Страница 107 от 184 ПърваПърва ... 5797105106107108109117157 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,591 до 1,605 от общо 2760
Like Tree598Одобрявам

Колко ми харчи климатика...?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #1591

    Re:Колко ми харчи климатика...?

    Мдааа... тия 10 санта изолация и 4-камерно PVC, в комбинация с добри клими, чудеса вършат

    И на тавана имаш изолация... добре си се пакетирал

    Радвай се, че ги нямате тия изроди Топлофикация при вас!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    193
    #1592

    Re:Колко ми харчи климатика...?

    На долния климатик кой беше дежурен с памперсите при напикаване . А сега сериозно - проблеми с конденза при тоя монтаж нямаше ли.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #1593

    Re:Колко ми харчи климатика...?

    Козирка на долния,на не по-малко от 30 см от горния и е канап.

  5. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #1594

    Re:Колко ми харчи климатика...?

    Цитат Първоначално публикувано от babati
    Мдааа... тия 10 санта изолация и 4-камерно PVC, в комбинация с добри клими, чудеса вършат
    Точно в тази стая положението е доста сложно с поддържането на заданието, защото има доста загуби към тавана и от пода лъха хладина. Затова писах по-горе, че там 28-цата съм я настроил на високи степени на вентилатора през големите студове.

    Цитат Първоначално публикувано от boje
    На долния климатик кой беше дежурен с памперсите при напикаване . А сега сериозно - проблеми с конденза при тоя монтаж нямаше ли.
    Снимката е стара, сега под 2-те тела има монтирани тави

  6. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #1595

    Re:Колко ми харчи климатика...?

    за 20 дни си дал разхода, не за цял месец Така става. Извинявай пак От там дойде съмнението ми първоначално - просто недоглеждане


    За 28 дни 109kW X 0.16 стотинки средно = 17 лева и 44 стотинки, за 20 m2 за 20 дни. Или 26-27-28 лева за студен месец, грубо пресметнато.


    При мен MHI-то изхарчи за 25 часа 10kW в най-големия студ когато беше - или около 300kW месечно - или около 45-48 лева за много студен месец, ако всяка вечер е -15 и през деня около и под нулата.

    Поддържана температура 20-21 градуса, ЮГ, неизолиран панел, алуминиева дограма с големи прозорци малко над 5 квадрата, стандартен двоен стъклопакет, една външна стена дълга 5-6 метра. Помещението ми е 26 квадрата. Машината е конвенционална.


  7. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #1596

    Re:Колко ми харчи климатика...?

    Когато написах разхода на 22-ката за 32 дена, за същия период на 28-цата средния разход скочи до около 0.370kW/h.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    35
    #1597

    Re:Колко ми харчи климатика...?

    Бабати,да не ни послъгваш с тоя разход от 10 квт за ден при -15гр.То мицубишито е икономично ама чак пък толкоз

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #1598

    Re:Колко ми харчи климатика...?

    Цитат Първоначално публикувано от georgi46_
    Бабати,да не ни послъгваш с тоя разход от 10 квт за ден при -15гр...
    Ми и той милия май не знае колко харчат. Веднъж пише, че единят "изхарчил" 90лв за за месец в най-студения период и се вайкаше. Това писание беше по малките часове и бяхме двама трима, които засякохме поста му. След минути си посипа главата с пепел, че е "съгрешил" пред Бог и посът беше изтрит с Божието позволение. Амин! Върни се назад в темата и ще се потопиш в атмосферата от тази незабравима нощ . От тогава разходът на климатиците му спадна драстично. Дай Боже всекиму и избави нас от греховете човешки!

  11. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #1599

    Re:Колко ми харчи климатика...?

    Цитат Първоначално публикувано от avast3
    Ми и той милия май не знае колко харчат. Веднъж пише, че единят "изхарчил" 90лв за за месец в най-студения период и се вайкаше. Това писание беше по малките часове и бяхме двама трима, които засякохме поста му. След минути си посипа главата с пепел, че е "съгрешил" пред Бог и посът беше изтрит с Божието позволение. Амин! Върни се назад в темата и ще се потопиш в атмосферата от тази незабравима нощ . От тогава разходът на климатиците му спадна драстично. Дай Боже всекиму и избави нас от греховете човешки!
    Avast, в много голяма грешка си Нямам намерение да ти се обяснявам, за да те убеждавам в каквото и да било Климатиците ми харчат толкова колкото казвам и не съм си трил постове защото съм лъгал Ами ги изтрих защото администратор (deian) ми направи забележка че пиша каква ми е сметката за ток в темата "Колко ми харчи климатика" deian ми написа че с тези постове никому се съм полезен и това било абсурд и че темата не се казвала "Колко ми е сметката за ток" Макар че като попрегледам темата 80% от постовете са такива - хората казват колко им е сметката тотал ЕТО ТУК ДА ВИДИШ И ДА СИ ПРИПОМНИШ, ЧЕ НЕЩО СИ БИЛ ПОЗАСПАЛ В ТЕЗИ ЧАСОВЕ МАЙ

    https://forum.setcombg.com/index.php...0257.1554.html

    И ТУК СЪЩО:

    https://forum.setcombg.com/index.php...0736#msg560736

    Замерванията си правя с един и същи уред като го местя наляво надясно защото се сдобих скоро с него и ми беше интересно и другите ми ел уреди колко консумират. Замерванията ми са груби изчисления а не точни суми, затова и пиша приблизителни суми - 45-48 лева и тн... Слагам уредчето, меря 3 дни и умножавам по 10 Не претендирам за перфектната точност но пък да лъжа е повече от абсурд!

    Цитат Първоначално публикувано от georgi46_
    Бабати,да не ни послъгваш с тоя разход от 10 квт за ден при -15гр.То мицубишито е икономично ама чак пък толкоз
    ако трябва да сме коректни:

    -прибрах се в 3 през нощта в нас като термометърът в колата показваше -19 градуса
    -като се качих в нас и двата ми термометъра (на северната и на южната страна) показваха -12-13 градуса
    -15 го написах просто ей така - някаква средна стойност между двете по-горе който видях на различни термометри (3 на брой) в рамките на 5 минутен интервал от време
    -същата тази нощ в която се прибрах в 3 и видях тези температури бях сложил апаратчето на MHI-то
    -става въпрос за град София - можете да си направите справка от интернет какви са били температурите тогава
    -описал съм доста добре как са станали замерванията нали? написал съм цитирам "45-48 лева за много студен месец, ако всяка вечер е -15 и през деня около и под нулата. "



    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1331410560[/time]_________________________________________________

    Цитат Първоначално публикувано от babati
    Наистина изложението на дадено помещение е от огромно значение Направих следното сравнение:

    -5 дни работа на машините
    -поддържана t 20-21 градуса

    Машините са:
    Mitsubishi Heavy Industries - on/off конвенционален климатик с COP 3, отоплителен капацитет 4.1kW, консумация - 1150-1400W. Отоплява южно помещение от 26 квадрата, панел без топлоизолация, с ал. дограма, височина 2.6м - консумация за 5 дни (от 13.1.2012, 12:30 AM до 18.1.2012, 12:30 AM) = 37kW/h = приблизително 35 лева на месец по груби сметки.

    Sharp AY-XP12LSR - инвертор с COP 3.74, отоплителен капацитет 4.0kW, консумация 1075W (220W - 1470W). Отоплява северна стая от 16 квадрата, панел без топлоизолация, с ал. дограма, височина 2.6м - консумация за 5 дни (от 7.1.2012, 18:30 PM до 12.1.2012, 18:30 PM) = 49kW/h = приблизително 47 лева на месец по груби сметки.

    И тук идва въпросът ми - ако бях сложил климатик 9-ка в спалнята, по-икономично ли щеше да ми работи?
    Благодаря
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1331410680[/time]_________________________________________________

    Цитат Първоначално публикувано от babati
    Големите студове май поприключват, затова реших да обобщя как се справя 12LSR-то.
    Машината се води до -7, но се справя идеално и в по-голям студ. Вече е тесвана и на -13 градуса и се държи доста добре. Топли без проблем помещение 18m2 +
    Поддържаше температура 21 градуса при зададени 21, а като вдигнах на 22 започна да бълва жега. Помещението ми не е изолирано, с алуминиева дограма, панел, северно изложение. Консумацията в тези тежки усволия и в този сибирски студ е 18kW за 24 часа или средно по 750W на час.
    Редки дефрости, само при нужда - при много висока влажност или като го вали сняг, през няколко часа, в не толкова тежки условия се случва дори веднъж на ден само да размрази. Целият леденясва и чак тогава се чисти. Доста Ентелегентен климатик по моя преценка
    Само дано да се окаже и здрав!

    Относно тавата и оттичането на водата. Не винаги е сполучливо. Има разстояние около 2 см между топлообменника и тавата, като се е случвало цялото да се запълни с лед. Хубавото е, че това не пречи на работата на климатика или на комфорта на потребителя. Не се чува тракане или нещо подобно, не се усилват вибрациите, не се чува пукане от външното тяло, както е при MHI-то ми; водата си прелива отстрани и си намира път да се изтече.
    Цитат Първоначално публикувано от babati
    Конвенционално MHI с input 1040W (на -12) -1360W (пикова достигната мощност за последните 24 часа) в 26 квадрата, юг, панел, без топлоизолация, алуминиева дограма, поддържана t 21 градуса - за 25 часа 10kW.

    Навън беше як студ (-12), но все пак и печеше и доста слънце през деня Ако нямаше слънце, със сигурност щеше да скокне консумацията доволно Поне 1-2-3 киловата според мен...

    Много ли е според вас или е нормално? Някой с подобно помещение да каже колко му харчи климата?

    Danke!
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1331410920[/time]_________________________________________________


    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1331411520[/time]_________________________________________________

    СМЕТКАТА ОТ 80-90 ЛЕВА ЗА МЕН Е НАПЪЛНО РЕАЛНА КАТО СЕ ИМА ПРЕДВИД ЧЕ МАШИНАТА Е МОНТИРАНА В СТАЯ 18+ m2 ПАНЕЛ БЕЗ ИЗОЛАЦИЯ С АЛУМИНИЕВА ДОГРАМА СЕВЕР! КЛИМАТИКЪТ Е МОНИРАН НА СТУДЕНА СТЕНА! ТЕМПЕРАТУРИТЕ СТИГАХА -10 ГРАДУСА ВЪПРОСНАТА НОЩ КОЯТО НАПРАВИХ ИЗМЕРВАНЕТО НА БАЗА НА КОЕТО ПРЕСМЕТНАХ ГРУБО КОНСУМАЦИЯТА НА МАШИНАТА ЗА СТУДЕН МЕСЕЦ - ЩОМ ПРИ НОРМАЛЕН МЕСЕЦ ХАБИ ОКОЛО 50 ЛЕВА ЗАЩО НЕ В СТУДА ДА СКОЧИ ДО 80-90? КЛИМАТИКЪТ Е НИСЪК КЛАС ИНВЕРТОР С КАПИЛЯРКА С ЛЕКО ВЪНШНО ТЯЛО - 32 кила!

    ЗАМЕРВАНЕТО ПАК Е ГРУБА СМЕТКА И НЕ ПРЕТЕНДИРАМ ЗА ТОЧНОСТ:

    ОТ 31.1.2012 В 15:30 ЧАСА ДО 1.2.2012 В 15:30 ЧАСА = 24 ЧАСА - В ГОРЕПОСОЧЕНИТЕ УСЛОВИЯ КЛИМАТИКЪТ ИЗХАРЧИ 18kW за 24 ЧАСА Ето тук съм писал (вижда се на коя дата):

    https://forum.setcombg.com/index.php...3312#msg553312

    18kW по 30 дни = 540kW x 0.16 ст за kW/h средно е равно на 86.4 лева за месеца по груби сметки.
    Иначе е ясно днес е 0 градуса през деня утре е -5 градуса през деня, тази вечер е -15, другата вечер е -11... Ясно е че има разминаванe Но то в моя случай е дори в плюс защото кучият студ продължи 2 седмици не цял месец. Тоест дори може да се каже че малко по-малко ми е изхарчил кмилатикът отколкото аз го смятам в грубите си сметки Направени на база измервания в НАЙ-КУЧИЯ студ! Тоест може и малко под 80 лева да е, а не над 80 лева...

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    35
    #1600

    Re:Колко ми харчи климатика...?

    Слагам уредчето, меря 3 дни и умножавам по 10 .
    Бабати , според мен този метод е много неточен, особенно при т -15гр. По добре да замериш консумациата за 12 часа през нощта когато е -15 гр и след тогава да умножаваш .
    Друг е въпроса дали при -10 и надолу има смисъл да го мъчиш това мицубиши

  13. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #1601

    Re:Колко ми харчи климатика...?

    ОЩЕ ДА ПИША ЛИ? ДА ТЪРСЯ ЛИ ОЩЕ МОИ ПОСТОВЕ ВЪВ ФОРУМА? АКО ТАЗИ ИНФОРМАЦИЯ НЕ Е ДОСТАТЪЧНА Ще СЕ ПРОБВАМ ДА НАМЕРЯ ОЩЕ НЯМА ПРОБЛЕМ

    НАЙ-МАЛКОТО БИХ СЕ ОПИТВАЛ ДА ЛЪЖА СЕБЕ СИ, ЗА ДА СЕ УТЕШАВАМ ИЛИ ПЪК ДА ЛЪЖА НЯКОЙ ТУК В ТОЗИ ФОРУМ.

    ПРОСТО СЛЕД ЗАБЕЛЕЖКАТА КОЯТО МИ НАПРАВИХА РЕШИХ ДА ВИ СПЕСТЯ ТЕЗИ ДЕТАЙЛИ ОТНОСНВО МОИТЕ СМЕТКИ!

    ПОСЛЕДНАТА МИ СМЕТКА ЗА ТОК - КАТО ТАКА И ТАКА СМЕ ПОЧНАЛИ Е [u]201 ЛЕВА
    2 КЛИМАТИКА 12-КИ - НЕ СЕ СПИРАТ ИЗОБЩО
    БОЙЛЕР 2kW - НЕ СЕ СПИРА ПОЧТИ
    ЧЕСТО ПЕРАЛНЯ ГОТВЕНЕ МИЯЛНА МАШИНА
    КОМПЮТРИ ТЕЛЕВИЗОРИ ПО 2
    3-МА ДУШИ

    Моля те да пишеш както трябва, а не само с големи букви. Пиши правилно.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1331412240[/time]_________________________________________________

    Цитат Първоначално публикувано от georgi46_
    Слагам уредчето, меря 3 дни и умножавам по 10 .
    Бабати , според мен този метод е много неточен, особенно при т -15гр. По добре да замериш консумациата за 12 часа през нощта когато е -15 гр и след тогава да умножаваш .
    Друг е въпроса дали при -10 и надолу има смисъл да го мъчиш това мицубиши
    Защо? Аз не съм казал "на -15 мицубишито ми има COP XX и консумира xxx"
    -15 температури в БГ има само нощем и това замерване е напълно достатъчно да се направи грубо изчисление от типа "ако цял месец нощните и дневните температури са същите като през иминалото денонощие, климатикът ще изхарчи толкова". Иначе е ясно днес е 0 градуса през деня утре е -5 градуса през деня, тази вечер е -15 другата вечер е -11... Ясно е че има разминаванe Но то в моя случай е дори в плюс защото кучият студ продължи 2 седмици не цял месец. Тоест дори може да се каже че малко по-малко ми е изхарчил кмилатикът отколкото аз го смятам в грубите си сметки...

    Това мицубиши се държи перфектно в студа Има 37 кила външна тяло, 1300 грама фреон и 1300W компресор и се държи по добре дори от съвременния инверторен климатик който имам, въпреки че е 11-12 години по-стар


  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    105
    #1602

    Re:Колко ми харчи климатика...?

    За периода 24,01 - 23,02 сметката за ток на нашето домакинство е 235лв. Климатиците са два. Panasonic E12LKE-3 и LG S-12AF, настроени на 22 градуса през деня и 20 през нощта. Другите уреди са стандартни - бойлер, готварска печка и т.н. Сметката без климатиците е към 60лв. Забравих най-важното да спомена, че става въпрос за къща без никаква изолация и обикновени дървени дограми. LG-то топли кухня(с два прозореца на две външни стени) и коридор, общо към 50 кубика. Панасоника е малко в по-неизгодно положение понеже топли две преходни стаи. Едната с два стандартни двукрили прозореца и две външни стени, а другата е с един голям френски и една външна стена. Общо към 80 кубика, може и да е малко повече. Очаквах сметката да е по-виска предвид това че периода беше с постоянни минусови температури. До минус 15-16 градуса си поддържаха 22-та градуса. При по ниски температури не можеха, но 20 успяваха. Първа година се топлим с климатици и сме доволни. Преди бяхме с локално парно.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    35
    #1603

    Re:Колко ми харчи климатика...?

    Преди бяхме с локално парно.
    И плащахте ?


  17. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    105
    #1604

    Re:Колко ми харчи климатика...?

    За миналите години не съм сигурен понеже оставаха дърва от преди. Или пък в края на зимата свършваха и сметката не излиза. За тази зима нищо не остана от предишната, но по сметки на баща ми за дърва щяха да заминат към 500лв. В момента климатиците грубо от октомври до сега са консумирали към 460лв. Дори да надхвърлят 500 ще е по-добре понеже няма мъкнене, мръсотия и температурата е постоянна.

  18. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #1605

    Re:Колко ми харчи климатика...?

    Fujitsu 12UB
    24 квадрата юг-изток, височина 2.70
    панел без изолация, с PVC дограма
    2ри етаж, на 1ви не живее никой тази зима
    2 външни стени - едната 5-6 метра дължина, другата 4-5 метра, прозорци 3-4 m2
    Поддържана температура в помещението: 20-22 градуса

    Засечено от 16.2.2012 в 18:00 часа до 15.3.2012 в 15:10 часа
    Климатикът е изключван и е ползван от около 18:00 всяка вечер до около 8 сутринта - или горе-долу по около 14 часа в денонощието. През деня машината се изключва.

    Разход: 223kW X 0.15 (средно) = 33.45 лева.

    Макар че повечето време се пада нощна тарифа. Може и по-малко от 30 лева да е сметката!!

    p.s. В помещението помагат и тръби на топлофикация.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Колко ми харчи климатикът - Real Time
    От Board_Man във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5577
    Последно: 12-06-19, 21:50
  2. Колко Ток харчи при размразяване
    От Tihomir Stankov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 38
    Последно: 21-12-12, 10:27
  3. Колко ток харчи компютъра ми
    От loafer във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 14-12-11, 22:43
  4. Кое колко ток харчи
    От mitkosan във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 11-04-08, 12:00
  5. Колко ток харчи 1 компютър на месец
    От IvO™ във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 6
    Последно: 24-08-05, 17:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе