Страница 46 от 184 ПърваПърва ... 3644454647485696 ... ПоследноПоследно
Резултати от 676 до 690 от общо 2760
Like Tree598Одобрявам

Колко ми харчи климатика...?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    7
    #676

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    Може да ме ухулите но да ви кажа че тази консумация няма да е цялата зима такава защото инверторните климатици взимат информация от датчка за температура в стаята какво е зададено от дистанционото и най вече от външния датчик колкото по ниска става външната толкова по висока ще е консумацията. Между другото днес успях да си купя още 3 броя от китаиските уредчета ето го какво представлява http://www.made-in-china.com/china-p...or-TS-JD-.html
    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    Може да ме ухулите но да ви кажа че тази консумация няма да е цялата зима такава защото инверторните климатици взимат информация от датчка за температура в стаята какво е зададено от дистанционото и най вече от външния датчик колкото по ниска става външната толкова по висока ще е консумацията. Между другото днес успях да си купя още 3 броя от китаиските уредчета ето го какво представлява http://www.made-in-china.com/china-p...or-TS-JD-.html
    Здравей!Бях попитал в друга тема ама никой не отговори.Значи монтираха ми Фуджицу 9 LD и си купих от
    Конрад-Плевен такова уредче за 43лв.По време на отчитането писка през 3-4сек. което е дразнещо.Включил съм
    го в контакта на нивото на климатика.Така ли си писка или аз съм объркал нещо при настройките?
    Благодаря предварително.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,989
    #677

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    Незнам твоето какви са функцийте му моите са китаиски и нямат зумер. Разгледай описанието към уреда.
    Сега като гледам показанията на измерени за 5 денонощия излиза чеклиматик клас C и климатик клас А харчи 30ст по малко.

  4. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #678

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    Сега като гледам показанията на измерени за 5 денонощия излиза че климатик клас C и климатик клас А харчи 30ст по малко.
    Това замерване, към "заблуди" или към "истини" да го отнесем?

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #679

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    Велев, нали този клас C харчел 516 W средно, а този клас A харчел 312 W средно. Разликата е ~ 78 стотинки на денонощие. За месец е доста сериозна сума - над 20 лв разлика.

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    439
    #680

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    Клас А харчи 30 ст. по-малко на ден, на час или за целия 5 дневен период общо спрямо клас А? Не ти схванахме много изречението...

    При топло временце, като днес 17С навън - клас А и клас С еднакво престояват... При -15 ще е интересното!

  7. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,989
    #681

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    Отчетена стоиност на уреда за клас С 7.30лв за 120часа. И отчетено пак за 120часа на същия модел но с R410A клас А 7.00лв.
    Каде е 17 градуса ? Тук в Плевен си е студено и мъгливо.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    439
    #682

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    В Пловдив и в момента външния термометър 17.5С, 30.5% влага вън. Снощи 5С, 75% влага, 3 легена вода пусна климатика... Сега е сух. Много объркано време, както бях навлечен днес и следобеда се сварих от пот в службата и навън. И като е топличко - си държи сега на ауто градусите, снощи не щеше в тая влага.

  10. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,989
    #683

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    Ще видия как излиза но като консумация за сега мога да кажа че конвенционалните ми мидей 4бр. 12ки харачат толкова колкото миналата година инвертони японски клими 2бр 22ка=7ца и 2бр 25ца=9ка и те бяха клими по на 4 до 8 години. с тази разлика че сега в спалнята ми е топло. Разберете не желая да споря само констатирам разликата.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    90
    #684

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    В Търговище в момента е 17.1 градуса

  12. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,989
    #685

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    То гледах в новините Търново е на 120км а там е било 28градуса днес цели 24градуса нагоре.

  13. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    204
    #686

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    в Ловеч в момента е 11

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    88
    #687

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    Цитат Първоначално публикувано от zmiori
    И аз да се намеся с моите данни, с уговорката, че не са точно по заглавието на темата.
    По показания на електромера на Е-ОН /електронен/ за периода от 28.11.08г 07:03 часа до 30.11.08г 07:40 часа:
    имам изразходвани 28 кВата дневна и 18 кВата нощна енергия или за периода 7, 18 лева,което прави около 110 лева на месец.
    Уредите, които се"грижат" за този разход са:2 бр.ПС; 2-ТВ; бойлер 80 литра: хладилник с фризер: готварска печка:прахосмукачка; пералня /пускана 3 пъти за периода/ и 5 литров водонагревател на мивката в кухнята, аспиратор/ширм/. Осветление с обикновени крушки с нажежаема жичка и всички атрибути за добрата визия на две жени сешоари,маши и всичко друго дето не го знам за какво служи.Ползват се редовно по няколко пъти на ден мамка му.
    Два климатика МХИ SRK20ZG-S и CH12ADE /ей това е http://www.chigogroup.com/en/products_look.asp?id=1029 / иначе се води "еко клима", грижат се за таванско помещение 33 м2 /средна височина 2.20/ три помещения +баня и кухня. Бетонна плоча 10 сантиметра и керемиди отгоре. Залепен е стиропор 2.8 см вътрешно, отдолу и отстрани не се отоплява. През изминалите зими без стипопора 50 см. сняг го топях за 3 дни и на 4 го подсушавах с локално парно. Има ПВЦ дограма,входна врата също добре уплътнена. Средна температура в помещенията 23-24 гр. нощем 22.
    .


    сметката доиде за периода 10.10 до 10.11 и е платена, за горните машини и всичко останало 63.60лева.прогноза за следващия период 10.11.до 05.12 /попоказанията на електромера/ 81.50лева.
    преди редакцията сгреших стоиностите за месеца.
    Дотука абсолютно доволен.

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    439
    #688

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    VeleV.Klima, я дай да пробваме едно друго нещо, с теб или с друг който има инвертори (ти май си с конвенционалки сега де) и ватмери - видях една графика в сервизния мануал на Panasonic 12 inverter, няма значение сега модела, та тя беше не за спадането на heating capacity според външната температура, а на тока на компресора. И ми направи впечатление, че тока на компресора си спада от 5А при +10 външна, до 2А при -15. Това води и до спадане на капацитета и вкарваната топлина, ама не води ли и до намаляване на консумираната мощност и запазване на СОР относително висок? Само се чудя на какво ще се дължи това, дали е верно и дали само този климатик прави така? За други машини подобни графики не съм виждал, но сега можем да си ги направим сами и да проверим, то и без това някои от съфорумците имат екселски таблици с консумацията на ток, но няма все още минусови температури!

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #689

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    На всички климатици им пада ампеража при понижаване на температурите. Разрови се в други сервизни, пак е така.
    Ето ти и за Sanyo KRV94EHDX:

    При -5 отива към 1A, но значи ли това, че при -5* ще харчи 220 W? И сравнено с 2A при -15* за Panasonica каква е зависимостта?

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    439
    #690

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    Ами въпроса е това спадане на ампеража, води ли до спадане на ватовете и сметката към Енергото или спада ампеража на самия компресор, а самия климатик си харчи пак толкоз (примерно загуби в инвертора, падане на Power Factor)? Разбирам от електротехника и електроника, ама си питам - интересно ми стана. А виж че и Саньото е 2А при вътрешна 23С и външна -5, не помня колко беше за Панасоника (гледах го в Университета този пидиеф и не помня кой модел беше).

    Да, и аз това питам - при -5С ще харчи ли 440 вата?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 46 от 184 ПърваПърва ... 3644454647485696 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Колко ми харчи климатикът - Real Time
    От Board_Man във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5577
    Последно: 12-06-19, 21:50
  2. Колко Ток харчи при размразяване
    От Tihomir Stankov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 38
    Последно: 21-12-12, 10:27
  3. Колко ток харчи компютъра ми
    От loafer във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 14-12-11, 22:43
  4. Кое колко ток харчи
    От mitkosan във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 11-04-08, 12:00
  5. Колко ток харчи 1 компютър на месец
    От IvO™ във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 6
    Последно: 24-08-05, 17:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе