Страница 4 от 10 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 142

Бойлер Atlantic-Инженерно недоразумение!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    176
    #46

    Re: Отговор: Бойлер Atlantic-Инженерно недоразумение!

    Цитат Първоначално публикувано от zxc0 Виж публикацията
    Доки, много от нещата ги разбираш.Но има някои за които не си прав.Над тръбата има вода!От данните които си казал по груба сметка, над тръбата има около 10л. вода при 3бара.И към 13л. при 6бара.Ако искаш да се самоубедиш и да измериш по-точно колко са, ще кажа как.Ако не щеш - здраве!Ако желаеш да разбереш дали и колко неизползвана топла вода остава в бойлера, предлагам втори експеримент.В името на науката и истината. Не е с цел заяждане!Нямам такъв бойлер че да пробвам, моят е друг вид.
    На всички тука "специалисти" ще бъда благодарен да ми покажат квалифицирана информация, защо мислят, че тяхните твърдения са верни.Всичко останало е празни приказки.Защо се мъчете да ме обеждавате, че не съм постъпил правилно, като аз с очите си виждам, че системата сега работи с много по- ниско налягане.
    Този пост е редактиран от dokkito; 03-05-21 в 23:51.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,600
    #47

    Отговор: Бойлер Atlantic-Инженерно недоразумение!

    Цитат Първоначално публикувано от zxc0 Виж публикацията
    Според мен автора има редуцир-вентил и оттам идват проблемите.
    Скъсяването на тръбата е решение.
    Аз не съм всички, казах че в твоят случай това е решение!
    Най-лесно и най-евтино при това.
    Просто отбелязах намалено количество вода, няма как все плюсове да има.
    Е нали сложи манометър, как да няма различно налягане?
    Ползваш топла вода, свършва да речем, налягането е на 3 бара -твои думи.
    Бойлера загрява, водата се разширява с около 2,5л., въздуха се мачка и налягането става 5-6бара- твои думи.
    Ако ползваш от топлата, докато загрява ще падне разбира се но не под 3бара.

  4. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #48

    Отговор: Re: Отговор: Бойлер Atlantic-Инженерно недоразумение!

    Цитат Първоначално публикувано от dokkito Виж публикацията
    ...Защо се мъчете да ме обеждавате, че не съм постъпил правилно, като аз с очите си виждам, че системата сега работи с много по- ниско налягане.
    Защото не ти стига акъла! Какво се случва при рязко понижаване на налягането на течност и какво, на газ?

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    176
    #49

    Re: Отговор: Re: Отговор: Бойлер Atlantic-Инженерно недоразумение!

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Защото не ти стига акъла! Какво се случва при рязко понижаване на налягането на течност и какво, на газ?

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk
    По - леко с обидите.
    Обясни да видим, целият съм в слух

    Пробий един флакон надут с 5 бара въздух и един флакон с 5 бара вода и ми кажи кво ще видиш



    Не съм очаквал в този форум да попадна на дървени философи, които да твърдят дадени теории без факти.

    Давай , докажи , че си прав.







    Ще ти дам жокерче да се поспреш.

    Зарвори един съд пълен догоре с вода и запали огън под него. След това стой далеко от него и гледай как ще гръмне, но се пази да не те лопне нещо по главата.Замери налягането му колко се повишава в рамките на 1 час или до достигане на 80 градуса по целзий

    След това затвори един съд пълен на 50% и също запали огън под съда.Пак стой далеко и се пази да не те лопне нещо по главата.Замери налягането в рамките на 1 час или до достигане на 80 градуса по целзий.

    Засечи наляганията в двата съда за колко време в кой съд какво налягане ще се вдигне.

    Ела тогава да ме обеждаваш че пълният съд догоре е по- безопасен
    Този пост е редактиран от dokkito; 03-05-21 в 18:32.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,547
    #50

    Отговор: Бойлер Atlantic-Инженерно недоразумение!

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    4 бара е високо налягане. Масовите защитни клапани отварят при 6 бара. На 2 черти би трябвало да загрява до около 55°С. Ако не се изключва бойлера и нагревателят не е повече от 2 киловата, не би следвало да капе. Ако да, сменете нагревателя с по-слаб.

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk
    Благодаря за отговора!

    Бойлерът е 2кв и си се изключва като загрее.

    Дали ако сложа редуциращ вентил преди /след водомера нещата ще де оправят малко? Или направо по-добре да сложим такъв на главния водомер на блока?

    Или да сменим нагревателя с 1.5 кв например е по-добър вариант?

  7. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #51

    Отговор: Re: Отговор: Re: Отговор: Бойлер Atlantic-Инженерно недоразумение!

    Цитат Първоначално публикувано от dokkito Виж публикацията
    ...
    Не съм очаквал в този форум да попадна на дървени философи, които да твърдят дадени теории без факти.
    ...
    Има един израз "Каквото повикало, такова се обадило".

    Нима си очаквал всички да те съжаляват и успокояват, че не си се "прекарал" с покупката?

    То затова е този форум, хора всякакви и мнения също.

    Ако търсиш "сродна душа", ще я намериш по-скоро в някой по-специализиран форум от типа "направи си сам".

    Налей си едно питие и... всичко ще си дойде на мястото.

  8.  
     
  9. fbr
    fbr е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #52

    Отговор: Бойлер Atlantic-Инженерно недоразумение!

    Има един параметър наречен "обемна еластичност" или "свиваемост" на веществата. Въздуха има много по-голяма свиваемост от водата. Когато започне да се загрява бойлера, водата се разширява, и понеже еластичността е нищожна, тя изтича през клапана, или се връща във водопровода (при различните клапани, подхода е различен). Когато има въздушна "възглавница", тя поема нееластичността на водата. Проблем се получава, когато имате водомер с възвратен клапан, и бойлерен клапан, който връща водата във водопровода, тъй като няма накъде да се върне разширената вода, и изтича през предпазния клапан.
    Този пост е редактиран от fbr; 03-05-21 в 19:33.

  10. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #53

    Отговор: Бойлер Atlantic-Инженерно недоразумение!

    Цитат Първоначално публикувано от gurcayy Виж публикацията
    Благодаря за отговора!

    Бойлерът е 2кв и си се изключва като загрее.

    Дали ако сложа редуциращ вентил преди /след водомера нещата ще де оправят малко? Или направо по-добре да сложим такъв на главния водомер на блока?

    Или да сменим нагревателя с 1.5 кв например е по-добър вариант?
    Ако има възможност да се отведе водата със силиконов шлаух до канал / тоалетно казанче или др, би било най-добре. Не се слага редуциращ вентил на жилищен блок, заради голямата му височина. На всеки 3 етажа, налягането пада с почти 1 бар.

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    176
    #54

    Re: Отговор: Бойлер Atlantic-Инженерно недоразумение!

    Цитат Първоначално публикувано от fbr Виж публикацията
    Има един параметър наречен "обемна еластичност" или "свиваемост" на веществата. Въздуха има много по-голяма свиваемост от водата. Когато започне да се загрява бойлера, водата се разширява, и понеже еластичността е нищожна, тя изтича през клапана, или се връща във водопровода (при различните клапани, подхода е различен). Когато има въздушна "възглавница", тя поема нееластичността на водата. Проблем се получава, когато имате водомер с възвратен клапан, и бойлерен клапан, който връща водата във водопровода, тъй като няма накъде да се върне разширената вода, и изтича през предпазния клапан.
    Точно затова старите бойлери имат въздушна възглавница.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от podredko Виж публикацията
    Има един израз "Каквото повикало, такова се обадило".

    Нима си очаквал всички да те съжаляват и успокояват, че не си се "прекарал" с покупката?

    То затова е този форум, хора всякакви и мнения също.

    Ако търсиш "сродна душа", ще я намериш по-скоро в някой по-специализиран форум от типа "направи си сам".

    Налей си едно питие и... всичко ще си дойде на мястото.
    Никой не карам да ме съжалява, а целта ми е да видят повече хора що за боклук е тоя модел бойлер на Атлантик.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Ако има възможност да се отведе водата със силиконов шлаух до канал / тоалетно казанче или др, би било най-добре. Не се слага редуциращ вентил на жилищен блок, заради голямата му височина. На всеки 3 етажа, налягането пада с почти 1 бар.

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk
    Не е нормално бойлер да тече при затопляне през Аварийният клапан.
    С няколко думи караш човека да се примири, че е купил недобре сметнат бойлер като мен.

    Сигурен съм , че ако купи скъп бойлер няма да тече вода от Аварийният клапан.

    Налягането пада с 1 бар на четири етажа ( на 10 метра с приблизително 0.98 бара)
    Този пост е редактиран от dokkito; 03-05-21 в 21:36.

  12. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #55

    Отговор: Бойлер Atlantic-Инженерно недоразумение!

    Досега видяхме колко ти е акъла. Други жокери имаш ли, да ни позабавляваш?

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    176
    #56

    Re: Отговор: Бойлер Atlantic-Инженерно недоразумение!

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Досега видяхме колко ти е акъла. Други жокери имаш ли, да ни позабавляваш?
    Давай посмя се а сега чакам да видя нещо квалифицирано, с което да докажеш че не съм прав. В противен случай само дрънкаш

    Искам да те видя стъпка как ще докажеш че си прав

    Ако се докажеш че си прав ще те призная публично, но ако не успееш ще докажа че си дървен филосов, който черпи знания от


  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    177
    #57

    Отговор: Бойлер Atlantic-Инженерно недоразумение!

    Напълно нормално е през предпазно-преливния клапан да тече вода по време на затоплянето, дори го пише в инструкциите на бойлера (точно това изпълнява ролята на разширителен съд) . Обратното може да е сигнал за проблем (е може и да не е, ако е с голяма въздушна възглавница) и с такива изказвания, само се заблужват околните.
    Ето разрез на бойлер Vailliant 30 литра, мисля ясно се вижда липсата на голям мъртъв обем.


    Това е свързващата арматура, комбинирана в един корпус. Това е стандарт за D, A, CH и смятам се вижда добре линя студена вода, топла вода и фунийката свързана към канализацията за водата, която капе от предпазния клапан.



    За да не бъда голословен, ето текста от инструкцията на бойлера:

    Последното изречение е важно на което пише - По време на загряване трябва (в смисъл задължително е) да се вижда вода да капе от изхода на клапана.

    Този бойлер атлантик може и да си е наред, но явно липсва правилната арматура (предпазен клапан, възвратен клапан и ограничител на дебита). Това което си направил също ще работи, но не е дефект, просто не е правилно окомплектован и отделно смущенията от въздушната възглавница.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    176
    #58

    Re: Отговор: Бойлер Atlantic-Инженерно недоразумение!

    Цитат Първоначално публикувано от bajotierra Виж публикацията
    Напълно нормално е през предпазно-преливния клапан да тече вода по време на затоплянето, дори го пише в инструкциите на бойлера (точно това изпълнява ролята на разширителен съд) . Обратното може да е сигнал за проблем (е може и да не е, ако е с голяма въздушна възглавница) и с такива изказвания, само се заблужват околните.
    Ето разрез на бойлер Vailliant 30 литра, мисля ясно се вижда липсата на голям мъртъв обем.


    Това е свързващата арматура, комбинирана в един корпус. Това е стандарт за D, A, CH и смятам се вижда добре линя студена вода, топла вода и фунийката свързана към канализацията за водата, която капе от предпазния клапан.



    За да не бъда голословен, ето текста от инструкцията на бойлера:

    Последното изречение е важно на което пише - По време на загряване трябва (в смисъл задължително е) да се вижда вода да капе от изхода на клапана.

    Този бойлер атлантик може и да си е наред, но явно липсва правилната арматура (предпазен клапан, възвратен клапан и ограничител на дебита). Това което си направил също ще работи, но не е дефект, просто не е правилно окомплектован и отделно смущенията от въздушната възглавница.
    Пич , ти си един от малкото хора тук, които осъзнават, че скъсяването на тръбичката е в +, а не -.

    Повярвай ми , налягането и дебита в системата и кпапана на бойлера е ок.
    Със старият бойлер и същата инсталация проблем нямаше .
    Ясно ми е как правят някой от новите бойлери и ми е ясно ,че тези марки пишат в иснтрукциите че е нормално да тече от предпазният клапан, защото в противен случай всичко ще се връща в гаранция.
    Обаче истинският бойлер е сметнат така, че да не тече от Аварийният кпапан.

    Ето така бяха направени бойлерите, които изкарваха по 15 години
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от dokkito; 03-05-21 в 23:08.

  17. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #59

    Отговор: Бойлер Atlantic-Инженерно недоразумение!

    абсолютно недопустимо е да капе вода от клапан на 8 бара .. това е авариен клапан и капенето означава ,че водата е близо до 8 бара а мен бомби у нас не ми трябват .. ще задам един друг риторичен въпрос - защо при газовите бутилки има клапан непозволяващ да налееш повече от 85% от обема на бутилката ? защо не се ползва пълния обем ,така ще минаваш по малко километри ?

  18. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,860
    #60

    Отговор: Бойлер Atlantic-Инженерно недоразумение!

    Ето така бяха направени бойлерите, които изкарваха по 15 години ...
    т.е. засмуква от въздушната възглавница ако четем схемата 1:1...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 10 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Сервизно (инженерно) меню в телевизори LG
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 27-06-21, 23:20
  2. HUAWEI P9 - Едно недоразумение или ?!?!
    От frizera във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 4
    Последно: 10-08-16, 12:54
  3. Alcatel one touch pixi 3 4.5 инженерно меню
    От porko във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 1
    Последно: 30-12-15, 22:50
  4. Airlec Elite 2000W VS. Atlantic F118 Design 2000W vs. Atlantic F117 Design 2000W
    От RolitasR във форум Електрическо отопление
    Отговори: 5
    Последно: 12-10-14, 13:54
  5. Климатик в недоразумение.
    От zmiori1 във форум Други марки климатици
    Отговори: 8
    Последно: 12-01-13, 18:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе