Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е бойлера ви ?

Гласували
322. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Еldom

    132 40.99%
  • Diplomat

    42 13.04%
  • Tesy

    63 19.57%
  • Матев

    8 2.48%
  • Фламина

    4 1.24%
  • Ariston

    36 11.18%
  • Clage

    1 0.31%
  • Neo

    2 0.62%
  • Stiebel Еltron

    13 4.04%
  • Atlantic

    21 6.52%
Страница 84 от 113 ПърваПърва ... 3474828384858694 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,246 до 1,260 от общо 1686
Like Tree350Одобрявам

Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    51
    #1246

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Препоръчайте ми бойлер за нов апартамент с ТЕЦ. И сега сме в същия квартал и нямаме бойлер, реално не е имало профилактика от 2-3г., може и повече. Като имаше, за една седмица жената си топлеше вода, а аз стисках зъби и така. Мислех да не слагам и в новия апартамент, но строителя е изкарал инсталация и си викам, хайде да сме като бели хора, но ще се ползва супер рядко. Колко литра да взема? 10-30л? Важното е да може да тече 10мин вода 35С.
    За дългия период, в който не се ползва, мокър ли стои или се източва? Как се прави по принцип и ще издържи ли повече години след като ще се ползва толккова рядко?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    752
    #1247

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    За какво ще се ползва бойлера? Ако е за миене на чинии и ръце става 10-30 литра, ама за къпане - не, дори 1 един човек няма да може да се изкъпе, камо ли жена.
    Ако ще се къпят двама души, в т.ч една жена - 80 лтр е достатъчен!
    Аз, лично не харесвам проточните бойлери, които работят в момента на къпането, защото някое къпане може да ти е последно, ако офази, а предпазителя на се задейства, не е занулен бойлера както трябва .....

    PS:Все пак влизай първи да се изкъпеш, за да не се къпеш със студена вода, защото жените като вземат да се къпят и............... не усещат водата кога е свършила.

  4. Novice
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2
    #1248

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Аз купих този , но не мога да дам отзиви засега, понеже ремонта на баня и перално не е свършил

  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    51
    #1249

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Не ми се иска да заемам място с голям бойлер, при положение, че ще се ползва само при профилактика от топлофикация, просто нещо за закърпване на положението, дори може и да не слагам, в момента сме без бойлер и от 203г. не са спирали топлата вода.

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    629
    #1250

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Елдом 80л, вертикален. Взе да капи отдолу. Чувал съм за разни фланци и подобни неща - дали може да се ремонтира? Вариантът с нов е по-сложен поради мястото на монтаж и затова ме интересува дали може да се мисли за поправка. Звънях на някакъв майстор, който каза, че сигурно се е пробил и няма оправяне освен смяна. Другото интересно е, ако се сменя, мога ли да очаквам планката за закачане на стената да е на същото място като стария (разстоянието от планката до горния край)?

  7. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    752
    #1251

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    i486
    За да си сигурен откъде капе, отвори отдолу пластмасовия капак, държи се с два винта.Ако водата идва отстрани на водосъдържателя, няма спасение, пада ти се нов бойлер от лотарията!
    Има обаче шанс да капе от гарнитурата на фланеца или от уплътненията на нагревателя.С течение на времето гумата спича и може да прокапе от там.Миналата година сменях в апартамента на жена ми бойлера - Елдом, хоризонтален,80 лтр., пробил беше водосъдържателя на около 10-тата година.И аз се надявах да махна единия и да сложа другия, ама не.Имаше разлика в планките, че пробивах втора дупка, едната я използвах.За какъв чеп са променили мястото не знам.
    Миналия месец правих профилактика на бойлера вкъщи, пак Елдом, 80 лтр. но вертикален, поне на 15 години, не е мръднал.
    kokovox одобрява това.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2
    #1252

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    i486 При мен при смяната на стария Елдом с нов такъв, майстора сложи нови планки

  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2021
    Мнения
    11
    #1253

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Здравейте, моля за съвет (никакви познания нямам относно бойлери). След проучването, което направих се спрях между Теси / Елдом / Аристон. Конректно търся до 300лв, 80 литров, вертикален (ако може слим още по-добре). Ще се ползва в пловдивски район където водата е ужасно твърда - като навсякъде пише, че в такива случаи трябва да търся такъв със сух нагревател. Въпреки това на места пък пише, че сухият нагревател няма кой знае какво предимство пред потопяемите. Мисля да купя смарт ключ за бойлер (тъй като цените на "смарт" бойлерите е прекалено висока - с цел да работи определени часове през нощта, колкото да има хладка вода сутринта).

    https://www.technopolis.bg/bg/Obemni...4-TSR/p/725910

    https://www.technopolis.bg/bg/Obemni...8039A/p/729705 - версия с аноден тестер, въпреки че не знам колко е нужен.

    https://www.technomarket.bg/boiler/e...w-evr-09155303 - серия Еврика, които са със сух нагревател в случая пише, че е с 2 сухи нагревателя 2х1200W (което не ми говори нищо дали е по-добре или не)

    https://www.technopolis.bg/bg/Obemni...PL-EU/p/722217

    Благодаря предварително!
    Този пост е редактиран от checkpoint2; 26-10-21 в 19:38.

  11. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,222
    #1254

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Ако не ти се занимава с поддръжка (сваляне и смяна на анодния протектор и чистене на нагревателя от котлен камък) вземи със сух нагревател. Неръждаем (Инокс) би трябвало да издържи два пъти по-дълго от емайлиран така че ако искаш да не се разправяш със смяна на бойлер през следващите 10 години вземи неръждаем. Цената е двойна, но и гаранцията е двойна (10 години).
    Аз също съм с външен WiFi ключ за Бойлер https://smartarena.bg/produkt/wifi-klyuch-za-boiler/

    Или този, който аз използвам

    https://smartarena.bg/produkt/wifi-rf-kontroler-40a/

    Ако ще използваш само нощтна електроенергия вземи бойлер с капацитет достатъчен за целия ден.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,534
    #1255

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Цената на неръждавейката е около 450лв. и ще изкара тройно повече от емайла, особено от боклуците на теси, които се бълват последните години.
    Аз лично никога повече не бих си взел друг тип водосъдържател.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2021
    Мнения
    11
    #1256

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Благодаря за бързите отзиви!
    Дори и да реша да купя нещо от инокс, то нещата пак опират до две марки - Теси или Елдом но май май Елдом са по-добри от Теси.
    А този "титаниев" водосъдържател на Аристон (знам че не е инокс) какво представява. Най-интересното е, че имат по-висок енергиен клас (B), въпреки по-малката мощ на нагревателя (1.8), като по-скъпите им представители също са с такъв титаниев водосъдържател и ниска мощност на нагреватели.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,534
    #1257

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Никакви титаниеви водосъдържатели не са това, иначе щяха да струват хиляди левове.
    Това е емайл с титаниев прах, уж по-устойчиви били, но пак са далеч от неръждавейката.
    kokovox одобрява това.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,271
    #1258

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Ползвам Ariston Ti Shape Plus от 8-9г, никога не съм го отварял, нито някога е ремонтиран за нещо. Така, че не са толкова зле. Имай предвид, че при Аристон резервните части са доста кът. Не е като да идеш в първия магазин за нагревател. Нагревателя беше към 60-70лв с доставка до 15 дни, справка ashop.bg

    Нагревател с фланец 2000W/230VAC на 50/80/100 литра бойлер,Ariston Ti-Shape Plus 50/80/100EE,80QB EE
    checkpoint2 одобрява това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,534
    #1259

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Проблемът на бойлерите с каквото и да е покритие са различните коефициенти на линейно разширение на отделните материали, породени от промените на температурата в големи граници, което води да напукване и отлепяне на покритието.
    Титанът се добавя, за да уравновеси тези разширения, но те няма как да бъдат изравнени, защото дори титанът има различен коефициент спрямо желязото.
    Та това колко ще ти изкара един бойлер с каквото и да е покритие е въпрос на употреба и малко късмет.
    Някои хора не си изключват никога бойлерите, с което температурните промени са в по-малки граници, което може да удължи живота на водосъдържателя.
    tront и checkpoint2 харесват това.

  18. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,222
    #1260

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от checkpoint2 Виж публикацията
    Благодаря за бързите отзиви!
    Дори и да реша да купя нещо от инокс, то нещата пак опират до две марки - Теси или Елдом но май май Елдом са по-добри от Теси.
    А този "титаниев" водосъдържател на Аристон (знам че не е инокс) какво представява. Най-интересното е, че имат по-висок енергиен клас (B), въпреки по-малката мощ на нагревателя (1.8), като по-скъпите им представители също са с такъв титаниев водосъдържател и ниска мощност на нагреватели.
    Tedan правят иноксови бойлери също с 10 години гаранция.
    dwrbudr и checkpoint2 харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 84 от 113 ПърваПърва ... 3474828384858694 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. LCD матрици /FAQ - мнения , обсъждане
    От hristoslav2 във форум Ремонт, сервиз и калибрация на телевизори
    Отговори: 23
    Последно: 06-04-18, 18:32
  2. Тостери / FAQ - мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 0
    Последно: 22-05-12, 15:03
  3. Мнения и обсъждане на tv LG LCD 37LD420
    От pacho-gr във форум LG телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 08-07-10, 18:52
  4. мнения за проточни бойлери - Diplomat
    От d_karchev във форум Бяла техника
    Отговори: 5
    Последно: 08-05-10, 01:09
  5. PIONEER LCD-PDP / Faq, обсъждане, мнения
    От tattoo777 във форум Други телевизори
    Отговори: 19
    Последно: 21-03-10, 09:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе