Страница 3 от 7 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 99
Like Tree31Одобрявам

Помощ при избор на първа система за домашно кино и аудио

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    247
    #31

    Отговор: Помощ при избор на първа система за домашно кино и аудио

    Очевидно това не ти пречи да пишеш глупости ежедневно и откровено неверни неща, като в предпоследния ти пост.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,406
    #32

    Отговор: Помощ при избор на първа система за домашно кино и аудио

    Форумът е свободен , даже за писане на глупости," ентелигенти", като теб не са длъжни да четат. Друга тема е, че няма нужда от лични нападки и обиди и в тая връзка никак не харесвам хора от твоя тип. Няма да даваш лично мнения кой какъв е, колко е тъп или каква тъпа техника има. Не всеки може да има топ техника , а и няма нужда. За да дадеш мнение не е необходимо да имаш ресивър от 5 000 евро. Не те познавам и не искам да те познавам , но можеш да запазиш личното си мнение само за теб. Няма да си губя времето до обяснявам коя компания с коя се е сляла и т.н. През 2002 г. Denon се слива с Marantz това е цитирано от същото място , което си полвал и ти. Може да не си чел до край или английския да не ти е добър.

  4. Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    247
    #33

    Отговор: Помощ при избор на първа система за домашно кино и аудио

    За да дадеш мнение не е необходимо да имаш ресивър за 5000 евро, необходимо е да разсъждаваш обективно и да даваш мнения подкрепени с факти и разумни доводи. Това, разбира се, ако искаш да си полезен някому и ако имаш чувство за отговорност - както за истонността и обективността на собствените си мнения, така и за ефекта или дефекта, който те биха предизвикали. От друга страна, ако държиш това да е форум за писане на глупости - вписваш се идеално.Що се отнася до нивото на английски и български - Ако за теб "X e собственост на У" и "Х и У се сливат за да сформират компанията ХУ"... е едно и също нещо, може би действително е напълно излишно да се продължава всякаква комуникация.И пак, понеже форумът е свободен - би следвало да си готов свободно да понесеш критики за нелепите си изказвания, а че няма да им бърнеш внимание и да се замислиш за форумното си поведение е повече от ясно. Въпросът е дали този свободен форум трябва да носи някаква полезна и достоверна информация на потребителите си или просто група скучаещи форумни герои, с ограничен опит, знания и разбиране, трябва да задоволяват социалните си потребности пишейки във всяка тема все по-нелепи публикации.
    VanDan, johnyboy и cable харесват това.

  5. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #34

    Отговор: Помощ при избор на първа система за домашно кино и аудио

    Има и друг вариант, който ми идва на пръв прочит. Напълно хипотетичен, разбира се.

    Разни търговци да вървят по темите, да си рекламират магазина, за да им се покачва Link Share рейтинга на сайта и единствено да критикуват/поправят мненията на останалите потребители, без да дават реални съвети на автора на запитването. Не само "аргументирани съвети" по собствените си препоръки, а каквито и да било съвети.

    Явно вариантите са 2. Беседка пред блока и чершия.

    В крайна сметка, питащият сам трябва да може да прецени чие мнение да вземе предвид и до каква степен. А и тук не сме някакви величия по материята, колкото и да им се иска на някои, та мнението ни е само една база, върху която всеки трябва да направи собствено проучване. Иначе се купуват едни усилватели за 3200лв, при положение, че могат да се купят и за 1900лв.

  6. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    982
    #35

    Отговор: Помощ при избор на първа система за домашно кино и аудио

    Според тази статия даже, Sound United ( Denon, Marantz, Polk Audio) вече е собственик и на Pioneer. Pioneer Elite.
    Тоест, само Yamaha, остана от топ играчите на интегрални усилватели/ресийвъри.

    Между другото, сливането на една компания майка със други по малки компании или създаването на дъщерни компании е световна тенденция от години насам.
    в различните сектори. Която включва не само електрониката.

    Редакция: Еvlampio, напълно е възможно и да си прав. .
    До колкото ми е известно Onkyo и Pioneer са на един собственик Onkyo & Pioneer Corporation.
    Този пост е редактиран от tek; 14-04-20 в 17:32.

  7. Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    247
    #36

    Отговор: Помощ при избор на първа система за домашно кино и аудио

    Всъщност и това не е така. За сделката за придобиване на Onkyo се говореше повече от година - виж датата на статията, която си посочил, но сделката така и не се състоя - https://www.whathifi.com/news/sound-...yo-and-pioneer Окрупняването и сливането на бизнеси е тенденция от много време насам - често с чисто икономически подбуди. Това невинаги е за добро, а и не означава, че ако две компании имат общ собственик - продуктите им са идентични.
    VanDan, svetlio1, cable и 1 други харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #37

    Отговор: Помощ при избор на първа система за домашно кино и аудио

    На това Onkyo подобен е някой от моделите на Pioneer - вече са една компания . Не съм им ползвал/преглеждал новите модели, но съм се "сблъсквал" със стари на Pioneer от най-нисък до най-висок клас и софтуера и настройките им бяха малък кошмар за мен - дано вече ползват тоя на Onkyo ...

    696 е популярен модел (може и да е най-продаваният им) и мнения и отзиви има доста из мрежата. Ако го има в някой магазин и предлагат и колоните, които имаш/си харесал, ще е идеално да ги чуеш в комбинация и да си направиш сам изводи... колкото и да са компромисни защото няма да са същото помещение като у вас.
    Аз примерно обмислях смяна на моя евентуално с RZ840 или Denon 3600 ... за съжаление най-вероятно няма да се случи тая година ...

  10. Junior Member Аватара на z_harris
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    101
    #38

    Отговор: Помощ при избор на първа система за домашно кино и аудио

    Onkyo и Pioneer са една компания. Marantz и Denon са под един чадър, но все пак всяка марка си е запазила характерните черти (звучене). Първият ми ресивер беше Pioneer. Не лош, но точно една година след като излезе на пазара започнаха да навлизат новите кодеци в по-достъпни ресивери. И така се стигна до смяна на pioneer-a c Onkyo RZ810. Нещо не можах да го включа в системата ми както исках, но трябва и да призная, че беше доста приличен ресивер. Не бях доволен от калибровката. Така и не правеше настройките, както очаквах. Имаше достатъчно мощност за 5.1.2. В новите модели на Onkyo след смяната на стандартите на HDM бордовете не се срещат старите проблеми с постоянното изгаряне на платките (това е и мнение на един от техниците в официалния сервиз. Доста на широко го обсъждах с него) И така смених Onkyo-то за Marantz. От тогава няма връщане на зад. Уцелих звученето, което ми харесва. За две години не намерих нищо, което да не ми харесва в него.

  11. npb
    npb е офлайн
    Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    289
    #39

    Отговор: Помощ при избор на първа система за домашно кино и аудио

    И аз съм Маранц и свири страхотно.
    z_harris одобрява това.

  12. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #40

    Отговор: Помощ при избор на първа система за домашно кино и аудио

    Интересен ми е един въпрос.Като говорим за DOLBY ATMOS,как мислите,че може да се разположи техниката в една ''стандартна'' дневна в бг.Напр. 5,50/3,50.Ако е само киносалон ,добре,но ако е стая която,както в повечето случаи се ползва за доста неща...
    Ако разположим тв-ра +основни колони стрещу дивана по дългата страна(на около 5м)трябва да имаме поне 85'' тв-р.Тука може да има много мнения,ама като приказваме дали 20 или 30 hz и с кой ресивер кои формати, бива да признаваме поне малко калкулаторите за разстояние от тв-ра,според който 85'' е за до 3,50м!За филми 85'' е препоръчано за 2,59м!!!,каквото и да мислим за това.
    https://www.rtings.com/tv/reviews/by...e-relationship
    Screen Size Recommended Mixed Usage Distance
    (30°)
    Recommended Cinema Distance
    (40°)
    25" 3.4' (1.04 m) 2.5' (0.77 m)
    30" 4.1' (1.24 m) 3' (0.92 m)
    35" 4.8' (1.45 m) 3.5' (1.07 m)
    40" 5.5' (1.66 m) 4' (1.22 m)
    45" 6.1' (1.86 m) 4.5' (1.37 m)
    50" 6.8' (2.06 m) 5' (1.53 m)
    55" 7.5' (2.28 m) 5.5' (1.68 m)
    60" 8.2' (2.48 m) 6' (1.83 m)
    65" 8.9' (2.69 m) 6.5' (1.98 m)
    70" 9.5' (2.9 m) 7' (2.13 m)
    75" 10.2' (3.1 m) 7.5' (2.29 m)
    80" 10.9' (3.31 m) 8' (2.44 m)
    85" 11.6' (3.52 m) 8.5' (2.59 m)

    Ако разположим по късата(около 3м) трудно ще говорим за квито и да са формати за звука,може би една квато и да с-ка +2основни добри колони на дългата.
    В моя случай размерите са доста нетипични,пък и стаята е преходна,така,че няма да давам за пример аз какво съм направил(то и не бих сложил 7+колони за кино,ама това си е мой проблем
    Този пост е редактиран от cable; 15-04-20 в 19:18.

  13. Junior Member Аватара на z_harris
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    101
    #41

    Отговор: Помощ при избор на първа система за домашно кино и аудио

    Цитат Първоначално публикувано от cable Виж публикацията
    Интересен ми е един въпрос.Като говорим за DOLBY ATMOS,как мислите,че може да се разположи техниката в една ''стандартна'' дневна в бг.Напр. 5,50/3,50.Ако е само киносалон ,добре,но ако е стая която,както в повечето случаи се ползва за доста неща...
    Не съм много съгласен с размерите от таблица (*лично мнение и вкус). При мен 3,3 метра е разстоянието до телевизора (55 инча) а за гледане на филми пускам 100 инча екран. не бих сложил по-голям телевизор. Екрана бих го сменил с 120 инча, но това е само за идеята. няма да промени много нещата. За звук в подобна на посочената стая съм с конфигурация 5.1.4. Определено си заслужава.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #42

    Отговор: Помощ при избор на първа система за домашно кино и аудио

    ok,така виждаш нещата.
    За мен 55''(и моя най-голям засега е толкова) от 3,30 си е живо наказание.Гледам го от 2,50/2,80 и първото е доста по-добре.Но даже и да виждам нещо друго не бих се наел да споря с хората които дават тези таблици,защото те по цял ден с това се занимават.Ето още някои,да не почнем да разсъждаваме,че там си измислят:
    https://hdtvpolska.com/kalkulator-odleglosci/
    цитат от долния линк
    ''Ако телевизорът е на три метра от дивана, неговият размер
    трябва да е 117 инча.''

    https://hicomm.bg/produktovi-novini/...t-samsung.html
    https://www.peter.and.bilyana.net/TVCalculator/
    И още един интересен въпрос възникна...След като 55'' бива защо гледаш 100'' за филми?
    Не казвам,че твоя вариант е лош.даже напротив ,има логика за филми да пущаме екран,но тук говорим в общия случай,а той е ако гледаме тв-р.

    п.с. Доста е трудно тук да даваме схеми,но е интересно точно каква е стаята и как се разполага тв-ра,местата и колоните.Може би тази стая се използва само за тази цел,когато ми се струва оправдано.
    Тук даже е интересно да се направи схема на стаята с описаните размери,а не всеки да казва как е при него,защото едва ли някой ще си смени жилището за да си сложи техниката(дай Боже всекиму) и на практика трябва да решим кои компромиси правим.
    И ...,че колоните разположени на различно место къса/дълга страна напр. ще се чуват по различен начин.
    И ,да не забравяме,че тук говорим за кино(или спорт).Иначе,да гледам новини по т.нар. Нова и 32'' ми стигат.
    Този пост е редактиран от cable; 16-04-20 в 08:54.

  16. Junior Member Аватара на z_harris
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    101
    #43

    Отговор: Помощ при избор на първа система за домашно кино и аудио


  17. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    93
    #44

    Отговор: Помощ при избор на първа система за домашно кино и аудио

    Зравейте,

    Вчера успях да поръчам Denon X3600H за 558 евро с доставката от немския амазон, дано всичко е наред с поръчката и не бъде отказана.

    Какво бихте препоръчали като 4K медия плеър за възпроизвеждане на UHD филми от външен хард диск, понеже в момента го свързвам с телевизора, но ARC изхода няма да пренася HD аудиото от филмите?

    Остана да помисля и за окабеляването и на кои колони да се спра последно, че със сегашната ситуация ще е малко по-трудно да се обикалят магазини и да се прослушват различните варианти.

    Пожелавам ви весели празници!

  18. Junior Member Аватара на z_harris
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    101
    #45

    Отговор: Помощ при избор на първа система за домашно кино и аудио

    Поздравления. Вечи си започнал да отъпкваш пътеката. За плеар зависи какво е целта. Аз лично ползвам Nvidia Shield и до сега нямам проблем с пускането на видео (4К + HDR). Новия модел от 2019г. чете и HDR и Dolby Vision, ако това е изискване. Предимството е, че е с Андроид и имаш достъп до различни игри и приложения. Недостатък е, че не се предлага в БГ и пак ще трябва да поръчваш. За цената си а и не само е най-добрия андроид бокс.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 7 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ при избор на първа система за Домашно Кино
    От bafmaamy във форум Аудиотехника
    Отговори: 20
    Последно: 07-03-19, 21:07
  2. Помощ при избор на система за домашно кино
    От kocetoeh във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 2
    Последно: 18-01-15, 22:01
  3. Помощ за избор на Hi-Fi система за домашно кино.
    От krumsp във форум Аудиотехника
    Отговори: 48
    Последно: 08-06-13, 12:47
  4. Помощ при избор на Blu-Ray Система за домашно кино
    От pbozhkov във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 0
    Последно: 07-12-12, 13:27
  5. Помощ при избор на система за домашно кино
    От Aikz във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 14
    Последно: 07-08-11, 21:54

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе