Вижте резултатите от анкетата: Какви мерки да се предприемат в пенсионната реформа?

Гласували
31. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Иизравняване на пенсионната възраст при мъжете и жените на 65 години

    9 29.03%
  • Вдигане на пенсионната възраст и стаж

    7 22.58%
  • Вдигане на пенсионните вноски

    8 25.81%
  • Съкращаване на отпуската по майчинство

    2 6.45%
  • Въздържане от допълнителни увеличения на пенсиите

    5 16.13%
  • Съкращаване/намаляване броят раздавани социални пенсии

    9 29.03%
  • Стриктен контрол освидетелстването за инвалидност

    17 54.84%
  • Откриване на лични партиди

    21 67.74%
  • Изравняване на стажа за всички професии

    9 29.03%
  • Отнемане привилегиите за военните и полицаите при пенсиониране

    19 61.29%
Отговори на анкетата
Страница 2 от 20 ПърваПърва 123412 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 295
Like Tree110Одобрявам

Какви мерки да се предприемат в пенсионната реформа?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #16

    Отговор: Какви мерки да се предприемат в пенсионната реформа?

    Ха-ха, голям майтап. Значи, като се отнемат "привилегиите" за военните и полицаите при пенсиониране, пенсионната система ще цъфне. А дано, ама надали.А в същото време мнозинството се осигурява на минимална заплата. Ама това не било важно.
    ivanb одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,347
    #17

    Отговор: Какви мерки да се предприемат в пенсионната реформа?

    Цитат Първоначално публикувано от dimkaraganchev Виж публикацията
    Ха-ха, голям майтап. Значи, като се отнемат "привилегиите" за военните и полицаите при пенсиониране, пенсионната система ще цъфне. А дано, ама надали.А в същото време мнозинството се осигурява на минимална заплата. Ама това не било важно.
    Това е само една от многото причини за сегашното състояние на системата. Държавата е най-големият длъжник на НОИ...не плаща редовно осигуровките на държавните служители.
    А смяташ ли, че заслужават да получат 10-15 заплати накуп? (при това сумата идва от нашите данъци и се пенсионират по-рано)
    Ти ще получиш ли такава сума при пенсиониране в частната фирма? Къде е равнопоставенността?
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 22-09-13 в 19:51.

  4. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    872
    #18

    Отговор: Какви мерки да се предприемат в пенсионната реформа?

    Не може във всичко да се търси равнопоставеност!То и на летците порциона не е като на кашиците ,ама има ли дупе всеки да се подложи на 4G ,че и нагоре!?Изнесоха данни,по колко време работят тия дето осигуряват охраната на тъпанджиите,а нервната система,а стреса!?.....В цял свят при пенсиониране военни,полиция получават пари на куп!Така е прието и не е нужно да си чешем само езиците!Социалните системи на другите държави не са мислени от олигофрени!Но пак казвам,такова източване като на нашето НОИ не съм видял никъде!Не става въпрос за законните плащания-крив ,прав...закон!А за далаверите и с осигуряване на минимална заплата и с хронично болни и с трудоустроени...На където и да се обърнеш-все врътки и игрички!Е,как да прокопса тая система!?
    ivanb одобрява това.

  5. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #19

    Отговор: Какви мерки да се предприемат в пенсионната реформа?

    Аз се осигурявам в немски пенсионен фонд - за да взема адекватна пенсия /ако му дойде времето/. Осигуровките в НОИ си ги плащам за да имат какво да ядат онези хорица, чийто пенсии изнесоха в чевените куфарчета, тези - дето сега ще ми правят пенсионна реформа /избрани от същите пенсионери/. Ей, това - иронията е голема работа.
    stenly, ivanb и avast3 харесват това.

  6. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    872
    #20

    Отговор: Какви мерки да се предприемат в пенсионната реформа?

    Касапе,малко ме очудва това,как става такова осигуряване?Че той социалния пакет не върви ли пълен-безработица,пенсия....?И защо се осигуряваш на две места-едното мисля,че няма да ти донесе нищо след време!?.....Моля,разясни го този момент!.....

  7. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #21

    Отговор: Какви мерки да се предприемат в пенсионната реформа?

    Цитат Първоначално публикувано от slovaka Виж публикацията
    Касапе,малко ме очудва това,как става такова осигуряване?Че той социалния пакет не върви ли пълен-безработица,пенсия....?
    И защо се осигуряваш на две места-едното мисля,че няма да ти донесе нищо след време!?.....Моля,разясни го този момент!.....
    Всъщност се осигурявам пенсионно на не 2 а на 3 места:
    - НОИ (18%) - ясно какво е - пробита бъчва
    - УПФ (5%) - универсален пенсионен фонд със собствена партида; гарантиран е с ДЦК; не може да се ползва преди пенсиониране; Онаследява се.
    - ДПФ (колкото преценя) - същинската пенсия на която мога да разчитам. Това са средства вложени в пенсионен фонд с балансирана инвестиционна политика. Нещо като банкова сметка с варираща доходност. Може да се ползва и преди навършване на пенсионна възраст. Онаследява се.
    ivanb одобрява това.

  8.  
     
  9. fbr
    fbr е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #22

    Отговор: Какви мерки да се предприемат в пенсионната реформа?

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Това са средства вложени в пенсионен фонд с балансирана инвестиционна политика. Нещо като банкова сметка с варираща доходност. Може да се ползва и преди навършване на пенсионна възраст. Онаследява се.
    Следиш ли накъде се движи доходността по тези фондове. Че имам неприятното чувство че накрая ще излязат с отрицателна доходност.

  10. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #23

    Отговор: Какви мерки да се предприемат в пенсионната реформа?

    Цитат Първоначално публикувано от fbr Виж публикацията
    Следиш ли накъде се движи доходността по тези фондове. Че имам неприятното чувство че накрая ще излязат с отрицателна доходност.
    Да следя я. Ако си знаеш фонда можеш да го наглеждаш тъдява Börse und Kurse | OnVista

  11. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #24

    Отговор: Какви мерки да се предприемат в пенсионната реформа?

    Цитат Първоначално публикувано от slovaka Виж публикацията
    Сега е мъглява работа,другата държава привежда в НОИ в БГ и изведнъж кипърските пенсии при 1000евро заплата стават.....114лв/позната,работила 6 години в Кипър и осигурявана на 880 евро!/....Какво ли не прави,къде ли не писа....Ходи и в Кипър,от там и отговорили,че превеждат тук ежемесечно 94 евро!Е,къде е разликата!?....Според служителите тук ,пенсията се "приравнявала"!?Към какво бе,серсеми!?...Поболя се жената,за тази пенсия вика,що лайна съм изхвърлила в Кипър!......Та на въпроса-какво да се направи,първо да се спре шикалкавенето на НОИ,с дребни врътки няма да си напълнят касите!После да въведат строг,ама много строг контрол за да намалеят мургавите "астматици" и тем подобни,с две думи да затворят кранчето,....пък после всичко останало!
    Това колега се нарича "комунизъм" -така е от 1947 година.Преди това не е било така.При комунизма едни работят, други лапат без да са работили -под предлог, че така е по -социално справедливо.Не било справедливо едни да имат много дори и да са си оставили здравето на работното място, а други да мизерстват, макар и да са си клатили ****** ....Таква бе въведената система през 1947 година, та чак досега и заради тази система проникнала във всички сфери на обществото и икономиката младите хора избягаха.Никой млад човек не иска цял живот да работи(хвърля лайна) и след това някой да му се хили и да казва "нямаш заслуги към властта" ... Комунистите смениха пенсионната система и вместо да се отчита кой какъв принос има и какво е внесъл в пенсионната система, се отчитаха "заслугите" към властта и кой колко е допринесъл за идването на власт на комунистите и комунизма.И сега е така.

    А специално за Кипър и Гърция те не са толкова глупави- ако живееш в Гърция/Кипър получаваш 100% от внесеното за пенсия, ако си гастарбайтер-взимаш колко ти дадат, а останалото от твоята пенсия дават на гърци и кипърци ...

    Това което си го писал че ще се уеднаквят правилата или че като работиш в една държава и след това в друга няма да стане, защото големите и силни държави в ЕС нямат интерес да стане.Каква им е ползата на немците, англичаните, французите или датчаните да слеят тяхните пенсионно-осигурителни системи с нашата и всичко да е на принципа на солидарността както сме ние.Че те тяхните граждани заработват и внсят в пъти по-голями пенсионни вноски от нас, да не мислиш, че доброволно ще приемат тяхните пари да бъдат преразпределяни.Отделно потокът от млади работоспособни хора е от източните бедни държави към западните богати държави в Европа.Аз български пенсионер -емигрант отишъл да работи в Западна Европа не съм видял.Има желаещи български пенсионери да живеят там, но нямат пари за да си го позволят.

    А и за какво са им на тях пенсионери- трябва им жива работна сила която я имат само младите хора.Пенсионерите са вече амортизирани и не могат да работят за какво са им да консумират само от пенсионните им фондове ли?Че какво са внесли в тях, за да консумират!?!Да консумират в България, ако има какво, защото май тяхните пенсионни вноски са изконсумирани вече от комунистите...

    Както е казано в Библията: "Греховете на бащите се заплащат от тяхните синове" .
    Цели поколения съгрешиха вкупом и непотребни станаха дори за собствените си деца-вместо да помагат на децата си, децата им емигрират в страните от загниващия капитализъм и там работят, за да:
    1.издържат себе си
    2.издържат децата си
    3 издържат съгрешилите си родители ...

    Знам точно какво да се направи, но не виждам смисъл.Дъртия електорат предимно от пенсионери няма да позволи таква радикална реформа, защото мислят преди всичко за себе си и не ги интересуват нито младите хора, нито децата.За тях е важно те да са добре, няма значение, че са допуснали поредица от грешки докарали ги до това състояние ...


    Пък Касапа бил голям оптмист и "вярващ" в бъдещето.Като дойде още един път на власт ББ и освен 160 милиона ще национализира/живковизира и парите в лични партиди внесени в пенсионни различни фондове:
    1.ГЕРБ ”живковизира” пенсионната система

    2. Никъде в Европа не национализират пенсионни фондове

    3. http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2010/...che_fondovete/

    Словака, докато дойде време да се пенсионираш, може да нямаш право на пенсиониране:
    Световната банка ни препоръча: В пенсия след 65 г., 2% ръст на осигуровките - OFFNews.bg -без значение дали на власт ще са БСП/ДПС/АТАКА или ГЕРБ-както казах, те всички нямат никаква идея какво да правят и поради това правят най-лесното и елементарното- увеличават възрастта за пенсиониране и пенсионните вноски...Прости хора, прости "решения" ...

    Няма начин хора събрани във властта "От кол и въже" да управляват добре България.Няма такъв успешен опит в която и да е държава в света...

    Макар и повечето в този форум да са пълни лаици, сигурно ако им се даде възможност ще намерят по-добри решения за пенсонната система отколкото политиците управялвали ли ни през годините на комунизма и прехода.За съжаление нароът си избра солидарната ситема на пенсионно осигуряване избирайки до 1997 и след 2001 година комунисти, "царисти" и всякакви други неморални или недоучили хора ...

    Ако беше продължила политиката на увеличаване вноските в личните пенсионни партиди, за сметка намаляването в вноските в НОИ сега всичко щеше да стои по друг начин.

    Все пак има един абсолютно сигурен начин пенсиите на българските пенсионери да станат като на немските пенсионери, просто трябва да им изратим нашето "решение" : Borisov_Da_napravyat_pensiite_kato_v_Bulgaria_i_Evropa_shte_tragne_nagore.html

    Протестите на хората не са против пенсионната, здравната или някоя друга система.Протестите са срещу държавата, защото вече такава просто не съществува...такова е чувството у хората ...
    Този пост е редактиран от justify; 23-09-13 в 12:35.

  12. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #25

    Отговор: Какви мерки да се предприемат в пенсионната реформа?

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията

    Пък Касапа бил голям оптмист и "вярващ" в бъдещето.Като дойде още един път на власт ББ и освен 160 милиона ще национализира/живковизира и парите в лични партиди внесени в пенсионни фондове:
    1.ГЕРБ ”живковизира” пенсионната система
    2. Никъде в Европа не национализират пенсионни фондове
    Чукча писател, чукча не читател?
    Аз се осигурявам в немски пенсионен фонд
    Пък и много те наплашил тоя БиБи...

  13. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    872
    #26

    Отговор: Какви мерки да се предприемат в пенсионната реформа?

    Джъсти,гледай сега,това ,което ти написах и за ,което ти надълго и широко обясняваш,че няма да стане ,ВЕЧЕ Е ФАКТ!Ако сега се пенсионираш в Словакия и си работил да кажем 5 години в Германия и още 7 в завода на Сузуки в Унгария/примерите са произволни/,когато ти определят пенсията ,трите НОИ-та или както там се казват,приемат ,че отговаряш на общите условия В СТРАНАТА В КОЯТО СЕ ПЕНСИОНИРАШ-стаж,години и т.н....и всяко си формира своята си пенсия за периода от време!Може от Германия да получиш 200евро,от Унгария80,от Словакия 300......Всичките тези пари ти се изплащат най надлежно,като всяка страна си прави актуализации според своите си закони/Чехите например след навършване на 80 години дават още по 40 евро,Бог знае по какъв си техен закон/.....Няма разкарване,няма образец30,330,1130.......Всичко се обработва по електронен път,не се разправяш с чиновници,няма висене по опашки,не си длъжен нищо да ДОКАЗВАШ,ТОВА СИ Е ЗАДЪЛЖЕНИЕ НА ДЪРЖАВАТА!.....За това става въпрос!Аз съм проверявал,за моите 10 години тук,до сега съм си "заработил"288евро словашка пенсия,за още 25 години в БГ,какво ще даде милата ми татковина е отделен въпрос!Единствения ми плюс е,че съм вече със статут на постоянно пребиваващ тук,така,че сумата ще се плаща по карта в банка,а няма да се превежда на нашето НОИ и после те да я "приравнят",демек да ме изклатят!А аз дали ще тегля от БГ,дали ще идвам тук един път годишно....това аз ще си реша!Със словаци,чехи ,унгарци не е така,те си получават часта заработена навън,ДОБАВЕНА директно към тяхната местна пенсия!Когато има разлика в годините за отпускане на пенсия,примерно в Словакия тя е 62 за мъжете,в БГ63,64....словашките пари за тази година,година и половина,т.е. разликата,се трупат по партидата ти и се пускат в първия ден в който ВЕЧЕ си песионер там където е извършено пенсионирането. Сега поизясниха ли се нещата?
    Този пост е редактиран от slovaka; 23-09-13 в 13:04.

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #27

    Отговор: Какви мерки да се предприемат в пенсионната реформа?

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Проблема за осигуряването на минимална заплата е в работещите, а не в работодателите! Когато успееш тях да убедиш, че трябва да се осигуряват на реална заплата....Аз за 12г. не успях да убедя нито един.
    Що ли ми се струва, че осигуряването на минимална заплата и "личните партиди" са едно и също нещо ?
    Т.е., това което ни се внесъл (в общия кюп) като осигуровка върху реалния доход, си го внесъл в личната партида.
    А дали си го внесъл или лично си го изпил в кръчмата - все тая, постигнал си лично консумиране на тази част от осигуровката.
    Въпрос на избор и далновидност как точно си го консумираш - в кръчмата или в личната партида.
    Този пост е редактиран от MitkoS; 23-09-13 в 14:33.

  16. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    872
    #28

    Отговор: Какви мерки да се предприемат в пенсионната реформа?

    Абе ,я оставете тия моабети-сума ти години,виждаш ли,аз им викам ,да ви осигурявам на реална заплата,пък те се дърпат!?...Добре,че заплющяха яките глоби и проверки,та малко от малко вразумиха работодателите да направят трудови договори на голяма част от персонала си!То хората нямаха договори,пък ние говорим за реално осигуряване!!Е,някъде може и да е имало съвестни работодатели,ама много много не ми се вярва!Много е неприсъщо на нашите сайбии да се разделят доброволно с част от финансите си!Спомням си репортажите от морето-хиляди бяха без договори!.....И всичките бяха започнали работа в деня на проверката,амен-амен,преди няколко часа!!
    ....Касапе,ама това няма общо с осигуряването бе човек,дали ще си си дал парите в някоя банка в БГ/всички почти предлагат подобни хави/или в германска институция ,че то е равно!Не познавам някой дето си крепи старините на подобна пенсия!Фондове също с лопата да ги ринеш,високорискови,балансирани,нискорискови......Опериращи в *****,нови пазари,стара Европа,дето има една дума-кеф ти Ямбол,кеф ти Стамбул!Преди 5-6 години и аз се бях запалил да внасям пари,че не бяха и малко, към 30 000 евро в такъв фонд на Булбанк.....Моята близка,от горните етажи на банката ,там дето клиентите не ходят ме разубеди.Аргументи няма да излагам,но........добре,че я послушах!Такъв тип вложения не са за препоръчване за хора без пари,за хора с малко пари,за такива с пари,те са за хора с МНОГО ПАРИ!......Но аз не съм от тях!....
    Този пост е редактиран от slovaka; 23-09-13 в 18:25.

  17. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,347
    #29

    Отговор: Какви мерки да се предприемат в пенсионната реформа?

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    Знам точно какво да се направи, но не виждам смисъл.Дъртия електорат предимно от пенсионери няма да позволи таква радикална реформа, защото мислят преди всичко за себе си и не ги интересуват нито младите хора, нито децата.За тях е важно те да са добре, няма значение, че са допуснали поредица от грешки докарали ги до това състояние ...
    Съгласен съм, че така мислят и саботират реформите...егоизъм който трябва да бъде наказан.
    Напиши какво според теб трябва да се направи.

  18. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #30

    Отговор: Какви мерки да се предприемат в пенсионната реформа?

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS Виж публикацията
    Що ли ми се струва, че осигуряването на минимална заплата и "личните партиди" са едно и също нещо ?
    Т.е., това което ни се внесъл (в общия кюп) като осигуровка върху реалния доход, си го внесъл в личната партида.
    А дали си го внесъл или лично си го изпил в кръчмата - все тая, постигнал си лично консумиране на тази част от осигуровката.
    Въпрос на избор и далновидност как точно си го консумираш - в кръчмата или в личната партида.
    За съжаление това е обикновено избора - всеки иска парите сега и веднага.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от slovaka Виж публикацията
    Абе ,я оставете тия моабети-сума ти години,виждаш ли,аз им викам ,да ви осигурявам на реална заплата,пък те се дърпат!?...Добре,че заплющяха яките глоби и проверки,та малко от малко вразумиха работодателите да направят трудови договори на голяма част от персонала си!То хората нямаха договори,пък ние говорим за реално осигуряване!!Е,някъде може и да е имало съвестни работодатели,ама много много не ми се вярва!Много е неприсъщо на нашите сайбии да се разделят доброволно с част от финансите си!Спомням си репортажите от морето-хиляди бяха без договори!.....И всичките бяха започнали работа в деня на проверката,амен-амен,преди няколко часа!!
    Словак, явно не си плащал заплати на някого. Ако направиш малко сметки ще видиш, че за работодателя е даже по добре да сключва договори на реални възнаграждения. Само че на служителя не му изнася, защото трябва да си поеме частта. Разбира се говоря за чист и легален бизнес. Когато 90% от бизнеса е нелегален - тогава проблема е друг и заплати и осигуровки са последното, което може да се контролира. Ама коя държава, освен нашата, си затваря така явно очите за сивия/ направо черния/ бизнес. Всички контролни органи работят на принципа на най малкото съпротивление - проверяват фирми, който съществуват във всички необходими регистри, камари, сдружения и т.н. Ако не фигурираш никой не те проверява, отделно има фирми дето се проверяват само след разрешение или пък по изрична заповед.
    Този пост е редактиран от tony34al; 24-09-13 в 10:22.
    justify одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 20 ПърваПърва 123412 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. С какви захранвания са климатиците?
    От Mega във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 20
    Последно: 16-11-17, 12:44
  2. Отговори: 122
    Последно: 09-11-15, 19:01
  3. Какви 5.1 колони?
    От LexHammer във форум Тонколони
    Отговори: 13
    Последно: 26-11-11, 11:14
  4. Отговори: 4
    Последно: 01-04-08, 14:21
  5. за какви съфорумци си говорим......
    От MetalMilitia във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 18
    Последно: 17-08-05, 12:03

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе