Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е вашият ресийвър ?

Гласували
371. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Pioneer

    47 12.67%
  • Onkyo

    52 14.02%
  • Denon

    52 14.02%
  • Yamaha

    103 27.76%
  • Sony

    59 15.90%
  • Marantz

    26 7.01%
  • Tehnics

    9 2.43%
  • Panasonic

    7 1.89%
  • Harman Kardon

    7 1.89%
  • Thunder

    3 0.81%
  • NAD

    3 0.81%
  • Anthem

    0 0%
  • Integra

    1 0.27%
  • Kenwood

    2 0.54%
Страница 12 от 62 ПърваПърва ... 2101112131422 ... ПоследноПоследно
Резултати от 166 до 180 от общо 926
Like Tree104Одобрявам

Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    49
    #166

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Добър вечер,след като се установи,че колоните които имам са 4 омови,този ресивър дали от написаното има опция за 4 ома изход?Благодаря

    - - - - - - - - - -

    http://www.theaudioworksuk.com/index...-receiver.html

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,050
    #167

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения


  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    49
    #168

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Аз по скоро питах дали това 8/6/4/2 в техн. характеристика означава,че може РЕАЛНО да се включат и 4 омови колони.

    - - - - - - - - - -

    Без да правя допълнителни гимнастики.

  5. Member Аватара на Ulfhedinn
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    167
    #169

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    [QUOTE=palikari;645454]Аз по скоро питах дали това 8/6/4/2 в техн. характеристика означава,че може РЕАЛНО да се включат и 4 омови колони.

    - - - - - - - - - -
    Не, не означава. Това са показатели на т.нар. Dynamic Power (1 kHz). Тук можеш да научиш нещо по въпроса, FAQ на Yamaha: What's the difference between Continuous RMS and Dynamic Power ? - Audio & Visual

    Ако не ползваш английски прочети тук: https://sites.google.com/site/hifiau...zhodna-mosnost и тук https://sites.google.com/site/hifiau...-oma-usilvatel

    По принцип на усилвателя пише какви озучителни тела са подходящи за него и какви - не.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    49
    #170

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Благодаря колега,това е коректен и точен отговор.

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,428
    #171

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Интересно
    Send Us Your Plans

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    146
    #172

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Здравейте,
    receiver-a ми го дават 5 х 100 В на 8 ома.
    Харесал съм си едни колони които ги дават 140 В на 6 ома ?
    Нямам идея какво е положениято с тези съпротивления
    може ли да ми отговорите дали могат да се ползват и дали има някаква промяна ?
    Поздрави.
    Този пост е редактиран от bimbata; 26-10-13 в 01:14.

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    314
    #173

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    bimbata, провери си в упътването дали може да се закачат 6 омови тонколони. Ако не е описано, то включването на такива би довело до по-голямото натоварване на ресийвъра, съответно повече греене и евентуалното негово изгаряне ако бъде усилван повече.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    94
    #174

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Здравейте. И аз да задам няколко въпроса на знаещите и можещите искам да си закупя един ресивър onkyo 606 да споделите някое мнение за модела. Как работи в стерео режим, и най важното е дали поддържа ARC, защото на изхода не пише,а го гледам само на снимка. Прочетох че има проблем с HDMI входовете,но продавача ме увери че проблема е отстранен. Но има друг проблем не работи он скреен дисплей, много ли ще е фатално за настройки без него тъй като основния дисплей работи. И дали си заслужава инвестиция около 320-350лв. Колоните са ми букшелв 4ом.

  12. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #175

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    За този модел ресийвър не е пропоръчително да се ползват колони с номинален импеданс под 6 ома.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    94
    #176

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18 Виж публикацията
    За този модел ресийвър не е пропоръчително да се ползват колони с номинален импеданс под 6 ома.
    Това за мен ли се отнася? Защо не се препоръчва след като на самия ресивър пише 4-16 ома и в менюто има опция да се превключи на 4 или 6-16. А поддържа ли ARC през HDMI , и заслужава ли си инвестицията за модел 2008-9 година хдми1.3 и гореописаните дефекти,как е като звучене в стерео режим. Моля за по изчерпателен отговор.Човека ме очаква за покупка, а аз нямам вариант първо да пробвам, после да купувам. Благодаря предварително.

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #177

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Да, извинявай. Гледал съм упътването на американския модел.
    Иначе като ресийвър беше голям хит навремето, но страдаше от лошо охлаждане и масов прегряваха. Това може и да е довело до проблемите, които има твоята бройка. Не знам дали да рискуваш с нещо вече с проблеми.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    94
    #178

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    А за ARC поддържа ли, звука при мен ще е основно по ХДМИ от телевизора ползвам неговия плеяр. Интересува ме дали ще работи коректно?

  17. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    314
    #179

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    ARC се въвежда при HDMI стандарт 1.4. Мисля че това отговаря на въпроса ти.
    п.с. телевизора ти би трябвало да има оптичен изход, който да ползваш за да подаваш звук на ресийвъра.
    п.с.2. факта че не работи OSD ме навежда на мисълта, че най вероятно HDMI не работи както трябва.
    Успех!

  18. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    61
    #180

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Привет,
    Бих искал да се обърна за помощ при избор на AV ресивър.
    В момента съм се спрял на комплект колони на Харман/Кардон HKTS 35, "5+1" (има ги в технополис). Устройва ме това, че субуфера е wireless, тъй като имам заложени скрити кабели само за задни две колони. Ще си поръчам и стойки за колоните HTFS 3 (floor stands), и те ми изглеждат готини, пък и така кабелите ще са максимално скрити.
    Гледам, че в технополиса се предлагат и ресивъри на Харман, но са различни модели и въобще не мога да преценя кой точно ще пасне на подбраните вече колони - моля, помогнете със съвет, пък може и за друг модел ресивър.(но пък не е ли добре да си е комплект всичко?)
    Системата искам да я ползвам за гледане на филмчета основно по HBO HD канала на булсатком. Имам и HD приемник. Телевизора ми е SHARP LC-32RD2E, HD Ready, има няколко вход/изхода, два от които са HDMI. Малко е старичък вече, но след 1-2 г. мисля да го сменям с нов. DVD плейър ще си взема малко по-късно, но почти не ползвам. Основното гледане на TV са каналите на булсата. Друг въпрос: някой знае ли, филмите, които се пускат по HBO HD дали са действително със звук 5.1? Защото преди началото на всеки филм излиза логото на Dolby Digital 5.1. След време може да се върже някоя видеоигра или друго. Бюджета ми за цялата система (без стендовете за колоните) е около 2000 лв., може и малко отгоре.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 12 от 62 ПърваПърва ... 2101112131422 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 5216
    Последно: 20-04-24, 19:50
  2. Blaupunkt LCD Телевизори - обсъждане и мнения
    От avalon4o във форум Други телевизори
    Отговори: 224
    Последно: 01-06-21, 13:50
  3. Отговори: 0
    Последно: 17-12-13, 17:05
  4. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 16:31
  5. LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 2262
    Последно: 06-12-10, 19:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе