Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е бойлера ви ?

Гласували
322. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Еldom

    132 40.99%
  • Diplomat

    42 13.04%
  • Tesy

    63 19.57%
  • Матев

    8 2.48%
  • Фламина

    4 1.24%
  • Ariston

    36 11.18%
  • Clage

    1 0.31%
  • Neo

    2 0.62%
  • Stiebel Еltron

    13 4.04%
  • Atlantic

    21 6.52%
Страница 111 от 113 ПърваПърва ... 61101109110111112113 ПоследноПоследно
Резултати от 1,651 до 1,665 от общо 1688
Like Tree351Одобрявам

Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,539
    #1651

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Някой може ли да обясни, защо когато водата е много варовита не се слага неръждаем бойлер, а емайлиран?
    Шишков дори са написали "НЕ препоръчваме нашите бойлери при варовита вода и вода от сондажи! НЕ продаваме и доставяме за района на гр.Елин Пелин"
    Колега спомена, че на семинар на друг производител са им го казали. Ама горкия дори не е запомнил дали са им казали защо?
    Щото заварките не понасят добре варовитата вода и пробиват.

  2.  
     
  3. Member Аватара на NeRoX
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    228
    #1652

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от kokovox Виж публикацията
    Ако планираш по-голямо семейство вземи поне с 100л капацитет, за да правиш икономията с нощната електроенергия. Аз бих взел Тедан неръждавейка със сух нагревател за Пловдив. Аз лично използвам Wi-Fi ключ и така контролирам кога работи. Има линк по-рано в темата за точния модел.
    https://praktis.bg/horizontalen-elek...ox-2000w-desen - За този ли става въпрос? И последно за варовита вода в Пловдив трябва или НЕ трябва да е неръждавейка? Като прочетох коментирате на другите колеги и малко се объркан. Проверих мястото и то е предвидено за бойлер с хоризонтален монтаж. Размерите на свободното пространство са 120х40см и бойлера трябва да се захранва от дясно.

  4. rym
    rym е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jun 2021
    Мнения
    64
    #1653

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Мнения за бойлери Елпром?

  5. Member Аватара на eleena
    Тук е от
    Jun 2007
    Живее в
    Варна
    Мнения
    446
    #1654

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    Щото заварките не понасят добре варовитата вода и пробиват.
    Имам от 20 г. бойлер Теси от неръждавейка, работещ с много варовита вода. Никакъв проблем с бойлера, но не и с нагревателя- през 5-6 г. пробива и го сменям с нов.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,539
    #1655

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от eleena Виж публикацията
    Имам от 20 г. бойлер Теси от неръждавейка, работещ с много варовита вода. Никакъв проблем с бойлера, но не и с нагревателя- през 5-6 г. пробива и го сменям с нов.
    Еми супер, просто там им е слабото място, тъй като самата заварка е податлива на корозия.
    Аз от 4-5 съм с неръждавейка, ще видим колко ще изкара.
    Пък и едно време какви бойлери правеха.

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    632
    #1656

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    Еми супер, просто там им е слабото място, тъй като самата заварка е податлива на корозия.
    Не е ли измислен някакъв вариант за неръждаема заварка? Защото иначе цялата идея за неръждаемост е почти безсмислена.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,539
    #1657

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Както и да се направи една заварка, тя ще бъде най-уязвимата точка, но все пак си има начини за заваряване, при които се постига добра устойчивост.
    Аз миналата година изхвърлих един неръждаем бойлер на 50г.(до последно седеш пълен) и нямаше точка ръжда.
    Но щом Шишков си имат съображения или се стремят към вечност, или си имат някакви кусури при заварките.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    34
    #1658

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Здравейте. Предстои ми основен ремонт на баня и съответно смяна на бойлер. В момента сме с Елдом вертикален - 80 л., но на негово място сме предвидели сушилня и за това търся хоризонтален бойлер.
    Четох доста теми във форума, но искам да конкретизираме тези, които пряко ме интерисуват. Преди 7-8 год. като купувах телевизор пак се доверих на сетком - много съм доволен от съветите тогава. Забелязвам и за бойлерите е така, доста мнения, а и карта за водата в България намерих.
    Да това явно е определящо каква е водата. Става въпрос за баня в град Пещера - водата е много варовита. Какъв бойлер да избера - неръждавайките какви профилактики се правят и препоръчват ли се в моят случай? Със сух нагревател как стоят нещата за варовита вода?
    Има ли някакви препоръчителни характеристики, които трябва да се спазят при монтажа? За сега сме 3 ма (с малко дете сме), но апартамента е голям и предпочитам да е голям бойлера - да има като идват роднини и гости. В кухнята сме с Делимано, но след време ще сложа и 5 литров над мивката.
    Също препоръчайте магазини - VIMAX ок ли е? не съм много за Tesy заради многото негативи, които прочетох за тях + лош сервиз, Елдом също заради тънката ламарина. По принцип зависи и модела, не зачерквам напълно двете марки напълно - има марки, които имат добри и сполучливи модели.
    Бойлерите Tedan имат огромна гаранция 12 години - мнения? Примерно този модел:
    Хоризонтален бойлер Tedan Standart BT Инокс ХД неръждаем
    този е с 6 години гаранция:
    Бойлер TEDAN Classic 80л, 2kW, хоризонтален, ток отдясно, но е с меден нагривател ? - не е окей за варовита вода?
    Какво мислите за - Магнитен омекотител за вода TITAN 1/2" ? Изобщо за тези омекотители как работят и изисква ли се поддръжка или трябва да се сменят периодочно?

    Мнения за Ariston и Atlantic ? Има модели, които работят с два нагревателя, но с малък обем вода. Както четох в едно от темите, че реално енергията отива повече, в това че се поддържат тези 80 литра вода.
    ВиК изводите ако са отдясно ще е супер, но ако са отдолу пак е окей. Такива с дясно са малко като брой.

    Поздрави,
    Димитър

  11. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #1659

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Момче ти искаш да обхванеш всички независими променливи на процеса за закупуване на бойлер и експлоатацията му и да ги нарпавиш зависими от тебе такъв филм няма на тоя свят. Помни човек предполага Господ разполага. Не се вкарвай в съвременната психоза да проучваш всичко защото това зависи от натрупаните знания не търси отговори във форумите там живеят и творят доста снтранни натури. Първо питаш джоба си който ако каже че имаш възможност да похарчиш 500 лв си вземаш теси елдом или каквото и друго да е класическо изпълнение не мисли за вода нагреватели или други простотии в света всичко направено се разваля. Второ ако си малко сръчен имаш нещо дори и малко в главата след изтичане на гаранцията обикновенния бойлер теси или елдом ще го чистиш сменяш нагревателя фланеца уплътнението дори и термозащитата на всеки две години и ако съда е здрав ще имаш нов бойлер на цена 60-70лв ако нямаш такива способности а си по силен в размишлянията на всеки 5-6 години си хвърляш стария ако възникне инцидент и си купуваш нов това е няма никаква сложна философия остави си твърдата вода да се развива и да продуцира варовик остави медния нагревател да си нагрява демек остави нещата да се развиват така както природата е решила иначе тук ще ти дадат един куп глупави предложения и най вече не купувай скъп бойлер с електроника до тогова докато не станат стандарт и няма от къде да си купиш друг.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    34
    #1660
    От телефона два реда ми дава да напиша само. На цитат...
    Този пост е редактиран от Geronimo1982; 24-01-24 в 20:30.

  13. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    632
    #1661

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от PPP1 Виж публикацията
    ...и най вече не купувай скъп бойлер с електроника до тогова докато не станат стандарт и няма от къде да си купиш друг.
    Скъпият бойлер с електроника е лоша идея не защото има електроника, а защото поне на Елдом платката е рядко кретенско изпълнение.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,305
    #1662

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Първо пиши колко човека и колко жени ще се къпят с топлата вода загрявана от този бойлер и какви други изводи за топла вода ще захранва, та да можем да препоръчаме.

    Иначе аз преди 3 месеца монтирах 2 атлантика хоризонтални - единият с обикновен нагревател, другият със сух нагревател. От най-елементарните, щото като четох темите и форумите от много електроника полза няма, само ядове и разходи.

    Лично аз теси или каквато и да българска марка едва ли ще си закупя вече, макар че хоризонталното теси 80 литра което изхвърлих изкара 14 години преди да му изгори нагревателя. Изобщо хванеш ли се на хорото "да му правиш профилактика и да го чистиш", ще си платиш един нов бойлер след 2-3 такива профилактики.
    За да е както трябва профилактиката, трябва на 2-4 години да се сменя задължително и анодната защита...

    Иначе и аз много ми се искаше да си купя я плосък бойлер с 2 нагревателя и 2 водосъдържателя, я такъв с wi-fi...Ама като се замислих, че след няма и 1 година битовите абонати ни пускат на свободния пазар, а там има само 1 тарифа на тока, всички такива "екстри" автоматично се обезсмислят...

    П.П.

    По-скоро, ако не си техник който да идва отвътре да се оправя с такава техника, то по-добре е "купуваш, ползваш, разваля се хвърляш". Единственото което си струва да се сменя по тези бойлери е копче или термостат. Техник който да ти направи диагностика и да отстрани проблема едва ли ще ти струва по-малко от 50-80 лв, айде за гр.Пещера може за труда да намериш някой за 50 лв. Като сложиш и един термостат 30 лв = 80лв най-малко...
    А когато се натрупа варовик след няколко години започва по 1-2 пъти в годината да гори термостат, ако бойлерът постоянно е включен и не се изключва.

    Колкото по-сложен технически и електронно бойлер си закупиш = толкова по-скъп ще е ремонта му когато се развали. А няма техника, която да не се разваля...

    Купуваш нещо малко над базовата серия или средна/междинна серия и ползваш. В противен случай ще си вкараш рано или късно ядове ==> има хора в темата заплатили по +800 лв за бойлер и на 8-та година при изтичане на гаранцията се разваля...

    Купуваш си бойлер със сух нагревател и колкото изкара. При сухия нагревател хубавото е че лесно се сменя, без да се налага източване на водата от бойлера, както е при обикновенния нагревател. На Атлантика бойлерите със сух нагревател са с 2 години гаранция на електрониката и 7 години гаранция на водосъдържателя.

    Ако имаш желание(пиши ми на лични) мога да посоча и магазина от който съм ги закупил - интернет магазин е и доставят с куриер до адреса(на къща или вход на блок).
    Този пост е редактиран от justify; 25-01-24 в 01:17.
    Geronimo1982 одобрява това.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    34
    #1663

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    Първо пиши колко човека и колко жени ще се къпят с топлата вода загрявана от този бойлер и какви други изводи за топла вода ще захранва, та да можем да препоръчаме.

    Иначе аз преди 3 месеца монтирах 2 атлантика хоризонтални - единият с обикновен нагревател, другият със сух нагревател. От най-елементарните, щото като четох темите и форумите от много електроника полза няма, само ядове и разходи.

    Лично аз теси или каквато и да българска марка едва ли ще си закупя вече, макар че хоризонталното теси 80 литра което изхвърлих изкара 14 години преди да му изгори нагревателя. Изобщо хванеш ли се на хорото "да му правиш профилактика и да го чистиш", ще си платиш един нов бойлер след 2-3 такива профилактики.
    За да е както трябва профилактиката, трябва на 2-4 години да се сменя задължително и анодната защита...

    Иначе и аз много ми се искаше да си купя я плосък бойлер с 2 нагревателя и 2 водосъдържателя, я такъв с wi-fi...Ама като се замислих, че след няма и 1 година битовите абонати ни пускат на свободния пазар, а там има само 1 тарифа на тока, всички такива "екстри" автоматично се обезсмислят...

    П.П.

    По-скоро, ако не си техник който да идва отвътре да се оправя с такава техника, то по-добре е "купуваш, ползваш, разваля се хвърляш". Единственото което си струва да се сменя по тези бойлери е копче или термостат. Техник който да ти направи диагностика и да отстрани проблема едва ли ще ти струва по-малко от 50-80 лв, айде за гр.Пещера може за труда да намериш някой за 50 лв. Като сложиш и един термостат 30 лв = 80лв най-малко...
    А когато се натрупа варовик след няколко години започва по 1-2 пъти в годината да гори термостат, ако бойлерът постоянно е включен и не се изключва.

    Колкото по-сложен технически и електронно бойлер си закупиш = толкова по-скъп ще е ремонта му когато се развали. А няма техника, която да не се разваля...

    Купуваш нещо малко над базовата серия или средна/междинна серия и ползваш. В противен случай ще си вкараш рано или късно ядове ==> има хора в темата заплатили по +800 лв за бойлер и на 8-та година при изтичане на гаранцията се разваля...

    Купуваш си бойлер със сух нагревател и колкото изкара. При сухия нагревател хубавото е че лесно се сменя, без да се налага източване на водата от бойлера, както е при обикновенния нагревател. На Атлантика бойлерите със сух нагревател са с 2 години гаранция на електрониката и 7 години гаранция на водосъдържателя.

    Ако имаш желание(пиши ми на лични) мога да посоча и магазина от който съм ги закупил - интернет магазин е и доставят с куриер до адреса(на къща или вход на блок).
    -----------
    Благодаря за добрите съвети и качествената оценка на случая.Иначе съм написал, че сме аз жена ми и малко дете на година и половина. Но апартамента е голям и искам да голям бойлер-особено като идват роднини от чужбина, гости и т.н. За кухнята ще сме с 5 л. бойлер в шкаф над мивката, в момента има делимано. Бойлера в момента е 80 л. и се спира само като се къпе някой.Гледах неръждавейка на Тедан, но дали си струва да се дадат 800 лв. спойките може да прецакат от варовитата вода и ремонта едва ли ще е малък. Прави сте за електрониката, но с тази варовита вода търся подходящ уред, но май най-добе да взема нещо над базовите модели и ще прегледам и такива със сух нагревател.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от i486 Виж публикацията
    Скъпият бойлер с електроника е лоша идея не защото има електроника, а защото поне на Елдом платката е рядко кретенско изпълнение.
    За кой модел става въпрос. Иначе в момента сме с Елдом, стар модел.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от PPP1 Виж публикацията
    Момче ти искаш да обхванеш всички независими променливи на процеса за закупуване на бойлер и експлоатацията му и да ги нарпавиш зависими от тебе такъв филм няма на тоя свят. Помни човек предполага Господ разполага. Не се вкарвай в съвременната психоза да проучваш всичко защото това зависи от натрупаните знания не търси отговори във форумите там живеят и творят доста снтранни натури. Първо питаш джоба си който ако каже че имаш възможност да похарчиш 500 лв си вземаш теси елдом или каквото и друго да е класическо изпълнение не мисли за вода нагреватели или други простотии в света всичко направено се разваля. Второ ако си малко сръчен имаш нещо дори и малко в главата след изтичане на гаранцията обикновенния бойлер теси или елдом ще го чистиш сменяш нагревателя фланеца уплътнението дори и термозащитата на всеки две години и ако съда е здрав ще имаш нов бойлер на цена 60-70лв ако нямаш такива способности а си по силен в размишлянията на всеки 5-6 години си хвърляш стария ако възникне инцидент и си купуваш нов това е няма никаква сложна философия остави си твърдата вода да се развива и да продуцира варовик остави медния нагревател да си нагрява демек остави нещата да се развиват така както природата е решила иначе тук ще ти дадат един куп глупави предложения и най вече не купувай скъп бойлер с електроника до тогова докато не станат стандарт и няма от къде да си купиш друг.
    Благодаря за съветите и за поуките. За съжаление отдавна не съм момче, а мъж на 41 год. ������Чак всички аспекти едва ли ще мига да обхвана.Знам, че доста неща съм питал, но пробвах и да конкретизирам с определени модели.Интересно ми е и дали някой е пробвал тези омекотители за вода?По принцип може да взема по-евтин бойлер, но мисля че по презункция по-скъпият е по качествен ...не винаги, разбира се. Тъй като вода е варовита въпроса ми е с външен нагревател дали е окей, и как работи там самият бойлер. Неръждавейка също бих взел макар и по високата цена ако знам, че ще работи по-дълго време. Каквато и техника да купувам винаги правя ресърч, ровя се, чета. Мисля, че няма нищо лошо в това, а напротив научават се много неща, така де...човек се учи цял живот.
    Поздрави,
    Този пост е редактиран от Geronimo1982; 25-01-24 в 13:19.

  17. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #1664

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Няма значение какъв е нагревателя когато водата е твърда пак ще имаш котлен камък който най елементарно ще ти намаля обема на бойлера всички нагреватели имат една и съща съдба да се повреждат освен ако не са направени от НАСА. Аз също живея в регион с много твърда вода моя болер си го сервизирам на две години след изтичане на гаранцията. Сега ползвам елдом като му мина гаранцията точно тази година нагревателя му цъфна. След като го разглобих извадих два средно големи легена с котлен камък смених му анодната защита фланеца и нагревателя плюс термозащитата/за всеки случай/ с фенерче поогледах от вътре нямаше никакво нарушение на емайла демек бойлера стана нов за 70 кинта. Ти ако искаш повече вода ще трябва да намериш някаква ниша в апартамента или да си направиш или там както и каквото можеш но е добре да си вземеш стоящ бойлер 200 литра

  18. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,875
    #1665

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    ..Интересно ми е и дали някой е пробвал тези омекотители за водa?…
    Не само сме ги пробвали, ами си ги и ползваме .
    Спестяват проблемите с бойлер, пералня, съдомиялна, кафемашина/кана, котлен камък по батерии/плочки/мивки и т.н.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. LCD матрици /FAQ - мнения , обсъждане
    От hristoslav2 във форум Ремонт, сервиз и калибрация на телевизори
    Отговори: 23
    Последно: 06-04-18, 18:32
  2. Тостери / FAQ - мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 0
    Последно: 22-05-12, 15:03
  3. Мнения и обсъждане на tv LG LCD 37LD420
    От pacho-gr във форум LG телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 08-07-10, 18:52
  4. мнения за проточни бойлери - Diplomat
    От d_karchev във форум Бяла техника
    Отговори: 5
    Последно: 08-05-10, 01:09
  5. PIONEER LCD-PDP / Faq, обсъждане, мнения
    От tattoo777 във форум Други телевизори
    Отговори: 19
    Последно: 21-03-10, 09:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе