Вижте резултатите от анкетата: Ходили ли сте в казармата и за колко време? Трябва ли да има казарма за мъжа или не?

Гласували
419. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Не съм служил

    47 11.22%
  • 6 месеца

    25 5.97%
  • 1 година

    39 9.31%
  • 1,5 години

    78 18.62%
  • 2 години

    70 16.71%
  • морски - 3 години

    2 0.48%
  • Трябва да има казарма - там момчето става мъж

    56 13.37%
  • Добре че вече няма - загуба на време и глупости

    77 18.38%
  • 9 месеца

    25 5.97%
Страница 6 от 11 ПърваПърва ... 45678 ... ПоследноПоследно
Резултати от 76 до 90 от общо 159
Like Tree1Одобрявам

Ходили ли сте в казармата?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Vandal
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    1,255
    #76

    Re: Ходили ли сте в казармата?

    Цитат Първоначално публикувано от Black Adder
    Абе не беше ли 32900 поделението, ЖК Тракия до Мебелната къщата?
    На Лиляна Димитрова се намира в момента, както вече е писал clikk
    По мое време беше до "Братската могила"
    Цитат Първоначално публикувано от clikk
    Любимият ми бисер на Кухия беше: поглежда дълбокомислено към небето и казва: хм.......днес е добър ден (разбирай за скокове) вятъра е нула, почти обратен.............
    Радвам се че сме служили в едно и също поделение, но този лаф с обратния вятър едва ли си го чул от кухия.
    Това е много стар лав с който и ние се шегувахме. Ако го е казап, значи е било на майтап.
    Между другото кухия стана командир по мое време, и ако не ме лъже паметта, ние му измислихме този прякор.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    52
    #77

    Re: Ходили ли сте в казармата?

    Цитат Първоначално публикувано от Vandal
    Радвам се че сме служили в едно и също поделение, но този лаф с обратния вятър едва ли си го чул от кухия.
    Това е много стар лав с който и ние се шегувахме. Ако го е казап, значи е било на майтап.

    .
    хиииххихихи Кухия и майтап???? Значи прякора му е измислен още в военното училище и си го следваше до пенсия. По отношение на лафовете, общио взето всеки път бяха едни и същи, така че не се учудвам че поколения се забавляват с тях, а в изброените от мен случки съм взел лично участие. Например на разбора със строевия елемент така се изсмях в строя,че ме наградиха тутакси с 3 ден. (добре че комбата беше пич)
    Иначе нещата не се променят, сега се сетих за Голямата Акула, чийто лаф също не е мръднал през годините, веднъж като дежурен ревеше по един колега, щото закъсня за строяване: ще те изям бе, лайно с лайно!!!
    Поздрави и от мен, май сме навсякъде, във форума засякох още един колега, ама не помня кой беше.
    п.с. аз бях в П2, а ти?

  4. Senior Member Аватара на Vandal
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    1,255
    #78

    Re: Ходили ли сте в казармата?

    Първата година - С1 с ротен командир Къната(учебен батальон)
    Втората година - Б2 с ротен командир Турлака(боен батальон)
    При нас тогава така бяха.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    52
    #79

    Re: Ходили ли сте в казармата?

    ахааа, бат Кънс по мое време беше н-к на свързочната в П. голяма скица, като караше акдемията, години след уволнението се виждахме всяка година на празника и
    Турлака го засякох съвсем за малко май стана командир на В батальон.

  6. Banned
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    1,083
    #80

    Re: Ходили ли сте в казармата?

    Цитат Първоначално публикувано от clikk
    На Лиляна Димитрова срещу гробищата се намира под.32990 тогава беше парашутен полк, сега бригада.
    хехе,

    ма вашите хора ядяха в една приятна малка столова с бели покривки...

    а ние останалите 600-700 човека в "хюстъна"

    я кажи, по твое време на долните два етажа на корпуса ви имаше ли химици ?


  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    52
    #81

    Re: Ходили ли сте в казармата?

    Цитат Първоначално публикувано от Zaphod B
    хехе,

    ма вашите хора ядяха в една приятна малка столова с бели покривки...

    а ние останалите 600-700 човека в "хюстъна"
    я кажи, по твое време на долните два етажа на корпуса ви имаше ли химици ?
    ми специфика, малко хора та ни глезеха, ама комай само с покривките и порцелановите чиний.
    Доколкото знам, в полка никога не е имало външни. единствено по мое време проведоха запас на някакви свързочници 10 души, но и тях ги държаха съвсем отделно, като включително ги хранеха в столовата на шофьорите, май ги обучаваха на нещо с нашата техника, ама ...........не знам, щото не бях свързочник.
    Даже се сещам, водиха с нас на скокове, някакви така и не разбрах: нас ли криеха, тях ли, чак в отделни машини скачаха.


    p.s. какво е "хюстън"

  8.  
     
  9. SAGE
    Guest
    #82

    Re: Ходили ли сте в казармата?

    Цитат Първоначално публикувано от HighWay
    Олее.. излиза че съм единствения тук служил 3 год ...
    Спокойно, не си единствен.
    Служил съм само 10 г. (от 1982 до 1992 - броя и петте години военно училище ), все пак трябват и офицери за да бъде по-интересно в казармата.
    Сигурен съм, че никой от вас не е бил в мой взвод, защото войниците който са били при мен не можеха да пишат и им беше много трудно да говорят на български език.

  10. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #83

    Re: Ходили ли сте в казармата?

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    @Malone - точно до твоето поделение ( вече е закрито де )
    имам Вила . Става за почивка и разпускане сред гората .
    Обади ми се като искаш да се сетиш за минали години и да си починеш до него

    Разбрах че имаш кандидат зет - идеално място за Юркане !!!
    Тъкмо да покажеш кой дърпа юздите
    Аз там съм служил 3+1 месеца само. Три месеца преди Разград и един месец преди задграничното служене.
    Повечето е в Разград и малко в бившия СССР.

    Малки сме още за зет, има двама трима мераклии, но ги малтретирам редовно, така че [все още] ми имат страха.
    Имаше и още двама кандидати от форума, но се ожениха, поне за единия съм сигурен []. За другия не знам, но поне така казва.

  11. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #84

    Re: Ходили ли сте в казармата?

    Наистина по едно време витаеше тезата, че в ШЗО-то (визирам Плевен конкретно) не се караше казарма, но не беше точно така. Освен това, което каза Jonson, ще добавя: бях една година там - първият набор, който влезе в школата не септември месец, ами февруари 1991-а, засякохме се два набора - стари и новобранци, и беше огромна хамалогия. Вярно, спяхме по 6-8 човека в стая със собствена тоалетна, но - топла вода виждахме единствено по време на проверките от София - няколко пъти за цяла година. Голям кеф е зимата да се къпеш със студена вода - бяхме си направили бързовар от две лъжици и дървено парче от закачалка между тях и топлехме вода в един пластмасов бидон. Парното въобще не работеше - спомням си че го бяха пуснали само веднъж по време на някаква проверка месец май - тогава щяхме да изпукаме от жега. Храната беше ужасна и много малко - особено закуските - представете си кухня за почти 5000 човека - на път от артелното към столовата редовно изхвърляхме "супата" в първият срещнат контейнер за боклук - неизвестна субстанция с дебел слой мазнотия отгоре и плуващи неидентифицирани бели обекти, наричани от нас гальовно "медузи". Закуската беше миниатюрна и старите редовно ни прибираха по-голямата част от нея, а кюфтета или нещо по-така се падаха единствено по официалните празници, а храна беше абсолютно забранено да се държи по спалните - и което беше по-лошо, правиха редовно проверки. Иначе извращения нямаше, или поне не от гадните. Следеше се строго за устава, а и почти нямаше скатаване - старите кучета почти до последно бягаха с нас на редовният сутрешен 3 километров крос. Едно от хубавите неща беше, че благодарение на многото народ въоръжен караул за цяла година там дадохме общо 10-ина пъти. После бях шест месеца в Карнобат и народа бичеше караули точно през 2 дена, като в промеждутъка "провеждахме" занятия - ако имаше гориво, завирахме се с "Малютките" в някое дере и чакахме да мине времето. Там за първи път видях един образ как спи прав, вързан с колана си за вишката...

  12. Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    226
    #85

    Re: Ходили ли сте в казармата?

    Не се сещам кой точно от великите писатели беше казал:
    "Казармата е 2 години гладуване, за сметка на това цял живот подхранва теми за разговор"

    Цитат Първоначално публикувано от fanta orange
    Дълги години след казармата ми се случваше да сънувам редовно един сън...
    аа, Фанта не си единственият, сънувал този сън

    аз имах късмет, влязох за 3+ години, но точно минаха 5-6 месеца и намалиха морската служба на 2 години
    втората година изкарах като на "почивка" (така се казваше поделението)
    ма имах и квартира, където оставах, че понякога не ми се разхождаше до поделението, а и ме събуждаха в 6 часа там

  13. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    136
    #86

    Re: Ходили ли сте в казармата?

    Да! И си прекарах мно яко

  14.  
     
  15. GGG
    GGG е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    112
    #87

    Re: Ходили ли сте в казармата?

    загуба на време

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    161
    #88

    Re: Ходили ли сте в казармата?

    Служил съм 9 месеца след като се дипломирах. 6 месеца ШЗО-Шумен през '97, после 3 месеца фазан в Ямбол
    Когато си тръгвахме есента от Шумен всички плакахме. 6 месеца почти курорт и почивка. Имам само добри спомени. В Шумен бих се върнал за 1 седмица, чесно! После в Ямбол видях и другата страна - студ, мизерия, простотия на 500км от дома.

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    190
    #89

    Re: Ходили ли сте в казармата?

    Направо не ща да се сещам,
    поделение 28990 Нова Загора м/у 1993 -1995 г, половината град цигани другата половина военни.
    Въпреки, че съм съгласен за доброволното ходене в казарма, мислия че около месец е достатъчно да се научиш на всичко там.
    Бил съм свързочник (ЗАС Телеграфист) Най-гадния номер, който са правили старите, освен "сапунка"-та в коридора, е с вестник и лайно.
    Слага се внимателно вестника с лайното върху него на някой, който е заспал по гръб в/у гърдите, полсе краищата на вестника се запалват и заспалия се буди за да види че гори. Естествено той почва да тупа сръце по вестника за да изгаси огъня и в същото време се омазва целия с лайна.
    Иначе марш на скок по спомен, сме правили 2 или 3 пъти, но за сметка на това учебни тревоги колкото щеш. Фатмаците, като рекат да ни гърчт ни караха да обикаляме един стадион, с размерите на Герена, натоварени с метална макара с навид на нея 50м 20 чифтов телефонен кабел (тегло около 30-35 кг). Абе с две думи баси дискотеката беше

  18. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #90

    Re: Ходили ли сте в казармата?

    Да,жандармерия.70 караула на испанското посолство,20 на американското,лоша храна,простотия и ненормални военни."Супер" прекарах,имаше и много весели моменти ама като цяло си е загуба на време...1 година.

    edit
    Не трябва да има казарма,по-скоро някакъв курс за квалификация.Мисля че месец,два е нормално.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 6 от 11 ПърваПърва ... 45678 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отменят казармата!
    От The Mask във форум Коментирай новина
    Отговори: 19
    Последно: 05-07-06, 22:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе