Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е бойлера ви ?

Гласували
322. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Еldom

    132 40.99%
  • Diplomat

    42 13.04%
  • Tesy

    63 19.57%
  • Матев

    8 2.48%
  • Фламина

    4 1.24%
  • Ariston

    36 11.18%
  • Clage

    1 0.31%
  • Neo

    2 0.62%
  • Stiebel Еltron

    13 4.04%
  • Atlantic

    21 6.52%
Страница 75 от 113 ПърваПърва ... 2565737475767785 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,111 до 1,125 от общо 1686
Like Tree350Одобрявам

Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2016
    Мнения
    107
    #1111

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Благодаря!
    Да, двоумях се между двата, за който писах по-горе. Като клонях към този: Бойлер 50 ЕЛДОМ Еврика с керамичен нагревател, 2 kW, емайлиран | Елдом Еврика
    Но исках да разбера, кой нагревател е по-добре. Значи ще взема, този с сухия керамичен.

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    1,250
    #1112

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Наскоро чистих моя,който е със двойна серпентина.Първо механично и с водоструйката.После му налях 5-6л литосолвент 703,допълване с вода и сложих една градинска помпа да върти киселината два дни.След като го отворих за миене преди монтаж,беше станал като нов.

    - - - - - - - - - -

    Точно,сухият керамичен.
    По принцип няма спасение от котлен камък,когато водата не се обработва.
    Винаги се натрупва по нагревните повърхности-серпентини,нагревател.
    След време ще чистиш само тръбата,в която е нагревателят.

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    831
    #1113

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Spitfaqr12 Виж публикацията
    Наскоро чистих моя,който е със двойна серпентина.Първо механично и с водоструйката.После му налях 5-6л литосолвент 703,допълване с вода и сложих една градинска помпа да върти киселината два дни.След като го отворих за миене преди монтаж,беше станал като нов.
    Ако ще трябва да правя това по добре ще е да си купя направо нов.
    Таман ми е на дневен ред.Близо четиригодишния Елдом ,все още гаранционен корозира до степен че врабче може да мине през дупката.Това естественно не влизало в гаранцията която ми отказаха,въпреки че в гаранционната ми карта е упоменато - леки повреди по емайла.При мен повредите са видимо тежки,но както и да е. Попитаха ме къде е бил дислоциран бойлера и бил ли е изложен на влага .Отговорих им че бойлера е бил дислоциран точно там,където са дислоцирани 99,99% от събратята му в панелните душегубки.Тоест - в ъгъла до душа.И не е бил обливан с вода а капчиците вода след къпане попаднали върху него винаги са били старателно подсушавани след къпане.Да не говорим че анодния му тестер или каквото и да било там се скапа още на първата година.Бойлера е с конструктивен дефект на самата обшивка.Сега ще си търся къс и тумбест Теси,имам такъв вече не знам колко години и съм доволен
    https://youtu.be/Lp7-xVEcRTQ

  5. Banned
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    1,250
    #1114

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Няма как заради едното чистене да купувам бойлер пак 1000лв!
    Не съм стигнал до това ниво на развитие.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #1115

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Чак пък да няма спасение от котленият камък ...
    При голяма площ на нагревателя не мисля че се отлага котлен камък. То ако се отлагаше вече да съм без бойлер.
    У дома има правен бойлер на дърва и ток - към 80л.
    Работи вече около 35г., аз не помня да е правен по това време, но по спомени на баща ми ... Заварен е и не е разглобяван никога!
    Работил е поне 30г. с изключително варовита вода. Последните 5 с по-мека. Работи на отворена система с налягане около 0,3Атм.
    Със сух керамичен нагревател около 3,4kW, дълъг около 90см. Захранен е на 2 фази през контактор.
    Не знам защо ги правят по 2kW тея новите. - свиди им кантал ли, що ли.

    PS: Забравих да спомена, че топлата вода се взема от най-високата точка, т.е. няма никакъв въздух в него.
    Този пост е редактиран от zxc0; 20-03-19 в 23:12.

  7. Banned
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    1,250
    #1116

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Не четете!
    Две серпентини,загряване на водата от слънцето и котел до 85-87° С.
    Котлен камък се отделя по нагревните повърхности/серпентини/,нагревател.
    При тези температури плюс варовита вода образуването му е четири пъти повече. отколкото при 60° С.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    831
    #1117

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Дайте мнение ако имате такова за бойлерите Аристон.Изтича една промоцийка в Зората и съм се фиксирал в едно тумбесто и късо Аристонче .Ето линк - https://zora.bg/product/pro-r-80v-2kw

    - - - - - - - - - -

    Писах до съпорта на Елдом за проблема с корозията на гаранционния ми бойлер,който проблем налага направо изхвърляне но не получих никакъв отговор разбира се.Честно казано и не очаквах друго, не ми е за пръв път да пиша до български производители и те да се спотайват кат бълха в гащи,и да нямат доблестта да отговорят поне за кумува срама .Затова избягвам да купувам български стоки.Не вярвам в мита че били представете си "качествени".Напротив, съдейки от личния си опит и този на хората около мен отдавна съм установил че няма по голям боклук от българското.Не само за техника доколкото я имаме въобще,а и за строителни материали,бои,мебели...Наскоро мой познат завърши къщата си в Банкя.Всичките материали,мазилки,бои,теракот и фаянс вкара от Италия и Гърция като си плащаше за транспорта и пак му стъпи 1/3 по евтино отколкото тук,а за качеството да не говорим.
    Така че аз лично вече окончателно приключих с Елдом.За мен лично - некачествени продукти и некоректно гаранционно обслужване.
    justify одобрява това.

  10. Novice
    Тук е от
    Nov 2018
    Мнения
    9
    #1118

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Стария бойлер си замина и сега се чудя какъв да купя. в ЗОРА има някакво намаление на следните моделиhttps://zora.bg/product/shape-ecoevo-80-v-1 и този https://zora.bg/product/pro1-eco-slim-80-v-18kw заслужава ли си инвестицията в по скъпия или ако някой може да предложи друг добър.

  11. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #1119

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    поне за мен,АРИСТОН(сега съм с ВЕЛИС)се оказаха пълно разочарование.имах shape,но той както и първи ВЕЛИС се пробиха преди изтичане на гаранцията(слава богу).имат доста екстри,които поне аз не ползвах,а и мисля че са излишни.та избора си е твой.но гледай НАЙ-ВЕЧЕ голяма гаранция.

  12. Banned
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    1,250
    #1120

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от TAPOV Виж публикацията
    Стария бойлер си замина и сега се чудя какъв да купя. в ЗОРА има някакво намаление на следните моделиhttps://zora.bg/product/shape-ecoevo-80-v-1 и този https://zora.bg/product/pro1-eco-slim-80-v-18kw заслужава ли си инвестицията в по скъпия или ако някой може да предложи друг добър.
    Добри български бойлери са на Сънсистем и Елдом.Много пъти съм се питал ко' толкова им харесвате на тези Аристон-и?
    Поне да имаха по -добра електроника от елдомските.
    antyox одобрява това.

  13. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #1121

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Тапов, рабвай си един ЕЛДОМ с възможно най-малко електроника и готово.

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    1,250
    #1122

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Електрониката на елдомските се произвежда от варненска фирма.
    Качествена е,но бойлера трябва да е в сухо помещение.
    Аз също съм привърженик на аналогови уреди.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #1123

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Моя велис 2014г е купуван, изключва се само когато ходим на почивка. Душа е на 2 метра срещу бойлера, постоянно се мокри и нищо и няма на електрониката. Как така на елдомския е по-качествена, но бойлерът трябва да е на сухо?
    Миналата година отварях велиса да чистя варовик, много добре направена електроника. Термосондите му са внушителни.
    DUNDURMA, да нямаш проеблеми с водопровода та ти се е пробил велиса?

  17. Banned
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    1,250
    #1124

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Желателно е,това,че някой си слага нормален телевизор в банята си е негов проблем.

  18. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #1125

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от biro Виж публикацията
    Моя велис 2014г е купуван, изключва се само когато ходим на почивка. Душа е на 2 метра срещу бойлера, постоянно се мокри и нищо и няма на електрониката. Как така на елдомския е по-качествена, но бойлерът трябва да е на сухо?
    Миналата година отварях велиса да чистя варовик, много добре направена електроника. Термосондите му са внушителни.
    DUNDURMA, да нямаш проеблеми с водопровода та ти се е пробил велиса?
    НАДУ СЕ ииииии приключи.замениха ми го с нов(даже по-новия модел),но интересното бе,че на кашона пишеше с големи букви-НЕ Е ПРОИЗВЕДЕН В ИТАЛИЯ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ИЗВОДИТЕ ОСТАВЯМ НА ВАС.Цената на новия бе около 700-750 кинта

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 75 от 113 ПърваПърва ... 2565737475767785 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. LCD матрици /FAQ - мнения , обсъждане
    От hristoslav2 във форум Ремонт, сервиз и калибрация на телевизори
    Отговори: 23
    Последно: 06-04-18, 18:32
  2. Тостери / FAQ - мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 0
    Последно: 22-05-12, 15:03
  3. Мнения и обсъждане на tv LG LCD 37LD420
    От pacho-gr във форум LG телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 08-07-10, 18:52
  4. мнения за проточни бойлери - Diplomat
    От d_karchev във форум Бяла техника
    Отговори: 5
    Последно: 08-05-10, 01:09
  5. PIONEER LCD-PDP / Faq, обсъждане, мнения
    От tattoo777 във форум Други телевизори
    Отговори: 19
    Последно: 21-03-10, 09:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе