Страница 55 от 81 ПърваПърва ... 545535455565765 ... ПоследноПоследно
Резултати от 811 до 825 от общо 1212
Like Tree307Одобрявам

Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #811

    Отговор: Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

    аз, като не съм медик, гледай как не се обаждам в медицинските форуми как се правят мозъчни операции, пък тук, в Сетком, има няколко теми, където толкова мега-спецове по всичко са се навъдили, че магнаурската школа ряпа да яде!

    последна глътка Тъламор и се оттеглям, че прекалено много ще поумнея от бисери

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #812

    Отговор: Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

    Мегаспецове, ама в техните си очи. За останалите - не баш...

  4. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #813

    Отговор: Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

    Защо електромобилите не са равни?
    - не че се наемам да споря с МИТ, но ми прави впечатление, че зачестиха "прогонзите" как някой производител на ел. коли всеки момент щял да фалира, как автомобилите с ДВГ не били чак толкова големи замърсители ... освен дизелите, които явно ще са жертвения агнец ... пък всички се юрнаха да правят такива електромобили "без бъдеще" ...
    Относно изследването май се пропуска удобно момента със зареждането нощем на по-голямата част от електричките - така или иначе ел. енергията се произвежда и нощем и употребява в пъти по-малко от денем ... Градска кола с 300км пробег сигурно ще се зарежда веднъж-дваж седмично - градския разход на гориво от друга страна го знаем от личен опит .. и не е приятен, а също и далеч от тоя изписан по проспектите.
    Този пост е редактиран от svetlio1; 06-12-17 в 17:12.

  5. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #814

    Отговор: Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Защо електромобилите не са равни?
    - не че си наемам да споря с МИТ, но ми прави впечатление, че зачестиха "прогонзите" как някой производител на ел. коли всеки момент щял да фалира, как автомобилите с ДВГ не били чак толкова големи замърсители ... освен дизелите, които явно ще са жертвения агнец ... пък всички се юрнаха да правят такива електромобили "без бъдеще" ...
    Относно изследването май се пропуска удобно момента със зареждането нощем на по-голямата част от електричките - така или иначе ел. енергията се произвежда и нощем и употребява в пъти по-малко от денем ... Градска кола с 300км пробег сигурно ще се зарежда веднъж-дваж седмично - градския разход на гориво от друга страна го знаем от личен опит .. и не е приятен, а също и далеч от тоя изписан по проспектите.
    Май идва часа на изтрезняването! А той винаги е свързан с главоболие....

  6. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #815

    Отговор: Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

    С този напън на електромобилите ще имаме нужда от АЕЦ Белене... Дали са го отчели от БАН в доклада си...

  7. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #816

    Отговор: Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

    Докато дойде по нашите ширини "напъна" ще е нужна "Козлодуй 3" или "Белене 2" - след 30 години туй сегашната в проект ще е към края на жизнения си цикъл ... и пак от начало ... Ама след 30 години - я камилата, я камиларя.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #817

    Отговор: Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

    Ами аз принципно съм оптимистично настроен за миграцията към електормобили но това ще означава все повече и по голяма нужда от електричество и то вероятно в пъти от досегашните...

  10. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #818

    Отговор: Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

    То и аз съм оптимистично настроен, ама с тези цени на електромобилите от по 35 000€ най-евтините, само ще ги сънуваме.

    Сега има чисто нови модели на европейски производители бензинов двигател за 21 000-23 000 ЛЕВА ...

  11. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,222
    #819

    Отговор: Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?


  12. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #820

    Отговор: Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

    Е, след като фирми, като Volkswagen, твърдят, "че ще спазват етичните норми и всички регулации при снабдяването си с кобалт", трябва да им вярваме безусловно...

  13. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #821

    Отговор: Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

    Scientists Develop A Battery That Can Run For More Than A Decade

    This new chemistry allows for a non-toxic, non-corrosive battery with an exceptionally long lifetime and offers the potential to significantly decrease the costs of production.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #822

    Отговор: Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    Обичам да чета такива есета! Напомнят ми за времето когато четях книгите на Азимов, Кларк и братя Стругацки. В тях няма нито една цифра, нито един параметър нито срок за постъпване в търговска употреба или предполагаема цена. Само лирика!

  16. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #823

    Отговор: Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

    Аз, Редрик Шухарт, в здрав ум и на трезва памет ще решавам всичко и за всички. А всички вие, останалите, разни там лешояди, жаби, пришълци, мършави, куотърблъдовци, паразити, зеленички, прегракнали, с вратовръзчици, в мундирчета, чистички, с портфейли, с речи, с благодеяния, с работодателство, с вечни акумулатори, с вечни двигатели, с «комарски плешивини», със светли обещания — край, достатъчно ме водихте за носа, през целия ми живот ме влачихте за носа, пък аз, глупакът, все се хвалех, че видите ли — каквото си поискам това и правя, а вие пред мен се съгласявахте, а зад гърба ми, гадини с гадини, си намигахте и ме теглехте за носа, мъкнехте ме, влачехте ме в калта, в мръсотията, из затворите, из кръчмите… Стига!“
    Той разкопча ремъците на раницата и пое от ръцете на Артър манерката.
    * Пикник край пътя
    Lupus одобрява това.

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    251
    #824

    Отговор: Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow Виж публикацията
    Пикник край пътя
    На това нещо не мога да му се наситя да го чета... нам вече колко пъти. Само финалът му е фалшив, ама карай. Даром никому нищо.

  18. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #825

    Отговор: Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

    off topic
    Всъщност точно финалните думи на "Пикник край пътя" са били третирани като антисъветски и след първото издание се разпространява нелегално до началото на 80-те, докато още в началото на 70-те вече е издавана във Великобритания и САЩ и спечелва престижни награди. Тълкуваш грешно посланието: "Щастие за всички даром и нека никой не бъде пренебрегнат" - например една бездетна майка би била щастлива ако може да роди, не става въпрос за пари и материални подаръци или какъвто и да е друг соц уклон.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 55 от 81 ПърваПърва ... 545535455565765 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Колко време изкара вашето LCD TV ?
    От Nikolai Vasilev Dimitrov във форум Телевизори
    Отговори: 13
    Последно: 20-12-12, 18:08
  2. Колко ви е свободното време ?
    От obshtinska_mishka във форум Хоби и свободно време
    Отговори: 46
    Последно: 02-07-10, 15:15
  3. Отговори: 27
    Последно: 03-03-04, 20:18
  4. Отговори: 4
    Последно: 23-01-04, 10:45
  5. За колко време става добавянето на нов сайт в....
    От saint056a във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 5
    Последно: 11-01-04, 01:58

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе