Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е пералнята ви ?

Гласували
926. Не можете да гласувате в тази анкета
  • AEG

    89 9.61%
  • Beko

    43 4.64%
  • Blomberg

    4 0.43%
  • Bosch

    71 7.67%
  • Candy

    41 4.43%
  • Electrolux

    69 7.45%
  • Gorenje

    102 11.02%
  • Haier

    2 0.22%
  • Hoover

    6 0.65%
  • Hotpoint-Ariston

    87 9.40%
  • Indesit

    81 8.75%
  • Miele

    43 4.64%
  • LG

    37 4.00%
  • Neo

    8 0.86%
  • Panasonic

    10 1.08%
  • Samsung

    40 4.32%
  • Siemens

    27 2.92%
  • Whirpool

    84 9.07%
  • Fagor

    9 0.97%
  • Еdesa

    9 0.97%
  • Bauknecht

    1 0.11%
  • Franke

    0 0%
  • Privileg

    3 0.32%
  • Siltal

    14 1.51%
  • Други

    46 4.97%
Страница 336 от 348 ПърваПърва ... 286326334335336337338346 ... ПоследноПоследно
Резултати от 5,026 до 5,040 от общо 5215
Like Tree1057Одобрявам

Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на coverstar
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    432
    #5026

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Стария Neo -crt на 20 години на вилата в лятната кухня още работи....И то супер.Като се повреди ще кажа....

    Изпратено от моят RMX3472 с помощта на Tapatalk

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,575
    #5027

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Недей, да не се излагаш повече. И аз имам 17 годишен опел и половингодишен фолЦФаген. И двата си возят, без промяна
    Ехаа, страшно сравнение направи. Е, явно за разлика от теб аз не съм пробвал да влизам в пералнята и не сядам върху нея докато пере. Имам и двойно по-скъп Електролукс ако трябва да сравнявам. И двете перат еднакво, на шум са еднакви, та с какво искам да знам твоето Миле превъзхожда тъпото Беко та струва 5 пъти повече? Освен с имидж? И каква повод за гордост е че работи 7 години без проблем. Електролукса ми е на 11 години и той си работи. Ако утре твоята се повреди ще я ремонтираш и ще дадеш за ремонта цена на ново Беко. Ако някоя от моите се повреди познай какво ще направя
    Повярвай ми, прагматичен съм но мога да сравнявам техника. Разбирам и намирам разлика между евтина и скъпа кола(имам и двете),. между евтин и скъп климатик(имам и двете), между евтин и скъп телевизор(и тук имам различни), между евтин и скъп телефон. Но точно при пералните не виждам никаква причина(освен имиджова) да изсипя една камара пари за 5 пъти по скъпа машина, която дори не виждам през повечето време и докато работи. Пералнята бих я сравнил с микровълнова печка, и евтината и скъпата си вършат абсолютно еднакво работата.
    Този пост е редактиран от espace; 03-08-23 в 18:11.
    coverstar одобрява това.

  4. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,522
    #5028

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Еспейс, някъде споменах за разликата между днешните потребители и тези, от преди 20 години. Много е вероятно да спадаш към изключенията, анализирайки откровенията ти по-горе. To make the long story short - за да заменя мийлето в ъгъла с някакво друго, само за разместването и разнасянето бих заплатил сума, равна на стойността на 2 съкровища, като твоите. На мястото на мийлето беше един индезит, от нейния клас, който изгледа 2 деца и удари 20 години с една смяна на помпа. Едва ли разбираш какво точно пиша, като чета какво си си накупил. Снобизъм някакъв усещам?

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,575
    #5029

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    За теб вещите може да са съкровища, моята ценностна система е по-различна. Липсата на аргументи ли води до тези философски излияния?
    Иначе не знам какво усещаш и къде ама не ми отговори на въпроса?
    Този пост е редактиран от espace; 03-08-23 в 20:10.

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    177
    #5030

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от kip1 Виж публикацията
    Какъв би трябвало да бъде списъкът с критерии, извън това което мога да прочета в описанието на всеки уред? Това ми е първоначалното питане:



    Ето и малко за надеждността.
    https://youtu.be/JPMDfotBgp4?t=475
    Не искам да се заяждам, но в поста няма формулиран въпрос има само лично изказване. На коя част от текста се очаква отговор, след като няма въпрос?

    Какви качества е важно да има машината - дълга гаранция, произход, икономична работа, дълъг период на обслужване, шум, специални програми, управление през апп, икономична работа при малко дрехи, автоматично дозиране, максимални обороти, цвят на дисплея, цвят на корпуса, дължина на захранващия кабел и маркучите, възможност за колонен монтаж, easy iron и др?

    Машините не са съвсем с еднакви характеристики и едва ли има функции неописани в инструкциите.

    Цената зависи от марката и функциите, а теглото е важно сигурно, ако подът е нестабилен. Критери лв/кг ми се вижда странен.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    32
    #5031

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от bajotierra Виж публикацията
    Не искам да се заяждам, но в поста няма формулиран въпрос има само лично изказване. На коя част от текста се очаква отговор, след като няма въпрос?

    Какви качества е важно да има машината - дълга гаранция, произход, икономична работа, дълъг период на обслужване, шум, специални програми, управление през апп, икономична работа при малко дрехи, автоматично дозиране, максимални обороти, цвят на дисплея, цвят на корпуса, дължина на захранващия кабел и маркучите, възможност за колонен монтаж, easy iron и др?

    Машините не са съвсем с еднакви характеристики и едва ли има функции неописани в инструкциите.

    Цената зависи от марката и функциите, а теглото е важно сигурно, ако подът е нестабилен. Критери лв/кг ми се вижда странен.
    "дълга гаранция, произход, икономична работа, дълъг период на обслужване, шум, специални програми, управление през апп, икономична работа при малко дрехи, автоматично дозиране, максимални обороти, цвят на дисплея, цвят на корпуса, дължина на захранващия кабел и маркучите, възможност за колонен монтаж, easy iron и др?"
    са все неща, които има в описанието. Тях мога да ги прочета.
    Затова съм писал:
    Трудно ми е да преценя от нещата, които виждам, като разлика.
    и за всяка пералня има добавено:
    Не съм наясно с произходът на компонентите, нито с качествата им.
    Не е нужно да продължаваме в тази посока. Станаха безсмислени отговорите, от хора, които очевидно не знаят за какво говорят. Като не знаем, не знаем. Единственото, което аз искам да знам и от което искам да разбирам, е това, от което правя пари. Останалото си го купувам. За другото гледам количествени показатели, които са измерими и ако нещо не е пределно ясно, питам за качествени, които са субективни. Претенциите за интелект и разбиране от неспецифични за професията теми, е диря от комунизма и си мислех, че е изчезнала с него.
    AEG e 8 серия и е под върховата 9-та. Bosch е 8-ма серия и е под Professional-а, който още няма модел за тази година. И двата модела са последна моделна година.
    Досега не видях отговор дори на елементарен въпрос, като например къде се позиционира модела на Miele, за който питах. Нито пък от коя година е. А и двете не ми харесаха. За нещо среден клас на 4 години пари няма да дам. Ако някой беше в час, можеше поне да каже да погледна например WWH860 WCS. Или поне да покаже на клип, инструкция или картинка, някой от трите модела с какво превъзхожда другите в компонентно отношение. Например барабанът е еди какъв си, захванат е еди как си. Има филм от вода в еди коя си пералня и това изхабява дрехите по-малко. Т.е. както си дойдох с разбирането да си гледам гаранцията, take away-а ми е, че това и трябва да направя. За друго един отговор нямаше.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,522
    #5032

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от espace Виж публикацията
    ... И двете перат еднакво, на шум са еднакви, та с какво искам да знам твоето Миле превъзхожда тъпото Беко та струва 5 пъти повече? Освен с имидж? И каква повод за гордост е че работи 7 години без проблем. ...
    Отговарям на нормалните ти въпроси - Беко нямат перална машина с дясно отваряне на вратата, съчетано с демонтируем горен капак, позволяващ му да влезе в една много специфична ниша и да се използва. Нито е тъпо, нито е остро. Единственият производител на модели, които пасват, е Мийле. Повод за гордост няма, давам информация, както направих и с ревюто, преди години. Капакът беше свален, защото не влиза с него. Заменен е с плексиглас. Отвътре всичко е различно.

    Цитат Първоначално публикувано от espace Виж публикацията
    За теб вещите може да са съкровища, моята ценностна система е по-различна. Липсата на аргументи ли води до тези философски излияния?
    Иначе не знам какво усещаш и къде ама не ми отговори на въпроса?
    Когато изказах "съмнение" за снобизъм, само се опитах да бъда достатъчно любезен. Ето два тъпи въпроса и от мен: ти как би квалифицирал пропагандиращ себе си за технически грамотен човек, можещ да сравнява техника, който не намира разлика в работата на перални машини от нисък и висок клас? А как би квалифицирал изявяващ се като технически грамотен индивид, който купува от две еднакви стоки в един магазин тази, която е на по-висока цена и коментира това си деяние публично?
    P.s: Не се чувствай длъжен да ми отговаряш, постът ми е насочен към информираните потребители.
    Този пост е редактиран от dodo_pv; 04-08-23 в 08:12.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,273
    #5033

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    @dodo_pv: Имаш ли наблюдения дали и при Miele качеството в последните години както с всичко друго - климатици, миялни, кафемашини и т.н. спада?
    Отварях един кафеавтомат Саеко отпреди 20г и на много места нещата са от месинг, съответно в модел от 2022г всичко това е от пластмаса. Клапана до помпата се беше пукнал.

  11. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,522
    #5034

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Нямам преки наблюдения, но съдейки по теглото им, не би трябвало да има разлика в механиката. Едва ли са променили нещо по големия лагерен блок. Можеш да провериш, като влезеш в онлайн магазина за резервни части и сравниш поръчковите номера на лагерите и конзолите на старите и нови модели. При Бош / Сименс нещата би трябвало да са сходни. Тези марки са с добра поддръжка.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,575
    #5035

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    А как би квалифицирал изявяващ се като технически грамотен индивид, който купува от две еднакви стоки в един магазин тази, която е на по-висока цена и коментира това си деяние публично?
    Нещо не разбрах това как се отнася към мен? Какви две еднакви стоки?

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,615
    #5036

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Еspace, един приятелски съвет. Не виждам смисъл да влизаш в дискусия с потребител Dodo-pv.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,581
    #5037

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Как са по-високите серии на AEG, че гледам май само те сега предлагат 5г гаранция? Старея Зероват най-накрая се предаде и ще трябва да взема нещо на бабата, но особено лятото ще е натоварена (2-3 пранета дневно и главна чаршафи и подобни), като качество и дълга гаранция са с голямо предимство.
    Гледал съм им на AEG моделите до около 1000-1100лв преди година-две и общо взето не бях много очарован.
    https://www.tehnomix.bg/peralnya-aeg-lfr73944oe - примерно тая ?
    ... или да си чакам за Бош с 5 г. гаранция

  16. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    636
    #5038

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Попаднах на някакъв коментар за Miele. Полезен е на тема "е какво повече има". Явно има разни неща, които не се забелязват в магазина:

    "I decided between these brands when shopping and chose the Miele because it's the only heat pump dryer with a user accessible heat exchanger. If the Bosch exchanger ever needs cleaning, which I would expect after a few years of use, you'll need to schedule a technician to come out and disassemble your dryer to have it cleaned. With the Miele you just open up the plinth filter and vacuum it out."

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,575
    #5039

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Тоя пък сякаш всички сушилни на света е пробвал та знае че само на Миле била с достъпен топлообменник.

  18. Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Мнения
    384
    #5040

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    А кои са другите, които имат достъп? Би било полезно. И ни интересува тези, които де предлагат в България основно.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 925
    Последно: 30-03-24, 09:19
  2. Отговори: 0
    Последно: 17-12-13, 17:05
  3. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 16:31
  4. Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Sony телевизори
    Отговори: 1775
    Последно: 08-12-10, 13:43
  5. LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 2262
    Последно: 06-12-10, 19:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе