Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е пералнята ви ?

Гласували
926. Не можете да гласувате в тази анкета
  • AEG

    89 9.61%
  • Beko

    43 4.64%
  • Blomberg

    4 0.43%
  • Bosch

    71 7.67%
  • Candy

    41 4.43%
  • Electrolux

    69 7.45%
  • Gorenje

    102 11.02%
  • Haier

    2 0.22%
  • Hoover

    6 0.65%
  • Hotpoint-Ariston

    87 9.40%
  • Indesit

    81 8.75%
  • Miele

    43 4.64%
  • LG

    37 4.00%
  • Neo

    8 0.86%
  • Panasonic

    10 1.08%
  • Samsung

    40 4.32%
  • Siemens

    27 2.92%
  • Whirpool

    84 9.07%
  • Fagor

    9 0.97%
  • Еdesa

    9 0.97%
  • Bauknecht

    1 0.11%
  • Franke

    0 0%
  • Privileg

    3 0.32%
  • Siltal

    14 1.51%
  • Други

    46 4.97%
Страница 80 от 348 ПърваПърва ... 3070787980818290130 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,186 до 1,200 от общо 5213
Like Tree1055Одобрявам

Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    54
    #1186

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от espace Виж публикацията
    Да, но не ми гарантират в какво състояние е. За това отидох в магазина и тази EWS1066EDW ми хвана окото. Всъщност с какво слим дизайна е по-зле? Стабилност, шум, надеждност? И двете са за 6 кг...

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    29
    #1187

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Имам Горенье на доста години. Два пъти съм му сменял лагерите и смяната няма нищо общо с казана. Лагерите са в лагерното тяло /мерцедеса/ и връзката с казана е семеринга. В тази връзка да попитам: Къде са лагерите при пластмасовите казани, че е чак такъв проблем да се сменят?
    На казана са. Виж клипа. Само дето този Бош е с разглобяем казан, а сегашните са лепени. Трябва рязане, после пробиване, болтове, лепене и е голяма хамалогия. Дори и скъпите перални са така, излючваме Миеле де.
    https://www.youtube.com/watch?v=XaFF2-Rl8Nc
    SPSt одобрява това.

  4. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #1188

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Благодаря за клипа! Направих си извода, че следващата ми пералня НЯМА да е БОШ. Гореньето дето го имам е в добра форма и ще го поддържам до последно. Поне е с казан и барабан от инокс и механичен програматор. Спрямо този БОШ е 100 пъти по-ремонтнопригоден.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    16
    #1189

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Cayenne Виж публикацията
    Погледни това Горение
    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...GORENJE-W8624H
    Сравнително безшумна. 3 год. гаранция. Голям отвор и врата. Награветал издръжлив на котлен камък и 10 год. гаранция.
    Лошото е, че всички перални, дето се продават сега са с лепени казани и ако трябва да им се сменят лагерите - голям проблем.
    10 години гаранция - но това само на нагревателя - а мене по скоро мотора и електрониката повече ме притесняват.
    Перална машина свободностояща W8624H - Gorenje
    А и като гледам - тя си е със стандартен мотор - електролукса е с инверторен. и там гаранцията е 55 месеца на цялата пералня.
    Инверторния двигател уж би трябвало да е по-безшумен - или не винаги е така ?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    29
    #1190

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Трябва да е по-тих при пране, поне по спецификации, но при центрофуга Електролукса е по-шумен. Аз лично италианска пералня не бих взел в момента, камо ли с инверторен мотор. Определено си има и предимства, но и голям недостатък - още електроника. Голям процент дефекти са свързани конктретно с преобразувателя. Предполагам е с мотор АСС и електроника някаква. Ама пък има по-голяма гаранция.
    И Електролукс и Горение са сервизират от един и същи сервиз.
    Лошото е, че не можеш да я отвориш и да и видиш карантията. Ако пък бяха качествени това нямаше да се налага. Та покупката си е на късмет.

  7. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    253
    #1191

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Само да добавя,че 10 г-та гаранция на нагревателя, е обвързана със задължителна профилактика на пералнята, в края на третата година и по спомен струва 40лв.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    54
    #1192

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Край! Старата сдаде багажа. Довечера - нова! Никой нищо не каза защо СЛИМ не е добре... Да видим с какво ще зарадвам жена си.
    Този пост е редактиран от Friend; 08-04-14 в 13:37.

  10. j90
    j90 е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    183
    #1193

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Успех колега аз се чудих чудих и на края изсипах една торба пари за скъп бош пък каквото сабя покаже.Успех с покупката и да уцелиш най готината.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    16
    #1194

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    В крайна сметка взех това:
    http://www.technopolis.bg/b2c/catalo...X-EWF-1276-GDW
    749 лв. Доставиха ми я до входната врата на апартамента ...
    Тъкмо я пускам да работи.

    А за колегата, който пита за слим дизайна - аз бях се спрял на това:
    GORENJE W 6403 / S
    нали добри параметри ми се сториха като за 499 лв - обаче барабана е по-малко от една педя дълбок. А и дават Капацитет: 6 кг. До нея гледам друга пералня - 2 пъти по дълбок барабан почти и на нея и дават 6 кг.
    Питам продавача - как така? А той ми отговори - Ами той мотора, лагерите и всичко останало са направени да могат да издържат на 6 кг пране - а вече колко може да побере барабана ... е съвсем отделен въпрос ...
    А тази горението - и другите подобни СЛИМ - просто не виждам как вътре може да се събере олекотена завивка, одеало или зимно яке ... то като гледах - 2 чифта дънки и 2 блузи като сложиш и е до там. Мене това ме отказа от СЛИМ вариантите.

  12. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #1195

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Винаги съм се чудил за какво служи инверторен мотор при пералните. Сблъсквал съм се с инверторно управление на двигатели по температура, ниво, налягане. Много интересно по какво се управлява мотора при пералните. Дали това не е ненужна екстра и по-скоро рекламен трик за "балъци"? Отделно усложненото управление и увеличената вероятност за отказ /намалена надеждност/.

  13. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #1196

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от seemore Виж публикацията
    ...

    А за колегата, който пита за слим дизайна - аз бях се спрял на това:
    GORENJE W 6403 / S
    нали добри параметри ми се сториха като за 499 лв - обаче барабана е по-малко от една педя дълбок. А и дават Капацитет: 6 кг. До нея гледам друга пералня - 2 пъти по дълбок барабан почти и на нея и дават 6 кг.
    Питам продавача - как така? А той ми отговори - Ами той мотора, лагерите и всичко останало са направени да могат да издържат на 6 кг пране - а вече колко може да побере барабана ... е съвсем отделен въпрос ...
    А тази горението - и другите подобни СЛИМ - просто не виждам как вътре може да се събере олекотена завивка, одеало или зимно яке ... то като гледах - 2 чифта дънки и 2 блузи като сложиш и е до там. Мене това ме отказа от СЛИМ вариантите.
    Гледам, че на това GORENJE му дават дълбочина 44 см. Вкъщи ползваме повече от 15 години модел на Zerowatt, който е 42 см и винаги е била напълно достатъчна. Не знам вече барабанът дали не е по-малък по някаква причина.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    6
    #1197

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Здравейте,

    Трябва да купувам нова пералня за 6 кг (може и 7) и бюджета е около 500-600 лв. От изчетеното се ориентирам към 1-2 модела на Electrolux, но бих се радвал и на други предложения.

    Предварително благодаря.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    54
    #1198

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Такааа. Хайде да се "похваля". Пералня все още няма! Отиваме в Техномаркет, търся продавач и като го намирам някъде по пътя казвам, че искам пералня. А той отговаря "добрее, имаме добри и не толкова добри модели" Та този ELECTROLUX EWS-1066EDW :: Перални машини :: Перални машини :: Едра техника :: Technomarket Bulgaria поради слим дизайна разбивал по-бързо лагери, имали няколко случая на дефектирало сензорно управление... Абе трябвало да търсим задължително със сменяеми лагери. "И кои са те?"- питам аз? Отговор - SAMSUNG, LG и един модел на Gorenje, който го нямаме. От 2 години SAMSUNG били най-доброто в този клас... Огледах пак слима на ELECTROLUX... Била с 2 години гаранция, а и барабана наистина е 1 педя дълбок. Че като ми писна... Прибрахме се. Няма да купя от там! Утре ще станем собственици или на http://www.technopolis.bg/b2c/detail...OSCH-WAB-20261 или на http://www.technopolis.bg/b2c/detail...USSI-ZWN-7120L . Бихте ли подсказали кое е за предпочитане? Благодаря ви.
    Като вариант има и този http://www.technopolis.bg/b2c/detail...H-WAE-20167-BY, но не ми е много на сърце

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,573
    #1199

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Винаги съм се чудил за какво служи инверторен мотор при пералните. Сблъсквал съм се с инверторно управление на двигатели по температура, ниво, налягане. Много интересно по какво се управлява мотора при пералните.
    Инверторен мотор е наименование на асинхронен двигател управляван честотно. Как за какво служи? Ми да върти барабана с различни обороти. Двигателя е по прост, няма четки, колектор. Оттам и по малък шум.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Friend Виж публикацията
    А той отговаря "добрее, имаме добри и не толкова добри модели" Та този ELECTROLUX EWS-1066EDW :: Перални машини :: Перални машини :: Едра техника :: Technomarket Bulgaria поради слим дизайна разбивал по-бързо лагери, имали няколко случая на дефектирало сензорно управление.
    Аз технически не мога да си представя как слим дизайн ще разбива по-бързо лагери. Дори напротив. И кога успя да го установи това??? 20 години ползвам една пералня Zerowatt която е не просто слим, а хиперслим - 33см в дълбочина. Един път само съм сменял лагери. А тези консултанти ще ти кажат това, което са им казали - например модел на Самсунг изостава с продажбите, в склада е пълно с него, препоръчвайте го! И ми е много интересно този консултант откъде знае колко случая има на дефектирало сензорно управление при Електролукс и дали въобще има такива??? Харесай си пералня, гледай да е с дълга гаранция и готово. Ти ако жена си избираш така ще си ерген цял живот.
    Този пост е редактиран от espace; 10-04-14 в 10:53.
    stanislav77 одобрява това.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    54
    #1200

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    espace, нали знаеш какво е казал Бенджамин Франклин - "Дръжте си очите добре отворени, преди да се ожените и полузатворени след като се ожените" За това втория път си ги държах мнооого добре отворени и сега имам най-готината жена Но да се върна на пералните. Именно защото брътвежите на този "консултант" не съвпаднаха с моите разбирания се изнесох от магазина и се насочих другаде. На едни и същи перални в Техномаркет - 2 години гаранция, в Технополис - 55 месеца. Естествено, че ще предпочета по-дългата гаранция. За това и се насочих към това Zanussi. Нали е и от групата на Electrolux, с външен филтър е...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 925
    Последно: 30-03-24, 09:19
  2. Отговори: 0
    Последно: 17-12-13, 17:05
  3. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 16:31
  4. Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Sony телевизори
    Отговори: 1775
    Последно: 08-12-10, 13:43
  5. LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 2262
    Последно: 06-12-10, 19:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе