Страница 27 от 334 ПърваПърва ... 1725262728293777 ... ПоследноПоследно
Резултати от 391 до 405 от общо 5004
Like Tree3767Одобрявам

Избор на климатик 2017

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    21
    #391

    Отговор: Re: Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от mystikalrs Виж публикацията
    Взимай фужитцу 12ЛТ, той е най балансираната машина и е на добра цена. Намира се и на цена около 1900лв.
    И аз към нея клоня в Шумен я намерих за 2100 с монтажа. А иначе доколкото ми казага ЛТ-то май го спират щял да излиза нов модел но се още има налични бройки по складовете. Той модела е от 2011г. нали или се лъжа...

  2.  
     
  3. Member Аватара на ivanov_km
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    579
    #392

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от Malchev Виж публикацията
    Здpaвeйтe! Moля зa cъвeт: 1. Жилищнo пoмeщeниe eтaж oт cтapa ĸooпepaция/ĸъщa нa 30г. 80 ĸв.м Бypгac 2. Зa oxлaждaнe и oтoплeниe eтaжa e c лoĸaлнo пapнo oтoплeниe ĸoeтo ce пaли вeчep ĸлимaтицитe щe ce изпoлзвaт cyтpин зa oтoплeниe зa oĸoлo чac дoĸaтo ce пpигoтвямe зa paбoтa yчилищe ĸoгaтo пapнoтo нe e зaпaлeнo и пpeз зимaтa дa пoдпoмaгa пapнoтo ĸoгaтo нaвън e мнoгo cтyдeнo и зa пo-бъpзo дocтигaнe нa oптимaлнa тeмпepaтypa. Зa oxлaждaнe лятoтo ĸaтo зaдължитeлнo мaшинитe тpябвa дa ca тиxи зa дa мoжe дa ce cпи нa paбoтeщ ĸлимaтиĸ. 3. Xoл c фyнĸция cпaлня 19ĸв.м 48 ĸyб.м; cпaлня 12ĸв.м 30 ĸyб.м нa eтaжa имa oщe eдин cтap ĸлимaтиĸ в ĸyxнятa дeвятĸa Hипoн. Идeятa e c тpитe мaшини дa ce ĸлимaтизиpa цялoтo пoмeщeниe пpeз дeня, вeчep вcяĸa cтaя щe e зa ceбe cи. -ΠBЦ дoгpaмa RЕНАU тpoeн cтъĸлoпaĸeт Ka cтъĸлo вpaтoпpoзopци oĸoлo 4 ĸв.м. Излoжeниe Юг eтaж 3 eтaжa oт дoлy cъщo e c лoĸaлнo пapнo, нo в мoмeнтa e нeoбитaeм ĸoeтo вoди дo нeoбxoдимocттa oт дoпълнитeлнo oтoплeниe eтaжa oтгope e мaнcapдa нeoтoпляeмa. Xoл c фyнĸция cпaлня и cпaлня ĸъщaтa e измaзaнa нo имa изoлaция caмo oт ceвepнaтa cpeдa пoмeщeниeтo e cpeднo oт двeтe cтpaни имa дpyги зaлeпeни ĸъщи нa ĸaлĸaн Жeлaнa тeмпepaтypa 22 гpaдyca Eлeĸтpичecĸи ypeди тeлeвизop и ĸoмпютъp 4. Цeнa oĸoлo 3000 лeвa зa двaтa мaй ce opиeнтиpaм ĸъм Япoнcĸи мapĸи Toшибa, Mитcyбиши, Фyджицy. 5. Зaбeлeжĸa :лятoтo щe ce cпи нa ĸлимaтиĸ тaĸa, чe e нeoбxoдимo мaшинитe дa ca бeзшyмни и пoдxoдящи зa тoвa. Bъншнитe тeлa щe ca мoнтиpaни нa южнa тepaca нa зaвeт. Дo ceгa имax eднa 18 Hипoн в xoлa ĸoятo въpшeшe paбoтa, нo ce пoвpeди и peшиx дa я пoдмeня c двa дpyги ĸлимaтиĸa. Ho бeшe тoлĸoвa шyмнa, чe нe мoжeшe дa ce cпи c paбoтeщ ĸлимaтиĸ.Πpиeмaм пpeдлoжeния зa фиpмa зa мoнтаж.
    След кратка обиколка по магазините и доста четене се спрях на марка Мицубиши като модели ми предложиха MSZ-SF25VE/MUZ-SF25VE и MSZ-SF35VE/MUZ-SF35VE колега от форума препоръчва Митсубиши Хеви ZM-S 25+35
    Възникват два въпроса: 1.Дали да търся алтернативен вариант на Мицубиши хеви? След толкова четена на разбрах коя марка е по-добра.
    2. Дали да купя две 35/12 разликата в цената е 200 лева, но ще имам по-голям резерв?
    Моля компетентните за съвет!
    Нямам наблюдение за хевито, но за електрика имам и то е - прилична машина за цената си и няма да имаш проблеми с тях за нуждите, за които ще ги ползваш. На параметри и хевито и електрика са за почти еднакви. Електрика е много безшумен, както външното, така и вътрешното тяло. Вземи си 35-ци за да си обезпечен, не мисля, че работата в он/офф режим в определен период от време ще се отрази на комфорта и стойността на сметката за ток.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,702
    #393

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от dddilian Виж публикацията
    Абсолютно, приятелката ми отказва да простира прането на балкона, защото нощем не се диша от смрадта, идваща от съседите с къщи (кв. Редута). На мен не ми дреме как ми миришат дрехите :D , ама тя откача. Простираме вътре и заради това едва се справям с влагата. А при дефрост от външните тела какви чернилки текат по балкона заради саждите...
    Да си окачиш гащите на терасата е не по-малка простотия от горенето на кюмур. Има електроуреди за сушене на пране.
    Alexi и hawai76 харесват това.

  5. Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    453
    #394

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от electrooo Виж публикацията
    Колега стига си спамил! Много ясно, че и четирите ще ми свършат работа. Въпросът е кой би работил по- добре и безпроблемно... Както писах по-горе, изчел съм всичките теми за избраните машини, където за Toshiba пишат, че се успива, Mitsubishi имал проблеми с дефроста и ауто режима, Hitachito и той с дефроста, който може да се реши, но май само един потребител знае и не е написал как точно. Пък за Fujitsutu няма много отзиви, който е на 1-во място в листата, но се пак искам и ваште ценни мнения...
    Аз мога да ти кажа само за Fudjtsu. Имам 9лт, монтирана в хол 20 квадрата и съм страшно доволен. Колкото градуса му задам толкова си и прави,онзи ден при -19 градуса външна температура настроен на 23 градуса потдържаше 21.5-22 градуса при отворени врати на целият апартамент 61 кв.м. при положение че жена ми държа доста отворена вратата на терасата,която е остъклена с винкел.При -15 съм го пускал на 26 градуса, при леден вятър от 54км.ч. и си ги потдържаше. Вечер като си лягаме го сваляме на 18 градуса,сутрин като станем ко вдигаме на 23 градуса.Дефрости прави само при силно заскрежена пита и при много студено време сутрин като му зададем да гони 23 градуса.Изключително тих на тих режим,и да се вслушваш не може да се чуе че работи климатик.За другите модели нищо не мога да ти кажа.Свържи се с Алекси, той ти е градски.Има Хитачито, имал е и Митсубишито, той може да ти каже за тях.

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    187
    #395

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от biro Виж публикацията
    Да си окачиш гащите на терасата е не по-малка простотия от горенето на кюмур. Има електроуреди за сушене на пране.
    Ами и на мен не ми харесва, но след като е масова практика смятам, че все още е допустимо да се прави. Освен това имам 4 балкона, какво да ги правя?
    Колкото до горенето на въглища, дървета и всеки друг отпадък от домакинството в гъсто населен жилищен квартал - еми по-голяма простотия няма. Такъв тип отопление е подходящ за села, вилни зони.
    Особено в София, заради затвореното отвсякъде с планини софйско поле, проблемът с мръсния въздух, особено при паднала мъгла, е голям. По-голям от моето пране на балкона, дето даже не седи там, но ми се иска....както и да е....

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    60
    #396

    Отговор: Избор на климатик 2017

    dddilian Преди около 20 години в Редута имаше 2 блока и 10 коли,а като се пускахме с шейната по улицата стигахме чак до молууу,а сега е гъсто населен квартала,защото някой се е разселил от вилната зона и сега си паркира каруцата на тротоара защото си мисли ,че е алеята пред вилата. Не искам да се заяждам с никого,но всеки си решава как и на какво му е изгодно да се топли.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,225
    #397

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от ivanov_km Виж публикацията
    Нямам наблюдение за хевито, но за електрика имам и то е - прилична машина за цената си и няма да имаш проблеми с тях за нуждите, за които ще ги ползваш. На параметри и хевито и електрика са за почти еднакви. Електрика е много безшумен, както външното, така и вътрешното тяло. Вземи си 35-ци за да си обезпечен, не мисля, че работата в он/офф режим в определен период от време ще се отрази на комфорта и стойността на сметката за ток.
    Според мен не е добра идея да се слага 12/35 в 12 кв.м. спалня. Тази стая е за 7/20ца най-много 9/25.
    ivan74, ccankov73 и mkukas харесват това.

  10. Member Аватара на ivanov_km
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    579
    #398

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Да действително 12-ка в 12м2 не е добре освен ако не се цели частично подпомагане на клима в съседно помещение.

  11. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #399

    Отговор: Избор на климатик 2017

    По скоро да се види колко е разликата в дебита между конкретната 9 и 12 ка.И аз съм с 9 ка ,с параметри като на 12 в 13 кв. топла стая.Негативното е че за да не е он-оф ,трябва да е на 23 или 24 гр.Иначе го слагам на 23 гр+тих режим и не ми вее и топли стаята на минимум с 230 в ,поне до минус 7 гр.
    petmm одобрява това.

  12. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #400

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Рокера, 13 квадрата и то топли и с една ламБа могат да се стоплят, ти си боднал машини за хангар.Спалнята на тъщата е 11-12 квадрата и я топли от години с една конвенционалка 9USB и при - 20 градуса без проблем,знаете за каква машина иде реч, който помни, че имаше такива машини.Изобщо не е необходимо да се преоразмерява.
    Alexi одобрява това.

  13. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #401

    Отговор: Избор на климатик 2017

    до 15-17 квадрата - читава седмица .. никакъв зор няма да види и ще се радвате на тишина и ниски дебити на турбината

  14.  
     
  15. Member Аватара на hawai76
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    221
    #402

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от dddilian Виж публикацията
    Абсолютно, приятелката ми отказва да простира прането на балкона, защото нощем не се диша от смрадта, идваща от съседите с къщи (кв. Редута). На мен не ми дреме как ми миришат дрехите :D , ама тя откача. Простираме вътре и заради това едва се справям с влагата. А при дефрост от външните тела какви чернилки текат по балкона заради саждите...
    И аз бях тъй сушилня си купих и забравих за кюмюра иначе съм за ограничаването или пълната забрана на кюмюр в градовете може пелети дърва газ ама кюмюр малко вече е прекалено.
    mkukas и dddilian харесват това.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2016
    Живее в
    видин
    Мнения
    83
    #403

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Здравйте. Може ли да ми кажете TOSHIBA RAS-10G2KVP-E/RAS-10G2AVP-E Daiseikai 8 разполга ли с бутон за поребителски настройки . Позиция на клапи, скорост на вентилатор и темпертура.

  17. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #404

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Да, предлага.

  18. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #405

    Отговор: Избор на климатик 2017

    [QUOTE=edi1;806350]


    Прав си,просто тоя климатик ми изпада доста евтино тогава.Решил съм проблема като през 90% от времето кретана тих режим с 220 в. консумация без да прави течение.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 27 от 334 ПърваПърва ... 1725262728293777 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Panasonic 2017 за японския пазар
    От chachoto във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 14
    Последно: 08-06-19, 13:13
  2. Избор на климатик LG или ...
    От BaceTo във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 9
    Последно: 01-02-16, 23:36
  3. Избор на климатик
    От Icetto във форум Климатици Daikin
    Отговори: 23
    Последно: 25-10-12, 06:07
  4. ИЗбор климатик
    От gogorog във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 3
    Последно: 23-08-11, 22:48
  5. Избор на климатик
    От elmaira във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 18-09-09, 21:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе