Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е пералнята ви ?

Гласували
926. Не можете да гласувате в тази анкета
  • AEG

    89 9.61%
  • Beko

    43 4.64%
  • Blomberg

    4 0.43%
  • Bosch

    71 7.67%
  • Candy

    41 4.43%
  • Electrolux

    69 7.45%
  • Gorenje

    102 11.02%
  • Haier

    2 0.22%
  • Hoover

    6 0.65%
  • Hotpoint-Ariston

    87 9.40%
  • Indesit

    81 8.75%
  • Miele

    43 4.64%
  • LG

    37 4.00%
  • Neo

    8 0.86%
  • Panasonic

    10 1.08%
  • Samsung

    40 4.32%
  • Siemens

    27 2.92%
  • Whirpool

    84 9.07%
  • Fagor

    9 0.97%
  • Еdesa

    9 0.97%
  • Bauknecht

    1 0.11%
  • Franke

    0 0%
  • Privileg

    3 0.32%
  • Siltal

    14 1.51%
  • Други

    46 4.97%
Страница 81 от 348 ПърваПърва ... 3171798081828391131 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,201 до 1,215 от общо 5217
Like Tree1053Одобрявам

Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,783
    #1201

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Еми грабвай Занусито само че не го товари безбожно и избягвай максимални обороти на центрофугата.Провери ТОЧНО какви са условията на удължената гаранция и какви повреди покриват.Иначе има и с по-дълга гаранция :rolleyes: Hansa AWB 510LP - Пералня - Техника.БГ - Изгодна черна и бяла техника

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Apr 2014
    Мнения
    3
    #1202

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Здравейте, чета в темата от известно време и днес специално се регистрирах, защото имам нужда от помощ при избора на нова пералня.
    Имам следните изисквания: да е тиха, с дисплей и отложен старт(това май вече всички го имат) и да е слим, с възможно добър сервиз в бг и гаранция. Изчетох последните мнения за слим пералните тук, коит не са ласкави, но когато мястото е ограничено - няма как да побера нормална пералня. Бюджет 500 -700. Бях се спряла на следните модели, но за всички изчетох кофти коментари. Моля, помагайте за избор или дайте друго предложение
    GORENJE W 6503 / S
    WHIRLPOOL AWSX632133
    EWS1066EDW | Перални машини | Electrolux | Продукти | Пране
    и тази, малко в повече ми идва като пари, но били тихи...HOTPOINT-ARISTON WMG 722 S

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,783
    #1203

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от megan Виж публикацията
    Здравейте, чета в темата от известно време и днес специално се регистрирах, защото имам нужда от помощ при избора на нова пералня.
    Имам следните изисквания: да е тиха, с дисплей и отложен старт(това май вече всички го имат) и да е слим, с възможно добър сервиз в бг и гаранция. Изчетох последните мнения за слим пералните тук, коит не са ласкави, но когато мястото е ограничено - няма как да побера нормална пералня. Бюджет 500 -700. Бях се спряла на следните модели, но за всички изчетох кофти коментари. Моля, помагайте за избор или дайте друго предложение
    GORENJE W 6503 / S
    WHIRLPOOL AWSX632133
    EWS1066EDW | Перални машини | Electrolux | Продукти | Пране
    и тази, малко в повече ми идва като пари, но били тихи...HOTPOINT-ARISTON WMG 722 S
    От изброените първата.

  5. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #1204

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от espace Виж публикацията
    Инверторен мотор е наименование на асинхронен двигател управляван честотно. Как за какво служи? Ми да върти барабана с различни обороти. Двигателя е по прост, няма четки, колектор. Оттам и по малък шум.
    Въпросът ми по-скоро е какъв параметър се следи за да се променят оборотите на двигателя. Това за честотното регулиране е ясно. По-просто устроен двигател-да, но сложното управление /честотен регулатор или инвертор/, по-бързо износващи се лагери на мотора, поради индуктиране токове на Фуко /освен ако не са магнитно изолирани лагери, но те са доста скъпи. За мен минусите са повече от плюсовете и затова питам, каква е идеята да се слагат инверторно управляеми мотори на перални. Оборотите могат да се регулират и чрез повече на брой намотки на двигателя. Той става малко по-сложен, но пък се избягва инвертора.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,783
    #1205

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Директдрайв моторите се взеха назаем от професионалните машини.Само че там цялата електроника е защитена и изнесена извън обсега на води, пари и т.н.Влияе се от качеството на електроподаването.

  7. j90
    j90 е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    183
    #1206

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Мен консултанта ме блъсна към:http://www.technopolis.bg/b2c/detail...H-WAS-24468-ME
    И след 3 цигари мислене взех че скочих на нея привлече ме не друго а че е произведена в Германия,дано все още да ги правят добре немците.Лошото при мен е че е банята която винаги се проветрява добре но мисля да и сложа нещо от горе да пази електрониката.Реших да инвестирам повече пари понеже някоя друга вноска повече за сметка на качеството мисля че е добре.С две малки моми бая пране се събира. Ще бъдя благодарен ако някои сподели мнение по въпроса.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #1207

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Колеги утре ще купувам перлня помогнете ми с избора.

    Спрял съм се на две машини АЕГ цената е еднаква 705лв. енергиен клас А+++ 7кг. L71670FL vs AEG L76275FLE

    Единият модел е 1200рпм инверторен мотор клас на центрофугиране Б, няма aquastop. Другата е 1600рпм конвенционален мотор центрофуга А с aquastop.

    Коя бихте взели?

  10. Novice
    Тук е от
    Apr 2014
    Мнения
    3
    #1208

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Благодаря на VLADO 66 за отговора. Не случайно на първо място в листата ми е Gorenje, но на много места чета отзиви и чувам, че са шумни.... това е единственото което ме притеснява. (И това нещо за лепенето ме притеснява, което го пише в 2-3 страници назад, но не го разбирам...и ще го игнорирам като притеснение)

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,783
    #1209

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от megan Виж публикацията
    Благодаря на VLADO 66 за отговора. Не случайно на първо място в листата ми е Gorenje, но на много места чета отзиви и чувам, че са шумни.... това е единственото което ме притеснява. (И това нещо за лепенето ме притеснява, което го пише в 2-3 страници назад, но не го разбирам...и ще го игнорирам като притеснение)
    За този бюджет тишината е фантазия.Нали няма да я слагате в спалнята

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    54
    #1210

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Готовооо Добре, че преди 2 дни попаднах на консултант, който ме ядоса и си заминах. Е, вече платих една Electrolux EWF31276EW. Тези 3 дни в ТМ е на 539 лв. В emag също. 150 лв са си 150 лв. Като я докарат утре ще споделя впечатления.

  13. Novice
    Тук е от
    Apr 2014
    Мнения
    3
    #1211

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Friend, много ми харесва модела, който си избрал, очакваме впечатления!
    VLADO 66, няма да поставяме пералня в спалнята, ама в тези малки кутийки, в които живеем, където и да е - чува се....:rolleyes: Моля за пример за тиха пералня (разбирам, че е с по-висок бюджет). Също така да си попитам - има смисъл да сложа и нормален, не слим модел, но .. в банята. Там не е ли проблемно за електрониката на уреда? Или да си търся слим варианта, поставен на сухо място?

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,783
    #1212

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Една тиха слим LG F1296NDA3 перална машина - LG перална машина още една тиха :rolleyes: W 1914 WPS .В банята може да сложиш пералня само ако прежалиш едни пари и то без дисплеи и разни други гяволии.По нагоре бях сложил линк към една такава Hansa AWB 510LP - Пералня - Техника.БГ - Изгодна черна и бяла техника-поддържа се от България сервиз.Леко ми е смешно с тези децибели щото става въпрос само за няколко и по-скоро е търговски трик.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #1213

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Взех AEG L76275FLE заради инверторния мотор. По спецификации като не се центрофугира е доста по тиха машината. За 705лъва от Техномаркет. 54 е дълбока т.е. очаквам да я вградя в кухнята без проблеми.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    29
    #1214

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Инфо за тези, които им се дават повече пари за пералня. В момента в ТМ има GORENJE WA65205 за малко под 1200 лв. Неръждаем казан, инверторен мотор с 2000 об/мин и тач скриин (евентуален проблем с него, струва 500 лв.).
    Washing machine WA65205 - Gorenje China - Products
    Този пост е редактиран от Cayenne; 11-04-14 в 23:26.

  18. j90
    j90 е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    183
    #1215

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Колеги да ви питам за този инверторен мотор с които е оборудвана новата ми пералня.Та забелях че както върти и дойде време да обърне в другата посока спира прави едно леко заклащане и тръгва в другата посока а ако при стоп ще продължи в същата това заклащане го няма.Заклащането е минимално и е все едно превключва предавките.Това нещо не съм го забелязал при старото Миеле и Боша дето са доста дърти.Та има ли място за притеснение?Толкова пари налях в това чудо че я гледам като писано яйце,рехих да се назоря с повече вноски да поглезя жената.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 925
    Последно: 30-03-24, 09:19
  2. Отговори: 0
    Последно: 17-12-13, 17:05
  3. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 16:31
  4. Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Sony телевизори
    Отговори: 1775
    Последно: 08-12-10, 13:43
  5. LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 2262
    Последно: 06-12-10, 19:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе