Страница 2 от 20 ПърваПърва 123412 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 293

Климатици... (обсъждане на всякакви алтернативи)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    360
    #16

    Re: Климатици... (обсъждане на всякакви алтернативи)

    В интерес на истината - най-комфортно съм се чувствал с 4kW електрическо подово на 20м2 стария ми хол. ( но бърка яко в джоба ). Сега се чудя как да преработя стандартен климатик във висококачественна термопомпенна система която топли с радиатори на естественна конвекция.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    599
    #17

    Re: Климатици... (обсъждане на всякакви алтернативи)

    Цитат Първоначално публикувано от badr
    За мен вече казах важи сотношение цена/качество.Разликата в комфорта при двата вида* конвекция е пренебрежимо малка.Докато за мерседес и таратайка някаква това съотношение е различно
    Не съм съгласен, че да ти духа климатика и да ти шуми през нощта докато спиш е пренебрежимо неразличимо спрямо шумовете от един радиатор - 23-25 dB(A) не се различават от 0 dB(A) ?????? *А и климатика топли само въздуха (конвекция), докато радиатора, който е с висока повърхностна температура топли и лъчисто...

    @alexi_dobrev

    Има ги готови направени фабрично и тествани. Няма да ти излезе по-евтино ако си го направиш сам, а едва ли ще успееш

  4. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,744
    #18

    Re: Климатици... (обсъждане на всякакви алтернативи)

    Цитат Първоначално публикувано от alexi_dobrev
    В интерес на истината - най-комфортно съм се чувствал с 4kW електрическо подово на 20м2 стария ми хол. ( но бърка яко в джоба ). Сега се чудя как да преработя стандартен климатик във висококачественна термопомпенна система която топли с радиатори на естественна конвекция.
    Може ли да отговориш първо имаш ли някакъв опит с хладилна техника.Питам защото за подобен род пререаботка се иска много опит

  5. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    360
    #19

    Re: Климатици... (обсъждане на всякакви алтернативи)

    Имам достатъчно приятели ТНТМ ентусиасти. За огромно съжаление те не хараресват идеята за термопомпенните системи защото не е ценово ефективна.( инвестицията се изплаща за над 5 години ). Така че търся нестанадартно евтино решение.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #20

    Re: Климатици... (обсъждане на всякакви алтернативи)

    Цитат Първоначално публикувано от TazmaniaK
    @alexi_dobrev

    Печката лъч е само лъчисто отопление - комбинацията е от радиатор например;

    @badr

    Може да съм в грешка, но мисля, че става въпрос за комфорт.* Комфортът струва пари - нали ти спомена нещо за Mercedes*
    Taz *не съм много съгласен с това ,ч е климатика не става за отопление.
    Реален е моя личен пример - Офис 22 кв.м с 3 външни стени и четвъртата е в коридор който е подветрен.Тавана е бетона плоча .Пода теракот.Височина на офиса 3м. Отпред алуминиева дограма -врата и от едната страна малък прозорец около 1кв.м.
    Преди да поставя климатика нямаше отопляне - 2 печки лъч и една духалка в краката на всеки от мен и колегите. Зимата си с палто на ръцете студен са мо в краката дето духа печката бива. Мръднеш ли настарни студ .Клиенти влизат в офиса и питат :"абе хора вие отоплявате ли се с нещо?"Сметки за тока 90-100 лв.
    Климатика е 24000BTU *Emerson *дават го от - 20 градуса външна.
    С него зимата е топло можеш да седиш по сако или пуловер без да ти е студено, на краката също не ти е студено, Бързо завърта топлият въздух. През изминалият зимен период се представи много добре - сметки от 80-130 лв./ Нямаме нощна тарифа/. И при големият студ през февруари /мисля/ когато имаше много сняг и паднаха температуритедо - 12-18 градуса пак поддържаше 22 градуса в офиса. А се намираме *само на 500м от езерото.
    Разбери не , че му правя реклама или го хваля но това сие факта.В замяна на това сега лятото го пусках само през големите горещини края на юли и август.
    Е за тока не ми пука служебен разход е.

  7. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    599
    #21

    Re: Климатици... (обсъждане на всякакви алтернативи)

    Съгласен!!!! Но все си мисля, че никъде не съм твърдял, че не става. Става и още как - за Италия, Гърция и южните райони на България. Това, което твърдя и ще продължавам да твърдя, освен ако някой не ми го докаже с цифри и емпирични данни, е че отоплението с климатик не е най-евтиното решение в средно и дългосрочен план (5-7-10) години. За 2-3 зими - да, ама след 3 години като му се повреди някоя движеща се част и като те друснат с една купчина пари за извънгаранционен ремонт.......и като събереш парите за инвестицията, парите за обслужване (така наречена "профилактика), парите за ремонт и от тях като извадиш икономиите и ще получиш положителен резултат

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #22

    Re: Климатици... (обсъждане на всякакви алтернативи)

    Цитат Първоначално публикувано от TazmaniaK
    Не съм съгласен, че да ти духа климатика и да ти шуми през нощта докато спиш е пренебрежимо неразличимо спрямо шумовете от един радиатор - 23-25 dB(A) не се различават от 0 dB(A) ?????? *А и климатика топли само въздуха (конвекция), докато радиатора, който е с висока повърхностна температура топли и лъчисто...

    @alexi_dobrev

    Има ги готови направени фабрично и тествани. Няма да ти излезе по-евтино ако си го направиш сам, а едва ли ще успееш
    Радиатора има пренебрежимо малко излъчване. Топли си само с конвекция, затова не се слага посредатат на стаята а под прозореца успорено на стената.

  10. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    599
    #23

    Re: Климатици... (обсъждане на всякакви алтернативи)

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    Радиатора има пренебрежимо малко излъчване. Топли си само с конвекция, затова не се слага посредатат на стаята а под прозореца успорено на стената.
    Ще ме умориш По средата на стаята се слага холова масичка...Как си представяш да ти щръкнат 2 тръби от средата на хола и всеки път да заобикаляш радиатор нагрят до 70 градуса

  11. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #24

    Re: Климатици... (обсъждане на всякакви алтернативи)

    А за мен най-комфортното отопление си остава камината с водна риза и голяяямо количество цепеници. Освен хола и кухненския бокс, спокойно топли още две спални и прилежащата им баня. Е, за най-студените дни можеш да включиш и подовото да помага...

  12. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    599
    #25

    Re: Климатици... (обсъждане на всякакви алтернативи)

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    А за мен най-комфортното отопление си остава камината с водна риза и голяяямо количество цепеници. Освен хола и кухненския бокс, спокойно топли още две спални и прилежащата им баня. Е, за най-студените дни можеш да включиш и подовото да помага...
    Добре дошъл в отбора !!!



    п.п. Както казваше един мой познат: "Чудя се защо им викат студенки, като така хубаво топлят?!"


  13. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #26

    Re: Климатици... (обсъждане на всякакви алтернативи)

    Абе аз съм си тук ама си трая, че още не съм си изолирал щуцерите....
    А за студенките си имаше стихче:
    "Студено е дявол да го вземе
    студът те реже като с ножици
    и да се стоплиш са ти нужни
    барем две госпожици..."

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    46
    #27

    Re: Климатици... (обсъждане на всякакви алтернативи)

    отопление си остава камината ли чух ?
    Ами СО-то дето го гълташ по цял ден него не го броим така ли

  16. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    599
    #28

    Re: Климатици... (обсъждане на всякакви алтернативи)

    Цитат Първоначално публикувано от sve4lio
    отопление си остава камината* ли чух ?
    Ами СО-то дето го гълташ по цял ден него не го броим така ли
    Ако камината е добре изчислена и направена няма емисии в стаята - всичко отива в комина.

  17. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,744
    #29

    Re: Климатици... (обсъждане на всякакви алтернативи)

    Наистина приятно е с водна риза камина и цепениците спор няма.Ала цената на това удоволствие е голяма.
    В спора победен бях аз щом госпожиците навдигнаха глас.Туй отопление традиционно ми изглежда най резонно

  18. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    360
    #30

    Re: Климатици... (обсъждане на всякакви алтернативи)

    Здравейте,
    Идея за обсъждане : Евтин инвертор топли казан с вода и се старае да го поддържа на 15 градуса ( при въпросните -20 на вън ). Изпаритела на втори инвертор е топнат в същия казан и топли стаята или каквото и да било там.
    Поздрави
    Алекси

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 20 ПърваПърва 123412 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)
    От kantonaa във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1949
    Последно: 28-12-08, 00:13
  2. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)
    От kantonaa във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1699
    Последно: 31-12-07, 18:40
  3. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)
    От JoroM във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2354
    Последно: 31-12-06, 17:21
  4. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)
    От ВЕЛИНСКИ във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2332
    Последно: 31-12-05, 19:20
  5. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2004)
    От Julian във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 157
    Последно: 30-12-04, 18:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе