Вижте резултатите от анкетата: Коя според вас е причината за това което се случва по пътищата на страната ни ?

Гласували
238. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Много ясно - манталитета ни.

    79 33.19%
  • Лошите пътища , недобре направената липсваща понякога маркировка , пътни знаци и въобще организацията на движението изнервящо водачите пр

    47 19.75%
  • Недобре направен закон за движение по пътищата и калпав правилник за приложението му.

    17 7.14%
  • Липсата на всякаква заитересованост от страна на държавните институции от 89 -та година насам довела до създаването и утвърждаването на дне

    38 15.97%
  • Корупцията в МВР и в частност КАТ , водеща до заключението "какво толкова плащам си 20 лв. и си карам пак"

    57 23.95%
Страница 3 от 7 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 96

Смъртта и ужаса по пътищата на България. Защо?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    897
    #31

    Re: Смъртта и ужаса по пътищата на България. Защо?

    Стойте си в къщи - http://www.vbox7.com/play:4f5aa177 . Това е само от кръстовища в София и , то само тези с камера , и то само това дето са уловили. Повечето от вас сигурно са го гледали.
    Добавено:
    Ако сте на работа и имате включен звук , не забравяйте да го намалите

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #32

    Re: Смъртта и ужаса по пътищата на България. З

    Цитат Първоначално публикувано от IBANEZ_
    специално в Русе, откъдето съм, шофирането изглежда доста лесно, но на практика изобщо не е - пешеходци пресичат на червено или където им падне, хиляди еднопосочни 20-50 метрови улички, и "другоселците" не знаят коя да хванат и не знаеш коя къде ще те отведе...
    Типичен пример: при нас е най-трудно карането.
    Навсякъде е така. "Нема град, нема село, всичко кара смело"

    Проблема си е в прилагането на закона , пък нека манталитета ни да е такъв- като ти друснат една солена глоба и в срок 30 дни да я платиш , иначе ти спират книжката и за всеки нови 30 забавяне + лифвичка , я да видим дали ще кара някой като бесен
    Българина слуша и изпълнява Само и Единственно като му бръкнеш дълбоко в джоба!

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    856
    #33

    Re: Смъртта и ужаса по пътищата на България. Защо?

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    Така е! Самия стил на каране в София те кара да се приспособиш към него. Просто няма как да играеш водна топка в басейн с крокодили, ако не си и ти като тях. Аз лично правя по 50-100км на ден в рамките на идеалния център и твърдо се придържам към две правила:
    1. Бъди предвидим за другите участници в движението и предвиждай техните действия.
    2. Остави "джигита" да си троши главата. Няма никакъв резон да се състезаваш с него или да му пречиш на глупостите. Понякога Господ си върши по-добре работата от КАТ.
    А иначе си е съвсем нормално да се кара по Цариградското в най-лявата лента със 100км/ч "на една кола разстояние".
    Ето това е.
    @Tommorow
    А за спиране на голфовете и аудитата си мисля че 'пичовете' много бурзо ще си намерят заместители. Или поне като ще ги спираш, разкарай и астрите, както и клио-тата с шоферки-жени че аман.
    @Mr.TECHNO
    По отношение на спазването на закона за движение...има едно неписано правило, че ако неса те хванали в прегрешение - не си нарупил нищо. За мен е важно на първо място да не преча на останалите, да не ме хванат като карам в нарушение, и както каза Lupus да съм предвидим и предвиждам останалите по пътя....

  5. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    1,594
    #34

    Re: Смъртта и ужаса по пътищата на България. Защо?

    Маршруткаджиите обявиха стачка и задръстиха центъра с искането да се отмени закона за движение по пътищата. След преговори с правителството, отстъпиха и се съгласиха само светофарите да не важат за тях.
    Докато има бързаци тип перничани / маршрутки / бакшиши / баничарки няма да се оправим. Ама ако знаете какъв кеф е да вкараш ръба на предната си броня във вратата на някой тарикат, който се мисли за много умен и реши да те изреже. Винаги съм си мечтал за нещо от типа на московец 408 за в София, и да си карам стриктно по правилника. И докато са възможи неща от типа на:
    * бакшиш минава на червено и предизвиква тежко ПТП. Оттървава се с глоба, книжката му я оставят.
    * При подадена жалба срщу шофьор на маршрутка (минаване на червено, създаване на предпоставка за ПТП) в която фигурира дата / час / подписи на 4 свидетеля / регистрационен номер на маршрутката и т. н. и като краен резултат нищо.
    няма да се оправи положението.
    Когато се въведат мерки като в щатско от типа на:
    1-во превишение на скоростта - глоба, ама да не е 10-20-30 кинта а да е 50-100-500
    2-ро - съд и излизане под гаранция
    3-то отиваш в затвора (от няколко дена до няколко месеца)
    Камери на всяко кръстовище
    Стимулиране на куките тип пре@би другарче - ако видиш колега да взема подкуп и докладваш - колегата го уволняват дисциплинарно, а ти получаваш премия
    тогава има и някакъв шанс. А най-добре е за нарушения да се осъждат хората на обществено полезен труд. Примерно за превишение с 50 километра в час да ти се наложи да бачкаш на боклукчийски камион на фирма Волф за 2 - 3 седмици.

  6. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #35

    Re: Смъртта и ужаса по пътищата на България. Защо?

    дано слуховете за камери на почти всяко кръстовище тук, във Варна, се окажат истина!
    аман от моторджийски кушии в 2:00 през нощта на булеварда пред блока ми!

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    856
    #36

    Re: Смъртта и ужаса по пътищата на България. Защо?

    жалкото е че камерите няма да спрат моторджийте...

  8.  
     
  9. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #37

    Re: Смъртта и ужаса по пътищата на България. Защо?

    Цитат Първоначално публикувано от MetalMilitia
    жалкото е че камерите няма да спрат моторджийте...
    дали?
    когато се получи по пощата една учтива покана за плащане на глоба, последвана от призовка (както е в другите страни) ще видим кога ще фучат...

    само си мечтая...

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #38

    Re: Смъртта и ужаса по пътищата на България. Защо?

    Ето че пак стигаме до моя извод- сурови глоби и кратки срокове
    "Бръкни му у джобу та да се кротне "

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #39

    Re: Смъртта и ужаса по пътищата на България. Защо?

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    дано слуховете за камери на почти всяко кръстовище тук, във Варна, се окажат истина!
    аман от моторджийски кушии в 2:00 през нощта на булеварда пред блока ми!
    Offtopic:
    FearMe, и при теб ли е така? Напълно тe разбирам! И аз съм на булевард, много шумен, а в полунощ рокерите излизат от близките заведения, правят няколко кръгчета на булеварда с рева на 4 излитащи МиГ-29. Всяка вечер! Откога ме сърбят ръцете да им пусна някоя сачма с въздушната пушка, ама да видим...

  12. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #40

    Re: Смъртта и ужаса по пътищата на България. Защо?

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    дали?
    когато се получи по пощата една учтива покана за плащане на глоба, последвана от призовка (както е в другите страни) ще видим кога ще фучат...

    само си мечтая...
    Съмнява ме да сложат камери които да могат през ноща да снимат ясно номера на бързодвижещ се мотоциклет от примерно 30-40м..... знаеш ли колко струва една такава и с какви размери е ?

  13. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    856
    #41

    Re: Смъртта и ужаса по пътищата на България. Защо?

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    дали?
    когато се получи по пощата една учтива покана за плащане на глоба, последвана от призовка (както е в другите страни) ще видим кога ще фучат...

    само си мечтая...
    Те копеленцата и сега си крият регистрацийте под калника отзад, а отпред май изобщп нямат. Невярват тия камери да правят face-recognition през каските

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #42

    Re: Смъртта и ужаса по пътищата на България. Защо?

    Цитат Първоначално публикувано от fori
    Ама ако знаете какъв кеф е да вкараш ръба на предната си броня във вратата на някой тарикат, който се мисли за много умен и реши да те изреже. Винаги съм си мечтал за нещо от типа на московец 408 за в София, и да си карам стриктно по правилника. И докато са възможи неща от типа на:
    Три часа преди да напишеш това, отработихме успешно "предна броня във двете врати на някой бакшиш тарикат"

    на 03.08 в 12:30, два продукта на концeрна GMC, единия бакшиш Опел Астра, другия почти 3 тонния Понтиак Транспорт от въоръжените сили на Скайнет се срещнаха по описаната от теб схема при опит на бакшиша от най-дясна лента, спрял, да осъществи обратен завой на булевард с две платна по всяка лента за движение. Резултат: бакшиша не можа да отлепи поради потъване на двете врати и калници навътре поне с 25см. нито да излезе от страна шофьор...понтиак - пукнато стъкло на фар и ожулена броня леко излязла от болтовете които я държат...След поява на КАТ и установяване на ситуацията, и след дружни услилия с лостове и крикове да измъкнем тенекиите от обхвата на гумите на астрата, бяхме поканени да осъществеим духане в районното. В резултат 30 мин след ПТП-то и поради това, че посоката на районното беше в обратна посока на движението, 100м по надолу бакшиша извърши същата маневра на забранен обратен завой, докато другата кола заобиколи през всички светофари, тунели и прочие. Поука = нула. Ето защо говорих за манталитета и пак ще кажа. манталитета е виновен за всичко.



    Щастлива случайност е, че беше оставил пътници, а не взел - те определено щяха да бъдат наранени много лошо.
    Наказание: Акт и взет талон на бакшиша, а аз в момента съм дълбоко заинтересуван от закупуването на Хамър 1, военен вариант.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,440
    #43

    Re: Смъртта и ужаса по пътищата на България. Защо?

    За съжаление адски болна тема. Имам книжка от 15 години и не слизам от колата и за това време съм разбрала 1: - Никога не си използвам предимството, защото не знам дали другите знаят, че са без предимство. Очаквам винаги и задължително най-малоумните маневри на движещите се около мен и когато ги направят съм подготвена да им направя място - иначе застрашават живота ми, а и ми се е случвало да ме ударят брутално (аз съм с предимство дясностояща на нерегулирано кръстовище) и човека да ми каже - екакво толкова, нали имаш каско. Е да, обаче колата стоя 1 месец в сервиз и имаше много тежък ремонт и се изправяха рогове и т.н. После как да я продам тази кола, като то се вижда какво е станало.
    Движението в София е истински кошмар. Затова освободих магазина който имах в центъра и се преместих на 2 крачки от нас, за да не пътувам 1 час в задръстванията и после още 1 час да търся място за паркиране и междувременно да са ме напсували поне 10 пъти и да са ще ли да ме ударят поне 2 пъти.
    Моите уважения към шофьорите във Варна
    Аз не познавам града и търсех центъра и се бях ужасно загубила и със сърфове на покрива и в най-голямото задръстване спирах за да питам хората накъде да карам за спортната палата. а аз като спра - всички зад мен спират. Е как 1 път някой не забибитка нервно или не ме напсува, че съм ЖЕНА. Хората карат спокойно, няма такова напрежение като в София, много по-колегиални са, абе истинско удоволствие да пътуваш. В София като дам мигач да се включвам някъде, никой не ме пуска, докато накрая не се покажа до кръста от колата и да помоля със сълзи на очите да ме пуснат. Кара се броня в броня и как пък така ще правиш маневри да се включваш - ще караш в лентата в която си - няма лигавщини я да се престрояваш за ляв завой примерно....
    Искам да се извиня на готините шофьори в София, които не заслужават това, което съм писала, но те знаят за какво говоря, защото те се дразнят със сигурност от същото.

  17. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #44

    Re: Смъртта и ужаса по пътищата на България. З

    Законите ни калпави и като капак никой не ги спазва. Това е. Аз също не ги спазвам и то с удоволствие.
    Зная, че така не бива и въпреки това. Актовете ги пишат само защото началниците им ги карат, имат квота и трябва да я запълнят, ама дали си прав, дали не си, не е от значение, пише ти се акт. Е, как да уважаваш катаджиите и закона, като те самите не го спазват. Няма да коментирам, че 90% от тях се държат като селяни със шофьорите.
    Винаги спирам на зебра и съм внимателен на пътя, само дето обичам да карам бързо, но това не се брои.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #45

    Re: Смъртта и ужаса по пътищата на България. З

    Бързото каране няма нищо общо с опасното каране
    Аз също съм бърз шофоьр, ( за 4,30 мин стигнах там , където на @Roumen68 му трябваха поне 7часа ) но досега нямам никакво проишествие  ( нито по моя нито по "псевдо" чужда вина ), когато аз съм за волана, и това вече 14 г .
    Когато карам бързо се съобразявам с другите на пътя
    Винаги държа дистанция от една кола разстояние и изпреварвам на места където имам видимост.
    ако хората които четат това последват примера ми за внимание и концентрация - съм сигурен че ще имат голяма полза

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 7 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Войната по пътищата
    От roumen68 във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 52
    Последно: 27-09-08, 09:44
  2. Годишнина от смъртта на Висоцки
    От tali във форум Коментирай новина
    Отговори: 0
    Последно: 25-07-08, 10:57
  3. Отговори: 12
    Последно: 05-06-06, 23:56
  4. Отговори: 8
    Последно: 01-09-05, 09:11
  5. "SAW" - Игра със смъртта
    От IvO™ във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 13
    Последно: 18-03-05, 16:28

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе