Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е съдомиялната ви ?

Гласували
326. Не можете да гласувате в тази анкета
  • АЕG

    37 11.35%
  • Beko

    59 18.10%
  • Blomberg

    8 2.45%
  • Bosch

    67 20.55%
  • Candy

    4 1.23%
  • Daewoo

    3 0.92%
  • Electrolux

    35 10.74%
  • Fagor

    3 0.92%
  • Gorenje

    20 6.13%
  • Hotpoint-Ariston

    20 6.13%
  • Indesit

    9 2.76%
  • Midea

    14 4.29%
  • Neo

    0 0%
  • Siemens

    14 4.29%
  • Whirpool

    22 6.75%
  • Zanussi

    8 2.45%
  • Conegliano

    3 0.92%
Страница 10 от 68 ПърваПърва ... 891011122060 ... ПоследноПоследно
Резултати от 136 до 150 от общо 1015
Like Tree109Одобрявам

Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    58
    #136

    Re:Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

    Миялната е AEG модел F60660-M гр. София.
    Ами имам приятел адвокат и ще се консултирам с него какво може да се направи.

  2.  
     
  3. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #137

    Re:Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от diterh
    Много добра инвестиция! Със здраве да си я ползвате! Не забравяй, да споделиш впечатленията си.
    Машинката се справя отлично с всичко, което попадне в нея. Досега "се изложи" единствено с част от дъното на една тенджера, но остатъците се свеждаха до едно забърсване с абразивна гъбичка и толкова - супер, предвид мазнината, която беше преди миенето. Бях скептик спрямо нуждата ни от такъв уред, но вече не съжалявам - наистина си е голямо улеснение. Икономически не е особено изгодно, но кефът няма цена.
    Единственото неприятно беше, че 1 седмица след като я капарирах, цената й падна със 100 лева.

  4. rrd
    rrd е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    17
    #138

    Re:Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

    Здравейте не знам дали питането ми е за тук но ще пробвам.Имаме малко заведение и мислим да закупим професионална миялна машина за чаши.Не ни трябва много голяма машина поради не големия капацитет на заведението както и ограниченото пространство и бюджет.Не съм много в час с марките и цените им, така че давайте идеи.Максималната сума която мога да заделя не знам дали ще ми стигне за нова, така че приемам предложения и за втора ръка.Има ли фирми (Варна или Бургас) които се занимават с миялни машини втора ръка както има фирми за климатици.
    Благодаря!

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    37
    #139

    Re:Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от _belladonna_
    Никой не може да ме убеди че съдовете се мият по добре на ръка.
    може да се желае винаги повече

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    14
    #140

    Re:Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

    Здравейте, искам да попитам за тази съдомиялна http://www.technopolis.bg/b2c/detail...CH-SRS-43E82EU
    Спрял съм се на нея най-вече заради размера 60/45/60
    Алтернативата ми е тази http://www.technopolis.bg/b2c/detail...SCH-SKS50E12EU

    Благодаря!

    П.П.
    Бих изслушал и оферти за 2-ра ръка с гаранция.

  7. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #141

    Re:Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

    Имам 2 като втората, но по-стари модели. Факта, че се произвежда повече от 10 години - без изменения, говори сам по себе си... Ти си прецени, какъв капацитет ти е необходим де. Имай предвид, че малката можеш да я пуснеш и 2-3 пъти. А голямата се налага да я пълниш по седмица понякога.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    14
    #142

    Re:Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

    Определено в момента размера ми определя търсенето...нямам място, но пък от друга страна сме четири маймуни в нас и постоянно има какво да се мие.
    Изчел съм всичко във форума и със сигурност твоето мнение накланя везните на малката, но за другата никъде нищо не съм чел мнение, а и тя е по-малка от стандартните 85 см височина, а е само 50 лв по-скъпа.
    Проблема ми е, че ако реша да взема по-голямата ще трябва да правя едни еквилибристики в кухненския бокс. Решението ми е сушилнята и съдомиялната да са една над друга, като още не съм взел решение коя ще е отгоре
    В този ред на мисли съдомиялните имат ли някакви видими и доловими вибрации?!
    Относно малката машинка, какви по големина тенджери може да побира, ако изобщо може ?!

    пп Извинявам се за непоследователната ми мисъл

  10. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #143

    Re:Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

    Ами ето така изглежда на живо:



    Побирам тенджари, тави и дори тефлоновата скара при желание. Когато посрещам гости, я пускам 2 или 3 пъти.

    BOSCH SRS 43E82EU:
    КАПАЦИТЕТ 9 КОМПЛЕКТА
    БРОЙ ПРОГРАМИ 4
    БРОЙ ТЕМПЕРАТУРИ 3
    ЕНЕРГИЙНА КОНСУМАЦИЯ 0.8 kWh
    КОНСУМАЦИЯ НА ВОДА 11 L

    BOSCH SKS50E12EU:
    КАПАЦИТЕТ 6 КОМПЛЕКТА
    БРОЙ ПРОГРАМИ 5
    БРОЙ ТЕМПЕРАТУРИ 5
    ЕНЕРГИЙНА КОНСУМАЦИЯ 0.63 kWh
    КОНСУМАЦИЯ НА ВОДА 7 L

    Избирай!

    Имам и една, малко по-голяма миялка - Candy:

    [img width=389 height=600]http://www.muszakistore.hu/images/3_0_20081118204456-Candy_Trio_503_feher_minikonyha_nyitva.jpg[/img]
    Неудобството е, че понякога ми се налага да събирам чинии и тенджури по 3 дни...

    П.С. CANDY CDCF 6 също е добър вариант:

    КАПАЦИТЕТ 6 КОМПЛЕКТА
    БРОЙ ПРОГРАМИ 6
    БРОЙ ТЕМПЕРАТУРИ 5
    ЕНЕРГИЙНА КОНСУМАЦИЯ 0.63 kWh
    КОНСУМАЦИЯ НА ВОДА 8 L
    ОТЛОЖЕН СТАРТ ДА

  11. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    286
    #144

    Re:Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

    Привет, Light_up!
    Не зная до колко има значение за теб, но бих искал да отбележа, че компактните съдомиялни нямат защита от преливане (поне аз не съм видял до сега), предварително изплакване и половин зареждане.
    Успех в избора!

  12. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #145

    Re:Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от prince
    Привет, Light_up!
    Не зная до колко има значение за теб, но бих искал да отбележа, че компактните съдомиялни нямат защита от преливане (поне аз не съм видял до сега), предварително изплакване и половин зареждане.
    Успех в избора!
    С цялото ми уважение, това твърдение е невярно. Siemens/BOSCH имат предварително изплакване с гореща и/или студена вода. Както и Candy. Заложени са като отделни програми. А 1/2 зареждане на тази малка миялка... просто няма никакъв смисъл.

  13. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    286
    #146

    Re:Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap
    С цялото ми уважение, това твърдение е невярно. Siemens/BOSCH имат предварително изплакване с гореща и/или студена вода.
    А 1/2 зареждане на тази малка миялка... просто няма никакъв смисъл.
    Извинявам се, ако не е вярно, но при посоченият модел Бош, със сигурност отсъства в описанието предварителното изплакване. Също така уточних, че аз не съм видял до момента. А за 1/2 зареждане за някои, може би има смисъл?!?
    Според мен, в случая би била важна защитата от преливане. Особено, ако миялката бъде поставена в/у сушилнята, какъвто е замисъла.
    Но все пак, решението ще го взима Light_up и идеята ми е да посоча евентуални недостатъци, спрямо по-големия размер машини, които може да са решаващи при избора и покупката!

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    14
    #147

    Re:Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

    Хмм интересно...по въпроса с преливането.
    Сега погленах и страницата на Техномаркет http://www.technomarket.bg/products/...ct_id=09061322 , не се споменава нищо за защита от преливане, но пък са афиширали "Многократна защита против наводняване"...
    Нещо да знаете, кое е вярно и кое не?!

    Относно качването една върху друга на машините, това ми е единствения вариянт за по-голямата съдомиялна. Малката може да я настаня и на мястото на сушилката за съдове до мивката.

    Едит: Сега си спомням, че консултанта спомена, че по-големия Бош е немски, а малкия "май" е от Испания
    Почти бях взел решение за малкия модел, но това би ли трябвало да ми промени мнението?!

  16. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    286
    #148

    Re:Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Light_up
    Хмм интересно...по въпроса с преливането.
    Сега погленах и страницата на Техномаркет http://www.technomarket.bg/products/...ct_id=09061322 , не се споменава нищо за защита от преливане, но пък са афиширали "Многократна защита против наводняване"...
    Нещо да знаете, кое е вярно и кое не?!

    Относно качването една върху друга на машините, това ми е единствения вариянт за по-голямата съдомиялна. Малката може да я настаня и на мястото на сушилката за съдове до мивката.
    Би трябвало да е това, но проверката на място ще е най-меродавна.
    И тук дават, че има защита http://bosch.expo2000.bg/uredi-za-do...-mashini&pid=9

  17. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    253
    #149

    Re:Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

    Моето мнение е, че за едно четири членно семейство, които не се хранят основно навън, компакта ще е малка. В случай, че има някаква възможност за монтаж, вземи си 43е82. Цената и в момента е много добра. Не е върхов модел, но си има всичко необходимо: достатъчно програми за миене, индикация за липса на консумативи, аква стоп, немска зглобка. За тия пари си е просто чудна. Няма да е удобна обаче за монтаж над сушилнята. Ако има възможност, премести я другаде, а на нейно място монтирай миялната. В случай, че това е невъзможно, оставаш с варианта 50е12. Относно защитата с/у преливане не мога да кажа, дали има, или няма. Ако това е критерия за избора, най-добре попитай в оторизиран с-з на Бош/Сименс. В магазина има вероятност да те подведат, с цел реализиране на продажба. Това е от мен. Успех!

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    447
    #150

    Re:Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от lyubo_mir
    Здравейте,
    Имаме миялна Midea -WQP12-9319 - за вграждане.Преди пет месеца изгоря нагревателя.Нито един сервиз или магазин досега не може да ни достави същия.Намират подобни, но има малка разлика в дължината.Надявам се някой може да ми даде съвет къде да намеря такъв.Нагревателят е външен KANETA 230V,1800W, 0804.
    Благодаря!
    Трябва да има, но ако не се намери потърси майстор да ти го изработи по формата на стария. Във варна примерно имаше такъв, но му загубих дирите.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 10 от 68 ПърваПърва ... 891011122060 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане
    От mvarbanov във форум Бяла техника
    Отговори: 1252
    Последно: 06-04-24, 20:57
  2. Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Бяла техника
    Отговори: 1685
    Последно: 16-03-24, 12:36
  3. Ютии и гладачни машини / FAQ - избор ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 95
    Последно: 28-01-21, 15:34
  4. LCD матрици /FAQ - мнения , обсъждане
    От hristoslav2 във форум Ремонт, сервиз и калибрация на телевизори
    Отговори: 23
    Последно: 06-04-18, 18:32
  5. Мнения и обсъждане на tv LG LCD 37LD420
    От pacho-gr във форум LG телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 08-07-10, 18:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе