Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е бойлера ви ?

Гласували
322. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Еldom

    132 40.99%
  • Diplomat

    42 13.04%
  • Tesy

    63 19.57%
  • Матев

    8 2.48%
  • Фламина

    4 1.24%
  • Ariston

    36 11.18%
  • Clage

    1 0.31%
  • Neo

    2 0.62%
  • Stiebel Еltron

    13 4.04%
  • Atlantic

    21 6.52%
Страница 74 от 113 ПърваПърва ... 2464727374757684 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,096 до 1,110 от общо 1686
Like Tree350Одобрявам

Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    61
    #1096

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Здравейте,
    купих монофаен проточен бойлер Stebel Eltron DHF 12C1, 12 kW. Междувременно захраниха къщата ни с трифазен ток. Моля за помощ, как да преработя свързването на нагревателите, за да работи бойлера на трифазен ток?
    https://balmax.com/wp-content/upload...-24-C1_179.pdf Благодаря!
    Този пост е редактиран от vessonik; 22-01-19 в 06:56.

  2.  
     
  3. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #1097

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    на стр.5 от pdf-a който си дал, на картинката обозначена с "F" е показано това за което питаш.

  4. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #1098

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Да се запиша и аз в тази тема...Та така. Спешно трябва да купя бойлер...Днес. Ставам и виждам, че топла вода няма...Мизерия пълна. Бойлера е теси, хоризонтален, купуван 2005 година. От тогава се "лашка нон стоп". 80 литров е, но искам да взема по голям, пак хоризонтален. С изводи от дясно. Прегледах бързо темата, но да си кажа, нищо не разбрах. Така, че очаквам бързи адекватни съвети и да бягам да купувам...
    Да допълня. Водата е варовита, така че май трябва да е със сух нагревател. Не че стария беше.
    Този пост е редактиран от Aleksandars; 22-01-19 в 06:50.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    61
    #1099

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от vessonik Виж публикацията
    Здравейте,
    купих монофаен проточен бойлер Stebel Eltron DHF 12C1, 12 kW. Междувременно захраниха къщата ни с трифазен ток. Моля за помощ, как да преработя свързването на нагревателите, за да работи бойлера на трифазен ток?
    https://balmax.com/wp-content/upload...-24-C1_179.pdf Благодаря!
    Благодаря Pat, но това са фабричните схеми на различните видове бойлери в описанието. Ще съм благодарен ако дадеш пренареждането на връзките на DHF 12C1 за трифазен ток.
    Този пост е редактиран от vessonik; 22-01-19 в 06:56.

  6. Novice
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1
    #1100
    Здравейте, моля за съвет относно бойлер. Това което търся е 80 литра,за предпочитане със сух нагревател, хоризонтален, минимум 2.5 кв. За съжаление със сухите нагреватели са до 2кв - това към което съм се насочил е
    https://www.gorenje.bg/produkti/sanitariya/boileri/gbf80smc6/535808#spec
    Проблема е, че не съм убеден, че е подходящ за хоризонтален монтаж - в описанието пише "хоризонтален монтаж на под" Кой би монтирал такъв бойлер на пода? Нещо не ми се вижда логично.Дали може да се монтира на стена хоризонтално този екземпляр

  7. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    85
    #1101

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Не знам кой би монтирал бойлер на под но сигурно има и такива хора. В инстркциите пише как се монтира бойлера с картинка съответно ако не е монтиран по някой от тези начини то забрави за гаранция. Допълнително производителя си е сметнал тепературното разширение , входа, изхода на водата, позицията на нагревателя според тези две положения на монтаж - въздушен балон отгоре (монтаж на стена) и въздушен балон към панела за управление (монтаж на под) . когато го монтираш на стената хоризонтално въздушния балон е на съвсем друга позиция .. най-много половината нагревател да е на сухо или да дърпа хладка вода вместо гореща .. после ще има бойлера епоказва 90 градуса а водата е студена

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #1102

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    А има ли нещо вярно в това ,че е по добре бойлера да е с по мналък диаметър а да е по висок ,отколкото да е по нисък но с по голям диаметър.При първия вариянт уж се смесвала студената с топлата вода по бавно.Като се замисля,едно време по социалистическо ,всички бойлери бяха с малък диаметър и по дълги ,а напоследък стана модерно да са тумбести и къси,Ще е интересно малко размисъл в тази насока,защото примерно в банята имам място за бойлер 85x45x45 ,както и за 110x40x40 като и двата са по 80 л,дали втория вариянт е по добре от гледна точка на по бавно свършване на топлата вода.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2017
    Мнения
    95
    #1103

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Здравейте,

    моля за мнение кой бойлер е по-практичен и удобен от гледна точка на по-лесно почистване от варовик - тези на елдом, или на теси? Става въпрос за обичаен 80 л. бойлер.

  11. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #1104

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    почистване от варовик ? взимаш модеко ,ползваш го 7г гаранционно и после се изхвърля ( той така или иначе ще се пробие след гаранцията )

  12. Novice
    Тук е от
    Mar 2019
    Мнения
    1
    #1105

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Здравейте!Имам намерение да си купя бойлер Аристон Велис Ево с двата водосъдържатела и да го ползвам като хоризонтален.Разбрах какви са предимствата на вертикалния,но просто нямам място за такъв.Има ли хора които имат такъв и го ползват като хоризонтален?Моля да ми споделите мнението си от него.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2016
    Мнения
    107
    #1106

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Здравейте! Налага се да купя нов бойлер. Мястото е ограничено и ми трябва 50л., старият беше също 50л на Елдом. Прочтох доста страници от темата, и мисля пак да бъде Елдом.
    Избора е ограничен ди два модела:
    1. Бойлер ЕЛДОМ 50, 2 kW, емайлиран | Елдом - Потопяем тръбен нагревател - 209лв
    2. Бойлер 50 ЕЛДОМ Еврика с керамичен нагревател, 2 kW, емайлиран | Елдом Еврика - Сух керамичен нагревател - 249лв
    И двата са по 2kW, освен нагревателите, друга разлика, не виждам. Водата във Варна е твърда, мисля да в се насоча към втория вариант.
    Обмислях и Вариант с модели на Теси, но прочетох противоречиви мнения!
    Ако може, да чуя вашите мнения, това ли е по-добрия избор.
    Ако мислите, че има, по-добър вариант от друг производител в този ценови клас, моля споделете
    Благодаря предварително!

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #1107

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения


  16. Banned
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    1,250
    #1108

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Това не е лошо но...
    Трябва възвратна клапа преди него на студената вода.
    Ако се пие вода от чешмата трябва да източва,ако преди това е текла топлата.
    Общо взето трябва да се знае,че тези кристали са химия!
    Иначе за пълнене и допълване на котел и радиатори са супер.

    - - - - - - - - - -

    За перални и миялки,също са добри,но пак възвратна клапа,за да няма достъп с другата вода.

    - - - - - - - - - -

    Аз лично винаги монтирам две една до друга,щом поставям филтър за омекотяване.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2016
    Мнения
    107
    #1109

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Не, не съм! Но не ми се занимава, не знам дали си струва.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Spitfaqr12 Виж публикацията
    Това не е лошо но...
    Трябва възвратна клапа преди него на студената вода.
    Ако се пие вода от чешмата трябва да източва,ако преди това е текла топлата.
    Общо взето трябва да се знае,че тези кристали са химия!
    Иначе за пълнене и допълване на котел и радиатори са супер.

    - - - - - - - - - -

    За перални и миялки,също са добри,но пак възвратна клапа,за да няма достъп с другата вода.

    - - - - - - - - - -

    Аз лично винаги монтирам две една до друга,щом поставям филтър за омекотяване.
    Топлата вода в кухнята е вързана бойлера! Водата се ползва за консумация по някога и това може да се окаже проблем.

  18. Banned
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    1,250
    #1110

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Най-добре си купи със сух нагревател.
    Не те съветвам да слагаш такъв филтър,щом водата се ползва за пиене и готвене.
    Като започе новият бойлер да шуми,отваряш и чистиш.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 74 от 113 ПърваПърва ... 2464727374757684 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. LCD матрици /FAQ - мнения , обсъждане
    От hristoslav2 във форум Ремонт, сервиз и калибрация на телевизори
    Отговори: 23
    Последно: 06-04-18, 18:32
  2. Тостери / FAQ - мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 0
    Последно: 22-05-12, 15:03
  3. Мнения и обсъждане на tv LG LCD 37LD420
    От pacho-gr във форум LG телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 08-07-10, 18:52
  4. мнения за проточни бойлери - Diplomat
    От d_karchev във форум Бяла техника
    Отговори: 5
    Последно: 08-05-10, 01:09
  5. PIONEER LCD-PDP / Faq, обсъждане, мнения
    От tattoo777 във форум Други телевизори
    Отговори: 19
    Последно: 21-03-10, 09:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе