 лв.Това ми са впечатленията на този етап и за тази зима. Някой ако иска мога да го снимам, фотоапаратът ми е подръка!

  6. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    154
    #35

    Re: Климатици Sharp

    Цитат Първоначално публикувано от InternetZombie
    Аз и друг път съм си споделял мнението за моя климатик - Sharp AY-XP 12FR, но сега ще го направя отново, където му е мястото!
    Значи климатикът е закупен Октомври месец от "Интерсервиз-Узунови" за сумата от 1600лв.Машината беше на промоция - без олихвяване в рамките на 1 г.Блокът в който живея е ЕПК-строителство.На 1 ет. съм с тази машинка отоплявам хол+преходна спалня, което се изчислява грубо 26-28 кв.м.С 3 камерна ПВЦ-дограма съм, стените ми са с гипс-картон, без таваните.Под гипс-картона не съм слагал вата, лепен е.Сложих го единствено за изправяне на стените, така че нямам нито външна, нито вътрешна изолация.Подът ми е от истинския паркет(бук и дъб), но е някакъв ледник ви казвам.Вкъщи ходим с чехли, защото направо ти измръзват крачетата.До миналия месец Шарпчето работеше на най-ниската степен със зададени градуси 28-31гр. и поддържаше 28-29гр. Не ми е замръзвал нито веднъж.Перките и питата винаги са били кристално чисти,не съм видял скреж, лед и пр...Размразява си нормално, и единственото, което съм виждал е да излиза пара от външното тяло.Трябва да ви кажа, че на 1 ет. е някакъв ужас през зимата и всякакъв климатик, ако ще и от 5 000 лв. да е гарантирам, че ще види зор!Шарпчето, обаче не ме изостави нито веднъж, дори и в най-студените дни, когато беше -15гр.За Октомври месец съм платил ток - 53 лв., като вкъщи се готви всеки ден и бойлерът не се изключва.Компютър, телевизор и осветление работят в повечето случаи до 02-03 часа.За Ноември пък платих 58 лв., а за Декември - 94 лв.Това ми са впечатленията на този етап и за тази зима. Някой ако иска мога да го снимам, фотоапаратът ми е подръка!
    28-29° .... в ледник ако може посред зима с 3лв.ток....да прав си шарпа ти идва друга галактика...или поне от луната...

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #36

    Re: Климатици Sharp

    nebelservice-коментара ми е насочен срещу данните за този "елитен" климатик. EER =3,21 и шум 56 и 61 dB съответно на вътр.и вън. тяло говорят за какво ли не,само не добро за климатика.Шума на конвенционалка Дайкин 60ка е в пъти по-малък при два пъти по-мощен климатик.
    А това с лепенката ми говори какво ли не,само не добро за търговеца.Ще продавам стока за хиляди,а нямам 10 ст за мострата в магазина. Ми по-добре да се излагам,отколкото една рекламка да пльосна като хората.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    439
    #37

    Re: Климатици Sharp

    ИнтернетЗомби, ще кажеш февруари колко ток си платил, като ти изравнят сметката от енергото!

    28-29С дори и при СОР над 4.0 си е адска консумация при тия условия. Или го пускаш само вечер?

  10. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    941
    #38

    Re: Климатици Sharp

    Цитат Първоначално публикувано от InternetZombie
    До миналия месец Шарпчето работеше на най-ниската степен със зададени градуси 28-31гр. и поддържаше 28-29гр.
    Зомби, аз допреди 2 седмици се топлех с камина+водна риза, Т в стаята където беше тя рядко стигаше 30 градуса и рядко падаше под 24. Топлината от нея не може да се сравни с тази на климатик, от скоро имам две доста прилични машини и имам идея как може да топли климатик. Позволи ми да изразя съмнения относно твоите показания за Т, вероятно датчика на климатика не отчита правилно или ... се подгряваш с камина може би!

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    457
    #39

    Re: Климатици Sharp

    Вижте сега, момчета това не е някакъв хумористичен форум, където аз да си правя майтап и да се бъзикам, с когото си искам.
    Форумът е стабилен и тук пишат все сериозни момчета, аз не съм дошъл тук да си правя вятър на устата, а да си споделя опита с моята машина.
    Не ми вярвате.Защо си мислите, че ви лъжа?! Каква ми е файдата да ви лъжа?! Ако лъжа някого, първо лъжа себе си.Аз си споделям, а пък вие ако искате ми вярвайте.Няма да опря на никого нож в гърлото да ми вярва.Ако някой иска да се увери лично, да носи едно шише домашна ракия и да заповяда.Температурата, която показвал климатика не била реална, датчиците нещо я бъркали...ами имам три термометъра в хола,поставил съм ги на различни места, да не би и 3-те термометъра да не показват реално, А-А-А?!Стоя твърдо зад всяка дума, която съм казал!!!Единственото, с което мога да се съглася е, че топлината от климатика, не може да се сравнява с топлината на локалното парно или с тази на камината, която е с дръвчета!Другия месец искате ли да ви покажа и бележката за тока? Фотоапарата ми е подръка, мога да поставя на снимките дата, час и година за да видите каква температура поддържам в стаята.Все пак имам и бебе на 1г. и 3 м., което спи при нас в спалнята, а климатикът както казах е в хола.Затова поддържам такива високи градуси, за да може и в спалнята при бебето да е по-топличко...пък и на мне си ми е студено.Аз по принцип уж не съм зиморничав, но и при тези високи градуси по пижама ми е студено, може самият климатик да ме е изнежил нещо.При най-ниските температури, Шарпът поддържаше 28-29гр. на най-ниската степен.Не знам какво е да замръзне климатик, скреж и лед по външното тяло също не съм виждал.Сметките ми за ток вече ги описах, това е от мен засега!

  12. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #40

    Re: Климатици Sharp

    Аз лятото имам 40-50 лв сметки....Тоя шарп ..хм,ще си хвърля Дайкина .

  13. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #41

    Re:Климатици Sharp

    Споко - InternetZombie си е почистил филтрите и нещата са си дошли на мястото (зададени 22°, в стаята 22°). Не ги е бил чистил шест месеца и затова ми се струва че го е избузвал на 30° - та да лъхне малко топличко все пак - не че в стаята му е било 30°

    Цитат Първоначално публикувано от InternetZombie
    Преди си бях дал мнението за моята машина и бях казал, че нещо не ми харесва топлината в стаите.
    До скоро поддържах температура 28-29 градуса и се оплаквах, че ми е студено и много от момчетата тук ми се смееха.
    Много пъти дори си слагах ръката под жалузите да усетя струята и ми се струваше, че много слабо духаше.
    Един ден нещо ме загложди отвътре и се сетих за филтрите.Качих се аз на един стол, повдигнах капака, и какво да видя...едвам се задържах на стола направо лошо ми стана, когато видях, че филтрите бяха напластени с прах...ама прах да ти види окото!!! Свалих ги, почистих ги с прахосмукачката (направо светнаха) и елате да видите сега за какво става въпрос.Така се раздуха, че ще ми отвее главата още малко и топлината стана съвсем друга! Е, сега вече и аз мога да ходя по къси ръкави вкъщи на температура 21-22градуса.Горкото ми добиче, чак жал ме хвана като съм разбрал как съм го изтезавал .Като идваха вкъщи да ми го монтират техниците ми казаха, че тези филтри се сменят на 6 месеца и аз спокоен братче...
    Браво на "зомбито", сега ще се наслади вече на "истинската работа" на японски инвертор

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    346
    #42

    Re:Климатици Sharp

    какво бихте ми казали за моделите на sharp AY XP 12 GHR който се води луксозния модел с отоплителна мощност 0,9 4,2 6,0 COP 4.33 и AY XP 12 HR с отоплителна 0,9 4,0 6,0 COP 3.92 в една фирма ми ги препоръчаха каза ми че са японски и много добри и топлещи така ли е според вас какви са ви впечатленията от марката

  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    457
    #43

    Re:Климатици Sharp

    Място за чудене според мен - няма!
    Ако можеш да си позволиш луксозния модел, направо го взимай.
    Аз съм със Sharp AY-XP 12FR и съм много доволен. С него отоплявам хол + спалня (26-28 кв.м.), на първия етаж съм и е много гадно зимата.Пода ми е с паркет (бук и дъб), но без чехли просто не можеш да ходиш.Страшен студ ми идва от мазетата.Имам една северна стена на спалнята, която ми създава много главоболия - гардеробът на спалнята майсторът ми го направи от стена, до стена и се получава ужасен конденз.Като отворя едното крило и долу в ъгъла се образува цяла локва с вода, лъха на мухъл и студ. От дистанционното на климатика съм му задал 23 градуса!
    В хола ми е 25 а в спалнята 23,5 градуса.Да добавя и, че входната врата не ми е монтирана качествено и има голям луфт, през който влиза студа отвън и ми изстудява целия коридор.Вратата на хола е направена много добре, но пак през разни процепчета ми влиза студен въздух от коридора.Смятай щом при такива условия се справя за какво иде реч!!!

    Пък и говорим за японска машина произведена за ЕС, а не правена в Китай, Тайланд и пр...

    Кажи каква квадратура ще охлаждаш и затопляш?Хвърлям боб, ама нищо не ми излиза.
    И за какво точно ще го ползваш климатика - повече за отопление или за охлаждане ти трябва?
    И за какъв период ще гоползваш с преоритет - зимаска, лятоска или за преходния период?!
    Аз лично те съветвам да се спреш на Шарп или Фужитсу! Този Фужитсу от 1750 лв. е също много добър...добри думи се чуват и за Дайсейкайчето на Тошибката, който е също един страхотен модел.Дори мога да кажа, че е най-добрия модел на корпорация "Тошиба".

  17. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    346
    #44

    Re:Климатици Sharp

    трябва ми само за отопление през зимата като основно на стая от къща с нормално остъкление без изолация с размери 18кв към 47куб също така ме интересува шумен ли е ?много често ли размразява и колко време продължава и при размразяване духа ли студено защото хитачито духа ама на него не се спи а на този ще се спи

  18. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #45

    Re:Климатици Sharp

    imegogo по всички теми си запраскал едни и същи въпроси. Разбирам че ти трябва климатик и се чудиш какъв да е, прпоръчвам ти за 47кубика да помислиш за на Фужитсу промоцията от Деком - ще ти пасне идеално , т.е ще е леко преоразмерен което ще води все до плюсовете които търсиш!

    http://www.dekom.bg/index.php?page=p...b56c8cb4663063

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 35 ПърваПърва 1234513 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 5
    Последно: 28-11-12, 17:23
  2. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)
    От kantonaa във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1699
    Последно: 31-12-07, 17:40
  3. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)
    От JoroM във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2354
    Последно: 31-12-06, 16:21
  4. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)
    От ВЕЛИНСКИ във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2332
    Последно: 31-12-05, 18:20
  5. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2004)
    От Julian във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 157
    Последно: 30-12-04, 17:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе