Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е бойлера ви ?

Гласували
322. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Еldom

    132 40.99%
  • Diplomat

    42 13.04%
  • Tesy

    63 19.57%
  • Матев

    8 2.48%
  • Фламина

    4 1.24%
  • Ariston

    36 11.18%
  • Clage

    1 0.31%
  • Neo

    2 0.62%
  • Stiebel Еltron

    13 4.04%
  • Atlantic

    21 6.52%
Страница 107 от 113 ПърваПърва ... 5797105106107108109 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,591 до 1,605 от общо 1688
Like Tree351Одобрявам

Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    165
    #1591

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    А дали си струва да сложи редуцир вентил преди това, за застраховка от повишено налягане на студената вода?

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,305
    #1592

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Виж си на колко градуса е настроен бойлера да затопля водата. Ако няма такава настройка, то трябва да се свали капака покриващ кабелите и да се види на каква температура е настроен термостата.

    Ако е настроен на по-висока температура от средната и особено ако е в горната част, то може в бойлера да се образува по-високо налягане от силно затоплената вода и дори може да има и пара и това да води до "протичане" на клапана.

    Обикновено се разбира като след загрята вода и изключен от термостата нагревател се пусне водата(обикновено сутрин който първи ползва топла вода на мивката) - излиза ли въздух/пара, то термостата ти е настроен на прекалено висока температура да загрява водата в бойлера. В такъв случай от високото налягане дори може да ти се пукне тази бялата тръба за парно, която са ти сложили вместо такава за бойлер. То това изглежда го правят масово ВиК "майсторите" ...

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,554
    #1593

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Аз също имам подобен проблем с хоризонтален бойлер на Елдом, за който преди време и аз бях питал - капе вода, докато загрява водата. Получава се от това, че докато се загрява, водата няма как да върне в системата излишната (разширената ), защото новите бойлери нямат разширителен съд. При мен стана веднага на момента, в който ни монтираха водомерите ( бях се нанесъл малко по-рано преди акт 16), на които има възвратен клапан.

    Докато загрява бойлера и капе, ако пусна студената врътна на чешмата в банята или кухнята, то спира да тече - явно така освобождава излишъка и налягането, което се образува.
    По съвети тук във форума - в темата назад и на лично, както и от четене в други форуми за подобни проблеми, при мен реших проблема като монтирах втори калапан като на бойлера само че на 6 бара на меката връзка на студената вода на смесителя в банята. Този на бойлера е 8.5 бара и като се повиши налягането отваря този на 6 бара преди другия.

    Това естествено не решава проблема с теча. Просто вече тече в канала без да го виждам и да ми мокри банята, както и да не "чатка" бойлера, докато загрява. Засега съм го оставил така. Иначе видях , че предлагат вече редуцир-вентили за бойлери, но не знам колко са ефективни.

    https://www.home-max.bg/regulator-na...i-di-farg/?s=1

  5. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #1594

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от gurcayy Виж публикацията
    Аз също имам подобен проблем с хоризонтален бойлер на Елдом, за който преди време и аз бях питал - капе вода, докато загрява водата. Получава се от това, че докато се загрява, водата няма как да върне в системата излишната (разширената ), защото новите бойлери нямат разширителен съд. При мен стана веднага на момента, в който ни монтираха водомерите ( бях се нанесъл малко по-рано преди акт 16), на които има възвратен клапан.

    Докато загрява бойлера и капе, ако пусна студената врътна на чешмата в банята или кухнята, то спира да тече - явно така освобождава излишъка и налягането, което се образува.
    По съвети тук във форума - в темата назад и на лично, както и от четене в други форуми за подобни проблеми, при мен реших проблема като монтирах втори калапан като на бойлера само че на 6 бара на меката връзка на студената вода на смесителя в банята. Този на бойлера е 8.5 бара и като се повиши налягането отваря този на 6 бара преди другия.

    Това естествено не решава проблема с теча. Просто вече тече в канала без да го виждам и да ми мокри банята, както и да не "чатка" бойлера, докато загрява. Засега съм го оставил така. Иначе видях , че предлагат вече редуцир-вентили за бойлери, но не знам колко са ефективни.

    https://www.home-max.bg/regulator-na...i-di-farg/?s=1
    Доколкото ми е известно - така е правилно да капе от възвратния клапан докато нагрява.... в нас никой от бойлерите не го прави - те са на Матев.
    Но съм си взел Стибел и като ми го продаваха задължитгелно ме информираха поне 3 пъти че трябва да се приготви отводняване на възвратния клапан и че това е нормална работа на бойлера.
    Gena_bs одобрява това.

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    832
    #1595

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Пуснали са в Практис Аtlantic О pro в Практис на промоция 240 кинта, някой има ли наблюдения за марката ?
    https://praktis.bg/vertikalen-boyler...s-80-l-2000w-s

  7. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    454
    #1596

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от ponyasd Виж публикацията
    Пуснали са в Практис Аtlantic О pro в Практис на промоция 240 кинта, някой има ли наблюдения за марката ?
    https://praktis.bg/vertikalen-boyler...s-80-l-2000w-s
    Аз от 15.09.2022 използвам Атлантик О про Турбо - 50 литров - 3 kW(Цена 299 лева) и съм много доволен.Майстора, който ми го монтира каза, че изработката е добра.От технополис - където го купих казаха, че продават много от този модел и нямат рекламации - но това ние клиентите няма как да го проверим и заради това оставям всеки сам да прецени доколко е вярно.Има една особеност поне при моя модел която е възможно да я има и в този и е хубаво човек да я знае предварително - термостата изключва на 60 градуса и това е максималната температура на водата, на която може да се разчита - за мен лично не е проблем.Ако някой има подобни модели от по-дълго време, ще бъде много полезно да сподели какви са впечатленията му и евентуалните слаби места на модела при дълга експлоатация.
    Този пост е редактиран от HRS9; 02-03-23 в 11:54.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2023
    Мнения
    11
    #1597

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Здр, бойлера ми Атлантик Стеатит 100 л протече след 10 г употреба. Въпроса ми е как се източва водата за да мога да го сваля от стената ? Има ли някакви тънкости, които трябва да знам предварително ?

  10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,479
    #1598

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    ccankov73
    изчисти си съобщенията - препълнил си пощата си и не мога да ти пиша
    ccankov73 одобрява това.

  11. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    632
    #1599

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Аз го точа през предпазния клапан. Опъвам един маркуч до сифона, дръпвам лостчето на клапана. Източва се малко и спира. После за да продължи трябва да влиза въздух през топлата вода. Развивам леко меката връзка на топлата вода да засмуква въздух и започва голямото точене (20-30мин). Ако тръбите на топлата вода до крана на мивката са ти подходящо разположени, може да минеш само с отваряне на топлия кран на мивката. Но в повечето случаи не става.

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    832
    #1600

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    От година може би, вече трето или четвърто копче сменям на бойлера. Сегашното изкара горе долу 2-3 месеца. Бойлера е Теси, работи нормално, почистих го основно наскоро, кабелите са силиконови, като нови, стегнати обувки и връзки, но греят когато бойлера загрява водата. Не много, но греят...Сега синия светодиод спря да свети, а свети само червено в средата като изключи, всичко си работи иначе, включва/изключва , дали е необходима нова смяна на копчето ?
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  13. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,879
    #1601

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    ccankov73
    изчисти си съобщенията - препълнил си пощата си и не мога да ти пиша
    Избори, избори…, време нямам да погледна.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2023
    Мнения
    11
    #1602

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Някой с мнение за това ?
    https://www.technomani.bg/produkt/%d...zFx6DYGQtDBGdw

  16. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    632
    #1603

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Рекох, че е на 100 волта

  17. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,273
    #1604

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Дипломат май вече не са с Елдом, така че не се знае кой е производител на този бойлер и как ще са нещата с резервните части.

  18. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    632
    #1605

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от dwrbudr Виж публикацията
    Дипломат май вече не са с Елдом, така че не се знае кой е производител на този бойлер и как ще са нещата с резервните части.
    "Май вече" - то поне от 10 години. Кой е - китайска фабрика.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. LCD матрици /FAQ - мнения , обсъждане
    От hristoslav2 във форум Ремонт, сервиз и калибрация на телевизори
    Отговори: 23
    Последно: 06-04-18, 18:32
  2. Тостери / FAQ - мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 0
    Последно: 22-05-12, 15:03
  3. Мнения и обсъждане на tv LG LCD 37LD420
    От pacho-gr във форум LG телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 08-07-10, 18:52
  4. мнения за проточни бойлери - Diplomat
    От d_karchev във форум Бяла техника
    Отговори: 5
    Последно: 08-05-10, 01:09
  5. PIONEER LCD-PDP / Faq, обсъждане, мнения
    От tattoo777 във форум Други телевизори
    Отговори: 19
    Последно: 21-03-10, 09:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе