Вижте резултатите от анкетата: Коя марка и модел предпочитате?

Гласували
24. Не можете да гласувате в тази анкета
  • NA

    0 0%
  • NA

    0 0%
Отговори на анкетата
Страница 145 от 178 ПърваПърва ... 95135143144145146147155 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,161 до 2,175 от общо 2666
Like Tree1317Одобрявам

Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #2161

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Аз ако съм скачам на ТОШИБА-та.Ако питаш КАСАП-а, той скача на САНЬО-то.Моя ТОШО е от този сорт, малко по-млад.PDR-а си има всичко, освен това е мощен в студа, ще имаш около 5 кв при -15 градуса - малко по-мощен е от САНЬО-то.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    503
    #2162

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от AC_From_Hell Виж публикацията
    Това е 64-то място в световен мащаб, което според мен им е горе-долу добре като позиция. Също така се говори за бранд, а не за пазарен дял.

    Некоректно е да ми пействаш линкове от глобални класации като говорим за японския пазар, който е всичко, но не и глобален (там си имат само техни модели и разработки, които ги няма за останалата част от света).

    Те и самсунг са в челната 10-ка на глобал бранд (и то от 17-то място през 2011 по памет), ама всички ги плюете нали?
    Не знам каква коректност търсиш в поста ми, само да припомня по-горе, че ти беше този който пише силно преувеличени неща - за лидера Панасоник при климатиците, как заемал 40% процента пазарен дял в Япония, без да имаш ясни аргументи, дали е точно така.....Класацията я споделих, единствено, заради твоите преувеличени писания и по електрониката им- как "традиционно имал най-голям дял".....

    За климите самсунг, мога да споделя моите виждания - след като има предлагане на по - доказали се марки, с по- добри параметри на пазара - не виждам причина да си променя мнението за климите им на този етап... Е там, в др тема, като започне да фигурира самсунга, в таблицата на норвежците, тогава ще го дискутираме, а ако мине в зелено, тогава ще го призная.....
    justify, SPSt и XOPMOH харесват това.

  4. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #2163

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от preparatos Виж публикацията
    Не знам каква коректност търсиш в поста ми, само да припомня по-горе, че ти беше този който пише силно преувеличени неща - за лидера Панасоник при климатиците, как заемал 40% процента пазарен дял в Япония, без да имаш ясни аргументи, дали е точно така.....Класацията я споделих, единствено, заради твоите преувеличени писания и по електрониката им- как "традиционно имал най-голям дял".....

    За климите самсунг, мога да споделя моите виждания - след като има предлагане на по - доказали се марки, с по- добри параметри на пазара - не виждам причина да си променя мнението за климите им на този етап... Е там, в др тема, като започне да фигурира самсунга, в таблицата на норвежците, тогава ще го дискутираме, а ако мине в зелено, тогава ще го призная.....
    Да, аз дадох данни, които са достоверни и нямам намерение да ровя като кокошка за източник, тъй като стоя зад думите си. Ти даде съвсем различна класация, която няма нищо общо с пазарът в Япония. Щом имаш време да се ровиш, моля заповядай и опровергай моите данни за дял на Панасоник. Ще се радвам да прочета най-актуалната информация.

    Самсунг не коментирам, споменах го, тъй като явно ти беше впечатлен от класацията на брандовете, в която нито Панасоник, нито Дайкин някога ще настигнат Самсунг.

  5. Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    503
    #2164

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от AC_From_Hell Виж публикацията
    Да, аз дадох данни, които са достоверни и нямам намерение да ровя като кокошка за източник, тъй като стоя зад думите си. Ти даде съвсем различна класация, която няма нищо общо с пазарът в Япония. Щом имаш време да се ровиш, моля заповядай и опровергай моите данни за дял на Панасоник. Ще се радвам да прочета най-актуалната информация.

    Самсунг не коментирам, споменах го, тъй като явно ти беше впечатлен от класацията на брандовете, в която нито Панасоник, нито Дайкин някога ще настигнат Самсунг.
    Така става ли?

    Daikin Industries, Ltd. is a global leader in the market of commercial and industrial use air conditioning systems, with more than 40% of the market share in Japan and a well-established presence in China, Southeast Asia, Europe, and North America.
    Източник: FAQ - Corporate Information | Daikin Global

    Сега кое е коректно за Япония - твойте 40% за Панасоник от достоверен източник.....или на сайта 40% за Дайкина?
    AC_From_Hell одобрява това.

  6. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #2165

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Ето това вече го приемам като някакъв аргумент към твоето мнение. Въпреки това източникът надали е особено достоверен. И аз мога да кажа, че държа 40% от бг пазара, но ще ми повярваш ли?

    Потърси и какво са написали Панасоник и Тошиба, че ми стана интересно. Ако и трите марки казват, че държат по 40% ще трябва да ги попитаме кой хвърля излишните 20 в морето и лъже хахахах
    Mega одобрява това.

  7. Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    503
    #2166

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Съгласен, че има някой процент отгоре маркетинг....

    Айде, да спиш спокойно..... и умната с процентите...!
    Room Air Conditioner Market Share in Japan, 2013 - How much is it in Tokyo? The Prices of Goods & Services in Japan
    Mega и AC_From_Hell харесват това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    29
    #2167

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Здравейте!Двоумя се между DaikinFTXS35/RXS35(малко използван)-1200лв или http://www.technopolis.bg/b2c/detail...9QKEW/CU-E9QKE
    Панасоника ми изглежда по-високо технологичен с повече екстри и филтри, а Дайкина - стар изпитан модел
    Най вече ме притеснява Дайкина да не дефроства по цял ден и въпреки че е 4кВт при -10гр. запазва едва 2.1кВт срещу 2.9кВт. при -7гр. на Панасоника,който е 3.4кВт!?
    7години топлех с конвенционален втора употреба CHOFU SERENO RA-2221P с капацитет на отопление 3,2 (кВт) Максимална отдавана мощност при 2*С външна температура- 2,8 (кВт),който правеше без проблем 23-25гр но замръзваше при студено и влажно време!
    Отоплявам в Хасково 44см3/17.5см2 панелна вътрешна детска стая с южно изложение и една външна стена с 4,7см2 5-камерна ПВЦ Трокал и троен стъклопакет с К-стъкло и вътрешна изолация.Етаж 5-ти,апартамента отгоре не се отоплява, но всичко друго наоколо - да.Зимата не пада под 16гр. и целя 22-23гр.Най вече държа да не замръзва,а да си топли,дори и слабо при -10,а при -15 ще му помагам с Adax-a.Постоянно има вкючени 42LCD, 15"лаптоп,здраво греещ рутер,една лампа,една котка и двама души.

    - - - - - - - - - -

    А!Тука пише дават друго за DaikinFTXS35/RXS35
    http://www.eurovent-certification.com/en/Certified_products/Access_by_programme.php?lg=en&rub=04&srub=01&select_prog=AC&select_partic=20&select_marque=DAIKIN&select_class=AC1+%2F+A+%2F+S+%2F+R&tri_chp=&debut_af fiche=135&indice_affiche=8

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #2168

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от apche Виж публикацията
    Здравейте!Двоумя се между DaikinFTXS35/RXS35(малко използван)-1200лв или http://www.technopolis.bg/b2c/detail...9QKEW/CU-E9QKE
    Панасоника ми изглежда по-високо технологичен с повече екстри и филтри, а Дайкина - стар изпитан модел
    Най вече ме притеснява Дайкина да не дефроства по цял ден и въпреки че е 4кВт при -10гр. запазва едва 2.1кВт срещу 2.9кВт. при -7гр. на Панасоника,който е 3.4кВт!?
    7години топлех с конвенционален втора употреба CHOFU SERENO RA-2221P с капацитет на отопление 3,2 (кВт) Максимална отдавана мощност при 2*С външна температура- 2,8 (кВт),който правеше без проблем 23-25гр но замръзваше при студено и влажно време!
    Отоплявам в Хасково 44см3/17.5см2 панелна вътрешна детска стая с южно изложение и една външна стена с 4,7см2 5-камерна ПВЦ Трокал и троен стъклопакет с К-стъкло и вътрешна изолация.Етаж 5-ти,апартамента отгоре не се отоплява, но всичко друго наоколо - да.Зимата не пада под 16гр. и целя 22-23гр.Най вече държа да не замръзва,а да си топли,дори и слабо при -10,а при -15 ще му помагам с Adax-a.Постоянно има вкючени 42LCD, 15"лаптоп,здраво греещ рутер,една лампа,една котка и двама души.

    - - - - - - - - - -

    А!Тука пише дават друго за DaikinFTXS35/RXS35
    Air-conditioning and refrigeration certification programs, Eurovent Certification
    Те точно тука, абсолютно нищо не пише за DaikinFTXS35/RXS35. Нещо горния линк не е у ред - показва ARX, ARXN, докато копирания в отговора показва както трябва. Не ми е ясно как става това...
    Този пост е редактиран от tony34al; 20-10-14 в 08:51.

  11. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #2169

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Air-conditioning and refrigeration certification programs, Eurovent Certification 2.61квт на -15С, ама за дефростите не знам...
    Този пост е редактиран от ccankov73; 20-10-14 в 10:15.

  12. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #2170

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от apche Виж публикацията
    Здравейте!Двоумя се между DaikinFTXS35/RXS35(малко използван)-1200лв или http://www.technopolis.bg/b2c/detail...9QKEW/CU-E9QKE
    Панасоника ми изглежда по-високо технологичен с повече екстри и филтри, а Дайкина - стар изпитан модел
    Най вече ме притеснява Дайкина да не дефроства по цял ден и въпреки че е 4кВт при -10гр. запазва едва 2.1кВт срещу 2.9кВт. при -7гр. на Панасоника,който е 3.4кВт!?
    7години топлех с конвенционален втора употреба CHOFU SERENO RA-2221P с капацитет на отопление 3,2 (кВт) Максимална отдавана мощност при 2*С външна температура- 2,8 (кВт),който правеше без проблем 23-25гр но замръзваше при студено и влажно време!
    Отоплявам в Хасково 44см3/17.5см2 панелна вътрешна детска стая с южно изложение и една външна стена с 4,7см2 5-камерна ПВЦ Трокал и троен стъклопакет с К-стъкло и вътрешна изолация.Етаж 5-ти,апартамента отгоре не се отоплява, но всичко друго наоколо - да.Зимата не пада под 16гр. и целя 22-23гр.Най вече държа да не замръзва,а да си топли,дори и слабо при -10,а при -15 ще му помагам с Adax-a.Постоянно има вкючени 42LCD, 15"лаптоп,здраво греещ рутер,една лампа,една котка и двама души.
    Вземи си Панасоника. Първо действително е много по-добър модел от въпросния Дайкин, второ е нов климатик, а не ужким малко използван и тн. Ако беше толкова хубав, щяха ли да го продават...? Този модел на Панасоник също е изпитан, не е нова концепция. В това помещение, при това е Хасково няма да има никакви проблеми зимата.

  13. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #2171

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Хм, гледайки този сайт и сравнявайки 2-те комбинации от мулти сплит-системи Toshiba RAS-M18UAV-E / RAS-B10N3KV2-E + RAS-B10N3KV2-E и Panasonic CU-2E15PBE / CS-E7QKEW + CS-E9QKEW, излиза, че Panasonic е по-добрият избор. Вярно ли е това или не?
    Air-conditioning and refrigeration certification programs, Eurovent Certification
    Air-conditioning and refrigeration certification programs, Eurovent Certification

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    29
    #2172

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Отоплителна мощност на дайкина 4.0 kW (1.4 ~ 5.2),- Този висок минимум как ще се отрази?А чували ли сте ги колко са им шумни вътрешните тела?DaikinFTXS35/RXS35 от коя година се произвежда?

  16. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #2173

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от dimkaraganchev Виж публикацията
    Хм, гледайки този сайт и сравнявайки 2-те комбинации от мулти сплит-системи Toshiba RAS-M18UAV-E / RAS-B10N3KV2-E + RAS-B10N3KV2-E и Panasonic CU-2E15PBE / CS-E7QKEW + CS-E9QKEW, излиза, че Panasonic е по-добрият избор. Вярно ли е това или не?
    Air-conditioning and refrigeration certification programs, Eurovent Certification
    Air-conditioning and refrigeration certification programs, Eurovent Certification
    Без да гледам данните трябва да направя следните 2 забележки:

    Външните тела не са еквивалентни, трябва да сравняваш:

    2E15 с М14
    2Е18 с М18

    Вътрешните тела също не са еквивалентни, трябва да сравняваш:

    E9 B10

    Тошиба нямат 7-ца.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    113
    #2174

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Здравейте, може ли съвет при избор на климатик? Апартамента е във Варна, 2 етаж от 4. Трябва ми за отопление на спалня, която се ползва активно, там има компютър и телевизор. Стаята е 14 кв.м, южно слънчево изложение, външна топлоизолация, 6 камерна немска дограма с двоен съклопакет 2.5 кв.м. Стаята е свързана чрез врата с дневната, която е около 37 кв.м отопляеми с Нокрия 14-ка. Миналата зима Нокрията отопляваше и двете стаи при отворена врата, само до прозореца където е компютъра долу в краката е по-хладно. Детето като стои там и все с хрема ходеше та съм решил тази зима да сложа климатик и в тази стая за да помага на Нокрията. Бюджета е разтегливо понятие, но нещо до 1200 лева. Бих се напънал и за 1500 макс, но това е крайна мярка. Цената да е без монтаж, него съм го платил още миналата година с поставянето на тръбите в нея спалня.

  18. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #2175

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Panasonic RE9QKE
    Panasonic E7QKE
    modem одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на Климатик
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2843
    Последно: 01-01-16, 20:54
  2. Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2806
    Последно: 03-01-14, 08:52
  3. Помогнете в избора
    От Alex D във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 12
    Последно: 06-10-11, 22:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе