Вижте резултатите от анкетата: Какви мерки да се предприемат в пенсионната реформа?

Гласували
31. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Иизравняване на пенсионната възраст при мъжете и жените на 65 години

    9 29.03%
  • Вдигане на пенсионната възраст и стаж

    7 22.58%
  • Вдигане на пенсионните вноски

    8 25.81%
  • Съкращаване на отпуската по майчинство

    2 6.45%
  • Въздържане от допълнителни увеличения на пенсиите

    5 16.13%
  • Съкращаване/намаляване броят раздавани социални пенсии

    9 29.03%
  • Стриктен контрол освидетелстването за инвалидност

    17 54.84%
  • Откриване на лични партиди

    21 67.74%
  • Изравняване на стажа за всички професии

    9 29.03%
  • Отнемане привилегиите за военните и полицаите при пенсиониране

    19 61.29%
Отговори на анкетата
Страница 4 от 20 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 295

Какви мерки да се предприемат в пенсионната реформа?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #46

    Отговор: Какви мерки да се предприемат в пенсионната реформа?

    Феар МИ на този спор вече сме го водили.Отговорил съм и съм оборил тезата за "колониализма" като причина за богатството на икономически развитите държави.Аргументите вече са изложени от други в тази тема, а от мен в друга преди месеци или може би вече година.

    Народът си има своя "философия" за изложеният от теб начин на мислене: "На крива ракета, космоса и пречи..." има и друга по вулгарна "На крив х** космите му пречат..."

    Живота ме е научил да търся причините за неуспеха първо у мен и след това у другите.Да анализирам защо се е получило така и да отстранявам за в бъдеще причините за несупеха.Умният се учи от собствените си грешки, мъдрият от чуждите( и затова не ги допуска), а ние българите ...Е причините за това ни състояние са у нас българите....
    Този пост е редактиран от justify; 25-09-13 в 20:07.

  2.  
     
  3. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #47

    Отговор: Какви мерки да се предприемат в пенсионната реформа?

    Както се казва: "Ако не беше толкова трагично щеше да е смешно"

  4. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    872
    #48

    Отговор: Какви мерки да се предприемат в пенсионната реформа?

    Blue1,не съм казал Първенец,знам за кого говориш,но примера който ти дадох касае" бизнесмен" от Бургас,със склад и в Ст Загора,ама си е майничка пича де.....То ,бизнесмените много обичат да говорят-като направиш ти това и това,а после говори...И тем подобни!И по друг повод съм питал-трябва ли всеки да се прави на бизнесмен,казвам точно прави,щото 90%си мислят че са такива,като просто може да е добър професионалист и да си е доволен от статуса!?Ти ако питаш и кварталния зарзаватчия с двамата работници,от които единия е неосигурен,а другия е на мин заплата,и той ще ти каже,че е бизнесмен,таксиджията...и той май беше президент на фирма.....Смехория!....Ама каква хубава думичка влезе в разговорния език-"меринджей"....Умрях си от смях!...Тъй,че ,моля те ,не ми давай съвети какво да правя в Словакия!Аз правя това ,което мога ,за което съм учил и вярвай ми правя го добре!
    ....."Другите в бранша"!?......Ама много сте чуствителни като доде реч за това!А като наливате уеднаквеното с картелно споразумение гориво на бензиностанциите ревете като ощипани моми!!Ами и те са го уеднаквили с "другите в бранша"!!!
    Този пост е редактиран от slovaka; 25-09-13 в 21:32.

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #49

    Отговор: Какви мерки да се предприемат в пенсионната реформа?

    нашата, чисто българска вина, е че сме били разединени при нахлуването на османлиите... друга вина нямаме
    всичко тръгва от онзи момент и сега си сърбаме вековната попара

    понеже явно ми е убягнало оборването на колониализма като източник на богатство и просперитет, искрено ще те помоля да ми посочиш къде точно си го доказал

    сигурно поддържаш и заетата понастоящем американска позиция, че САЩ не искат, но са длъжни да донесат демокрация и просветление на света, тъй както преди тях и англичаните са били заели драматичната поза на страдалци, които жертват добрия си имидж, защото са задължени със сила да облагородят по-нисшите раси

    не знам кой от какво следва да се учи, но който не си помни историята, е обречен да я повтаря... един "глупав" човек го е казал

    а що се отнася до това ВИНАГИ да търсиш вината в себе си, честно казано ти завиждам!
    аз нямам толкова високо мнение за себе си, че да считам, че от мен зависят такива важни неща от световен мащаб като примерно цената на петрола, аварията във Фукушима и т.н., които намирам за силно повлияли ежедневието ми и директно рефлектирали върху жизнения ни стандарт

    е, поне вече знам кого да обвинявам

  6. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #50

    Отговор: Какви мерки да се предприемат в пенсионната реформа?

    Цитат Първоначално публикувано от slovaka Виж публикацията
    Blue1,не съм казал Първенец,знам за кого говориш,но примера който ти дадох касае" бизнесмен" от Бургас,със склад и в Ст Загора,ама си е майничка пича де.....То ,бизнесмените много обичат да говорят-като направиш ти това и това,а после говори...И тем подобни!И по друг повод съм питал-трябва ли всеки да се прави на бизнесмен,казвам точно прави,щото 90%си мислят че са такива,като просто може да е добър професионалист и да си е доволен от статуса!?Ти ако питаш и кварталния зарзаватчия с двамата работници,от които единия е неосигурен,а другия е на мин заплата,и той ще ти каже,че е бизнесмен,таксиджията...и той май беше президент на фирма.....Смехория!....Ама каква хубава думичка влезе в разговорния език-"меринджей"....Умрях си от смях!...Тъй,че ,моля те ,не ми давай съвети какво да правя в Словакия!Аз правя това ,което мога ,за което съм учил и вярвай ми правя го добре!
    ....."Другите в бранша"!?......Ама много сте чуствителни като доде реч за това!А като наливате уеднаквеното с картелно споразумение гориво на бензиностанциите ревете като ощипани моми!!Ами и те са го уеднаквили с "другите в бранша"!!!

    Словака, ти изобщо не си разбрал какво съм написал. Сега по простичко ще ти го кажа- ти си отишъл в Словакия защото там на пазара на труда твоите качества са с по-висока цена това е така по ред причини които няма да изброявам, на нашият пазар същите качества са с по-ниска стойност...пак по ред причини. Така, че вината не е в тези които плащат за труда, а на тези които създават условията и правилата за бизнес. Няма как аз да плащам по-висока заплата на служител като за неговото място и същата заплата има десет кандидата със същите или по-високи дори качества от него.

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,376
    #51

    Отговор: Какви мерки да се предприемат в пенсионната реформа?

    Ще ви помоля да се върнете по темата за пенсионната реформа. В противен случай започвам триене на постове.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #52

    Отговор: Какви мерки да се предприемат в пенсионната реформа?

    Причини за неуспех не е равно на вина. Както казах, 99.9% изобщо нямате понятие от тези работи.Темата я намери сам.Уморих се от безмислени спорове и спам.

    Силните намират решение, слабите намират оправдание ...

  10. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    872
    #53

    Отговор: Какви мерки да се предприемат в пенсионната реформа?

    Blue1,разбрал съм добре написаното от теб,точно на такъв начин на мислене се нервя,нищо лично разбира се!....Ето за тая спирала говоря-Ниска цена на труда,аргументи хиляди от особено тези дето дават заплати,от там и психологическия натиск за криене на доходи,после ниски данъци и.....празна хазна!Категорично съм убеден,че цената на труда в БГ се поддържа СЪЗНАТЕЛНО толкова ниска!!!Ако имах добро заплащане,нали не мислиш,че на дърти години бих търчал по кърищата на Словакия!?.....Та преди да се упражняваме на тема реформи тук и там,трябва да се започне от долу,доходи,данъци и по пълна хазна!!!

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #54

    Отговор: Какви мерки да се предприемат в пенсионната реформа?

    Само дето при доходите, данъците и пълната хазна се стига накрая. Започването е при иновациите, производството, марката и пазара, икономическите условия, правосъдието и т.н. Кой, какво и къде работи в България сега?

  12. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #55

    Отговор: Какви мерки да се предприемат в пенсионната реформа?

    Цитат Първоначално публикувано от slovaka Виж публикацията
    трябва да се започне от долу,доходи,данъци и по пълна хазна!!!
    Въпросът не е кое ( това го знаят всички ) а КАК? Персоналът и в държавния сектор и в частия е безкрайно раздут. Работодателите предпочитат нискоефективни и ниско платени работници защото всяка трудова единица така е лесно заменяема. Също така на тази база лесно можеш изхвърли 1-2-3...10 за назидание на останалите и затягане на дисциплината без това да рефлектира на работата. Напъването на 110%-200% не носи очакваните облаги и когато бъдеш забелязан обикновенно си мислят "баси колко евтино ми излезе тоя". Българската фирма работи предимно за вътрешния пазар където има ниска очаквана психологическа граница за цената на произвеждания продукт а в същото време се плащат най-виските лихви в ЕУ по кредитите взети за оборудване и оборотни средства. Новият джип на шефа не е мерило за нехуманност ( баси боклука, аз му работя за 500лв и не дава повече, а си купи джип за 100к ) щото при 99% това е лизингов автомобил с данъчен кредит с месечна вноска колкото цената на месечния труд на 2 от шушляците в предприятието. тоест некупуването на въпросния джип няма да промени съществено наличностите нито да доведе до разпределяем остатък който да промени каквото и да е. Отделно причината да се купуват е чисто прагматична: някой модели джип, ван 6+1 или малък товарен се купува за да може разходите за гориво да бъдат признати и за разходи на фирмата. Ако джъткаш с личния си лек автомобил - според данъчните си го ползвал за лични нужди годишните разходи за ремонт, части, бензин, нафта, паркинги, застраховки - не се признават или за да бъдат признати трябва да се плати ДДС, още един път.
    Този пост е редактиран от Tommorow; 26-09-13 в 10:12.

  13. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,376
    #56

    Отговор: Какви мерки да се предприемат в пенсионната реформа?

    Днес сутринта по Нова телевизия стана интересен спор..
    http://vbox7.com/play:473165c478
    Здравей, България - NovaTv Play
    С новата пенсионна реформа искат да ни дадат "избора", дали да се осигуряваме в НОИ и частен пенсионен фонд или само в НОИ, като прехвърлим партидата си от частният фонд. Въпросът е след като имам избора да прехвърля парите си от едното място в другото...защо не ми дават избора да направя обратното - от НОИ в частният пенсионен фонд? Явно някои хора на върха ни мислят за роби идиоти.
    Защо не ни дават шанс да се откажем от НОИ? Има ли алтернатива?

    Онзи (малко са обидните прилагателни с които да го опиша), шефа на КНСБ Пламен Димитров наприказва куп глупости и лъжи, постоянно прекъсваше събеседниците си, а накрая след предаването, започна да обижда и даже налетя на бой на Владимир Каролев.

    За съжалени малко са хората които мислят като Каролев.
    https://www.facebook.com/vladimir.karolev?fref=ts

    В България към края на третото тримесечие има наети 2 250 000 души. От тях 550 000 са на бюджетна издръжка. В страната има 2 181 000 пенсионери, а 2 681 000 пенсии се получават общо. В същото време пенсиите за инвалидност са 909 000 - все едно че е имало война. За последните години средната продължително за получаване на пенсията е нараснала с 5 години. Затова има и повече пенсионери, отколкото заети. Средната възраст за пенсиониране у нас е 56,9 години, докато в ЕС тя е 61,5 години. При това положение няма как да има високи пенсии - икономиката е смачкана и няма кой да пълни фондовете", заключи председателят на АИКБ.

    От 30 милиарда лева годишен държавен бюджет, 9 милиарда са разходите за държавното обществено осигуряване.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 16-12-14 в 20:27.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #57

    Отговор: Какви мерки да се предприемат в пенсионната реформа?

    трябва всяка година да се вдига пенсионната възраст с една година ! това ще им реши проблемите

  16. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,376
    #58

    Отговор: Какви мерки да се предприемат в пенсионната реформа?

    Това не решава проблема...Трябва да се върви към еднакъв стаж за всички - без изключения за, полицаи, военни, пожарникари, минъори...Отделно, че не искат да удължат всяка година двойно срока за пенсия на жените, за да може да се изравни с този на мъжете. Сега за мъжете е 63 г. и 4 м., а за жените е 60 г. и 4 м.
    Аз искам възможността, да прекратя осигуряването с в НОИ, като прехвъля "натрупаните си пари"там в частен пенсинен фонд.
    Ако има юрист във форума нека да анализира тази възможност. Има ли вероятност, да се заведе дело и да се спечели.

    Има ли някаква Европейска директива, която да формулира осигуряването за пенсия?

  17. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #59

    Отговор: Какви мерки да се предприемат в пенсионната реформа?

    ти в нои нямаш натрупани пари ,те липсват

  18. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,376
    #60

    Отговор: Какви мерки да се предприемат в пенсионната реформа?

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    ти в нои нямаш натрупани пари ,те липсват
    Да, обаче държавата ми ги дължи! Да не ги е раздавала на хора, които нямат никакво право над тях. Това, че по-голямата час от сегашните пенсионнери нямат натрупани средства в лични сметки си е техен проблем. Солидарността си има граници!
    Трябва да има правен начин, ако поискам НОИ да ми върне средствата, които съм платил като осигуровки. Иначе означава, че у нас няма никаква демокрация, а узаконен грабеж. Държавно осигуряване, трябва да има само за държавните работници(с изключение на бившите, които сега са пенсионери).

    Най-богатите пенсионери са японските, защото още от самото си започване на работа, 100% се осигуряват само в частни фондове.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 20 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. С какви захранвания са климатиците?
    От Mega във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 20
    Последно: 16-11-17, 12:44
  2. Отговори: 122
    Последно: 09-11-15, 19:01
  3. Какви 5.1 колони?
    От LexHammer във форум Тонколони
    Отговори: 13
    Последно: 26-11-11, 11:14
  4. Отговори: 4
    Последно: 01-04-08, 14:21
  5. за какви съфорумци си говорим......
    От MetalMilitia във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 18
    Последно: 17-08-05, 12:03

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе