Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е пералнята ви ?

Гласували
926. Не можете да гласувате в тази анкета
  • AEG

    89 9.61%
  • Beko

    43 4.64%
  • Blomberg

    4 0.43%
  • Bosch

    71 7.67%
  • Candy

    41 4.43%
  • Electrolux

    69 7.45%
  • Gorenje

    102 11.02%
  • Haier

    2 0.22%
  • Hoover

    6 0.65%
  • Hotpoint-Ariston

    87 9.40%
  • Indesit

    81 8.75%
  • Miele

    43 4.64%
  • LG

    37 4.00%
  • Neo

    8 0.86%
  • Panasonic

    10 1.08%
  • Samsung

    40 4.32%
  • Siemens

    27 2.92%
  • Whirpool

    84 9.07%
  • Fagor

    9 0.97%
  • Еdesa

    9 0.97%
  • Bauknecht

    1 0.11%
  • Franke

    0 0%
  • Privileg

    3 0.32%
  • Siltal

    14 1.51%
  • Други

    46 4.97%
Страница 79 от 348 ПърваПърва ... 2969777879808189129 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,171 до 1,185 от общо 5218
Like Tree1054Одобрявам

Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    253
    #1171

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Няма нужда да я носиш. Като ти докарат новата, ще изнесат старата. 30лв. са си 30лв.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Apr 2014
    Мнения
    1
    #1172

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Здравейте Колеги,

    искам да си взема пералня до 900лв с предно зареждане, тиха, безпроблемна и да изкара периода от 7 години . Единствено това са изискванията ми. Аз съм техник в телевизионен сервиз, ремонтирам предимно телевизори, и нямам притеснения относно марки и т.н .

    -BEKO WMB 71443 (чист модел без инвертор, хареса ми че има бутон поставен директно на 220волта - т.е няма да има проблем с изгорял стендбай и.тн )
    -AEG L 60270 FL (чист модел без инвертор, нямам идея коко е шумна ....)
    -ELECTROLUX EWF 1276 GDW (инвертор, чудя се доколко инверторен мотор и колекторен такъв при едни и същи условия са по техи. Заслужава ли си да рискуваш надежноста на инвертора и по-високата цена заради шума и доколко)
    -

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,574
    #1173

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Имам Електролукс с инверторен мотор - няма нищо общо с колекторен. Напълно безшумна е, чува се само прането как шляпа.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    16
    #1174

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Здравейте,
    Търся си пералня до около 500 лв.
    Харесах тези модели - имат добра гаранция, а за евтинаро перални до 500 лв това ми се струва важно.
    Горе долу на тези марки имам някакво доверие.
    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...X-EWP-1062-TDW
    GORENJE W 6403 / S
    Заслужава ли си да взема Bosch за 80 лв повече, но пък с по-малка гаранция само заради марката ?
    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...OSCH-WAB-20261

  6. j90
    j90 е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    183
    #1175

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от badr Виж публикацията
    Нека си купи човека Аристон,то и ние, които поправяме перални сме хора и имаме съответните нужди.
    Така наречената нечетна логика, за която става дума в по-горните постове, понякога наистина е съвсем нечетна, сиреч понякога леко неадекватна, но това не е повод за притеснения.Промяната на оставащото време за завършъне на програмата далеч не е признак за проблем с пералнята.
    Мога ли да помоля за мнение от професионалист.Да сменям ли лагерите на барабана на Миеле от 95 година(с явни следи от експлоатация) или да си купя нова пералня?Ако не ви е проблем и се намирате около Пловдив може и да се възполвам от услугите ви относно лагерите но ми е интересно дали няма да изскочат и други неща за ремонт.Предната пералня беше Електролукс с горно зареждане за съжаление слабия и с не постоянно напрежение ток не се разбра с електрониката и нещата отидоха в друга посока особено като се видя че и лагерите са и отишли това за 7 години нормално ползване.Имам няколко перални в къщата стар Бош ремонтиран от мен за работните дрехи подобни пере супер нищо че е ръждив за 10 години една помпа и едно копче му е сменено,Горението на майка ми переше отвратително и по едно време и това спря да прави мига като лудо и то чака майстор да гледа(а за Горение имам наблюдение че не перат много много добре),Миелето е страхотна но само при мисълта че трябва да е изкарам от помещението да е разхвърлям цялата да е събера от ново и да е качвам пак по стълбите ми става лошо и ми иде да ....Много се чудя дали да не си взема нещо 2-ръка но по малко амортизирано Бош или някаква нова но ми се струва че пак ще е игра на късмет и ако бюджета е над 600 лв ще съжалявам много като се прецакаслед 2-3 години.Поне тока вече е наред.Погледнах Хотпоинт аристон и ме зайтригува 5 годишната гаранция,но като чета постовете нещо се разубеждавам.

  7. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    253
    #1176

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от seemore Виж публикацията
    Здравейте,
    Търся си пералня до около 500 лв.
    Харесах тези модели - имат добра гаранция, а за евтинаро перални до 500 лв това ми се струва важно.
    Горе долу на тези марки имам някакво доверие.
    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...X-EWP-1062-TDW
    GORENJE W 6403 / S
    Заслужава ли си да взема Bosch за 80 лв повече, но пък с по-малка гаранция само заради марката ?
    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...OSCH-WAB-20261
    Здравей!
    Ако изборът ти е сведен, до конкретните три модела, най добрия вариант за мен е Елктролукса, заради най голямата гаранция. Нямам преки наблюдения над уредите от тази марка, но като цяло мненията са доста добри. Горенето също не е лош избор, но са доста шумни, а и всички слим модели като тази която си харесал, са с лепени казани. т.е. не се предвижда смаяна на лагери след време, по нормалния начин с разглобяване на казана. Избрания от теб модел на Бош, не ти го препоръчвам. Освен че също е с лепен казан, голям процент от всички стари модели от серията "clasik" чупят държача на барабана, много скоро след изтичане на гаранцията. До колкото имам имформация, самия детайл не се предлага като отделна резервна част. Върви заедно с все багажа напред и ремонта надхвърля 50-60% от себестойноста на цялата пералня. Възможно е при новите модели от тази серия, проблема да е решен, но лично не бих рискувал. Най евтиния читав Бош е този: http://www.technopolis.bg/b2c/detail...H-WAE-20167-BY
    Успех!

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    16
    #1177

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от diterh Виж публикацията
    Здравей!
    Ако изборът ти е сведен, до конкретните три модела, най добрия вариант за мен е Елктролукса, заради най голямата гаранция. Нямам преки наблюдения над уредите от тази марка, но като цяло мненията са доста добри. Горенето също не е лош избор, но са доста шумни, а и всички слим модели като тази която си харесал, са с лепени казани. т.е. не се предвижда смаяна на лагери след време, по нормалния начин с разглобяване на казана. Избрания от теб модел на Бош, не ти го препоръчвам. Освен че също е с лепен казан, голям процент от всички стари модели от серията "clasik" чупят държача на барабана, много скоро след изтичане на гаранцията. До колкото имам имформация, самия детайл не се предлага като отделна резервна част. Върви заедно с все багажа напред и ремонта надхвърля 50-60% от себестойноста на цялата пералня. Възможно е при новите модели от тази серия, проблема да е решен, но лично не бих рискувал. Най евтиния читав Бош е този: http://www.technopolis.bg/b2c/detail...H-WAE-20167-BY
    Успех!
    Надявах се това Горение да не е от шумните модели. като характеристики и дават:

    • Ниво на шум при пране: 56 dB(A)re 1 pW
    • Ниво на шум при центрофугиране: 68 dB(A)re 1 pW

    Което си е направо един от най-тихите модели от този ценови клас. Но кой и как ги измерва тези стойности не е много ясно все пак...
    В кухнята - където ще е пералнята гледам и телевизия доста често - затова ми трябва да е някоя по-тиха.

  10. j90
    j90 е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    183
    #1178

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Колеги моля мнение за следните модели или нещо подобно искам просто да е надеждно:
    ELECTROLUX EWF-106510W :: Перални машини :: Перални машини :: Едра техника :: Technomarket Bulgaria

    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...OSCH-WAB-20261

    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...X-EWP-1074-TDW

    ELECTROLUX EWP-106300W :: Перални машини :: Перални машини :: Едра техника :: Technomarket Bulgaria

    Гледах и една на Хотпойнт обаче като ви чета мненията се позамислям за нея.

  11. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    253
    #1179

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от seemore Виж публикацията
    Надявах се това Горение да не е от шумните модели. като характеристики и дават:

    • Ниво на шум при пране: 56 dB(A)re 1 pW
    • Ниво на шум при центрофугиране: 68 dB(A)re 1 pW

    Което си е направо един от най-тихите модели от този ценови клас. Но кой и как ги измерва тези стойности не е много ясно все пак...
    В кухнята - където ще е пералнята гледам и телевизия доста често - затова ми трябва да е някоя по-тиха.
    Не гледай какво и дават на книга. Уверявам те че ще я чуваш, в перално помещение, през две затворени врати. Ако ще е в кухнята, най добре иди в магазина и помоли да ти я включат на програма центрофуга, за да прецениш на живо как е. Все пак шуноста е субективен фактор и ако за мен е шумна, за теб може да не е.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    54
    #1180

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Здравейте, предстои ми закупуване на пералня. Спрял съм се на Electrolux EWS1066EDW или ZANUSSI ZVG6120K. Не исках да е слим (45см), но модел EWF106510W е изчерпан. Бихте ли споделили евентуални негативи от по-малкия размер? За съжаление стандартните модели на Електролукс, които са по джоба ми са с вътрешен филтър, а в магазина ми казаха, че не било удачно. Ако попадне например стотинка от някой джоб... Полските били само с вътрешен филтър, а италианските с външен. Благодаря!

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,574
    #1181

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Friend Виж публикацията
    Не исках да е слим (45см), но модел EWF106510W е изчерпан.
    Има я в Техномаркет Шумен, може да си я поръчаш ELECTROLUX EWF-106510W :: Перални машини :: Перални машини :: Едра техника :: Technomarket Bulgaria

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    16
    #1182

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от diterh Виж публикацията
    Не гледай какво и дават на книга. Уверявам те че ще я чуваш, в перално помещение, през две затворени врати. Ако ще е в кухнята, най добре иди в магазина и помоли да ти я включат на програма центрофуга, за да прецениш на живо как е. Все пак шуноста е субективен фактор и ако за мен е шумна, за теб може да не е.
    Еднакво шумни са всичките ... А тези дето избирах по интернет като ги видях на живо - отказах се.
    Ами те барабаните им наистина са прекалено плитки - 1 педя - едно яке трудно ще се събере, да не говорим за олекотена завивка или нещо подобно.
    Значи тотално те отказвам от тия СЛИМ варианти. А за безшумно ми предложиха някакво LG с direct drive мотор ... ама на тая марка нещо и нямам доверие.
    Май ще скачам на това:
    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...X-EWF-1276-GDW
    Но още не съм я виждал на живо. Някакви мнения ?
    Или някакви други предложения - до към 800 лв , безшумна и да не е слим ?

  16. j90
    j90 е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    183
    #1183

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Аз чаках чаках предложения и на края сам си предложих.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    29
    #1184

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Погледни това Горение
    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...GORENJE-W8624H
    Сравнително безшумна. 3 год. гаранция. Голям отвор и врата. Награветал издръжлив на котлен камък и 10 год. гаранция.
    Лошото е, че всички перални, дето се продават сега са с лепени казани и ако трябва да им се сменят лагерите - голям проблем.

  18. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #1185

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Cayenne Виж публикацията
    Лошото е, че всички перални, дето се продават сега са с лепени казани и ако трябва да им се сменят лагерите - голям проблем.
    Имам Горенье на доста години. Два пъти съм му сменял лагерите и смяната няма нищо общо с казана. Лагерите са в лагерното тяло /мерцедеса/ и връзката с казана е семеринга. В тази връзка да попитам: Къде са лагерите при пластмасовите казани, че е чак такъв проблем да се сменят?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 925
    Последно: 30-03-24, 09:19
  2. Отговори: 0
    Последно: 17-12-13, 17:05
  3. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 16:31
  4. Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Sony телевизори
    Отговори: 1775
    Последно: 08-12-10, 13:43
  5. LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 2262
    Последно: 06-12-10, 19:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе