Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е пералнята ви ?

Гласували
926. Не можете да гласувате в тази анкета
  • AEG

    89 9.61%
  • Beko

    43 4.64%
  • Blomberg

    4 0.43%
  • Bosch

    71 7.67%
  • Candy

    41 4.43%
  • Electrolux

    69 7.45%
  • Gorenje

    102 11.02%
  • Haier

    2 0.22%
  • Hoover

    6 0.65%
  • Hotpoint-Ariston

    87 9.40%
  • Indesit

    81 8.75%
  • Miele

    43 4.64%
  • LG

    37 4.00%
  • Neo

    8 0.86%
  • Panasonic

    10 1.08%
  • Samsung

    40 4.32%
  • Siemens

    27 2.92%
  • Whirpool

    84 9.07%
  • Fagor

    9 0.97%
  • Еdesa

    9 0.97%
  • Bauknecht

    1 0.11%
  • Franke

    0 0%
  • Privileg

    3 0.32%
  • Siltal

    14 1.51%
  • Други

    46 4.97%
Страница 146 от 348 ПърваПърва ... 96136144145146147148156196 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,176 до 2,190 от общо 5217
Like Tree1053Одобрявам

Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #2176

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    И да споделя . Скоро се разходих до Т... по такъв случай , избор на пералня . Консултантите не са много в час , ама Беко , модел с 5г гаранция и добра цена ( под 600лв ), ми се видя най-доброто предложение към момента .
    Но , избор има и то не малък на цени разни .
    Viking72 одобрява това.

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #2177

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Консултацията в тези „техномармалади”е гола вода.Каквото им е казано на инструктажа това си пеят.Досега не съм попадал на служител,който има поне малко понятие от това,което предлагат.Става въпрос за бялата техника-перални.А в други знайни и незнайни магазинчета и складове масово убеждават,че едвали не китайските „пръчки”са станали еталон за качество,защото се продавали с най-голямата възможна гаранция.
    Този пост е редактиран от Viking72; 14-05-17 в 08:52.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,592
    #2178

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Viking72 Виж публикацията

    Brotzki за да е доволен от прането трябва да използва малко количество прах.В барабана не трябва да се вижда пяна.
    Като качество на изработка IQ700 е един от най-добрите модели на нашия пазар.
    Не искам да правя преки сравнения с други машини,защото някой може да се обиди.
    В книжката няма никаква информация относно количеството. В чекмеджето/дозатор също липсва маркер за прахта. Само в отделението за прането има маркери за течен перилен преперат (50,100,150 и 200мл.), какъвто не използвам. Какво количество прах предлагата да слагам за предпреане и пране?

  5. Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Мнения
    381
    #2179

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Viking72 Виж публикацията
    Избери си марка,която е масова за БГ.
    Гледай да има 5 години гаранция,добра поддръжка по време на гаранцията и след нея.И най-важно да и харесва на жена ти и да е по джоба ти.
    И аз това търся! Не рубувам на марки, но и НЕ харесвам китайските. Бях се засилил към Бош, но след като изтървах гаранцията отидох на Сименса, който най-много харесахме заради дозиращата система I-Dos, която сега къо чета мненията се чудя дали е добре да е толкова автоматична пералнята. Замислих се и за вариант AEG, заради скорошното добро мнение на дамава по-назад.
    При всички случаи искам да купим нещо, което ще пере, след центрофуга няма да чакам 2 дни да съхнат дрехите(няма място за сушилня) и не на последно място цената. И съм твърдо за нещо популярно и с добра поддръжка, че те и Blackberry бяха не лоши телефони, но сервиз в България нямаше! Със сигурност съм на правилното място за съвет и благодаря!

  6. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #2180

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от brotzki Виж публикацията
    В книжката няма никаква информация относно количеството. В чекмеджето/дозатор също липсва маркер за прахта. Само в отделението за прането има маркери за течен перилен преперат (50,100,150 и 200мл.), какъвто не използвам. Какво количество прах предлагата да слагам за предпреане и пране?
    Brotzki,истината е проба грешка,докато си доволен от резултатите.Цялата нощ рових в германските форуми.Лоша дума за тази серия няма.Друго,което си мисля да имат различни софтуери,но пак неми се вярва,защото оскъпяват много нещата по този начин.
    Водата в Германия е 5 евро кубика,ако харчи много вода пералнята -няма да я купи никой!

    Пробвайте с мерилките за течния препарат дали отговарят на прахообразния.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от stoyanow Виж публикацията
    И аз това търся! Не рубувам на марки, но и НЕ харесвам китайските. Бях се засилил към Бош, но след като изтървах гаранцията отидох на Сименса, който най-много харесахме заради дозиращата система I-Dos, която сега къо чета мненията се чудя дали е добре да е толкова автоматична пералнята. Замислих се и за вариант AEG, заради скорошното добро мнение на дамава по-назад.
    При всички случаи искам да купим нещо, което ще пере, след центрофуга няма да чакам 2 дни да съхнат дрехите(няма място за сушилня) и не на последно място цената. И съм твърдо за нещо популярно и с добра поддръжка, че те и Blackberry бяха не лоши телефони, но сервиз в България нямаше! Със сигурност съм на правилното място за съвет и благодаря!
    Щом нямаш място за сушилня-пералнята 1400-1600 оборота.При тези обороти иска стабилни лагери(като размер и качество).Защото точно след гаранция,ще питаш отново за пералня.

    Беко до 1000 оборота да,но 1200 и нагоре-лагерите са слаби.Така,че прецени добре.
    Всички,които са доволни от Беко са с перални 800-1000 оборота.Лагерите им са 6203 и 6204.Само помислете 7-8кг сухо пране и 1400 оборота,какво става с тези малки лагери?
    На старите италиански перални масово са същия размер.Издържат,защото 4-5кг и 600 оборота .Никакви проблеми.
    Избери си модели,за да намеря всичко за тях,но ще имам нужда от време.
    Но винаги ще има нещо по-добро,от това което си избрал.Затова правим сравнение
    Цена-качество.
    При 60градуса пране и 1400оборота на центрофуга лагерите загряват до 100градуса.
    Затова две перални една след друга без почивка е много² неправилно.
    Стабилните производители използват лагери с обозначение с СЗ.Тези лагери висок клас издържат 2 Часа при температура от 110 градуса без да блокират.
    Ето,защо има производители,които са много²
    Големи-като:германци и японците!
    Изводите оставям за Вас колеги.
    Също,забравих да Ви кажа,че Големите използват семиринг sкf (не е реклама в БГ не се предлагат,моля да бъда извинен),а не no name made in China.Сигурно има защо?

    Пералните на Панасоник и Шарп,които се предлагат в БГнямат нищо общо с японците.Много се извинявам,ако съм заблудил някого.
    Зад тези„японски перални” стои един много хитър турски производител-Вестел,който го е страх да застане с истинското си име.
    Докато Беко продава спокойно среден-нисък клас техника в Германия без да се крие под друго лого.Ето защо уважавам марка като Беко.Макар,че турски производител никога няма да стане еталон за Качество.

    Последното изречение е мое мнение!

    Пералните ми са хоби.С ремонт се занимавам,когато трябва да помогна на приятел или за моя машина.
    Останете си със здраве !
    Надявам се да не съм обидил,колега!
    Този пост е редактиран от Viking72; 14-05-17 в 23:16.

  7. Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Мнения
    381
    #2181

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Viking72 Виж публикацията

    Щом нямаш място за сушилня-пералнята 1400-1600 оборота.При тези обороти иска стабилни лагери(като размер и качество).Защото точно след гаранция,ще питаш отново за пералня.
    Понеже съм бос кои са марките поне, които отговарят на тези изисквания. За да не питам скоро пак )

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #2182

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Малко извън темата, но ще си позволя някои корекции:
    1. По-високите обороти /от 1000 нагоре примерно/ отцеждат дрехите по-добре, но и ги изхабяват по-бързо.
    2.Нормалната работна температура на лагер е до около 60 градуса. При по-висока значи има проблем. Над 90 градуса започва разрушаване на циментацията на лагерните гривни и в скоро време си заминават.
    3. Клас С3 означава хлабина по-голяма от нормалната. Лагери с такива хлабини се използват при машини с по-голямо натоварване. Съществуват лагери с хлабини С2; С3; С4. Ако моторът е с инверторно управление, лагерите или леглата им трябва да са с магнитно изолиращо покритие. Такива лагери имат SKF и са с индекс isol. накрая.
    Дано това е полезно на някого при избора на техника.
    Aleksandars и bagerista9 харесват това.

  10. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #2183

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Ей сега отивам да ги питам продавачите какви са лагерите на пералните ! Имат ли покритие , изолация , кой ги е произвел ,работна температура , клас на натоварване или износване , .... и накрая ще си купя ,,,, дъвка !
    VanDan и dodo_pv харесват това.

  11. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #2184

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от civica Виж публикацията
    Ей сега отивам да ги питам продавачите какви са лагерите на пералните ! Имат ли покритие , изолация , кой ги е произвел ,работна температура , клас на натоварване или износване , .... и накрая ще си купя ,,,, дъвка !
    CIVICA ,
    Продавачите тези подробности няма от къде да знаят.Аз ги споделям от опит.Масово потребителите пазаруват на визия.
    Споделям информация и знание.Всеки да прецени

  12. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #2185

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Това го знам .Майтап да става ! Форум е , не е .....

  13. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #2186

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Малко извън темата, но ще си позволя някои корекции:
    1. По-високите обороти /от 1000 нагоре примерно/ отцеждат дрехите по-добре, но и ги изхабяват по-бързо.
    2.Нормалната работна температура на лагер е до около 60 градуса. При по-висока значи има проблем. Над 90 градуса започва разрушаване на циментацията на лагерните гривни и в скоро време си заминават.
    3. Клас С3 означава хлабина по-голяма от нормалната. Лагери с такива хлабини се използват при машини с по-голямо натоварване. Съществуват лагери с хлабини С2; С3; С4. Ако моторът е с инверторно управление, лагерите или леглата им трябва да са с магнитно изолиращо покритие. Такива лагери имат SKF и са с индекс isol. накрая.
    Дано това е полезно на някого при избора на техника.
    Съгласен съм.Но производители на перални да използват с3 -110 градуса и с4-120 градуса
    сигурно има причина.НЕ съм инженер.
    Окей в спора се ражда истината.
    При 90 градуса температура на пране колко загрява вътрешния лагер?
    Този пост е редактиран от Viking72; 14-05-17 в 13:43.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,592
    #2187

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Хубава информация от кухнята! Има ли значение каква съчма слагат на лагер и т.н, при положение че производителите дават и поемат 5 години пълна гаранция? След този период - пералнята е морално остаряла и бялата боя пожълтяла.

  16. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #2188

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Не винаги е жълта.Утре вечер ще ти напиша за аквастопа.Не съм забравил.
    Прането с годините не е променено.
    Само пералните станаха като самолети.
    Забърсвай я с мокри кърпички и винаги ще е бяла.
    При положение,че взимаш заплата на германец,няма дати пука,че след третата година ще е изхвърлена.Когато дадеш 1400-1500 левчета и е изхвърлиш след четири години боли!
    Този пост е редактиран от Viking72; 14-05-17 в 22:17.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,592
    #2189

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Съвременната техника не е направена да издържа с десетилетия. Влагането в скъп предмет е излишно, при наличие на същото и то на 2 пъти по- ниска цена, както и запазването на качеството.
    Този пост е редактиран от brotzki; 14-05-17 в 23:54.

  18. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #2190

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Не съм съгласен много с теб.
    По тази логика трябва всички да купуваме китайските „пръчки”
    Хората сме различни.
    Еднодневките си личат.Те не се поддържат след гаранция.
    Имали смисъл да изброявам производители?

    Специално за твоя Сименс мога да кажа,че не случайно се произвежда толкова години!И ще се поддържа дълго!
    От пералните се иска да перат и да не се развалят.Дали има на нея „цветен телевизор”, лаФ'и”...т.н. лично мен не ме интересува.

    Направили проба с по-малко прах?
    Има един холандски прах Д...пробвай с него.
    Според мен превъзхожда другите,но е скъп.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от stoyanow Виж публикацията
    Понеже съм бос кои са марките поне, които отговарят на тези изисквания. За да не питам скоро пак )
    Стоянов,
    Има сайтове за перални втора „радост”.
    Влез в тях и обърни внимание-колко много гаранционни машини се продават!Тези марки и модели трябва да ги избягваш!Това е знак,че пералните са проблемни.
    Избери нещо от
    Сименс-Бош
    или
    Аег-Електролукс,за да им видим положителните и отрицателни страни.
    Определи и ценови диапазон.
    Последното решение ще бъде твое!

    Ето и модели 8кг от топ десятката на Европа

    Аeg lavamat lb 3680
    lavamat lp 5680

    Electrolux wagl6e202
    Wal7e201

    Siemens wm 14w590ch

    Bosch waw 32640ch
    Всички са с 1600 оборота.

    Някои букви и цифри имат разлика с моделите в БГ.Цени не са обявени!Незнам и цената в нашите магазини-сигурно са високи.
    Затова определи ценовият диапазон!
    По тези модели може да се ориентираш какво да гледаш,разбира се ако цената те устройва.

    Като разгледах моделите на Аег-Електролукс нямат нищо общо с тези,които са за Бг.

    Под 8 кг излизат само два модела на Електролукс,но те са с горно зареждане.
    Сименс-Бош имат малка разлика с нашите и сигурно се произвеждат в един завод.
    Този пост е редактиран от Viking72; 15-05-17 в 05:45.
    stoyanow одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 925
    Последно: 30-03-24, 09:19
  2. Отговори: 0
    Последно: 17-12-13, 17:05
  3. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 16:31
  4. Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Sony телевизори
    Отговори: 1775
    Последно: 08-12-10, 13:43
  5. LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 2262
    Последно: 06-12-10, 19:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе