Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е съдомиялната ви ?

Гласували
326. Не можете да гласувате в тази анкета
  • АЕG

    37 11.35%
  • Beko

    59 18.10%
  • Blomberg

    8 2.45%
  • Bosch

    67 20.55%
  • Candy

    4 1.23%
  • Daewoo

    3 0.92%
  • Electrolux

    35 10.74%
  • Fagor

    3 0.92%
  • Gorenje

    20 6.13%
  • Hotpoint-Ariston

    20 6.13%
  • Indesit

    9 2.76%
  • Midea

    14 4.29%
  • Neo

    0 0%
  • Siemens

    14 4.29%
  • Whirpool

    22 6.75%
  • Zanussi

    8 2.45%
  • Conegliano

    3 0.92%
Страница 49 от 68 ПърваПърва ... 39474849505159 ... ПоследноПоследно
Резултати от 721 до 735 от общо 1015
Like Tree109Одобрявам

Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jul 2018
    Мнения
    1
    #721

    Отговор: Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

    Здравейте, имам миялна Мидеа, която при включване изпразва остатъчната вода и започва да пълни. В момента в който водата достига ръба на дъното на миялната , водата спира и започва едно чудене и бръмчене, оставих я няколко пъти да изкара програмата до край, но свен че загря съдовете нищо друго не се случи. Проверих цедката на входящата вода, има един охлюв през който влиза водата и се дели на две по два маркуча, чисти са. Имате ли идея какво ще да е това дето затваря магнет винтила на входната вода????? вероятно

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    85
    #722

    Отговор: Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

    Някой има ли мнение за
    Gorenje GV55110
    Gorenje GV56210
    мястото ни е за 45 см съдомиялна.Като цяло премислих разликите между двете и разликата в цената от 170 лв за светлинен индикатор, автоматично отваряне на вратата, иноксови лога, 30 киловата по-малко ток и 250 литра вода по-малко при 200 цикъла (енергиен етикет) , 2dB по-малко и тъч управление ... та като цяло не ми се оправдават.
    Все пак би било полезно ако някой има някоя от тях и сподели впечатленията си.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    11
    #723

    Отговор: Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

    Какво мислите за този модел
    https://techmart.bg/Съдомиялна%20маш...ool%20ADP522WH

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    82
    #724

    Отговор: Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

    ...Здравейте, старата съдомиялна машина сдаде богу дух след почти 10 години вярна работа. И тай като не е ясно още колко дълго ще се задържим на това място и машинката е за вграждане (т.е. ще остане тук), сме се насочили към бюджет до макс 600лв. Като въпросната стара съдомиялна беше Hotpoint-Ariston и по спомен пак беше в този бюджет. Поразгледах темата и виждам, че повечето насоки и препоръки са към по-високите класове като Миеле , Бош , Сименс и т.н. , но се надявам да дадете мнение за някой от следните предложения , като приемам и други - стига да са в бюджета .

    EDIT: Появи се и още един кандидат (4), но като гледам май всички потенциални помощници са морски
    1) Hotpoint-Ariston LSTF 7B019 - най-вече на базата на старата машинка + приличната прИмоция, в която са, но остава въпроса как са в момента като качество?
    2) Gorenje GV 51010 - 5те години гаранция и като гледам доста хора тук притежават вече или поне имат желание за Горенйе.
    3) BEKO DIS 26021 - пак 5те години гаранция и изненадващо добрите отзиви от познати за Съдомиялни от тази марка.
    4) ELECTROLUX ESL4201LO - харесва ми системата Airdry , при която отваря вратичката, пък и нали е малкия брат на AEG - ама това май не е особенно предимство!

    Благодаря предварително на всички, които решат да отговорят или дадат съвет.
    Поздрави от Мен
    Този пост е редактиран от NightWalkeR; 11-08-18 в 13:44.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    82
    #725

    Отговор: Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

    ...В крайна сметка се спряхме на Беко, но на друг модел :
    BEKO DIS 28020 , тъй като беше в прИмоция и разликата от 20лв с 26021 си заслужаваше. Иначе ако питаш служителите в Технополис "то няма разлика, само 1 програма" - това което пише на етикетчето отгоре и се вижда за 10секунди. Помолих да поразгледам , оказа се че има не брутални но достатъчно разлики като за 20лв - най-съществената беше , че горната кошница на 28020 е по-висока (или може е правилно да се каже по-дълбока), което за нас имаше сериозно значение. Първите няколко измивания сме доста доволни, единствено мааалко забележки може да имаме към цялостната идея за вграждане на Беко в сравнение на стария Хотпоинт , но това е пренебрежимо малко .

  7. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,300
    #726

    Отговор: Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

    Здравейте
    BEKO DSFN 4530
    Някой знае ли как работи отложения старт. Не мога да си намеря ръководството. При натискане на бутона за "отложен старт" ми светват индикатори 3 6 9
    съответно за всяко натискане на бутона. Не знам какво значат тези цифри и как се активира след това програмата.
    Моля за помощ.
    Ето и снимки.






    Прикачени изображения Прикачени изображения

  8.  
     
  9. Junior Member Аватара на troll4o
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    83
    #727

    Отговор: Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

    Забавяне на старта
    С помощта на копчето за забавяне на старта, можете да
    забавите началото на програмата до 9.5 часа на интервали
    от по 30 минути. Натиснете копче Старт / Пауза / Отказ след
    като настроите забавянето на старта и затворете вратата на
    машината. След изтичане на периода на забавяне, избраната
    програма стартира автоматично.

    http://www.beko-bg.com/uyeIslem/file...v0=&lang=bg-BG

    Sent from my KOB-L09 using Tapatalk

  10. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,300
    #728

    Отговор: Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

    Коя от посочените индикации отговаря на 9.5 часа например? 3 6 или 9 не що не ми става ясно от това ръководство.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    113
    #729

    Отговор: Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

    Здравейте,
    Имам следния общ въпрос: Имат ли някакъв недостатък съдомиялните за частично вграждане (на които панелът за управление е видим) спрямо тези за пълно вграждане, на които панелът за управление е достъпен след отваряне на вратата? Приемаме, че всичко останало е еднакво.

  12. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #730

    Re: Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

    Здравейте,

    Искам да Ви попитам някой от Пловдив , който ползва съдомиялна да каже на каква твърдос е настроена водата, понеже аз съм с уж най-висока серия на AEG за вграждане и първоначално пробвах с таблетки Finish Classic , защото се излъгах да ги купя 2 месеца преди да ми монтират кухнята, съответно и съдомиялната. Та те са 100бр. Пробвах съдомиялната без препарат за изплакване и една позиция на солта под фабричната настройка и резултата беше плачевен - чашите все едно в мляко съм ги топил - целите на петна бели. След някоклко миенета добавих и препарат за изплакване на Finish и нещата се подобриха, но пак има петна. Взех за проба таблетки Finish Quantum Max и като че ли съдовете блестят една идея повече, чашите също, но пак има като капки и теч - на петна.

    Моля за мнение.

    Със всяко зареждане намалям настройката на солта и препарата за изплакване. Дали таблетките не са това, което трябва да са?

    P.S. Също така ме притеснява, че таблетике Finish Quantum Max съдържали белина!??! Как е възможно да се допусне това. Моята машина е от неръждаема стомана. Това не вреди ли на машината?

    Благодаря!
    Този пост е редактиран от Dominator; 19-09-18 в 15:09.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #731

    Отговор: Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

    Да не би да не си затворил добре капачката на контейнера за солта? По описанието прилича на остатъци от сол.

    Трябва да я пуснеш празна, но със специалния препарат за почистване на съдомиялни и ще се оправи.

    И преди съм писал:

    Каквито и таблетки да ползвате, те не заменят солта и гланца, допълвайте ги редовно.

  14.  
     
  15. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #732

    Re: Отговор: Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

    Миялната е нова и съм спазил инструкциите преди първоначална употреба. Сложих 1кг сол Finish и пуснах програма на празен ход без съдове за да регенерира смолата. Само не съм сложил препарат за изплакване при следване на стъпките преди употреба, понеже нямах тогава. Дали това е причината?
    Пускал съм машината 4-5 пъти досега и без значение от стойността на солта беше на 5 заводско но го смених на 4, предвид стойността на немски градуси според ВИК Пловдив, после го сложих на 3, и сега на две. Ползвам таблетки, като първоначално бяха Finish Classic без препарат за изплакване и резултата беше трагичен, като поляти с мляко и на петна чашите. След добавяне на препарат за изплакване се подобриха нещата. И след таблетките Quantum Max като че ли съдовете блестят една идея повече. Капачката е затворена добре, проверих я.

    Каква е логиката да я пусна празна с препарат за почистване след като е ЧИСТО нова? Не намирам логика...

    Но благодаря все пак.




    Трите от ляво са чаши мити с таблетка Finish Classic, от дясно с Quantum Max.

    P.S. На други места ме съветват да намаля позицията на солта на минимум и препарата за изплакване, ако таблетката съдържа сол. Ако не съдържа да увелича с една позиция нагоре. То вече е на 2,колко по-слаба да е, не вярвам 1 да промени нещата откъм солта.

    Идеята ми е , дали Finish Classic Powerball е недобър препарат. Имам 100 броя от него и взех Quantum Max за сравнение.

    Сега проверих капачката за солта, възможно е да не съм я дозатегнал хуваво първия път. Сега я затворих и пуснах на режим измиване, защото се разля вода по дъното. Ще пиша, като пусна пълна програма, дали не е било от това. Иначе миялната не е никак евтина че да не може да се справи с чашите. ;-)
    Този пост е редактиран от Dominator; 16-09-18 в 23:31.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    77
    #733
    Колеги ,моля трябва ми мнение за Bosh Super Silence serie 8
    .Благодаря

  17. XFX
    XFX е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    34
    #734

    Отговор: Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

    Здравейте, ще трябва да избирам съдомиялна, спрял съм се на Бош/Сименс, евентуално Неф.
    Като сименс в краен случай, защото сега Бош и Неф са с 5г. гаранция.
    Моделите на и Сименс ги спират от продажба у нас и ги изтеглят и чистят залежали, където ги има.
    1) Бош
    SMV68IX00E,SMV68MX04E, SMV68MD02E, SMI68MS02E
    2)Неф
    S515M80X1E, S516T80X1E.

    И така въпросите:
    Има ли смисъл и съществена разлика м/у тези модели със зеолит и тези без.
    В бгмама некви лелки реваха, от към качество на измиване точно от модел със зеолит (за SMV68MX04E иде реч)
    , а аз точно към него се бях насочил.
    Някакви идеи, насоки, какво, как, кое да има , кое да няма?
    И по същество каква е толкова разликата м/у 4, 6 и 8ма серия на Бош?
    Споделяйте, благодаря предварително.

  18. Banned
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    1,250
    #735

    Отговор: Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

    Четеш „лелките”-а питаш в друг форум??
    Успех!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 49 от 68 ПърваПърва ... 39474849505159 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Бяла техника
    Отговори: 1687
    Последно: 22-04-24, 14:02
  2. Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане
    От mvarbanov във форум Бяла техника
    Отговори: 1252
    Последно: 06-04-24, 20:57
  3. Ютии и гладачни машини / FAQ - избор ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 95
    Последно: 28-01-21, 15:34
  4. LCD матрици /FAQ - мнения , обсъждане
    От hristoslav2 във форум Ремонт, сервиз и калибрация на телевизори
    Отговори: 23
    Последно: 06-04-18, 18:32
  5. Мнения и обсъждане на tv LG LCD 37LD420
    От pacho-gr във форум LG телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 08-07-10, 18:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе