Страница 53 от 81 ПърваПърва ... 343515253545563 ... ПоследноПоследно
Резултати от 781 до 795 от общо 1212
Like Tree307Одобрявам

Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #781

    Отговор: Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

    Цитат Първоначално публикувано от ivodivo Виж публикацията
    В случая не ставаше въпрос за технологиите при батериите?!? А за протичане на огромни токове за да може за толкова кратко време да се "напълни" това гладно чудо! Т.е. по какви кабели, връзки ще минат тези ампери и с какво напрежение... Все опасни неща и почти невъзможни на практика(но само почти)...

    Напълно съгласен в случая!
    Но по това сме писали и по рано и че може да се използват по високо напрежение с цел да се намалят амперите... Тук обаче има други опасности...

    Интересен е наистина проблема с топлинната енергия която спомена... Но не се знае за новите материали които ще се ползват в бъдеще какво вътрешно електрически съпротивление ще имат... може да са някакъв вид идеален проводник или поне близко до това...
    И за двете неща става въпрос. При батериите ограничението идва от възможната скорост на преобразуване на електрическата енергия в химическа. Другото ограничение е максималното напрежение на една клетка. При проводниците - от загубите в тях вследствие на реалното им електрическо съпротивление. И докато проблема с проводниците е донякъде решим с ползването на свръхпроводимост (макар и при температури близки до абсолютната нула) то, ако охладим акумулатора и проводниците до клетките до абсолютна нула химически реакции не могат да протичат. Получава се омагьосан кръг!!!
    Някога в бъдеще това може да бъде преодоляно, но не с познанията ни за свойствата на материята, които ползваме сега. Не се копа в правилната посока!
    Преди време развих в темата възможното решение - стандартизация на акумулаторите, зарядни станции, ползващи преференциално ВЕИ енергия с ниска цена и принципа на дилижанса. Оставяш уморените коне и вземаш свежи за 10мин..
    Този пост е редактиран от Lupus; 15-11-17 в 16:13.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,564
    #782

    Отговор: Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

    kokovox одобрява това.

  4. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #783

    Отговор: Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

    "Инсталираната"/ограничената мощност в моя апартамент е 15 киловата.На толкова е външният бушон на EVN.При повече от 15 кв изключва.

    Единият ми проточен бойлер е 7 кв. Не виждам пречка за преноса на ел.енергия.

    10 часа х 7кв = 70кв

    Не са 2-3 киловата.

    Да не говорим, че спокойно може и да са 10кв на заряд на час.Мрежата/кабелите ще го понесат.

    Стига да са направени както се полага по нормативи.

    =================================================================

    Аз съм фен (може би голям) на една конкретна марка.Ако преди година някой ме беше попитал какво ще избера измежду най-мощният представител на тази марка и една електрическа кола от същият размер или приблизително същите размери, тогава бих избрал убедено този най-мощен "екземпляр". Днес отговорът ми е друг - бих избрал електрическият модел, ако той има пробег от поне 800км с едно зареждане.При пробег от 900 км със сигурност бих го избрал.

    А другият модел с петролен двигател бих му се порадвал за 3-5 месеца и бих се разделили с него, колкото и да ми е тъжно/тъпо.

    "Блазни" ме възможността да отида до гръцкото крайбрежие за около 8-10 лева.Дори 12 лева да са.Едно е 18-24 лева за отиване и връщане, друго е 100-120 лева.Не че са кой знае колко, но защо да ги давам ...???

    Векът на колите с петролен двигател приключи.Дойде този на автомобилите с непетролен двигател.

    Доста хора си накупиха апартаменти и къщи в Гърция. Една електрическа кола с разход 1.5- 2/ 2.50 лева на сто километра би им дало възможност да си ходят на вилите/къщите поне по 2 пъти в месеца .

  5. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #784

    Отговор: Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    10 часа х 7кв = 70кв
    Няма проблем в къщи в гаража с 10-часово зареждане.
    Проблема в къщи е с едноминутно или 15-минутно зареждане, дори когато става въпрос за доста по-хилавата батерия (22,5kWh-30kWh) на Берлингото

  6. fbr
    fbr е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #785

    Отговор: Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

    Интересно, решен ли е въпроса с "преливането" на енергия от един автомобил на друг. И дали в бъдещето ще сме свидетели на спрели край пътя коли, и шофьори въртящи щепсел в ръка.

  7. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #786

    Отговор: Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

    Едва ли на някого ще му трябва за 1 или 7 минути зареждане у дома.

    Аз колкото и да мисля, не се сещам да съм изминал 400 - 500км и да съм се прибрал от морето у дома и да ми е трябвало "спешно" 1 или 7 минутно зареждане.

    Виж при пробег от 800км ще съм на ръба когато ходя до плажа в Гърция който ми харесва.До там е 388км, а това лято имаше и ремонт на отбивката, та "качих" до 420км на отиване + 32 км в повече, защото трябваше да подмина курорта и след това да се връщам.За 800км ще ми трябва да заредя поне за едно 150км за всеки случай.

    Убеден съм обаче, че в следващите 7-10 години този проблем ще бъде решен.

    Все пак и аз не вярвам че ще толкова евтино колкото е сега и то не защото токът ще поскъпне(той и сега си поскъпва с 1-2 до 3% годишно), а най-вече защото на "клона" отново ще се наредят една камара маймунки с канчетата да "цоцат" и те папо ...

    Ей затова единственият полезен ход е къща + собствен източник на ел.енергия.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #787

    Отговор: Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

    В багажника едно стекче Ред Бул, ако се наложи някой път да се бута....

  10. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #788

    Отговор: Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

    Цитат Първоначално публикувано от fbr Виж публикацията
    Интересно, решен ли е въпроса с "преливането" на енергия от един автомобил на друг. И дали в бъдещето ще сме свидетели на спрели край пътя коли, и шофьори въртящи щепсел в ръка.
    Това технологично никак не е просто! Трябва си обратно преобразуване.

  11. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,564
    #789

    Отговор: Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

    След като пишат, че (ще) може да връщаш излишна ел. енергия в мрежата и да продаваш на енергото ... не би трябвало да е проблем дозареждането на друг автомобил ...

  12. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #790

    Отговор: Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

    Все си мисля, че ел.автомобилите ще имат и КЕРС система ...

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #791
    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    ..."Блазни" ме възможността да отида до гръцкото крайбрежие за около 8-10 лева.Дори 12 лева да са.Едно е 18-24 лева за отиване и връщане, друго е 100-120 лева.Не че са кой знае колко, но защо да ги давам ...???...
    Ма, ти сериозно ли очакваш някой да те остави да акумулираш финансов ресурс? Ако ти остане такъв, абсолютно сигурно е, че начинът, по който да ти го източат е измислен и узаконен. Не бъди наивен! Твоите мечти напълно противоречат на устоите на нео-феодало-робовладелското общество.
    espace одобрява това.

  14.  
     
  15. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #792

    Отговор: Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

    някой по-горе постна линк към данъците, които скандинавците тръшнаха на колите-играчки

    дали ще ги даваш на контакта или на фиска, все ще ти вземат повече, отколкото ти се иска

  16. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,225
    #793

    Отговор: Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

    А колко данъци се плащат за колите играчки с двг? Лукоил не е плащал данъци с десетилетия. Цената на бензина и газа се субсидира от данъци. Цената на тока също. Това защо не е проблем, а субсидиите за нови технологии е проблем?

  17. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #794

    Отговор: Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    След като пишат, че (ще) може да връщаш излишна ел. енергия в мрежата и да продаваш на енергото ... не би трябвало да е проблем дозареждането на друг автомобил ...
    Ще ни обясниш ли как си го представяш?

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    Все си мисля, че ел.автомобилите ще имат и КЕРС система ...
    Тези системи работят в затворения кръг на енергиите в автомобила, а не извън него.

  18. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,564
    #795

    Отговор: Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

    Кое по-точно?
    Щом сега от една батерия прехвърляме в друга (т.н. пауър банки за телефоните) , какъв е проблема да се прави в по-големи батерии - добре ще е да обясниш как не може и няма да стане, че не всички сме специалисти в тая област.
    Това за връщането на "излишна" ел. енергия от електромобилите в мрежата съм го срещал вече на много места - не само в наши препечатки - колко е осъществимо не знам, може би и това ще обясниш как не може да стане ...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 53 от 81 ПърваПърва ... 343515253545563 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Колко време изкара вашето LCD TV ?
    От Nikolai Vasilev Dimitrov във форум Телевизори
    Отговори: 13
    Последно: 20-12-12, 18:08
  2. Колко ви е свободното време ?
    От obshtinska_mishka във форум Хоби и свободно време
    Отговори: 46
    Последно: 02-07-10, 15:15
  3. Отговори: 27
    Последно: 03-03-04, 20:18
  4. Отговори: 4
    Последно: 23-01-04, 10:45
  5. За колко време става добавянето на нов сайт в....
    От saint056a във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 5
    Последно: 11-01-04, 01:58

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе