Страница 2 от 7 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 99
Like Tree31Одобрявам

Помощ при избор на първа система за домашно кино и аудио

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,413
    #16

    Отговор: Помощ при избор на първа система за домашно кино и аудио

    https://www.avstore.bg/resivar-za-do...vr-x1600h.html

    https://www.amazon.de/dp/B07W6J4ZB9/...dDbGljaz10cnVl

    С новите намаления в Амазон , чак се чудя дали да не взема един да го пробвам / 3600 по - евтин от 1600 в Бг/, само че имам колебания към ресивърите им...

    https://www.amazon.de/-/en/dp/B072PY...%2C219&sr=1-21 за без пари спрямо https://www.avstore.bg/resivr-za-dom...vr-x3600h.html
    Нашите търговци , ако не започнат да си оправят цените до година -две няма да продават нищо.
    Този пост е редактиран от Slusatel; 11-04-20 в 15:16.

  2.  
     
  3. Junior Member Аватара на z_harris
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    101
    #17

    Отговор: Помощ при избор на първа система за домашно кино и аудио

    3600 е един от доста хвалените ресивери. Мисля, че е от ресиверите с пълно изключване на усилвателя при режим preout. Джиин Деласала мнохо го похвали при ревюто. Това не е за подминаване.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,413
    #18

    Отговор: Помощ при избор на първа система за домашно кино и аудио

    Ей миналата седмица поръчах а680 и сега съм прецакан. Що Деноните паднаха рязко , нови модели не би трябвало да има преди края на годината за никоя марка, долните модели са им рехави , но 3600 е топ модел ....
    Да не отварям нова тема - 3600 и 4400 са без пари в момента , някой който има такъв ресивър може ли да ме "тикне" малко какво да взема , щото на тая цена ще купувам и то бързо. Всяко мнение на притежател ще ми е от полза , защото не съм фен на денон / нищо че имам и сд Денон/
    Този пост е редактиран от Slusatel; 11-04-20 в 19:09.

  5. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #19

    Отговор: Помощ при избор на първа система за домашно кино и аудио

    Аз бих взел 3600 - най-малкото заради 2-те години разлика и IMAX Enhanced

    Denon имат често големи намаления в онлайн магазините извън България - тука очевидно това е мръсна дума .
    Ямаха от друга страна и там са си скъпи и като цяло ми се струва, че последните години доста вдигнаха цените .

  6. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,413
    #20

    Отговор: Помощ при избор на първа система за домашно кино и аудио

    4400 има ALSK и още някакви опции по звука , но тъкмо чета , че много грее и то без натоварване. Абе безплатно сирене в капана няма .....А за 3600 много хора пишат , че няма разлика в звука с 3500 , а само в парата...

  7. Junior Member Аватара на z_harris
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    101
    #21

    Отговор: Помощ при избор на първа система за домашно кино и аудио

    Цитат Първоначално публикувано от Slusatel Виж публикацията
    4400 има ALSK и още някакви опции по звука , но тъкмо чета , че много грее и то без натоварване. Абе безплатно сирене в капана няма .....А за 3600 много хора пишат , че няма разлика в звука с 3500 , а само в парата...
    Разлика в звука едва ли ще намериш в модели от една серия, но 3600 е по-добър от към начина му на работа. Въпреки, че нямам представа къде се прави този модел съм сигурен, че е направен както трябва.
    https://www.audioholics.com/av-recei...non-avr-x3600h - ето нещо за четене и гледане. Ще отговори на много въпроси.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #22

    Отговор: Помощ при избор на първа система за домашно кино и аудио

    Цитат Първоначално публикувано от Slusatel Виж публикацията
    Ей миналата седмица поръчах а680 и сега съм прецакан. Що Деноните паднаха рязко , нови модели не би трябвало да има преди края на годината за никоя марка, долните модели са им рехави , но 3600 е топ модел ....
    Да не отварям нова тема - 3600 и 4400 са без пари в момента , някой който има такъв ресивър може ли да ме "тикне" малко какво да взема , щото на тая цена ще купувам и то бързо. Всяко мнение на притежател ще ми е от полза , защото не съм фен на денон / нищо че имам и сд Денон/
    Аз мога да ти дам мнение за X3500, който е почти същия като X3600 с изключение на 2-та допълнителни канала (+ още 2 само за обработка) и някакви софтуерни екстри (IMAX Enchanced) за обемните формати. Само да ми кажеш какво те интересува.
    Видях в ревюто показано от Z_harris, че Х3600 има вентилатор за охлаждането, което за мен е минус. Всякакъв такъв шум, който не мога да контролирам - мерси. Особено пък вентилатор, който не е ясно на какво чистене и подмяна подлежи като прашаса.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    93
    #23

    Отговор: Помощ при избор на първа система за домашно кино и аудио

    Благодаря ви много за препоръките. Като цяло високи колони ли бихте препоръчали или букшелф, и голяма ли ще е разликата в звука? Разгледах Q Acoustics 3030i и се чудя дали да не ги взема тях за стерео първоначално и впоследствие да взема 3050i, а 30-ките да оставя за съраунд. За съжаление в близките1-2 седмици не мога да св хвърля на денона и най-вероятно ще изпусна промоцията в амазон.

  11. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #24

    Отговор: Помощ при избор на първа система за домашно кино и аудио

    Цитат Първоначално публикувано от kristian93 Виж публикацията
    Благодаря ви много за препоръките. Като цяло високи колони ли бихте препоръчали или букшелф, и голяма ли ще е разликата в звука? Разгледах Q Acoustics 3030i и се чудя дали да не ги взема тях за стерео първоначално и впоследствие да взема 3050i, а 30-ките да оставя за съраунд. За съжаление в близките1-2 седмици не мога да св хвърля на денона и най-вероятно ще изпусна промоцията в амазон.
    Това е добър план.
    Колкото до размера - трудно е да се каже. Има разлика от стая до стая, както и от букшелф до букшелф. Аз преди имах високи колони, които смених с букшелфове от по-висок клас. Правих им A/B сравнение, когато правех подмяната. Бях сложил букшелфовете върху високите и ги сменях през усилвателя докато свиреше музика. Така най-лесно се чува разликата. Разлика имаше, но не и там, където хората очакват, че ще има разлика, а именно при ниските честоти.
    Честно казано, като свиреха и 4-те едновременно (А+B) ми допадна най-много, но пък се получаваше неприятно бучене. И много голяма част от това A+B звучене се запазваше, когато си върнех пак букшелфовете. Та няма един единствен верен отговор "кое е по-добро".

    Но ако си се спрял на Q Acoustics - това наистина е вариант. Взимаш 2 букшелфа + център, слагаш ги на предна линия и слушаш няколко седмици/месеца. Може пък изобщо да не ти хареса как звучат, знае ли се. Ако ти липсват само ниските честоти, а другото ти харесва, може да се предположи, че почти сигурно, високите колони също ще ти харесат, но ще добавят и тази липсваща басова част на звука.
    Този пост е редактиран от w00x; 11-04-20 в 23:25.

  12. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    984
    #25

    Отговор: Помощ при избор на първа система за домашно кино и аудио

    Q Acoustics са действително добри букшелф начален клас тонколони .
    3030i, не са малки ОТ за да се използват за съраунд в последствие( но 3020i могат, но без SUB не стават)). Освен ако стаята например е доста голяма (40 кв.м.) или имаш достатъчно място да ги поставиш.
    Обърни внимание какво отстояние им дават стената за да "дишат", в официалния сайт не пише.
    Както и, че една букшелф тонколона е желателно да е поставен на стойка, на определено разстояние от стената, за да звучи добре.
    Казвам го също за да го имаш на предвид, ако ще се спираш на букшелф + стойки в последствие ~ приблизително равни на цената на стоящи тонколони.
    (или пък имаш възможност сам да си направиш стойките DIY)
    Но пък стоящите изискват и те доста място...

    Други тонколони, които може да разгледаш са Elac DBR62. ( Elac- трудно се намират в BG) .Но те са по скъпи от 3030i, и са в цената категория на Dali Oberon 3.
    Но наистина ли са по-добри звучащи тонколони и дали си заслужават спрямо цената, не е сигурно.
    Защото, всеки има различна интерпретация какво е добър звук. Затова прослушването на място е от изключително значение.

    Редакция Имай на предвид, че Q Acoustics имат удължена конструкция дълбочина сравнена със стандартна рафтова тонколона.
    Този пост е редактиран от tek; 12-04-20 в 00:03.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    113
    #26

    Отговор: Помощ при избор на първа система за домашно кино и аудио

    Цитат Първоначално публикувано от kristian93 Виж публикацията
    Благодаря ви много за препоръките. Като цяло високи колони ли бихте препоръчали или букшелф, и голяма ли ще е разликата в звука? Разгледах Q Acoustics 3030i и се чудя дали да не ги взема тях за стерео първоначално и впоследствие да взема 3050i, а 30-ките да оставя за съраунд. За съжаление в близките1-2 седмици не мога да св хвърля на денона и най-вероятно ще изпусна промоцията в амазон.
    Здравей, ето и моите 5 гроша.

    Според мен първо е добре да си уточниш общата концепция. Има много варианти:

    1. Усилвател + 2 фронтални колони (букшелф или стоящи) - най-простия вариант, идеален за музика, но с компромиси по отношение на ефектите при гледане на филми. Към двете колони може да се прибави и субуфър. Относително по-евтин вариант.

    2. Рисивър + 5.1 (7.1 , 9.1 и пр.) - този вариант е добър ако акцента е върху гледане на филми. За музика този вариант винаги е компромис, поне за мен. Не съм чул нито един рисивър да докара добър звук за музика (с годините съм сменил няколко и съм слушал няколко още). Но аз съм сравнително претенциозен откъм звук.

    3. Рисивър + 5.1 + вграждане на усилвател (и двете устройства трябва да имат опция за свързване по този начин). Рисивърът се ползва за кино, усилвателя + фронталните колони - за музика. Най-добрият вариант ако имаш еднакъв акцент върху кино и музика, но и най-скъпия вариант, всъщност много скъп вариант.

    Ако избереш вариант 2 или 3, можеш да изграждаш постепенно.

    Ако мога да си позволя няколко общи съвета:

    Рисивърът (респ. усилвателят) трябва да се напасне с колоните. Имам предвид, че определен модел качествена колона може да свири отвратително с определен рисивър (усилвател) и обратното.

    Имай предвид, че с добрия звук се свиква бързо и нещо, което първоначално ти е звучало превъзходно, след време започва да ти се струва недостатъчно добро. Тогава рискът е тръгване по едно нанадолнище, дето няма спиране - смяна на едни колони с други, пробване на нов рисивър и усилвател и пр. и пр. Аз самия съм минал по този път. Затова казвам, че първоначалното уточняване на концешцията + много слушане на различни варианти (доколкото е възможно) е най-важното, преди да вземеш окончателно решение.

    Акустиката на помещението е също важен фактор. Големина, форма, къде ще разположиш системата в стаята, дори какви мебели има в стаята играят роля за звука. За съжаление малко неща можем да направим по отношение на това.

    Голямо значение за звука има също така мозъкът и ушите на слушателя, неговите вкусове, разбиране за добър звук и пр. Така че тук ще получиш общи насоки, останалото е да слушаш, това което ще купиш (пак казвам колкото е възможно).

    За стая 19 кв.м. бих избрал букшелфи за фронтални колони. Ама това си е мое мнение. Слушал съм Q Acoustics 3030i и на мен не ми харесаха (много сух и остър звук), но пък на теб могат да ти харесат. Имай предвид, че са със заден басрефлекс, така, че ще изискват по-голямо отстояние от стената. Според мен Monitor Audio Bronze 2 са много добър вариант като отношение цена/качество, на мен ми харесва звука им, лесни за захранване, относително всеядни.

    Ако правиш многоканална система, фронталните и централната колона е добре да са не само от една марка, но и от една и съща серия. Субуфърът не е задължително да е от същата марка като колоните.

    Успех в избора.
    sotneron, svetlio1 и z_harris харесват това.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    93
    #27

    Отговор: Помощ при избор на първа система за домашно кино и аудио

    Още веднъж ви благодаря за мненията и препоръките! В момента разглеждам и ресивъри и попаднах на Onkyo TX-NR696, който като цена е сходен с Денон 2600, но на доста места го водят, че звука от онкиото е по-добър. Какво е вашето мнение между тези двата модела и за марка като цяло?

  16. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,413
    #28

    Отговор: Помощ при избор на първа система за домашно кино и аудио

    Онкио и денон са една и съща фирма , отделно и денон са собственост на марантц. Като цяло имат лоша слава ресивърите им / предимно с изгорели HDMI платки/. В новите модели може да са се пооправили нещата. Накой притежател да се изкаже. Аз Онкио не бих си купил, но може да се каже , че съм пристрастен към Ямахите , така че мнението ми е само персонално. Като харесаш някой модел напиши го в Амазона и чети мнения на хора с потвърдена покупка. Пазарът там е голям и има мнения доста.
    https://www.amazon.com/dp/B07STXVRRP#customerReviews

    https://www.amazon.de/dp/B07Q38QFT2?th=1

  17. Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    247
    #29

    Отговор: Помощ при избор на първа система за домашно кино и аудио

    Slusatel, Denon и Onkyo определено не са една и съща фирма, нито пък Denon са собственост на Marantz - хубаво е да проверяваш информацията си, преди да публикуваш каквото и да е: The Denon brand came from a merger of Denki Onkyo and others in 1939. In 2001, Denon was spun off as a separate company with 98% held by Ripplewood Holdings and 2% by Hitachi. In 2002, Denon merged with Marantz to form D&M Holdings. On March 1, 2017, Sound United LLC completed the acquisition of D+M Holdings.А си пристрастен към Ямахите и хвалиш само тях защото си имал... колко - 1 кино ресивър Ямаха от начален клас? И един стерео усилвател... И това те прави специалист в областта... Както woox Разбираемо е че при тази пандемична обстановка хората скучаят и се чудят какво да пишат, но би било прекрасно ако мислят преди да пишат.Успех!
    VanDan, cable и z_harris харесват това.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,413
    #30

    Отговор: Помощ при избор на първа система за домашно кино и аудио

    АВ ресивъри си имал 6 досега. Техникс , Сони 2 бр и 3 Ямахи. Не давай мнения за хора , които не познаваш. Вероятно първия ресивър когато съм имал ти не знам къде си бил още.За усилвателите пък които съм имал изобщо няма да говоря. За декове и сд плеъри също. Аз слушам музика от ученик и съм имал от Унитра до Накамичи.Даже съм имал и повече грамофони отколкото си мислиш.Тъй че не се изхвърлай много с непознати.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 7 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ при избор на първа система за Домашно Кино
    От bafmaamy във форум Аудиотехника
    Отговори: 20
    Последно: 07-03-19, 21:07
  2. Помощ при избор на система за домашно кино
    От kocetoeh във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 2
    Последно: 18-01-15, 22:01
  3. Помощ за избор на Hi-Fi система за домашно кино.
    От krumsp във форум Аудиотехника
    Отговори: 48
    Последно: 08-06-13, 12:47
  4. Помощ при избор на Blu-Ray Система за домашно кино
    От pbozhkov във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 0
    Последно: 07-12-12, 13:27
  5. Помощ при избор на система за домашно кино
    От Aikz във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 14
    Последно: 07-08-11, 21:54

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе