Страница 47 от 184 ПърваПърва ... 3745464748495797 ... ПоследноПоследно
Резултати от 691 до 705 от общо 2760
Like Tree598Одобрявам

Колко ми харчи климатика...?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,137
    #691

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    не е толкова лесно да си сметнеш разхода при -15 примерно .. трябва да си знаеш топлозагубите ,както и КОП на климатика при -15 ,и тогава ще си ги сметнеш относително точно ... климатика не харчи по малко при -15 ,тока при някакви уеднаквени условия пада понеже пада налягането ,но пада и топлоотдаването ,а се вдигат топлозагубите на стаята ,така че компресора си вдига оборотите за да компенсира негативите и консумацията се вдига като цяло

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #692

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    Да, този спад на тока е даден при еднакви обороти на компресора, а в реални условия не знам какъв ще е този компресор, който при -15 ще си върти както е въртял при +7.
    Ето ти на Panasonic XE9EKE.

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    439
    #693

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    Ясно, значи няма да има икономия, което и очаквахме, разбира се! На -15С ще имаме много топлозагуби в помещението, намалено отдаване в питата отвън, лед, скреж и климатика ще набузи оборотите и всичко в полза на Енергото. Но, ако наистина има такова спадане на тока спрямо външната температура при еднакви обороти и графиката е с подобен наклон и при високи обороти - пак бива.

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #694

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    Цитат Първоначално публикувано от chachoto
    Mitsubishi SRK20ZGX-S за 298 часа е израсходил 63.75кв. което прави точно 214вата на час.
    Стаята е 46м3 с изолация и пвц дограма източно изложение.
    Имам още 2 такива машини на западно изложение.
    В петък ходих да плащам тока и за 28 дена сметката ми е 41лв
    Ти нали недоволстваше от Мицубишито си
    При мен ситуацията е сходна със 25ZGX:
    107,029 kWh за 480 h = 223 W средна консумация. Загубите ми са малко по-големи от твоите явно.

    Това със сметката към енергото е спорен въпрос, понеже не се знае точно кога са те засякли и т.н. А и не се знае другите машини как ги е ползвал през този период - дали са работили нон-стоп като този или не.
    В крайна сметка важни са данните за самата машина - самостоятелно би направила към 25 лв на месец.

    Много зависи от останалите уред и такава обща сметка е безсмислена. Темата не е колко е сметката за ток на домакинството, а колко ми харчи климатика. Моята сметка за всичко гони 100 лв... Но от климатика имам 25 лв, другото е от зверовете наречени бойлери, фурна и т.н.

  6. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,989
    #695

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    Честита коледа на всички!
    Онзи ден направих засичане на всичките уредчета на климите и ето я таблицата с консумацията.
    Климатика в офиса се ползва само през работно време. Климатиците в хола и кухнята са един модел но с различни класове.

    климатиците са Мидея конвенционални.

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    191
    #696

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    Направих 24-часово замерване ,при външни температури между -3 и 2* .Уредът отчете изразходвана енергия от 8.7 Кв разход на климатика от подписа ми.Важно е да отбележа , че зададените градуси бяха 25 , а през нощта -19*.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,989
    #697

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    Цитат Първоначално публикувано от zaqza
    Направих 24-часово замерване ,при външни температури между -3 и 2* .Уредът отчете изразходвана енергия от 8.7 Кв разход на климатика от подписа ми.Важно е да отбележа , че зададените градуси бяха 25 , а през нощта -19*.
    Значи около 40лв ще ти струва за месеца.

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #698

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    Велев, правилно ли разбирам табличката?
    Първият има 94.6 kWh / 555 h = 0,170 kW средно.
    Вторият има 161.8 kWh / 179 h = 0,904 W средно.
    Третият има 217.3 kWh / 686 h = 0,317 W средно.
    Четвъртият има 191.3 kWh / 195 h = 0,981 W средно.

    Т.е. работни часове са часовете, в които са били включени климатиците, или са били включени през цялото време, а работни часове са часовете, през които компресорът е въртял и са отдавали?
    Като гледам, "часове общо" са периодът дни х 24 ч., а разликата между работни часове и часове общо е времето, в което са били изключени от дистанционното или просто са спирали?

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    76
    #699

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    Здравейте всички и Честита Коледа!!! Имам три броя климатици National-модели CS-G25K-C , CS-SG25K-W ,CS-SG25Y-W.От Самоков съм.Вчера засякох електромера за 24 часа и установих че имам консумация 60 кв.ч-общо с другите уреди(но да кажем че тази консумация е само от климатиците).Живея на 2-я етаж от къща-имам pvc дограма без изолация съм,отоплявам 60кв.м площ.Да добавя че температурата отвън беше от -6 градуса през деня до -8 през нощта и климатиците им бях задал 26 градуса на дистанционните през деня и 19 през нощта.Може ли някой да ми каже дали това е нормална консумация!?Ако някой знае нещо за тези модели нека да сподели-ще му бъда много благодарен!!Тук е и момента още един път да благодаря на blue1 за превода на различните дистанционни които имам за тези климатици!!!

  12. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,137
    #700

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    за поддържане на 26 градуса може да се каже че е нормална ,ти си имал и други консуматори

  13. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    941
    #701

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    Цитат Първоначално публикувано от Очо
    Към модераторите или програмистите: писах много... , esc(неволно), всичко от начало . Добре звучи! Написах: не купувайте MSZ-FD25VA. Имам ги два и съм много доволен. От 26.11.2008/18:15 до 27.11.2008/18:15 консумация 7.75КВт(само на единият).Вечер 23-24-25 колкото го пуснат, нощем 22*, от 8:00 до 18:00 - 19*. Не е консумация от 150-200Вт на час, но пък другото е ОК.
    Очо, кажи сега колко гълта звяра, много ми е интересно дали е качил консумацията или пак си държи на толкова ... !

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,989
    #702

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    Велев, правилно ли разбирам табличката?
    Първият има 94.6 kWh / 555 h = 0,170 kW средно.
    Вторият има 161.8 kWh / 179 h = 0,904 W средно.
    Третият има 217.3 kWh / 686 h = 0,317 W средно.
    Четвъртият има 191.3 kWh / 195 h = 0,981 W средно.

    Т.е. работни часове са часовете, в които са били включени климатиците, или са били включени през цялото време, а работни часове са часовете, през които компресорът е въртял и са отдавали?
    Като гледам, "часове общо" са периодът дни х 24 ч., а разликата между работни часове и часове общо е времето, в което са били изключени от дистанционното или просто са спирали?
    Климатиците не са били изключвани целия месец с изключение на този в офиса. Часове работа са общото време което е работил ON другото време е OFF при тези които са клас Д имат нагревател и тои се отчита като консуматор във времето затова времето им ON е повече.

  16. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #703

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    Горе-долу имаш съотношение On/Off = 1/3. Значи на час работят по около 20 минути, в останалото време само мониторинг. Сега в студа продължава ли така или по-често са включени?
    Този в офиса го оставям настрана поради изключването му от теб ръчно, но щом другите не си ги изключвал, значи:
    Клас А: средно 270 W
    Клас C: средно 320 W
    Клас Д: средно 317 W
    Доста добре се справят Мидеите ти, остава да дадеш информация и за помещенията, в които са климатиците. И ще се радвам да споделиш след месец отново данни, защото студовете започнаха след Коледа На 24 януари с интерес очаквам включване.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    92
    #704

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    Имам много интересна екселска таблица, не знам как да я плясна за коментар, но ето една извадка:
    Миналата зима с пернишка печка и духалка 2kW, работеща от дъжд на вятър за периода 4.12.07-31.12.07 имам потребени 717kWh, т.е. 717/28=25.61kWh на ден, като в стаята с пернишката печка си беше жега, а във всички други помещения - меко казано хладно.
    Сега с климите от подписа за периода 1.12.08-27.12.08 имам изразходвани 744kWh, т.е. 744/27=27.56kWh на ден и навсякъде е топло (22 до 20°). Това е около 80м2 застроена площ (вадя терасите).
    Всеки да го тълкува както иска, на мен ми харесва!
    ПП Естествено, става въпрос за обща консумация, не само за отопление.

  18. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #705

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    Excel-ски таблици се "пляскат" за коментар чрез http://docs.google.com

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 47 от 184 ПърваПърва ... 3745464748495797 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Колко ми харчи климатикът - Real Time
    От Board_Man във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5577
    Последно: 12-06-19, 21:50
  2. Колко Ток харчи при размразяване
    От Tihomir Stankov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 38
    Последно: 21-12-12, 10:27
  3. Колко ток харчи компютъра ми
    От loafer във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 14-12-11, 22:43
  4. Кое колко ток харчи
    От mitkosan във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 11-04-08, 12:00
  5. Колко ток харчи 1 компютър на месец
    От IvO™ във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 6
    Последно: 24-08-05, 17:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе