Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е бойлера ви ?

Гласували
322. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Еldom

    132 40.99%
  • Diplomat

    42 13.04%
  • Tesy

    63 19.57%
  • Матев

    8 2.48%
  • Фламина

    4 1.24%
  • Ariston

    36 11.18%
  • Clage

    1 0.31%
  • Neo

    2 0.62%
  • Stiebel Еltron

    13 4.04%
  • Atlantic

    21 6.52%
Страница 109 от 113 ПърваПърва ... 5999107108109110111 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,621 до 1,635 от общо 1688
Like Tree351Одобрявам

Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    632
    #1621

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    За куките - върви в Технополис примерно и разгледай другите марки как са със захвата. И аз правих смяна и ползването на старите куки и размера ми бяха приоритет. От Елдом на Елдом, но сменили планката и позицията й. За късмет успя да се закачи.
    Dominator одобрява това.

  2.  
     
  3. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #1622

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Сега се обадих на Матев Хасково нищо не са променяли и като цяло това би било най-безпроблемната смяна според мен, чакам само мнения някой от форума дали е имал вземане даване, че моя Матев го бях купувал далечната 2006-а :Д

  4. Novice
    Тук е от
    Oct 2021
    Мнения
    2
    #1623

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Здравейте, ползвам бойлер Tesy BiLight, който е вече на 9 години. Преди време клапанът започна да капе по-учестено, като главно се случваше при пускане на топлата вода (загряване на бойлера). След време спря да капе от клапана, а капките идваха от дъното на бойлера. Опитах се да се свържа с фирмата, която го е монтирала, но няколко пъти не ми отговориха. После заминах за два месеца и отложих ремонта за след връщането ми. Вчера като се прибрах опитах да пусна бойлера. Копчето светва, когато го натисна, но веднага щом го пусна угасва. Самото копче се усеща влажно. Явно се задейства някаква защита. Намерих в интернет фирма, която продава, монтира и ремонтира бойлери. Човекът, с когото разговарях каза, че бойлерът е за смяна и няма смисъл да ми взима 30 лв. за посещение и диагностика на проблема. Аз, разбира се, съм готов да платя тази сума за посещение, но по тона му останах с впечатление, че държи да го смени, а не да го ремонтира и не зная доколко обективен ще бъде при диагностиката. Може и да греша - все пак аз не разбирам нищо от бойлери. Ще бъда много благодарен за всеки съвет!

  5. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #1624

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Интересно къде си видял "тесен и дълъг" бойлер с изолация вата. Някога имаше бойлери с изолация стъклена вата, но дебелината и беше 2 пъти по-голяма от дебелината на пяната на бойлер със същия водосъдържател. Оттам и външния диаметър беше доста по-голям.
    Имаше едни аскювски бойлери "Матев", които не бих сложил и на най-големия си враг.
    Сонче, обемът на бойлера трябва сама да си го изберете според нуждите си от топла вода.
    Бих Ви препоръчал този. Имам го повече от 2 г. и съм доволен.
    Сегашмния Матев е точно такъв - дълъг 110см с диаметър 40.
    Ватата е 5+см от двете страни.

    - - - - - - - - - -

    *Сегашния

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от antyox Виж публикацията
    Голям майтап сте!
    Сметката на целия апартамент ми е 40 лв. къпя се всеки ден а бойлера не се спира целогодишно. Не знам как се получава но успява да загрее водата докато се къпя и не се сещам да ми е свършвала.
    Не се научихте че докато се къпе човек бойлера НЕ трябва да е включен....

  6. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,273
    #1625

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    На Матев ако още ползват тея българските терморегулатори сините - тотал щета. Този терморегулатор е пълен боклук. Имахме такъв 50 литров неръждавейка, който захранваше кухнята и го разкарахме само заради тоя терморегулатор - или има вряла вода или хладка. Да не говорим, че последната година изгоряха 3 терморегулатора.
    Сега сложихме 30л Аристон с електронен терморегулатор и край с разправиите.

  7. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #1626

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от dwrbudr Виж публикацията
    На Матев ако още ползват тея българските терморегулатори сините - тотал щета. Този терморегулатор е пълен боклук. Имахме такъв 50 литров неръждавейка, който захранваше кухнята и го разкарахме само заради тоя терморегулатор - или има вряла вода или хладка. Да не говорим, че последната година изгоряха 3 терморегулатора.
    Сега сложихме 30л Аристон с електронен терморегулатор и край с разправиите.
    Благодаря! След всички варианти, които проучих и на база какво трябва да отговаря при текуща баня - варианта клони към Tesy ModECO GCH 100 47 30 C21TSR

    - - - - - - - - - -

    Искам да благодаря на всички включили се в темата.

    В крайна сметка реших да не си слагам таралеж в гащите с пробиване на нови куки, я плочката се счупи,
    я куката не се хване както трябва - защото в момента с хванати към бетонен трегер, а по-долу е тухла четворка и затова
    си взех от търговиите в гр.Пловдив- същия бойлер Матев - пък колкото издържи - нали му дават 5 години гаранция,
    хвърлям и нов и те така.


    Поздрави!

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    112
    #1627

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Dominator Виж публикацията
    Сегашмния Матев е точно такъв - дълъг 110см с диаметър 40.
    Ватата е 5+см от двете страни.

    - - - - - - - - - -

    *Сегашния

    - - - - - - - - - -


    Не се научихте че докато се къпе човек бойлера НЕ трябва да е включен....
    :-) Това че трябва да се изключва бойлера докато се къпе човек…. как ти хрумна изобщо такава сентенция. Под душа ли ?

  10. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #1628

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от qazxsw Виж публикацията
    :-) Това че трябва да се изключва бойлера докато се къпе човек…. как ти хрумна изобщо такава сентенция. Под душа ли ?
    Не знам на кой му хрумнало, но май не можеш да четеш....

    Първоначално публикувано от antyox

    Виж към кого е адресиран поста....

  11. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    632
    #1629

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Имам въпрос за възвратни клапани. Възвратният клапан напълно ли блокира движението на водата обратно или в някаква лека степен може да тече? Имаме Елдом неръждаем, който доста пука не само при източване на топла вода, но и при пускане на студена. Т.е. пускам само студена вода на мивката и от спада в налягането по тръбите, бойлерът изпуква. Което значи, че през възвратния клапан се отразява налягането. Бойлерът е сравнително нов, на година и половина. Мисля да сменя клапана с нов - в тая връзка има ли някакъв много добър модел / марка?

  12. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,273
    #1630

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    На Практикер има някакви клапани на Tedan по 20лв. Аз скоро смених оригиналния, който дойде с бойлера (Аристон), защото взе да не пуска вода като дръпна палчето. Взех някакъв български за 5-6лв. И със стария клапан и с новия пак пука леко като пускам студената вода, като пусна топлата пука още повече. Но винаги си е било така.

  13. Member Аватара на NeRoX
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    228
    #1631

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Здравейте! Предстои ми закупуване на бойлер за ново жилище. Имам приятел, който обзавежда преди време и си монтира проточен бойлер в банята. Това е модела - https://balmax.com/produkt/%d0%bc%d0...dhc-x-premium/

    Даже не знаех, че съществува нещо подобно. Виждал съм малки за кухня, но не и такива за баня. Идеята му е гениална принципно. Изразходва електроенергия само докато ползваш топла вода. През другото време не е нужно да работи и да поддържа голямо количество вода в резервоар, по-малък е и т.н. Той е много доволен, но все пак исках да сондирам мнение. Виждам, че дори цената не е по-висока от другите обемни бойлери.

    Та какво ви е мнението за тях? Имате ли наблюдение в/у други модели, които превъзхождат този като цена/качество?

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    632
    #1632

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Имаш ли такава жица до банята?

  16. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #1633

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Малко си се превъзбудил, ама прочете ли изискванията за ел.инсталацията? Ако тепърва ще правиш инсталация, давай смело.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,554
    #1634

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    За триене.

  18. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    632
    #1635

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    кое това?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. LCD матрици /FAQ - мнения , обсъждане
    От hristoslav2 във форум Ремонт, сервиз и калибрация на телевизори
    Отговори: 23
    Последно: 06-04-18, 18:32
  2. Тостери / FAQ - мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 0
    Последно: 22-05-12, 15:03
  3. Мнения и обсъждане на tv LG LCD 37LD420
    От pacho-gr във форум LG телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 08-07-10, 18:52
  4. мнения за проточни бойлери - Diplomat
    От d_karchev във форум Бяла техника
    Отговори: 5
    Последно: 08-05-10, 01:09
  5. PIONEER LCD-PDP / Faq, обсъждане, мнения
    От tattoo777 във форум Други телевизори
    Отговори: 19
    Последно: 21-03-10, 09:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе