Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е бойлера ви ?

Гласували
322. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Еldom

    132 40.99%
  • Diplomat

    42 13.04%
  • Tesy

    63 19.57%
  • Матев

    8 2.48%
  • Фламина

    4 1.24%
  • Ariston

    36 11.18%
  • Clage

    1 0.31%
  • Neo

    2 0.62%
  • Stiebel Еltron

    13 4.04%
  • Atlantic

    21 6.52%
Страница 59 от 113 ПърваПърва ... 949575859606169109 ... ПоследноПоследно
Резултати от 871 до 885 от общо 1688
Like Tree350Одобрявам

Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Nov 2017
    Живее в
    Аксаково-Варна
    Мнения
    3
    #871
    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Чел си ти, ама нищо не си разбрал! Едва ли на човек, който пише "без смислено" ще тръгна да обяснявам, колко не е наясно с нещата. Живей си живота и се развивай!
    От целият ми пост се хвана за една правописна грешка. Похвално, че си я открил и много полезно за четящите на тема бойлери. Гледам и постовете на двамата драскачи след теб също са полезни. Както и да е.
    Когато терморегулаторът е настроен на по-ниска температура, бойлера изключва за доста по-кратко време. И да 100л бойлер стига за 4 човека.
    Този пост е редактиран от avenger; 12-11-17 в 16:56.
    antyox, brave и kokovox харесват това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    49
    #872

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Малко прекрачваш границите на добрия тон. Първо.
    Второ - защо смятате своето мнение за единствено правилно?

  4. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #873

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Дали сухият нагревател е по-добър избор не искам да споря.Образуването на котлен камък във водосъдържателя си продължава.
    За удължаване живота на бойлера е добре да е включен постоянно и да изключва на 60°С.Новите бойлери са с тънка ламарина и дъна,постоянно изстиване и загряване води до напукан емайл,ръжда и пробив на водосъдържател.
    Особено за твърда вода,не е препоръчително термостата да изключва над 60°С.Разликата,е че между 60 и 75°С отделянето на котлен камък е три пъти повече.
    Всяко домакинство трябва да знае колко литра топла вода му трябва за деня.Именно по този начин се избира литража на бойлер.
    Естествено,че се съобразява и мястото за монтаж.
    Този пост е редактиран от Viking72; 06-11-17 в 11:03.
    VanDan, Gena_bs, brave и 1 други харесват това.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #874

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Моята жена и дъщеря не излизаха от банята, докато бойлера не свърши. Особено зимата, когато не изпълняват процедура "взимане на душ", а една тяхна си процедура "напарване" . След тях ако вляза в банята и ми става лошо от жега и пара. Не мога да си представя при вас как стига водата за всички. 3KW са крайно недостатъчни за проточен принцип. Сега с газовия котел поне топлата вода ми е наистина безкрай и е евтина и ги оставям да си седят спокойно по 30-40мин. и след това няма проблем и друг да ползва банята.
    SPSt одобрява това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #875

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    И отново стигаме до въпроса с некачествените материали и стари и/или неправилно прилагани технологии.
    Честно казано аз не рискувам да оставям денонощно включен никакъв уред в къщи. Освен ТВ и периферията към него.
    От гледна точка на пожарна и електробезопасност.
    Да чукна на дърво до момента не е имало проблем с теч на емайлиран водосъдържател. Може би защото нагревателите са 2 KW само.
    Този пост е редактиран от avenger; 12-11-17 в 16:57.

  7. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #876

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Моята жена и дъщеря не излизаха от банята, докато бойлера не свърши. Особено зимата, когато не изпълняват процедура "взимане на душ", а една тяхна си процедура "напарване" . След тях ако вляза в банята и ми става лошо от жега и пара. Не мога да си представя при вас как стига водата за всички. 3KW са крайно недостатъчни за проточен принцип. Сега с газовия котел поне топлата вода ми е наистина безкрай и е евтина и ги оставям да си седят спокойно по 30-40мин. и след това няма проблем и друг да ползва банята.
    Хайде представи си, че държиш ел.бойлер на 400С и "домашните любимци" не могат да се напарят! Как ще ти се стъжни живота?! Отделно дето и ти ще се къпеш винаги с хладка вода.
    VanDan одобрява това.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    205
    #877

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Водата при мен хич не е хладка, разликата е че я разреждам минимално. Не знам как се справя 3.2 кв. да я подгрее но го прави. Факт е и че не съм му чистил котлен камък и изобщо не съм го отварял, което кореспондира с казаното от колегата по-горе-машината е с по-дълъг и безавариен живот. А за душа след работа - при мен къпането е придружено с бръснене и други неща които удължават времето и го приближават до това на жените ви.
    За тези които си спират бойлерите само ще кажа, че апартамента го купих с този бойлер при това включен от там ми дойде идеята за 360 дневния работен цикъл!
    mmiel одобрява това.

  10. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #878

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    За да сме доволни от проточен бойлер е небходимо да има мощен нагревател.
    В чужбина съм виждал такива в действие.
    Всички бяха с мощност 21kw с трифазно захранване.Районите, в които ги видях имаха мека вода.В БГ съм виждал такъв/монофазен/ на две степени,7-14kw.Нищо,че беше захранен с 6мм² кабел директно от таблото,работеше само на първа степен.
    Лично аз не останах очарован от работата му.
    На работа имаме проточен бойлер/кожухотръбен топлообменник/ с водосъдържател около 20 литра/десет студена и толкова топла/и мощност 168kW.Енергията,която ползваме е пара с температура 185°С,е водата никога не свършва.
    За кухнята тези от рода на Делимано вършат работа.Но водата трябва да е мека или да се омекотява с филтър с йоннообемна смола,монтиран преди проточното бойлерче.

    За тези,които имат финансовите възможности за монтаж на соларна система за топла вода да инвестират,заслужава си.Април-октомври водата/топлата/ е достатъчно.Ноември-март се налага и включване на нагревател,за тези без локално парно.
    Този пост е редактиран от Viking72; 06-11-17 в 18:24.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #879

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    antyox, аз отново ви казвам, че 3.2kW нагревател не може да се справи с проточно загряване на топла вода за къпане в неограничен обем. Неслучайно двуконтурните газови котли са с максимална мощност над 20kW (моя е 23kW), точно заради проточното загряване на БГВ и пак почти не може да се ползва повече от един консуматор.
    Иначе и у нас, докато бяхме на ел.бойлер той не се изключваше. И сега дъщерята в студентската си квартира също го държи постоянно включен. То при нея ние плащаме, така че не я интересуват икономии де.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    133
    #880

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Здравейте,
    Ще купувам нов бойлер вертикален 80литра до 2киловата без серпентина, но искам да е качествен и да изкара колкото се може повече време, а не едва да дочака гаранцията или по-лошото преди да е изтекла. Там, където ще се ползва (Видин) водата по принцип е по твърда от софийската но колко точно по твърда не знам. Бюджета е до 300лв. и ще се купува от София или от Видин от някои от Техномаркетите. Не искам да е българско производство и се колебая между следните марки:
    1)Stiebel Eltron – до колкото знам немски и май са мерцедеса на бойлера. Гаранцията хубаво е 10г., но едва ли ще се възползвам от нея, че да му правя профилактика на всеки две години. Не знам частите дали са му скъпи? Мога да го намеря на добра цена, но ще бъде от най-евтините им модели и не знам дали ще е добре?

    2) Fagor – испански четох добри отзиви гаранцията е 5-6 години. Евентуално ще е от Интерсервиз Узунов.

    3) Bosch – не знам дали всички, които се предлагат тук не са турски и въобще какво е качеството на марката сега?

    4) Atlantic френски, но не знам тук дали се намират или са само от Египет производство.

    5) Ariston – имам такъв в квартирата от около 2г. италианско производство и съм горе долу доволен ама все пак бих искал още мнения.

    6) Gorenje – знам само че са словенски, но за бойлерите им не знам как са?

    7) Препоръчайте ми някакъв евтин смесител само със слушалка до 50лв. цена примерно, но да е възможно по-здрав и читав.

    Последното, което ме интересува е относно връзването към ел. мрежата и по-точно зануляването кой е най-правилния вариант? Там инсталацията е двупроводна и на бойлерното табло кое е най-удачнода прекъсва само фаза или и двете (фаза и нула) и до бойлера отиват фаза и нула, а зануляването с парче кабел ли да стане вътре в самия бойлер (от нулата до винтчето на корпуса вътре). Тръбите вървят метални и вече вътре в банята ще минава всичко на полипропилен демек всичко около бойлера ще е полипропилен. Инсталацията не е първа младост и няма да мога да тегля директен кабел само за бойлера от таблото понеже е доста далече именно за това взимам по слаб бойлер.
    Този пост е редактиран от tihogr; 08-11-17 в 20:58.

  13. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #881

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    За бойлер български.От евтини смесители не разбирам,обаче тези на Видима са ...

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Nov 2017
    Живее в
    Аксаково-Варна
    Мнения
    3
    #882

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Хайде представи си, че държиш ел.бойлер на 400С и "домашните любимци" не могат да се напарят! Как ще ти се стъжни живота?! Отделно дето и ти ще се къпеш винаги с хладка вода.
    Живея с хора, които разбират, че банята е за къпане, а за напарване ходим на сауна. Домашните си любимци /кучето/ го къпем с хладка вода.

    На снимката се вижда температурата на бойлера след като са се изкъпали жена ми и дъщеря ми, буквално една след друга. Вярно, на втората и е свършила топлата вода накрая, Термостатът на бойлера съм го настроил да изключва точно където се преливат синята и червената зона, което предполагам е около 45 градуса в горната част на бойлера в долната, предполагам, около 50. След около 15-20 мин ще е изключил и готов за къпане на следващият, като ако е пестелив ще можем да се изкъпем и двамата със синът ми един след друг.
    Не се опитвам да налагам мнение, просто споделям как е у нас. Всеки има различен начин на къпане. Живял съм и с други жени /преди 16-17 години/, едната ми каза, че на бойлера нещо му има защото 80л на 70 градуса не са и стигнали да се изкъпе. Разни хора - разни идеали.
    Всички търсещи бойлер /не говорим за проточен/ съветвам да си вземат по-голям обем и да го държат на по ниски градуси. Ще имате повече топла вода с по ниски сметки за ток, и по-дълговечен електроуред.
    tihogr : Заложи на българското. За същите пари ще получиш по-добро качество и по-добро обслужване /гаранционно/, а след гаранционно по-евтини части. Макар, че пак ще припомня мнението си, че бойлер за около 300лв за 7-10 години е просто смешно да го обсъждаме след, като повечето от нас дават средно по около 300лв за телефони всяка година.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от mmiel; 09-11-17 в 22:01.
    antyox и Miro1972 харесват това.

  16. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    205
    #883

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    На мен смесителя ми е от серията "Ретро" на Видима и беше над 200 лева! Има и за 50 обаче при тях има къс ход на завъртане и трябва да сменяш слушалка и маркуч всяка година а тоя е почти вечен. От смесителя също зависи дали ще си доволен от водонагревателя добрия смесител дава също икономия и на вода и на ток!

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    133
    #884

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Не знам ама нещо не ми се залага на българското. Избора ми ще се сведе до някои от следните: Stiebel Eltron, Fagor, Atlantic или сръбски Tedan неръждаем (макар че ми идва малко скъпичък). От тези кой бихте препоръчали с оглед на това, че всички са до към 300лв. цена освен сръбския ама той е и неръждаем. Не знам дали мога да намеря Atlantic френско производство?

  18. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,272
    #885

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    В Шумен може и да е така, но не навсякъде.. и с разликата, че другите бойлери може изобщо да не ти се наложи да ползваш гаранция.
    Оня ден с един приятел бяхме на кафе и ме пита какъв бойлер да си вземе за новото жилище, че сегашното му Теси в стария апартамент 3 пъти ги е викал гаранционно за 2г и му писнало. Не казвам, че всички са лоши, но имат и яко куци модели и партиди сигурно.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. LCD матрици /FAQ - мнения , обсъждане
    От hristoslav2 във форум Ремонт, сервиз и калибрация на телевизори
    Отговори: 23
    Последно: 06-04-18, 18:32
  2. Тостери / FAQ - мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 0
    Последно: 22-05-12, 15:03
  3. Мнения и обсъждане на tv LG LCD 37LD420
    От pacho-gr във форум LG телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 08-07-10, 18:52
  4. мнения за проточни бойлери - Diplomat
    От d_karchev във форум Бяла техника
    Отговори: 5
    Последно: 08-05-10, 01:09
  5. PIONEER LCD-PDP / Faq, обсъждане, мнения
    От tattoo777 във форум Други телевизори
    Отговори: 19
    Последно: 21-03-10, 09:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе