Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е съдомиялната ви ?

Гласували
326. Не можете да гласувате в тази анкета
  • АЕG

    37 11.35%
  • Beko

    59 18.10%
  • Blomberg

    8 2.45%
  • Bosch

    67 20.55%
  • Candy

    4 1.23%
  • Daewoo

    3 0.92%
  • Electrolux

    35 10.74%
  • Fagor

    3 0.92%
  • Gorenje

    20 6.13%
  • Hotpoint-Ariston

    20 6.13%
  • Indesit

    9 2.76%
  • Midea

    14 4.29%
  • Neo

    0 0%
  • Siemens

    14 4.29%
  • Whirpool

    22 6.75%
  • Zanussi

    8 2.45%
  • Conegliano

    3 0.92%
Страница 48 от 68 ПърваПърва ... 38464748495058 ... ПоследноПоследно
Резултати от 706 до 720 от общо 1015

Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #706

    Отговор: Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

    IMG_20180630_060556.jpg
    IMG_20180630_060539.jpg
    Ето индикаторна система,по която се мери твърдст на вода.
    При всички положения София влиза в първите две клонки,Пловдив е в последната.
    Затова ти пиша,че не съм гадател.
    Колко е твърда водата се вижда на филтърната хартия след замерване.
    Щом водата е мека,котленият камък е минимален.Единственото за миялката,остава премахването на мазнини.
    Това,че си чел за белина,която става е друга бира.
    Пише някъде,ама е ползват за вмирисани и мухлясали машини,които не са поддържани.

    За пералки е недопустимо да се ползва белина!
    Те калпавите алуминиеви сплави,освен че имат шупли и се разкапват от вода и прах,само белината им липсва!
    Този пост е редактиран от Viking72; 30-06-18 в 08:11.

  2.  
     
  3. Member Аватара на Karata
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    954
    #707

    Отговор: Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

    Викинг, като млад се смятах за доволно добър химик (хората казваха и изключителен, но нека поскромнича леко). Искам да кажа, че отлично знам какво е твърдост на водата. Мога да я измеря и без помощта на нацистки пособия, вероятно значително по-точно. Но това няма значение. Казвах, че с белина и лимонена киселина могат да се почистват перални, които са "вмирисани и мухлясали", да. Аз го правя И профилактично. Къде намираш повод да опонираш? Мисля ти бях споменавал колко и какви перални имам - повярвай ми, нямат какъвто и да било проблем от такова третиране с години.

    Сега, ако позволиш, за спора ще се върна на твърдението ти "За пералки е недопустимо да се ползва белина!"... Моето мнение е, че това е НЕВЯРНО. Понеже си фен на дойчовската марка, която само народни представители могат да си позволят, ще ти покажа, че и в тази компания смятат за естествено използването на белина. Ето, запознай се (гледай на страница 17, 31, 32, 38): http://m.miele.ca/OperatingInstructi...20W%203048.pdf Да, на първите се описва как се ползва белина за самото пране, а не за почистване, както правя аз, но на стр.38 е именно за почистване. Вярвам схващаш идеята ми (ако ли не, ето я: твърдя, че белината не е чак толкова противопоказна за пералните, колкото се опитваш да ме/ни убедиш, което дори Miele не се опитват). Съжалявам, че не мога да ти намеря същото на немски, но езикът ми е почти абсолютно непознат.

    За да си начеша крастата, ето ти едно обещание: ще напиша отделно мнение, че не съм бил прав и, че белината е абсолютно забранена и недопустима в бялата техника, ако ти напишеш, че в ръководството на Miele пишат глупости, 'щото са треторазреден производител на перални

    Моля за извинение от останалите потребители, които влизат тук с идеята, че ще намерят нещо за съдомиялни машини, а за пореден път попадат на офтопик от моя страна, но просто не мога да оставя Викинга да ръси негов личен офтопик, без да му съдействам
    Този пост е редактиран от Karata; 30-06-18 в 12:14.

  4. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #708

    Отговор: Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

    Може и да си прав.
    На дойчовските пералки след 98',също се скапват сплавите.
    Но Миеле си мълчат за това осиране!
    Всеки е свободен каквото иска да ползва/препарати/.
    Само,че ако ги питаш аджеба защо се строши?
    Отговор:
    -Неправилна употреба!

    А ѝ щом си химик,много добре знаеш,че борбата с котленият камък и киселинност на водата-Е много скъпо удоволствие.
    Честно да ти кажа,не знам колко цикъла на регенерация издържа смолата в миялката.
    Само предполагам,че ще са около 6-7 години-х 300 =2100,максимум до 2500.След това започват запушвания и мизерии.
    Затова съм писал поне десет пъти,че-Миялката не кош за хранителни отпадъци!
    Другото е един филтър с полифосфатни
    кристали с цена 15 лева,само подобрява водата.Кристалите са 6 лева и се сменят на шест месеца.

    И стига ме обвинявай офтопик!
    Този пост е редактиран от Viking72; 30-06-18 в 13:39.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    113
    #709

    Отговор: Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

    Здравейте,

    Какво означават буквите и цифрите в модела на съдомиялните Bosch? Разглеждам моделите, които се предлагат в момента в един онлайн магазин, и мога само да гадая, например виждам, че третата буква на моделите за полувграждане е I, докато на тези за пълно вграждане е V. А втората буква обозначава размера – M за 60-сантиметрова и P за 45-сантиметрова. За първата буква – S – прочетох, че обозначава типа уред (съдомиялна). Може, разбира се, да греша.

    За по-нататъшните букви и цифри обаче си нямам идея. Харесал съм например SMI46KS01E. Приветствам и мнения за конкретния модел, както и общи насоки за ориентир в моделите.

  6. Junior Member Аватара на Jackxxx
    Тук е от
    May 2013
    Живее в
    Града под тепетата
    Мнения
    74
    #710

    Отговор: Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

    Аз имам притеснения относно маркуча за обратната вода на съдомиялната. Тръбата за обратната вода е на около 50-60 см от съдомиялната, а маркуча е дълъг почти двойно. В момента съм го оставил като черният вариант (виж скицата). Дали да не го направя като оранжевият вариант? Имате ли идеи за по-добър монтаж?
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  7. Junior Member Аватара на Jackxxx
    Тук е от
    May 2013
    Живее в
    Града под тепетата
    Мнения
    74
    #711

    Отговор: Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

    SMV46MD00E работи от няколко дни вече. Това ми е първа съдомиялната и не съм ползвал до сега. Ето и няколко впечатления:

    + инсталирането беше лесно, бързо и удобно. Направи ми впечатление, че не е много тежка машина. Но въпреки това сглобките и ламарините създаваха усещането за стабилност. За сравнение едно Горенйе, което горещо ми препоръчваха, ламарините му дрънчаха и изглеждаше сглобено в час по трудово. Малко сгреших, че сложих дръжка на вратичката, защото не знаех, че има функция за отваряне с леко докосване.
    + мие чудесно, като задължително всичко което се слага в съдомиялната се приплаква на мивката преди това. Но е доста по-бързо и удобно от колкото да миеш на ръка.
    + изключително тиха - имахме гости, които си имат съдомиялни и казаха, че нашата е много тиха. Не били чували друга такава. Общо взето почти не се чува, особено ако си говориш с някого в стаята.
    + има куп функции, които предстои да разучим, но мен много ми харесва червеният светодиод който свети под вратичката, когато машината работи. Тъй като цокъла ми е боядисано дърво 20 мм и светодиода свети точно върху него, реално не се вижда червена точка при мен, а тънка червена линия под цялата врата на съдомиялната. Това мен лично много ми харесва.

    - отбелязвам едно минусче, което е чисто субективно - вратата, както споменах по-горе, се отваря автоматично с леко натискане. Това е както много удобно така и доста дразнещо, защото като се въртиш в кухнята напред-назад и от време на време може с бедро леко да натиснеш вратата и тя пак се отваря, въпреки че не искаш да я отвориш.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    17
    #712

    Отговор: Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

    Здравейте, търся мнение за съдомиялня. Досега не съм ползвал и незнам точно какво да гледам.
    Спрял съм се на тези два варианта. Някой има ли впечатления и ползвал ли е нещо подобно. Или да търся други варианти.
    Благодаря предварително

    Съдомиялна машина за вграждане AEG FSE53600Z | СЪДОМИЯЛНИ МАШИНИ ЗА ВГРАЖДАНЕ | Техника.БГ

    Съдомиялна за вграждане Gorenje GV66262 + 5 години гаранция | СЪДОМИЯЛНИ МАШИНИ ЗА ВГРАЖДАНЕ | Техника.БГ

  10. Member Аватара на Karata
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    954
    #713

    Отговор: Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

    Бих ти препоръчал само едно - да има трети ред най-отгоре за прибори (ножове, вилици, лъжици) - ужасно удобно нещо е!

    Дал си примери за някакви два модела, които нямат такова нещо. Не са и евтини. По спомен, последната, която купих беше около 600 пари (Gorenje, за вграждане, не помня модел) и си беше с такава 'кошница'.

    Ето такова нещо търси:

    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от Karata; 17-07-18 в 15:49.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    17
    #714

    Отговор: Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения



    Според упътването на Горението - има горна кошница за прибори, както и две долни. Средната се движи явно.
    По ми е интересно като марка и качество дали са добре сравнени с AEG или BOSCH.
    Другото мисля че е еднакво горе долу. Имаше и подобрен модел на Електролукс но не го откривам.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  12. Member Аватара на Karata
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    954
    #715

    Отговор: Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

    Извинявай, не съм се задълбочавал - просто не видях такава на снимките от твоите линкове и препоръчах да гледаш да я има.

    Що се отнася до качеството, аз съм германофоб, мнението ми не е меродавно - дори да знаех, че са по-качествени, пак не бих ти препоръчал да взимаш немски стоки

  13. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #716

    Отговор: Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

    Що бе Карата?
    Нещо не ти харесват швабските техники?

    Аз вече минавам на китайски,а може и нещичко от баклавите да си купя на тънка цена?

  14.  
     
  15. Member Аватара на Karata
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    954
    #717

    Отговор: Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

    Аре, викаш, пак да поспамим... Ми, добре.

    Та, имаш спомен да са ми харесвали ли? Щото аз нямам. Когато съм бил толкова малък/млад, че не съм могъл да си ги позволя, вероятно все още са ставали за нещо. А хубави може да са били преди да се родя. Сега са overrated, пич. Ако не са, то са overpriced (нацистките думи не ги знам как са). Сиреч, 'се тая. А най-често са и двете.

    Но виж ти... ти си друго нещо. Па сте и цЕла банда тук Не може човек да отсее ценната информация покрай вашите Миле, Порше, Сименс и тем подобни гоУфопомазани марки.

  16. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #718

    Отговор: Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

    Айде малко ценна информация за питащия за Аег.
    Не я купувай!
    Много от моделите след гаранция дават грешка i20 и създават проблеми.
    Често се дължи на електроника.

    За проблеми,които знам независимо от марката,винаги съм писал!
    Този пост е редактиран от Viking72; 17-07-18 в 21:46.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    17
    #719

    Отговор: Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

    А това как ви се струва сравнено с горните предложения.
    https://www.technopolis.bg/bg/Freest...GW01E/p/683934

  18. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #720

    Отговор: Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

    Добре е.
    Години наред в класацията на Европа са
    Миле,Ви-Зуг и Сименс/Бош.
    Личното ми мнение е,че Бош е най-добро като цена-качество.
    Работят тихо,мият добре,рядко създават проблеми и се доставят оригинални части дори след 15 години от производството на модела.
    Също така не са извънземни и техниците ги ремонтират с лекота.
    Коментарът ми е обективен,независимо че съм от немската банда!

    За разни защити от токови удари и филтри,има много писано!
    Прочети,монтирай ги, не са скъпи и няма да съжаляваш!
    За подготовката на съдовете преди поставяне,също е писано.
    За правилно подреждане ще се научиш,ако не си ползвал миялка.
    Успех,изборът е твой,левчета също!

    За Горение не знам какво да ти кажа?
    За мен са нисък клас техника,която ползва за някои серии известни дизайнери и цената става убиец.
    Зануси им дават лиценз за пералките и години наред всичко се внася от Италия,а те само сглобяват.
    Сега какво е тяхно производство в битовата техника не знам!
    Този пост е редактиран от Viking72; 18-07-18 в 16:52.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 48 от 68 ПърваПърва ... 38464748495058 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Бяла техника
    Отговори: 1685
    Последно: 16-03-24, 13:36
  2. Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане
    От mvarbanov във форум Бяла техника
    Отговори: 1250
    Последно: 29-02-24, 13:13
  3. Ютии и гладачни машини / FAQ - избор ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 95
    Последно: 28-01-21, 16:34
  4. LCD матрици /FAQ - мнения , обсъждане
    От hristoslav2 във форум Ремонт, сервиз и калибрация на телевизори
    Отговори: 23
    Последно: 06-04-18, 19:32
  5. Мнения и обсъждане на tv LG LCD 37LD420
    От pacho-gr във форум LG телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 08-07-10, 19:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе