Вижте резултатите от анкетата: Какви мерки да се предприемат в пенсионната реформа?

Гласували
31. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Иизравняване на пенсионната възраст при мъжете и жените на 65 години

    9 29.03%
  • Вдигане на пенсионната възраст и стаж

    7 22.58%
  • Вдигане на пенсионните вноски

    8 25.81%
  • Съкращаване на отпуската по майчинство

    2 6.45%
  • Въздържане от допълнителни увеличения на пенсиите

    5 16.13%
  • Съкращаване/намаляване броят раздавани социални пенсии

    9 29.03%
  • Стриктен контрол освидетелстването за инвалидност

    17 54.84%
  • Откриване на лични партиди

    21 67.74%
  • Изравняване на стажа за всички професии

    9 29.03%
  • Отнемане привилегиите за военните и полицаите при пенсиониране

    19 61.29%
Отговори на анкетата
Страница 14 от 20 ПърваПърва ... 41213141516 ... ПоследноПоследно
Резултати от 196 до 210 от общо 295
Like Tree110Одобрявам

Какви мерки да се предприемат в пенсионната реформа?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #196

    Отговор: Какви мерки да се предприемат в пенсионната реформа?

    Мнението ти, ама хич не ме интересува. Решението аз ще го взема.
    ivanb одобрява това.

  2.  
     
  3. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #197

    Отговор: Какви мерки да се предприемат в пенсионната реформа?

    Ицооооо.... Ицоо... как искам да те видя на 50г да си търсиш работа... - и тогава да си поговорим за пенсионна реформа.
    dimkaraganchev одобрява това.

  4. Banned
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    1,313
    #198

    Отговор: Какви мерки да се предприемат в пенсионната реформа?

    Излизащите в пенсия българи са с повече от 1/3 от започващите работа. Това всяка година и без да се отчитат младите хора но които им писва да се борят тук и си дигат партакешите. Как предлагате да се изплащат пенсиите и с какви размери при тази ситуация?
    hristoslav2 одобрява това.

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,436
    #199

    Отговор: Какви мерки да се предприемат в пенсионната реформа?

    Цитат Първоначално публикувано от dimkaraganchev Виж публикацията
    Мнението ти, ама хич не ме интересува. Решението аз ще го взема.
    То е ясно....егоисте. Важното за теб е, да вземеш пенсия която реално не си заработил - само си мислиш че е така.
    Повечето тук ще ти кажат, че системата е виновна, водейки се от принципа, че: не е виновен този, който яде баницата, а този който му я дава...Но пропускат, че консумиращият баницата има разум но няма съвест....и с това свое действие още повече влошава положението на държавата, водейки се от друг принцип: не е важното дали на другите им е зле, важното е на мен да ми е добре.

    Ти като полицай, вземаш заплата от нашите данъци (няма да коментирам дали дейността ти като такъв, покрива критериите ми за да я получиш).
    Пак от нашите данъци получаваш здравно и социално осигуряване..тоест пенсията ти пак идва от нас - ти не си вложил нищо, ама нищо за да получиш нещо като пенсия...ама ще я вземеш.

    Цитат Първоначално публикувано от Pat Виж публикацията
    Ицооооо.... Ицоо... как искам да те видя на 50г да си търсиш работа... - и тогава да си поговорим за пенсионна реформа.
    Знам за какво говориш, близо две години бях без работа. Лошото е, че поддържаш грабежа на НОИ, но не го осъзнаваш....

    Идеята ми е : приключилите работа в МВР и МО да вземат пенсия едва когато навършат 65 години(спират се заплатите накуп).
    като искат, нека да не работят, но пенсията чак на 65...и то само за натрупаният стаж - непълна.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 21-04-15 в 20:15.

  6. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #200

    Отговор: Какви мерки да се предприемат в пенсионната реформа?

    само да ми обясниш защо трябва да ми пука за държавата

    обичам родината България, но ме е гнус от държавата България!

  7. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #201

    Отговор: Какви мерки да се предприемат в пенсионната реформа?

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    То е ясно....егоисте. Важното за теб е, да вземеш пенсия която реално не си заработил - само си мислиш че е така.
    Повечето тук ще ти кажат, че системата е виновна, водейки се от принципа, че: не е виновен този, който яде баницата, а този който му я дава...Но пропускат, че консумиращият баницата има разум но няма съвест....и с това свое действие още повече влошава положението на държавата, водейки се от друг принцип: не е важното дали на другите им е зле, важното е на мен да ми е добре...
    Егоист е баща ти. За разлика от мнозинството в тази държава аз не се осигурявам на минимална работна заплата. Не съм "инвалид", взимаш незаслужена пенсия, щото ме мързи да работя. Не съм и циганин, чакащ за социална помощ. Аз съм българин, който до скоро беше готов да защитава дори и с цената на живота си такива, като теб. Казвам до скоро, щото вече не съм сигурен, че си струва това. Така че сега ще си взема това, което ми се полага и пак ти казвам, въобще не ме интересуват мненията на индивиди, като тебе.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,436
    #202

    Отговор: Какви мерки да се предприемат в пенсионната реформа?

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    само да ми обясниш защо трябва да ми пука за държавата

    обичам родината България, но ме е гнус от държавата България!
    Защото децата ти ще живеят в нея! Или не ти пука за тях...
    Ей това второто много ме дразни, като го каже някой - двете вървят заедно..."патриоте".

    Цитат Първоначално публикувано от dimkaraganchev Виж публикацията
    За разлика от мнозинството в тази държава аз не се осигурявам на минимална работна заплата. Не съм "инвалид", взимаш незаслужена пенсия, щото ме мързи да работя. Не съм и циганин, чакащ за социална помощ. Аз съм българин, който до скоро беше готов да защитава дори и с цената на живота си такива, като теб. Казвам до скоро, щото вече не съм сигурен, че си струва това.

    Така че сега ще си взема това, което ми се полага и пак ти казвам, въобще не ме интересуват мненията на индивиди, като тебе.
    Първото е ясно на всички. Второто само потвърждава написаното от мен по-горе. Нищо лично- важи за около 40 000 човека годишно + други 3,3 милиона лежащи на гърба на останалите, които започват да изнемогват.




    Преди 4-5 години, когато пенсионерите в Япония достигнаха 25% от населението, японците вдигнаха аларма и почнаха да вземат мерки, с които да ограничат растежа на техният брой.. В България, пенсионерите са вече 33% от населението, ама на никой не му пука...и не предприема мерки. Докога? Докато останат само пенсионери...и когато няма кой да им заработи пенсията?
    Даже старчески домове няма да има..защото за тях е нужен персонал, а такъв естествено няма да има, защото ще са заминали зад граница осъзнавайки, че тук ще работят, за да изхранват пенсионери, докато те самите гладуват...
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 21-04-15 в 20:57.

  10. Banned
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    1,313
    #203

    Отговор: Какви мерки да се предприемат в пенсионната реформа?

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    .... за да изхранват пенсионери, докато те самите гладуват...
    Докато и едните и другите гладуват.

  11. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #204

    Отговор: Какви мерки да се предприемат в пенсионната реформа?

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    ...Нищо лично- важи за около 40 000 човека годишно + други 3,3 милиона лежащи на гърба на останалите, които започват да изнемогват....
    Би ли споделил, ти от кои си? Примерно, колко данъци годишно плащаш на държавата? Аз, например, за миналата година съм платил на хазната данъци в размер на 3654,92 лв. Интересно ми е, колко от тези, тези си мислят, че са данъкоплатци, плащат такива и по-голени данъци на година, че да имат наглостта да ми гледат в канчето.

  12. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #205

    Отговор: Какви мерки да се предприемат в пенсионната реформа?

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Защото децата ти ще живеят в нея! Или не ти пука за тях...Ей това второто много ме дразни, като го каже някой - двете вървят заедно..."патриоте".В България, пенсионерите са вече 33% от населението, ама на никой не му пука...и не предприема мерки. Докога? Докато останат само пенсионери...и когато няма кой да им заработи пенсията?
    Ристее....па лепиш некви етикети....Колко деца имаш викаш? Май нямаше... Аз имам три, женски, кажи кога да се спра, че да не заработя и твоя дял в борбата ТИ против застаряването на нацията...признай си, виж бареков поне си призна:
    "Съдете ме по думите, а не по делата"

    https://www.youtube.com/watch?v=nzaQOqOmIbU
    Този пост е редактиран от Tommorow; 03-05-15 в 17:38.
    blue1 одобрява това.

  13. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #206

    Отговор: Какви мерки да се предприемат в пенсионната реформа?


  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Живее в
    pleven
    Мнения
    855
    #207

    Отговор: Какви мерки да се предприемат в пенсионната реформа?

    Влака вече го изпуснахме колеги!.....Не гласувах в анкетата,нито едно от нещата няма да разреши проблема! Само временно ще отдалечи печалния край , по простата причина ,че вече...няма кой да работи!
    Този пост е редактиран от prismehulnik; 12-05-15 в 21:06.

  16. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,436
    #208

    Отговор: Какви мерки да се предприемат в пенсионната реформа?

    Поредната простотия на министъра! Това не е реформа, а буксуване на място.
    Калфин: От целия пакет за пенсионна реформа остават два нерешени въпроса - 24chasa.bg
    В предложението, което сме направили специално за сектор „Сигурност, сме отразили няколко неща за които те отдавна се борят, включително и това да се пенсионират докато не са на служба...Това решава много практически проблеми на хората, които са в сектор „Сигурност”.
    Също така, докато човек е на служба, да излезе в пенсия и да продължи да работи, да не се изисква да напусне службата, за да получи пенсия, както е за гражданския сектор от началото на тази година”, каза Калфин.
    За да има реформа, трябва да се наложи същото както в гражданският сектор. Служителите да избират пенсия или работа, но не и двете едновременно. Предложеното от него не помага в борбата с безработицата, а напротив..
    Задължително пенсионирането в системите на МВР и МО трябва да започне от 55 години , като със всяка следваща година възрастта да се вдига с още 3 месеца, докато стигне 58 години.

  17. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #209

    Отговор: Какви мерки да се предприемат в пенсионната реформа?

    Стига си писал глупости, ако не ти стига мозъка да родиш нещо смислено поне виж как другите по света го правят.

    Да приравняваш армията и условията за работа в нея с някакви граждански професии - е не знам колко трябва да ти е ограничено мисленето.
    Значи според теб работата на един войник в Афганистан е същата като на продавачката в мола?
    Навсякъде по света хората отиват да служат не от любов към армията и войната, а заради облагите и придобивките които ще получат в следствие на това. Отделно че човек на 50 и кусур години е в пъти по-НЕспособен да води бойни действия отколкото някой на 25.

    Представям си какво ще стане ако повечето полицаи са на около 60г..... БСП (Red) - ако ме разбираш правилно....
    Този пост е редактиран от Pat; 15-05-15 в 11:24.

  18. Banned
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    1,313
    #210

    Отговор: Какви мерки да се предприемат в пенсионната реформа?

    Не разбирам защо тези хора (полицаи, военни) трябва да работят само в системата на МВР и МО.
    Да не говорим че поне 40% от полицаите са по-малко подвижни от мързелив 100кг тип като мен.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 14 от 20 ПърваПърва ... 41213141516 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. С какви захранвания са климатиците?
    От Mega във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 20
    Последно: 16-11-17, 11:44
  2. Отговори: 122
    Последно: 09-11-15, 18:01
  3. Какви 5.1 колони?
    От LexHammer във форум Тонколони
    Отговори: 13
    Последно: 26-11-11, 10:14
  4. Отговори: 4
    Последно: 01-04-08, 13:21
  5. за какви съфорумци си говорим......
    От MetalMilitia във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 18
    Последно: 17-08-05, 11:03

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе