Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е бойлера ви ?

Гласували
322. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Еldom

    132 40.99%
  • Diplomat

    42 13.04%
  • Tesy

    63 19.57%
  • Матев

    8 2.48%
  • Фламина

    4 1.24%
  • Ariston

    36 11.18%
  • Clage

    1 0.31%
  • Neo

    2 0.62%
  • Stiebel Еltron

    13 4.04%
  • Atlantic

    21 6.52%
Страница 100 от 113 ПърваПърва ... 50909899100101102110 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,486 до 1,500 от общо 1686

Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    747
    #1486

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Ами, направо да закриваме темата.На всички, предполагам им стана ясно вече, че бойлери TESY са the Best и всичко останало е компромис.....

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2022
    Мнения
    16
    #1487

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Обещах отговора от Тедан

    Здравейте,


    Предполагам, че питате зареди шест степенната защита на бойлерите на Елдом.
    Всички бойлери имат тези шест защити.:
    Имаме елипсовиден фланец
    Технологията Shield е различно наименование на емайлираното покритие. В случая е важно вида на неръждаемата стомана. По принцип в нашите бойлери се слага същата стомана, която се използва за съдовете за готвене от неръждаема стомана. Производителя на бойлерите е най големия производител на съдове за готвене на Балканския полуостров. Би трябвало и в бойлерите на колегите стомана да е подобна.
    Магнезиев анод - за неръждаемия бойлер този анод се слага за всеки случай. Той реално няма, какво да пази освен нагревателя.
    Всички бойлери имат възвратен клапан - и нашия също
    Всички бойлери имат защита от замръзване, който имат термостат. При нас всички бойлери са срази функция.
    Всички бойлери имат капилярен термоизключвател включително и нашите.


    Гаранцията на уредите е 10 или 12 години пълна гаранция, на всичко.


    Ако имате допълнителни въпроси с радост ще ви отговорим.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,271
    #1488

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Като му изтече гаранцията ще го мисли. А и вече има опит, на старото му Теси на 1-2г сменяше копче... Нямаше друга опция, 2-3 дни беше без бойлер, а да кърти баня или да го изключва от бушона не му се занимаваше.

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    на Елдом първото което ще изгори е това копче за което е дал 100 лв отгоре приятеля ти .. покрай него нагарят и всички китайски букси от 10 цента +
    едноквадратовия кабел с който е окабелен бойлера така скъпоценен

  5. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    286
    #1489

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Palev Виж публикацията
    Ами, направо да закриваме темата.На всички, предполагам им стана ясно вече, че бойлери TESY са the Best и всичко останало е компромис.....
    От какво стана ясно, че Теси са тхъ бест?
    Аз имам един в кашона на Елдом и съм много доволен от него.

  6. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    747
    #1490

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от slip in Виж публикацията
    От какво стана ясно, че Теси са тхъ бест?
    Аз имам един в кашона на Елдом и съм много доволен от него.
    Явно, не улавяш иронията в мнението ми.

  7. Novice
    Тук е от
    Feb 2023
    Мнения
    3
    #1491

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Само НЕ бойлер Светлю Шишков - това е бомба със закъснител. Бойлерът ми 150 л, с два нагревателя, закупен преди четири години Експлодира!А бойлерът би трябвало да има 3 защити:

    I (първа) защита - Термостат (регулаторът на мощност) Би трябвало да не позволи температурата да се повиши над избраната от нас - защитата НЕ сработи!

    II (втора) защита - Термично реле. Термозащитата трябва да прекъсне захранването при температура над заводски фиксирани градуси(75-90) - защитата НЕ сработи!

    III (трета) защита - Възвратен клапан. Би трябвало да изпусне налягането(парата), ако не сработят терморегулатора и термозащитата - защита НЕ сработи!

    Водата става на пара, свръх налягане и … добре, че експлодира една от двете меки връзки, а не казана. Трясък, зверско свистене от излизащата под високо налягане в продължение на час и половина пара. Целият апартамент наводнен, крановете на мивките повредени от парата, подути врати и най-важното - разтърсващ СТРЕС.
    Слава богу, че не се случи най-лошото!

    Не купувайте бойлер Светлю Шишков! Не си го причинявайте. Всъщност аз за себе си реших - за напред само проточен бойлер.



  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    628
    #1492

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Докладва ли на фирмата - да не си мислят, че никога не са имали "такъв случай".

  10. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #1493

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Хващам се на бас, че проблемът не е в бойлера. Не за пръв път се стапят меки връзки. От тънките, от евтините. Кой занули този бойлер? Това за излизащата пара под високо налягане в продължение на час и половина особено ми хареса.

  11. Novice
    Тук е от
    Feb 2023
    Мнения
    3
    #1494

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Чух се със сервизния техник на фирмата. Дойде след час и половина, въпреки, че беше неделя следобед. Доволен съм от реакцията му. Установи, че ел. защитите не са сработили и че възвратния клапан освен че не е изпуснал свръх налягането е пропуснал налягане към захранването със студена вода. И там меката връзка е експлодирала
    На следващия ден дойде да го ремонтира. Платено, разбира се. Ел. части и др. са извън гаранция след първата година. Предложи да подмени реостата и да сложи не едно, а две термо релета и нов клапан.
    Отказах му, разбира се. Казах му, че или частите и елементите на бойлерите им са некачествени, или са асемблирани неправилно или бойлерът е компрометиран още като инженерен проект. Платих да го демонтират и седмица по-късно съм с проточен бойлер.

  12. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    628
    #1495

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Шишков имат ли защита като Елдом с фланеца отдолу, който се изплюва при налягане? Не че в твоя случай е гръмнал и нямаше пак да се пукне връзката. Проточен в баня не бих пробвал, освен ако нямам специална ел. инсталация, но дори и тогава съм резервиран.

    Тук някакво демо има:
    https://www.vbox7.com/play:e3eecc1821

  13. Novice
    Тук е от
    Feb 2023
    Мнения
    3
    #1496

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Хващам се на бас, че проблемът не е в бойлера. Не за пръв път се стапят меки връзки. От тънките, от евтините. Кой занули този бойлер? Това за излизащата пара под високо налягане в продължение на час и половина особено ми хареса.
    "Хващам се на бас, че проблемът не е в бойлера."
    Не съветвам никого да се хващай на бас, защото ще загуби.

    "Не за пръв път се стапят меки връзки. От тънките, от евтините."
    Казвам, че меката връзка експлодира, за да не изпадам в излишни подробности. Всъщност свръхналягането разкъса полипропиленовия преход с вътрешна метална резба. Този преход е между захранването ми със студената вода (полиптопиленова тръба) и меката връзка, водеща през възвратния клапан към входа на бойлера.
    Опасявам се, че няма как меките връзки да са причина бойлера да прегрее и да образува пара - т.е. свръх налягане? Няма как те да са "виновни" тази пара да мине обратно на посоката на възвратния винтил и да разкъса полипропилена откъм студената вода.
    Прилагам снимки.:


    "Кой занули този бойлер?"

    Бойлерът е монтиран от хора от сервиза на Светлю Шишков. Ако те не знаят как да занулят бойлер - още по-зле и за фирмата и за уредите и.

    "Това за излизащата пара под високо налягане в продължение на час и половина особено ми хареса"
    Час и половина след инцидента дойде сервизния представител на Шишков (казва се Жоро) - пара все още излизаше. Смятам иронията за неуместна.
    Очевидно има хора, които особено харесват когато четат описанието на гадни ситуации и инциденти. Е, по понятни причини на мен и семейството ми не ни хареса особено.

    Така, че не се хващайте на бас за неща, които не са ви съвсем ясни - ще загубите!
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    628
    #1497

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Тая марка Шишков винаги ми е била странна и не бих я експериментирал. Отделно, че май основателят не е между живите, така че съвсем е по инерция.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    74
    #1498

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Аз пък от 10 години съм с бойлер под мивката техен. 2 пъти гори нагревателя вярно и 1 път смених възвратен клапан, но водосъдържателя си е ОК и няма ръжда. Слагайте си възвратен клапан изцяло от метал, че другите са с пластмаса вътре и се разпадат направо. Няколко такива вече засичам.

  17. Novice
    Тук е от
    Feb 2023
    Мнения
    3
    #1499

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Здравейте всички.
    Пред голяма дилема съм между два модела бойлери.

    Модела на Елдом - https://technika.bg/product/25936/bo...wv08039ew.html

    Модела на - https://www.emag.bg/elektricheski-bo...ch-Action=view

    Общо взето търся икономичен бойлер с цифрово управление. На Елдом-а ми харесва, че е смарт и има WiFi и тауж го дават по етикет с по-ниска годишна ел. консумация.
    На Аристон ми харесва, че е 1800W нагревател, че е 100 литра и също е с цифрово управление макар и без WiFi, но би трябвало да е уж отново умен. По етикет с малко по-висока ел. консумация.
    Голям зор ми е да реша кой от двата модела? Вие на какво мнение сте?

  18. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    747
    #1500

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Mitko89 Виж публикацията

    Общо взето търся икономичен бойлер с цифрово управление. На Елдом-а ми харесва, че е смарт и има WiFi и тауж го дават по етикет с по-ниска годишна ел. консумация.
    На Аристон ми харесва, че е 1800W нагревател, че е 100 литра
    Кое по -точно ти "харесва" в Аристон-а с 1800 W, че ще ти загрява бойлера 3 часа ли?
    С 3 kw нагревател на Елдом си "готов" за 1 час - 1,5 часа.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. LCD матрици /FAQ - мнения , обсъждане
    От hristoslav2 във форум Ремонт, сервиз и калибрация на телевизори
    Отговори: 23
    Последно: 06-04-18, 19:32
  2. Тостери / FAQ - мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 0
    Последно: 22-05-12, 16:03
  3. Мнения и обсъждане на tv LG LCD 37LD420
    От pacho-gr във форум LG телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 08-07-10, 19:52
  4. мнения за проточни бойлери - Diplomat
    От d_karchev във форум Бяла техника
    Отговори: 5
    Последно: 08-05-10, 02:09
  5. PIONEER LCD-PDP / Faq, обсъждане, мнения
    От tattoo777 във форум Други телевизори
    Отговори: 19
    Последно: 21-03-10, 10:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе