Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е бойлера ви ?

Гласували
322. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Еldom

    132 40.99%
  • Diplomat

    42 13.04%
  • Tesy

    63 19.57%
  • Матев

    8 2.48%
  • Фламина

    4 1.24%
  • Ariston

    36 11.18%
  • Clage

    1 0.31%
  • Neo

    2 0.62%
  • Stiebel Еltron

    13 4.04%
  • Atlantic

    21 6.52%
Страница 40 от 113 ПърваПърва ... 3038394041425090 ... ПоследноПоследно
Резултати от 586 до 600 от общо 1688
Like Tree350Одобрявам

Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    632
    #586

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Смисълът е, че ще настройваш наново "само" часа, а не още 10 неща.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #587

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Мне ,трябва да си идиот ..щото с една батерийка като за дъно на компютър може да откара 3-5 години .. бях се замислил за тоя модел с програматора но ме разубедихте .. в момента ползвам външен таймер-реле което има и без това много повече възможности ,и с едни батерии работи вече 5-6г

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    632
    #588

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    трябва да си идиот ..щото с една батерийка като за дъно на компютър може да откара 3-5 години
    Така е. Затова и аз съм озадачен що за хора правят такива изпълнения. "Специалистът" явно не може да докара ниска консумация и си измисля оправдания, но по-големият проблем е в собственика на предприятието или ръководителя на проекта - той не схваща, че е абсурд такъв пропуск. Или трябва да се направи или да се смени пишман-специалистът.

    PS: В един друг форум по подобна тема получих коментари от типа "какво издребняваш", "не е проблем" и други в тоя дух. Глупостта е масова - тъпи, но упорити.

  5. Member
    Тук е от
    May 2014
    Мнения
    196
    #589

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Благодаря!
    Пише го това за батерията-на стр.11 от инструкцията за експлоатация.Тъпо.Много.Само не разбрах какво значи спиране на захранването-дали от бутона он/офф на бойлера или централно спиране от външно табло например.И много е тъпо това че ако го спра с бутона он/офф ще ми мига фабричния час и дата (напр.12:00 и 01.01.2012).Май ще търсч друга марка.
    Този пост е редактиран от Julius Caesar; 15-02-17 в 04:37.

  6. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #590

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Електрониката, не трябва да остава без напрежение. Тоест, ако има външно бойлерно табло с прекъсвач, да не се изключва. Веднъж сверен, часовникът не се ресетва сам, а по вина на ползвателя.

    Изпратено от моят MI 4LTE с помощта на Tapatalk

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    632
    #591

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от ivan74 Виж публикацията
    Електрониката, не трябва да остава без напрежение. Тоест, ако има външно бойлерно табло с прекъсвач, да не се изключва. Веднъж сверен, часовникът не се ресетва сам, а по вина на ползвателя.
    Не трябва да остава по принцип или искаш да кажеш, че за да не си загуби часа трябва да не се гаси? Ако е второто, ясно че такъв е начина да не си загуби часа. НО, аз не искам да се доверявам на електроника, термодатчици и т.н. Искам като не ми трябва бойлер следващите N часа или ако излизам навън, да си щракна копчето в коридора и да знам, че бойлерът и да иска не може да се загрява без да съм го включил отново. Затова се правят такива ключове - специално за бойлери. Въпросът не е философски трябва ли да остава без напрежение и колко по-хубаво и модерно е винаги да е захранен както телевизорите (защото в стендбай харчат "съвсем малко"). Въпросът е при наличие на батерия за автономно захранване, ЗАЩО не е направен прецизно (фърмуера най-вече) да хаби минимално количество енергия и батерията да стигне за поне 1 месец. Щом в компютрите същата или по-малка батерия може да поддържа часа 1 година, защо в бойлера не може поне 1 месец или дори 1 седмица? Не-философският отговор е: защото хората, които са правили платката (проектирали и програмирали) са некадърни. За Елдом мога да спомена и въпросната фирма - името ѝ започва с "Нат". Същите хора правят и други електронни изделия, отново с часовник и батерия и отново с ненормална консумация, която изхабява батерията за кратко време. Значи пишман-специалистите са същите, не са мръднали никак в опита и знанията си и управляващите също не са подобрили разбиранията си.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    205
    #592

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Вкарахте ме в размисъл. Моя не го спирам макар да имам външен прекъсвач дори като купих апартамента го купих с този бойлер и то включен. Въпрос на сметки е дали като подгрява 24 часа ще изразходи повече от това да загрее една изстинала вода.Летните ми сметки-без отопление са 50-60 лв.

  10. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #593

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Ако не ви е необходим , електронен дисплей, с таймери, отчет на изразходваната електроенергия, слагате с механичен термостат и си цъкате бойлерното табло.
    Моя не го спирам и часовникът не се нулира.


    Изпратено от моят MI 4LTE с помощта на Tapatalk

  11. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    632
    #594

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от ivan74 Виж публикацията
    Ако не ви е необходим , електронен дисплей, с таймери, отчет на изразходваната електроенергия, слагате с механичен термостат и си цъкате бойлерното табло.
    Моя не го спирам и часовникът не се нулира.
    Хайде пак обяснение от типа "какво толкова". Случайно да не работиш във въпросната нискотехнологична фирма-проектант на електрониката? Все едно обсъждаме телефон, който трябва да се зарежда 2 пъти на ден за да не изгасне и ти ни обясняваш, че постоянно си носиш зарядно в джоба и нямаш проблем, а телефонът си е съвсем в ред.

  12. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #595

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от i486 Виж публикацията
    Хайде пак обяснение от типа "какво толкова". Случайно да не работиш във въпросната нискотехнологична фирма-проектант на електрониката? Все едно обсъждаме телефон, който трябва да се зарежда 2 пъти на ден за да не изгасне и ти ни обясняваш, че постоянно си носиш зарядно в джоба и нямаш проблем, а телефонът си е съвсем в ред.
    Случайно не работя! Като не ви харесва ,дадено изделие, просто не го купувайте, не виждам нищо сложно в това!

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,783
    #596

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Това ми прилича на контролер на Натурела.Те няма да си оставят магарето в калта, просто са изпълнили заданието на варненци.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    632
    #597

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от ivan74 Виж публикацията
    Като не ви харесва ,дадено изделие, просто не го купувайте, не виждам нищо сложно в това!
    Това и съм направил. Двоумих се и след като изясних тая "екстра" си взех Елдом с копче. Тук коментираме за да може потенциалните нови купувачи да си направят преценка.

    Цитат Първоначално публикувано от VLADO 66 Виж публикацията
    Това ми прилича на контролер на Натурела.Те няма да си оставят магарето в калта, просто са изпълнили заданието на варненци.
    Уви, не само че са го оставили, ами и след това продължават нови разработки със същата особеност на часовника. Явно вярваш, че Елдом са написали задание: Платката да има батерия за поддържане на часовника при липса на захранване от мрежата "поне 18 часа". Грешката на Елдом, която не е никак малка е, че не са им казали или да оправят проблема или ще спрат да купуват платките им.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,783
    #598

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    При други натурелски контролери не се губи часът, така че къде е заровено кучето не се знае.Предполагам икономия някаква.

  17. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    632
    #599

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от VLADO 66 Виж публикацията
    При други натурелски контролери не се губи часът, така че къде е заровено кучето не се знае.Предполагам икономия някаква.
    Той и при бойлерите не се губи... до 18 часа. При други пак се губи, но за малко по-дълго време, примерно 2-3 дни. В контролера им за пелетни горелки.

  18. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    205
    #600

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Явно Елдом смятат, че бойлерите им се изключват от мрежата само по изключение щом технически не е толкова трудно да се изпълни а може и изделията с електроника да се продават по-рядко и ги пускат в малка серия само за реклама за да кажат, че и те имат такива и не си струва да им вкарват чак такива екстри.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 40 от 113 ПърваПърва ... 3038394041425090 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. LCD матрици /FAQ - мнения , обсъждане
    От hristoslav2 във форум Ремонт, сервиз и калибрация на телевизори
    Отговори: 23
    Последно: 06-04-18, 18:32
  2. Тостери / FAQ - мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 0
    Последно: 22-05-12, 15:03
  3. Мнения и обсъждане на tv LG LCD 37LD420
    От pacho-gr във форум LG телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 08-07-10, 18:52
  4. мнения за проточни бойлери - Diplomat
    От d_karchev във форум Бяла техника
    Отговори: 5
    Последно: 08-05-10, 01:09
  5. PIONEER LCD-PDP / Faq, обсъждане, мнения
    От tattoo777 във форум Други телевизори
    Отговори: 19
    Последно: 21-03-10, 09:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе