Страница 33 от 159 ПърваПърва ... 2331323334354383 ... ПоследноПоследно
Резултати от 481 до 495 от общо 2385
Like Tree2Одобрявам

Втора употреба климатици

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #481

    Re:Втора употреба климатици

    kiki.t: Причините при инверторите биха могли да са много. Вероятно някой електронен елемент който е по-платката на външното тяло и на радиатор прегрява защото не може добре да се охлажда и климатика изключва защитно. Ако му е правена профилактика обаче на климатика (втора употреба) преди да ти го продадът може да не е от това.

    Може от някой от температурните датчици да е. Може по платката някъде да има слаба връзка или спойка.

    Може и от компресора да е, след продължителна работа да прегрява и от там да изключва по токова защита. Но за да прегрява компресора трябва да си има причина, като най-вероятната е липса на достатъчно масло, ако иначе климатика работи добре.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    12
    #482

    Re:Втора употреба климатици

    Климатика е AN2807DX. 1997г.На дистанционното отзад пише KRC 105-3.Температура на изхода на вътрешното тяло 44 гр., при стайна 18гр., и външна -7гр. и много мъгла.Предполагам е добре, какво ще кажете ??

  4. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #483

    Re:Втора употреба климатици

    kiki.t: Температурите на мен ми се струват напълно нормални за добре работещ климатик. Само трябва да се установи причината за това изключване.

    Трябва да си извикаш фирмата която ти го е поставила за да го прегледа и е желателно да не го пускаш. Но за да им помогнеш на майсторите трябва да ги извикаш след като изключи за да видят каква грешка показва.

    Преди колко време го купи климатика, от кога започна да изключва така.

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #484

    Re:Втора употреба климатици

    Грешкате се показва по всяко време, а не когато изключи. Вече написах как се вижда каква е грешката. Изписва се на дистанционното.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #485

    Re:Втора употреба климатици

    kiki.t в моите таблици модела е от септември 97 година до 99 година, но това няма значение. Дистанционното за съжаление в момента не мога да го видя. Температурата не е зле но не си написал при каква скорост на турбината си замерил и колко близо е бил термометъра. Хубаво е да извикаш майстор за да провери, климатика ти е зле и ще е жалко ако го прецакаш заради нещо дребно. Пробвали диагностиката, ако не знаеш бутоните снимай дистанционното и го качи тук.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #486

    Re:Втора употреба климатици

    За собствениците на "National Eolia" ето как изглеждат отвътре, модела е CS-AG22M скрол компресор.

    [img width=800 height=600]http://img134.imageshack.us/img134/2387/daniela004iv9.jpg[/img]

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #487

    Re:Втора употреба климатици

    Въйй, blue1 , защо си съблякал "човеко" на тоя студ , да не би да оправяш "перфектната отводнителна система" /както ти сам я нарече/ преди няколко дена, та климатика се бил напикал през резервните отвори??

  10. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #488

    Re:Втора употреба климатици

    Той не този се напика, тоя е добре. Отворих го щото се отваря само с тва болта и исках да видя можели да се събере лед до перката като при неговият европейски брат. Не може angel

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    12
    #489

    Re:Втора употреба климатици

    Такаа, ето развитието на нещата при мене.Преди малко се прибрах, бях оставил климатика на 22гр.отопление.Обаче в кущи ме посрещна студ, какво беше учудването ми като видях че климатика си работи, но топлене няма.Никакво.И от вътрешното тяло се чува шум както когато климатика се размразява.А иначе отвън компресора си бръмчи.Абе майтап, ама на мой гръб.
    Лошото е друго, климатика е купен от фирма "Драмакс" в София.Това е ШЕСТИЯ климатик който купуваме от тях, включително и една нова Тошиба Нокрия за 3000 и нещо лева.Очаквах малко по-различно отношение към такъв клиент, но нейсе.Продавача даже оня ден ми затвори телефона, кво да кажа освен -българска простащина.
    В други ден ще ходя до тях и ще искам директно да го сменят тоя боклук, ако трябва и да си доплатя за нещо по-качествено.И всичко това при положение че имаме общи познати със собственика, и общо хоби (ендуро).
    Ще пиша тука какво е станало.

  12. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #490

    Re:Втора употреба климатици

    kiki.t: Щом работи компресора и се чува движение на течност в тръбите, вероятноста проблема да е в компресора ми се струва малка.

    Може в момента в който ти си го заварил да е бил в разкрежаване, но пък температурата в стаята е била ниска, което може да е друг проблем.

    Пробвай това което Julian ти каза, за да се разбере каква е грешката.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    12
    #491

    Re:Втора употреба климатици

    Абе, кво да се разправям.Имам си друга работа, няма постоянно около климатика да се въртя.Не може да се разчита на него и това е .Да го сменят.
    Иначе, най вероятно четирипътния винтил не е обърнал след поредния цикъл на размразяване.Което не е толкова голям кахър, сменят му бобината и това е.Ама утре друго ще се повреди, нито имам време, нито нерви да се разправям.
    Знаех си аз че трябва нов японски да взема, но реших да мина по-тъничко, и без това климатика е за гаража ми.
    И естествено , по-евтиното излезе по-скъпо.
    В интерес на истината, всички други климатици които сме взели от тази фирма, работят безпроблемно.Късмет.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #492

    Re:Втора употреба климатици

    kiki.t проблема е качеството на обслужване, просто в България повечето търговци са си живи търгаши.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    62
    #493

    Re:Втора употреба климатици

    Да изкажа и аз лично мнение - аз съм от Пловдив, но след 2 месеца обиколки така и не изпадна нищо свястно 2-ра употреба - и слава богу, щото си взехме нов. В магазините за 2 употреба вечно нямаше, народа купуваше като побъркан и цените сравнение с преди няколко години вече не мисля че си струват. Някои търговци даже не могат да кажат от коя година са моделите! Не искам да им казвам магазините, други пък като харесаш дайкин ти казват - аз съм с дайкин в къщи. След един месец отиваш, харесваш митсубиши и той този път е с митсубиши у тях. После с тошиба. И т.н.
    Измерват им компресиите - и ако е ок ги дават на техни си хора, а за обикновените като нас остават боклуците. Даже май от няколко климатика правят един. Хората за да са ги изхвърлили - дори и да работят - сигурно са го направили защото са започнали да харчат повече и са станали неефективни. Или пък са давали дразнещи дребни дефектчета. Ясно, че за всичко има хора, но пък съотношението цена-качество при тия цени дето ми ги обявяват вече е леко безмислено!
    Първо обрахме трошките - коли на Европа, сега обираме климите на японците, дето са ги хвърлили за скраб....

  17. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #494

    Re:Втора употреба климатици

    Emily за съжаление в голяма степен си прав(а). Наистина започнаха безогледно да продават това с което им допълват контейнерите даже, а това са машини за който не са дали и една стотинка. Иначе търговията с употребявани климатици, не е само български приоритет в САЩ и Япония също се продават, а те са доста по-богати от нас. Просто в България няма читава търговия, виж какво става в темите касаещи и нови машини

  18. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    23
    #495

    Re:Втора употреба климатици

    Здравейте, преди една седмица ми монтираха Sanyo SAP MJ22C втора употреба - 2001г., но не намирам нищо за него в нета. Ако някой ме светне нещо по-подробно за него ще съм благодарен. По принцип това ми е втори употребяван климатик и мога да кажа, че съм доволен. Първият е Mitsubishi - 1998г и е прекрасна машина. Сега ще видим и Саньото - до момента никакви проблеми.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 33 от 159 ПърваПърва ... 2331323334354383 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Втора употреба климатици - част 3
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5307
    Последно: 15-05-24, 10:33
  2. Климатици втора употреба в София - от къде?
    От radop във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 86
    Последно: 15-02-14, 12:26
  3. Втора употреба климатици - част 2
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1527
    Последно: 23-10-12, 08:50
  4. Продавам части втора употреба за климатици
    От popovski във форум Приключили продажби
    Отговори: 9
    Последно: 09-09-12, 16:25
  5. Отговори: 10
    Последно: 17-10-09, 21:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе