Страница 26 от 159 ПърваПърва ... 1624252627283676 ... ПоследноПоследно
Резултати от 376 до 390 от общо 2385
Like Tree2Одобрявам

Втора употреба климатици

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #376

    Re:Втора употреба климатици

    jsivkov колкото и да ми е неприятно да развалям удоволствието на хората, трябва да ти кажа, че този който ти е продал и монтирал климатика, трябва да му теглиш един бой. След като климатика е с 6 мм тънка тръба значи трябва да е толкова, толкова пише и в каталога.
    А Мучото даже го е подмладил с 3 годинки.
    А чак сега видях това за пластмасата, пълни глупости, на двата модела дизайна е различен, просто са му присадили друго вътрешно тяло и то на по маломощен климатик, но за сметка на това пък доста по-млад, CS-AG25K се произвежда от 97-99 година.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    42
    #377

    Re:Втора употреба климатици

    значи за изпозлването на стария тръбен път има малко пояснение той е стар на 1 месец но понеже се оказа дефектен Дайкина който ми монтираха го смениха с Национал

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    118
    #378

    Re:Втора употреба климатици

    NIPPON са китайски.Внася ги пловдивската фирма БИТЕЛ. NIPPON вече се казват AUX.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #379

    Re:Втора употреба климатици

    Да по принцип, не е проблем да използваш тръбният път монтиран месец по-рано, обаче всичките подробности от горният ми пост не са за пренебрегване- категорично ти казвам, че цялото вътрешно тяло е сменено. На модела от 93 година вътрешният топлообменник е на две части и е по-висок, няма как кутията му да бъде сменена с тази на по повия модел, където топлообменика е на три части, кутията е по-ниска, но по издадена на пред и дисплея е на друго място и въобще всичко.

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    476
    #380

    Re:Втора употреба климатици

    Да обобщим :

    1) 14 годишен климатик !!!
    2) стар тръбен път неотговарящ по размери на сегашния климатик !!!
    3) сменено вътрешно тяло с друго кой знае какво !!!!!!
    4) Дефект от 1вия ден
    5) Дефектирал предишен климатик

    Човече не бой , ами с пушка трябва да отидеш.



  7. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #381

    Re:Втора употреба климатици

    jsivkov: Направо те съжалявам за това което ти се случва, като си спомня колко проблеми имаше с предишният си втора употреба Daikin, сега пък се опитват да те метнат с този втора употреба National. В началото като прочетох че са ти сменили дрънчащият Daikin и си доволен от работата на сегашният си, помислих си че и ти сега ще усетиш удоволствието от донякъде качествен климатик (като за втора употреба). Но сегашното ти приключение с "новия" (което едва сега започва) надхвърля проблемите ти с предишният.

    По принцип тръбите трябва да са с правилният диаметър според инструкцията за монтаж, можеш да разбереш диаметъра по отвора на гайката на тръбата която се свързва към външното тяло. При теб обаче според обяснението ти външният диаметър е 8 мм. а вътрешният 6 мм., защото вътрешното тяло изглежда е по малко. А иначе дали е добре да се ползват същите тръби зависи от видът на фреона с които работят двата климатика, ако и двата са с еднакъв фреон няма проблеми.

    Не пропускай да ни държиш в течение, случват ти се неща от които се опасяват всички, които искат да си купят климатик втора употреба, на мен са ми интересни твоите приключения.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    306
    #382

    Re:Втора употреба климатици

    Кво да ни държи в течение той сега е на течение човека. Чудя се на хорат ка може да плащат по 700 800лв и повечве за климатик по на 10 години най малко и да очакват от него чудеса само щото бил Японски. Хора разберете че новия климатик макар и китайски е по добрия избор поради няколко причини: 1.Гаранцията не е фиктивна 2.Има налични резервни части. 3.Сервизите са по добре запознати с тях. 4.Все пак си е нов уред вероятноста да се повреди е значително по малка от употребявания.

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    306
    #383

    Re:Втора употреба климатици

    Да внеса малко яснота.
    Има фирма Нипон в пловдив която продава и монтира секъдхенд климатици а също има фирма която продава климатици Ниппон но не е тази която написах по горе.

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    408
    #384

    Re:Втора употреба климатици

    http://www.cnaux.com/products/air_index.asp
    По-известни тук под бренд
    NIPPON /Биттел/
    NEO /Техномаркет/
    SANG
    PROLUX
    TREO
    COBE
    и т.н.....

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    408
    #385

    Re:Втора употреба климатици

    Цитат Първоначално публикувано от blue1
    H 11-12 Heat exchanger thermal fuse blowing out outside room
    H 12 Flame failure dearming

    Буквален превод от японски на грешките при Национал, но какво означава, не се наема да коментирам.
    Датчика на външното тяло е повреден/по смисъл/
    Горе-долу смислен превод

  13. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    476
    #386

    Re:Втора употреба климатици

    Цитат Първоначално публикувано от dindo
    Датчика на външното тяло е повреден/по смисъл/
    Горе-долу смислен превод
    Тя цялата постановка е сгрешена.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #387

    Re:Втора употреба климатици

    Според мен проблема е в хората които се захващат с този бизнес. Не може да лъжеш клиентите си за това какво им продаваш- проблема е и при новите машини имам приятел, които все още си мисли, че Осаката му е японско производство. В конкретният случаи смятам, че става въпрос за най-нагла измама с този сбирщайн които са пробутали на човека. Познавам една от фирмите който са занимават в Пловдив с внос на нови и втора ръка клими от Япония- прави ми впечатление, че от тях купуват много други "фирми" които директно от контейнера слагат на витрината машини старателно "рециклирани" с влажен парцал, нямат никакво понятие от това което продават даже не знаят елементарни неща за работата на климатиците.
    За съжаление повечето пострадали, се обръщат за съвет едва когато са ги излъгали, иначе употребяван японски климатик може да бъде и едни добър избор.

  16. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    476
    #388

    Re:Втора употреба климатици

    Цитат Първоначално публикувано от blue1
    ... имам приятел, които все още си мисли, че Осаката му е японско производство. В конкретният случаи смятам, че става въпрос за най-нагла измама с този сбирщайн които са пробутали на човека. нски климатик може да бъде и едни добър избор.
    За Осака-та масово се лъже , че са японски, нискотемпературни .... и още куп глупости.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    118
    #389

    Re:Втора употреба климатици

    Коя е тази фирма?

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    16
    #390

    Re:Втора употреба климатици

    Пак здравейте от мен- тук видях че се е писало за National - но модела, с който се снабдих е S-G25T-C - някой може ли да ми помогне с инфо за него или да ме ориентира къде да търся, че нищо не открих? И да ви питам-нормално ли е да не спира да духа вентилатора - дори да му задам по-ниска температура, след като е стоплил, вместо да спре докато се охлади помещението , захпочва да духа студен въздух - без да му сменям режима- за да ми стигне по-ниската вече зададена температура?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 26 от 159 ПърваПърва ... 1624252627283676 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Втора употреба климатици - част 3
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5307
    Последно: 15-05-24, 10:33
  2. Климатици втора употреба в София - от къде?
    От radop във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 86
    Последно: 15-02-14, 12:26
  3. Втора употреба климатици - част 2
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1527
    Последно: 23-10-12, 08:50
  4. Продавам части втора употреба за климатици
    От popovski във форум Приключили продажби
    Отговори: 9
    Последно: 09-09-12, 16:25
  5. Отговори: 10
    Последно: 17-10-09, 21:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе