Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е бойлера ви ?

Гласували
322. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Еldom

    132 40.99%
  • Diplomat

    42 13.04%
  • Tesy

    63 19.57%
  • Матев

    8 2.48%
  • Фламина

    4 1.24%
  • Ariston

    36 11.18%
  • Clage

    1 0.31%
  • Neo

    2 0.62%
  • Stiebel Еltron

    13 4.04%
  • Atlantic

    21 6.52%
Страница 50 от 113 ПърваПърва ... 40484950515260100 ... ПоследноПоследно
Резултати от 736 до 750 от общо 1688
Like Tree350Одобрявам

Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #736

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Сигурно„диша” тока?

  2.  
     
  3. mce
    mce е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    34
    #737

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Здравейте!

    За ново жилище искам да сложа 80L, хоризонтален бойлер. Ще има ТЕЦ, бойлерът само за резерва. Бюджет докъм 500 лв. (може и малко отгоре). Мислех да слагам Шишков, тъй като преди години имаше само позитивни мнения за тях, но в момента гледам и негативни, а в тая тема не забелявзвам въобще много актуални мнения за тях, което ме учудва? Ако Шишков не стават, по мненията от темата, се чудя за Аристон Velis, но не виждам хоризонтален - има ли такова чудо, или тоя модел е само вертикален?

    Предишният ми бойлер беше Елдом, хоризонтален, неръждавейка, с 10 години гаранция на водосъдържателя и 5 г. на електрическата част, 350 лв. струваше преди 9 години. Преди 5-тата година му сменяха разни уплътнения, защото протече, после се наложи и целия нагревател да сменят (гаранционно все още). На 7-та година протече водосъдържателят и смениха целия бойлер гаранционно. Като цяло, не съм супер-доволен, но все пак не може да се отрече и че не мрънкаха за гаранцията и дадоха нов бойлер. Сега гледам обаче, че май вече няма 10 години гаранция на водосъдържателя, а 5 години "пълна гаранция", и то за 500+ лв, а предишният имаше 10 години гаранция на водосъдържателя и то за 350 лв., та не знам сегашните модели дали ще изкарат и колкото предишния и това ме възпира донякъде за Елдом.

    Теси също не искам - точно, когато сложих предишния бойлер, щеше да ме наводни едно чисто-ново Теси от 2 етажа над мен. Няма да споменавам на какво приличаха наскоро обзаведените апартаменти на съседите от горния и по-горния етажи, а моят оцеля по чудо тогава.

    Разход на ток не ме вълнува особено, интересува ме главно да има достатъчно защити от експлозии и ако въобще се стигне до теч, да не бликне водата изведнъж - предишният и двата пъти прокапа леко, та беше хванат навреме. Тия две изисквания май си противоречат взаимно до известна степен и в тоя контекст ми е интересно да чуя защо неръждавейките гърмели по-силно от емайлираните - като че ли нямаше особено убедителен отговор по-нагоре?

  4. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #738

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Новият ВЕЛИС става за хоризонтален и вертикален монтаж.
    kokovox одобрява това.

  5. mce
    mce е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    34
    #739

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Доколко безопасно е присъединяването на бойлер с тръби за парно, с алуминиева вложка, спрямо присъединяването със стандартните меки връзки? Предполагам, тръбите за парно, са далеч по-здрави и не могат да избият така, както биха избили меките връзки, при евентуален проблем, съответно - отпада едно ниво на защита?

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    632
    #740

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    По-рано се правеха с поцинковани тръби, които са не по-слаби от белите. Но каква е целта на занятието - за красота ли ги искаш? Има едни тънки железни тръби, които са за ВиК и са на мода (поне бяха доскоро). Лошото им е, че трябва някакъв инструмент за монтаж и не всеки майстор го има. С тях може да правиш естетически изпълнения, ако не ти харесват меки връзки или пластмаса. Мисля, че това на снимката е такова:

    Този пост е редактиран от i486; 18-07-17 в 11:09.

  7. mce
    mce е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    34
    #741

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    В предишното ми жилище мой близък го направи с такива тръби за парно, бели на цвят, с които стоеше по-красиво, но сега се чудя дали си заслужава да рискувам отново, или да пренебрегна красотата за сметка на безопасността..

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    632
    #742

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Нашият бойлер е закачен с бели тръби за парно - и аз исках да има някаква подредба и перпендикулярност, а не хаос. Но все пак изходящата на топлата вода я закачих с мека връзка. И за безопасност и за улеснение - иначе щеше да стане голяма плетеница от тръби (има серпентина и едно отклонение).

  10. Novice
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    8
    #743

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Здравейте! Предстои ми покупка на нов бойлер. Трябва да е 80 литра с малък диаметър. За сега съм се насочил към Tesy BiLight Б-Р TESY GCV 80/35/30/B11 TSR | Обемни бойлери | Бойлери | Домакинс&#1

    Понеже съм от Пловдив и тук водата е доста варовита, в един магазин ми препоръчаха да взема с нагревател 2KW. Дали са достатъчни за такъв бойлер и дали ще работи по-добре и ще шуми по-малко? Или е по-добре да взема пак 3KW? Ясно е, че ще загрява по-бавно, но все пак кое е по-добре?

    Друг бойлер който разглеждам е този Елдом Б-Р ELDOM WV08039 3KW | Обемни бойлери | Бойлери | Домакинск&#10 който май е някакъв нов модел и ми изглежда добре. Но в същия магазин ми казаха, че са спряли да продават Елдом, защото имало много оплаквания. И като че ли във форумите има повече негативни мнения за Елдом. И той има вариант за 2 и 3KW, както и със някакъв сух нагревател, но пак 2KW.

    За сега клоня към Теси, моля ако някой има такъв модел BiLight или пък Елдом, да сподели дали е доволен.

  11. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #744

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    За варовитата вода си вземи Елдом със сух керамичен нагревател - 2 kW. Ползвам такъв от около 3 месеца и засега е съвършено тих, за разлика от Теси-то, което изхвърлих и което след почистване / на всеки 3 месеца/, се разшумяваше след първата седмица.

  12. Junior Member Аватара на boyanchav
    Тук е от
    Oct 2016
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    62
    #745

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Имам точно този модел на Теси от една година, аз също съм от Пловдив. Шумен е още от първото пускане, но бързо загрява и държи топлата вода достатъчно време. Доволен съм. Родителите ми също имат Теси 3КВ 80л., но не слим модела - той също е шумен още от първото му пускане

  13. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #746

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    А някой дали се е замислял,защо нов бойлер
    шуми?

  14.  
     
  15. Junior Member Аватара на boyanchav
    Тук е от
    Oct 2016
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    62
    #747

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Да, аз, защо шуми?

  16. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #748
    Цитат Първоначално публикувано от Viking72 Виж публикацията
    А някой дали се е замислял,защо нов бойлер
    шуми?
    Кажи да знаем.

  17. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #749

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    На 80 литров бойлер 3kw нагревател?
    И слим модел?
    Това е причината.
    Конструктивна грешка и неподходящ нагревател/мощност/.
    Това е за новите бойлери.

    Иначе старите започват да шумят,когато натрупат котлен камък.IMG_20170311_143044.jpg
    Нагревател на две години,работил с пловдивска вода.Водосъдаржателят го мих с водоструйка.
    Този пост е редактиран от Viking72; 27-07-17 в 14:29.

  18. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #750

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Viking72 Виж публикацията

    Нагревател на две години,работил с пловдивска вода.Водосъдаржателят го мих с водоструйка.
    Точно заради такива "красоти" по-горе препоръчах сух керамичен нагревател.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. LCD матрици /FAQ - мнения , обсъждане
    От hristoslav2 във форум Ремонт, сервиз и калибрация на телевизори
    Отговори: 23
    Последно: 06-04-18, 18:32
  2. Тостери / FAQ - мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 0
    Последно: 22-05-12, 15:03
  3. Мнения и обсъждане на tv LG LCD 37LD420
    От pacho-gr във форум LG телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 08-07-10, 18:52
  4. мнения за проточни бойлери - Diplomat
    От d_karchev във форум Бяла техника
    Отговори: 5
    Последно: 08-05-10, 01:09
  5. PIONEER LCD-PDP / Faq, обсъждане, мнения
    От tattoo777 във форум Други телевизори
    Отговори: 19
    Последно: 21-03-10, 09:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе