Страница 55 от 181 ПърваПърва ... 545535455565765105 ... ПоследноПоследно
Резултати от 811 до 825 от общо 2703
Like Tree1052Одобрявам

Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #811

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    VanDan, съчувствам ти наистина, но ти си в къща и май с не добра изолация - не може да се сравнява с апартамент.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    11
    #812

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Здравейте,
    Искам да попитам, дали Бош Конденз7000 може да работи без датчик по външна температура, а само по вътрешна и стаен програматор
    FW 200

  4. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #813

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Без датчика мисля, че ще даде грешка, защо искаш да го махнеш? Има един друг регулатор за едноконтурни котли - FR110, който работи само по стайна температура, но аз него не съм го намирал в наличност никога - май не се внася. Чакахме нов модел - FR120, ама и него го няма

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    11
    #814

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Искам да го махна тъй като, когато е на режим радиатори и температурата навън се понижава, програматора кара котела да работи и подминава зададената от мен тем. с 1или 2 градуса.
    Пример: зададена 21,5 и външна -10 температурата в помщнието и отчетена от програматора е 22,5
    Когато външната Т се покачи и дотигне 0 С,програматора започва да спазва зададената от мен Т
    При режим подово този пробм го няма но пък Т на водата е 33С

  6. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #815

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Явно не е избрана подходяща крива, това може да се коригира лесно, прочети в мануала на терморегулатора

  7. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #816

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Аз съм с външен датчик на Вайлант.
    Откачал съм датчика, но терморегулатора не може да работи по стайна температура.
    Вероятно е същото и при Бош.
    Няма подходяща крива, която да регулира точно желаната с реалната температура и при -10, и при 0 гр. При подобни разлики се налага ръчна корекция.
    Писал съм няколко пъти, че при датчик за външна температура се налагат често настройки.
    Аз например, ако реалната Т превишава осезаемо желаната Т, намалявам ръчно стойността на желаната Т.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    146
    #817

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    При мен сметка за февруари 137 лева.Конденс 7000 + FW200 +300 литра бойлер.Подържана температура 20 икономична и 23,5 когато сме в къщи.Етаж от къща 95 кв.м.Височина на стаите 2,35.От къде ги задавате тези криви,аз съм задал програма от колко до колко да е дадената температура и не пипам нищо.Ако не ми е достатъчно вдигам още градусите от врътката или намалям надолу,ако ми е топло. И при мен понякога подминава зададената температура,но не ми пречи.Доволен съм от разхода и изобщо незнам каква крива е зададена.

  10. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #818

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Супер си е разхода, не ти трябва повече. Като ти остане време - прочети мануала на FW200 за обща култура

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #819

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Слушай Лазар и няма да сбъркаш.
    Лазар наистина в еднофамилна къща съм, но 100% цялата е с 6 см. изолация. Не ми се вярва другите всички да са с по 10см. Направих 2010г. и чисто нов покрив от нулата. Но външните стени са си външни стени. И съседите са си съседи, дори и малко да са на брой. И нямам наистина температури по 20гр. Почти постоянно е около 22-23гр., защото има някой в къщата или пристройката. И за капак цената на газа в Плевен е може би най-високата в България. Около мен имаше още 7-8 абоната и в къщи и в апартаменти. Само аз останах да ползвам газ. Апартаментите минаха на клими, а къщите се върнаха към твърдото гориво. Моят майстор напусна Плевен, че нямал работа и инсталации. Няма бъдеще този вид отопление при тази наша реалност като доходи и цени. Дори се притеснявам доставчика да не спре дейност в града, че аз лично на твърдо гориво няма да се върна.
    Качествените климатици са без конкуренция за изолирани апартаменти, пелети за по-заможни в еднофамилни къщи. После идват маслени радиатори, духалки, конвектори и завършваме с дърва и въглища за всички останали.
    Този пост е редактиран от VanDan; 21-03-15 в 09:22.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    146
    #820

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Четох го това упътване няколко пъти,но не намерих от къде се сменят криви,има на едно място където има изчислителна температура,при мен е оставена на 70 градуса,друго не намерих.Къщата ми е с 5 см. изолация цялостно.При нас цената на газта е 98 стотинки.

  13. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #821

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Аз имам криви при Вайланта.
    Прикачени файлове Прикачени файлове

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #822

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цена в Плевен - 1064лв. за 1000м3 - 1.064лв за м3

  16. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #823

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    В Плевен е по-студено, има повече търсене

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #824

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Писах и в другата тема, че се притеснявам да не спре ЧТК в Плевен , ти - "имало търсене". Около мен от 10 абонати апартаменти и къщи само аз останах на газ. Апартаментите минаха на клими, къщите се върнаха на твърдо гориво. Майсторът ми напусна Плевен, че няма работа. Сега съм толкова притеснен - на него му имах пълно доверие. А и е Човек . Проблемите, които съм имал с котела ставаха все в най-големия студ и често късно следобед или вечер. Майсторът идваше и тогава. Иначе да сме седели най-рано до другия ден на кучи студ в къщата.

  18. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #825

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    освен да нариташ котела като се скапе тотално и да сложиш една термопомпичка към наличната инсталация
    mirandi одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Майстор за локално парно из Пловдивско
    От Jumbalaya във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 15-11-13, 16:46
  2. Отговори: 1
    Последно: 27-03-13, 16:25
  3. мога ли да си направя локално парно ?
    От get във форум Отопление
    Отговори: 15
    Последно: 09-01-12, 11:28
  4. UPS за локално парно,избор?
    От Binq във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 07-01-10, 15:22
  5. Локално парно с бойлер
    От nakt17 във форум Отопление
    Отговори: 18
    Последно: 19-03-08, 10:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе