Страница 47 от 159 ПърваПърва ... 3745464748495797 ... ПоследноПоследно
Резултати от 691 до 705 от общо 2385
Like Tree2Одобрявам

Втора употреба климатици

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    42
    #691

    Re:Втора употреба климатици

    Днес ходих до един магазин за клими втора употреба и там имаше няколко модела японски машини, които предполагам заслужават внимание:
    Mitsubishi MSZ V284 дават го за 14-ка
    National GZ AG25S-W
    Toshiba RAS 2540V-Y
    RAS 255STS
    RAS R558ST-1
    Всички освен митсубишито са 12-ки и с цена 580лв без монтаж. Предлагат се и с 3 години гаранция.
    Ще се използва предимно за отопление през зимата, като стаята е около 20м2 и е на първия етаж (вътрешна).
    Моля ако имате инфо или впечатления за някой от моделите да ми кажете.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #692

    Re:Втора употреба климатици

    Инфо имам за повечето модели, но бих ти го дал ако се интересуваш от 14 годишни климатици каквито са всички?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    42
    #693

    Re:Втора употреба климатици

    Цитат Първоначално публикувано от blue1
    Инфо имам за повечето модели, но бих ти го дал ако се интересуваш от 14 годишни климатици каквито са всички?
    Климатика не е за мен, за приятелката ми е и не може да отдели повече пари за нещо по-скъпо. Просто това намерих като втора ръка в Русе. Ако има по-добри оферти с радост ще ги чуя. Значи само факта, че в магазина ми казаха (излъгаха) че са на по 5-6-8 години ме кара да не ходя повече там. В краен случай някоя нова Мидейка може и да свърши работа, но очаквам и предложения за магазин и модел климатик на разумна цена (около 7-800лв с монтажа). Просто не знам къде на друго място в Русе има клими втора ръка.

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #694

    Re:Втора употреба климатици

    Аз ще ти кажа къде в Русе има.
    Адаком - на Николаевска и Клима контрол - в новите блокове в уличката срещу Ал Март-********** (там, където сега се строи блок). Мисля, че има още един магазин, но сега не се сещам.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #695

    Re:Втора употреба климатици

    Моето предложение е да отидеш в магазините които ти казват и да запишеш точно моделите на машините които ти харесат на външен вид без да слушаш продавача какви ти ги говори, обърни внимание на тези който са с фреон 410 те със сигурност са поне след 98 година. Публикувай ги тук и ще ти кажа годината на производство.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    42
    #696

    Re:Втора употреба климатици

    Ами аз точно това и направих - моделите които съм изброил са от първия магазин, който deian е споменал. Ако остане време ще отида да намеря и втория. Да се надяваме че там ще има по-добър (нов) избор.
    Виж за фреона не се сетих, че трябва да проверя какъв е.
    Много съм благодарен за това че ми помагате!

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    11
    #697

    Re:Втора употреба климатици

    blue1, климатиците които описва Minkoff не са 14 годишни, а са от 8 до 10 годишни

  10. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #698

    Re:Втора употреба климатици

    Национала категорично е от 94 година, ако желаеш мога да ти изпратя каталога на ЛП. Тошиба RAS 255STS е от 1996 година можеш да погледнеш в сайта на Тошиба има статия за точно този модел която е от 17.12.1996 год. Митсубишито е от 1995 година освен ако не смяташ , че 25 от тази серия е произведена няколко години по-късно http://techabe.blog10.fc2.com/blog-entry-396.html
    Другите модели честно казано аз никъде не ги намирам, ако имаш инфо публикувай го.


  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    11
    #699

    Re:Втора употреба климатици

    За CS-AG25S има модели произведени 96г., RAS-2540V е модел 2000-2001г.,RAS-2558ST-1 също(под капака е GTS).За MSZ-V284 се извинявам! Обърках го с MSZ-V288, който е 98-2000г.Но не най-важна е годината! Например STS-а ще надживее много марки от 2000-2002г. Съгласен ли си смен?

  12. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #700

    Re:Втора употреба климатици

    Да съгласен съм с теб, че по-старите модели са по-надеждни. Не веднъж съм давал за пример Саньото ми което е от 92 година и все още си работи безпроблемно в дома на мой роднина. Честно казано съмнявам се, че новите японски ще изкарат толкова дълго. А специално за Тошиба знаеш как със сигурност се проверява годината на производство- по серийният номер.

  13. Novice
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    7
    #701

    Re:Втора употреба климатици

    Здравейте,
    След едноседмичен екшън с интернет доставчика, имам възможността да изкажа своите Огромни благодарности към blue1. В сряда купих и монтираха Тошиба RAS-285PDR. Не се ориентирам в надписите на капака относно годината на производство, но това вече няма значение, все пак е модел от 2001 год, надстройка на YDR и много добър COP 5,66.
    blue1 Благодаря!!!

  14.  
     
  15. dvd
    dvd е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    10
    #702

    Re:Втора употреба климатици

    Здравейте,от известно време чета форума и се навих на втора ръка клима.Ето и параметрите на Фуджицуто което гледах:
    Вътрешно тяло - АS 22 CPB-W по отдолу пише с арабски цифти 97... Дали това е годината на производство ? ; Външно - АО 22 CPB
    Вътр. тяло е запазено ,без забележки.Външното е добре само на 2 места има леко смачкани "ламелки" има и оригинално дистанционно.Моля специалистите да ми дадат отговор за : годината на производство,надежност и оставащ живот ..Ще стане ли за 16 кв. стая изолирана със стиропор.


  16. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,989
    #703

    Re:Втора употреба климатици

    Фуджитсуто е готин климатик ама колко живот ще има като е на 11години вече не се знае. Зазмисли не ли по добре да си купиш нов климатик дори и на изплащане може докато употребяваните само в брой се продават.
    Аз мога да кажа как една фирма за такива употребявани клими загуби климатик пратен за ремонт на един приятел и сега му плащат 37лв за климатика. Правете си сметка за колко ги купуват в Япония.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    11
    #704

    Re:Втора употреба климатици

    VeleV, това е несериозно изказване! Това, че му плащат такава сума на твоят приятел говори лошо за фирмата, а не за климатика. Сигурно си чувал как нови конвенционалки се продават за инвертори. Нещо бъркаш и за цената в Япония.
    DVD, климатика ще ти върши работа стига да не ти вее много през дограмата. Има и по-надеждни модели.
    TERNA, COP-а на топло на твоята тошибка е 5,88. Това е климатика с най-висока изходяща мощност( от клас 28) създаван някога!
    Изпълнението е безкомпромисно. Ще надживее поне 2-3 нови мидейки.

  18. dvd
    dvd е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    10
    #705

    Re:Втора употреба климатици

    Смятах кубатура и излезе 0,67 в на 1 м кубичен.Май ,че ще го взимам и каквото стане има 3г. гаранция.Само за отопление дали ще го бива?Струва ми се малко слабичък,май че е с малък СОР.Колко ще харчи в нормален режим през зимата, че тия от топлофикация ще ме дерат пак цяла година?Моля ви ,дайте компетентни съвети дали да го вземам.Благодаря на отзовалите се.

    п.с 520 лв.,без монтаж.Не е ли слаб за нашите студове?Какви минимални екстри мога да очаквам от модела?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 47 от 159 ПърваПърва ... 3745464748495797 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Втора употреба климатици - част 3
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5307
    Последно: 15-05-24, 10:33
  2. Климатици втора употреба в София - от къде?
    От radop във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 86
    Последно: 15-02-14, 12:26
  3. Втора употреба климатици - част 2
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1527
    Последно: 23-10-12, 08:50
  4. Продавам части втора употреба за климатици
    От popovski във форум Приключили продажби
    Отговори: 9
    Последно: 09-09-12, 16:25
  5. Отговори: 10
    Последно: 17-10-09, 21:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе