Страница 109 от 184 ПърваПърва ... 5999107108109110111119159 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,621 до 1,635 от общо 2760
Like Tree598Одобрявам

Колко ми харчи климатика...?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    351
    #1621

    Re:Колко ми харчи климатика...?

    Само с една тарифа е.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    351
    #1622

    Re:Колко ми харчи климатика...?

    Днес видях в Карфур,че енергийния монитор ''ЕМТ707CTL'' е с промоционална цена 14.31лв.

  4. Novice
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    3
    #1623

    Отговор: Re:Колко ми харчи климатика...?

    Цитат Първоначално публикувано от roldi Виж публикацията
    започнах да записвам показанията на главния електромер всяка Божа сутрин, като резултатите записвам в EXCEL таблица. Там съм вкарал формула за точно изчисление с цените по фактурите на CEZ. Като имам колони "Разход(лв.)/24ч" и "Прогноза лв/месец". Разбира се и разбивка на киловатите дневна/нощна и общо киловати. Всичко това направих, за да имам точни резултати...
    Вземи си от CONRAD уреда ENERGY LOGGER 4000 за пълен запис на консумацията (по дни, часове, тарифи, cos fi,max, min, V, A, цени и др.) за 6 месеца (във вътрешна постоянна памет на уреда) и след това ако искаш ги прехвърляш с едно натискане на SD карта и си прави статистика в EXCEL.
    Не се мъчи на ръка хората са измислили електронни съберачи на данни за точни изчисления!

  5. Novice
    Тук е от
    Nov 2012
    Живее в
    Благоевград
    Мнения
    8
    #1624

    Отговор: Re:Колко ми харчи климатика...?

    Отскоро съм собственик на климатик Fujitsu, но все още не го ползвам. Преди 2 дни реших да го включа към уред за измерване на енергията, за да засека ориентировъчно каквo електропотребление ще има на месец. Очудих се много, че в стендбай има доста голяма консумация, т.е. без да е включен, си консумира около 60W. Това прави средно 20 ст на денонощие или около 6 лв на месец. Някой има ли представа на какво може да се дължи това? Ето и малко снимки:
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,702
    #1625

    Отговор: Колко ми харчи климатика...?

    Detron, уреда ти не е много точен, закръгля тока до един знак след десетичната точка. Вероятно показаната мощност от 62W е резултат от умножението на U*I (напрежението по тока) и ако е така не се взема в предвид фактора на мощността, тоест уреда ти показва пълната мощност, която е сумата на активната и реактивна мощност. Битовите електромери отчитат само активната мощност.
    Пример 238V * 0.2605A = 62W , ако фактора на мощността е много нисък например 0.2 то активната мощност P = S*cosф или 62*0.2=12.4W - нормално за стенд бай на климатик.

    Извода е да измериш с по-качествен уред.

  7. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #1626

    Отговор: Колко ми харчи климатика...?

    Цитат Първоначално публикувано от biro Виж публикацията
    Пример 238V * 0.2605A = 62W , ако фактора на мощността е много нисък например 0.2 то активната мощност P = S*cosф или 62*0.2=12.4W - нормално за стенд бай на климатик.

    Извода е да измериш с по-качествен уред.
    Не виждам нищо успокоително в това. Колкото и супер-дупер уред да си вземе, изедниците от ЧЕЗ си търсят парите за 62W.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,702
    #1627

    Отговор: Колко ми харчи климатика...?

    Ако е реактивна не си търсят парите, освен ако човека не е промишлен абонат с трифазен комбиниран електромер за активна и реактивна енергия.
    Ако е обикновен абонат ЧЕЗ си търсят парите само за част от тия 62W, която завизи от фактора на мощността в конкретния режим.

  10. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    620
    #1628

    Отговор: Колко ми харчи климатика...?

    Точно така е, Биро, реативната не се отчита.
    Аз също си мисля, че 60 В за стендбай на какъвто и да е уред е мноооого. Колегата да провери с друг уред или ако има възможност да изключи всичо друго в къщи и да засече по елетронния ел.мер на таблото.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    50
    #1629

    Отговор: Колко ми харчи климатика...?

    Detron,уредчето което си купил e много неточно и неподходящо за измерване мощност на климатик.Опитай да го включиш към 100 ватова крушка.При мен същият уред 100вт крушка ги отчита като 135вт. Препоръчвам ти PeakTech9025 ако все още го има.

  12. Member Аватара на turboie
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    495
    #1630

    Отговор: Колко ми харчи климатика...?

    И аз го имам същия уред и при мен си е точен мерил сам го с какви ли не уреди и при мен отчита около 60 вата в стен баи на панасоницитеми и уреда е немски и е добър От каде идва тази консумация и аз незнам и затова когато неги ползвам ги исключвам от контакта

  13. Member Аватара на JOKVN
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    412
    #1631

    Отговор: Колко ми харчи климатика...?

    Колега уреда ти е неточен,вкъщи имам няколко климатика и в режим на стендбай харчат около 4-5вата.Уредчето съм го засичал с различни уреди дори с енергоспестяващи крушки и винаги е показвал точно.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    50
    #1632

    Отговор: Колко ми харчи климатика...?

    Turboie, тези панасоници колко ти харчат на минимум?

  16. Novice
    Тук е от
    Nov 2012
    Живее в
    Благоевград
    Мнения
    8
    #1633

    Отговор: Колко ми харчи климатика...?

    Добре, колеги съфорумници, съгласен съм уредчето да е неточно. Все пак е ориентировъчен енергоизмерител. Уплаших се от цифрите, които показва, за 48 часа вече показва 45 ст. Възможно е да отчита само активна енергия, но знам ли как ще го отчита електомера???
    Ще послушам Svetlin и ще засека показанията на една обикновена крушка с нажежаема жичка и след това с енергоспестяваща и ще споделя показанията. Имам и стар електромер, от тези, които ЧЕЗ изхвърлиха от таблата и поставиха електронните. Може да го инсталирам до климатика и с него също да замеря. Ще го направя просто от любопитство и ще споделя резулатите до ден-два.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,702
    #1634

    Отговор: Колко ми харчи климатика...?

    Detron, ако замериш крушка 100W с това уредче ще покаже 100W. Крушката е активен консуматор и там няма да има недоразумения с реактивна енергия. Най-ясно ще ти стане със стария електромер. 60W на стенд бай няма как да ти консумира климатика.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #1635

    Отговор: Колко ми харчи климатика...?

    Припомням само:
    Ако външната темп. падне под +5гр., и са минали 30мин. (точно на 30-тата се включва) от изключване на климатика, той си включва подгряване което харчи около 25W (чува се близо до външното тяло като високочестотен шум - почти като ТХО). Ако не е изключен климатика, но не работи компресора (минимално задание) (над 50 минути съм чакал) - не се включва подгряването.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Колко ми харчи климатикът - Real Time
    От Board_Man във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5577
    Последно: 12-06-19, 21:50
  2. Колко Ток харчи при размразяване
    От Tihomir Stankov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 38
    Последно: 21-12-12, 10:27
  3. Колко ток харчи компютъра ми
    От loafer във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 14-12-11, 22:43
  4. Кое колко ток харчи
    От mitkosan във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 11-04-08, 12:00
  5. Колко ток харчи 1 компютър на месец
    От IvO™ във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 6
    Последно: 24-08-05, 17:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе