Страница 157 от 184 ПърваПърва ... 107147155156157158159167 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,341 до 2,355 от общо 2760
Like Tree598Одобрявам

Колко ми харчи климатика...?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #2341

    Отговор: Колко ми харчи климатика...?

    Хора, четете поне заглавието на темата, а тя не е "Колко ми е сметката за електричество"!
    ceco.bojkov, zxc0 и hawai76 харесват това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    55
    #2342

    Отговор: Колко ми харчи климатика...?

    Mitsubishi Fh35, разход ~ 400 вата/ час. Климатикът отоплява две стаи, като е включен на 25 градуса, в едната поддържа 23, в другата 21 градуса.
    Jack Krauser одобрява това.

  4. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,126
    #2343

    Отговор: Колко ми харчи климатика...?

    Задай му ръчно 3та степен на турбината и ще почне да постига зададените градуси ,инак дреме тоя модел.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    55
    #2344

    Отговор: Колко ми харчи климатика...?

    Това се случва при 3та степен, на 4та степен достига температурата, но така или иначе отоплява над 40кв.м, което му идва малко множко и ще му слагам другарче. Иначе да - auto функцията все едно някой полу-идиот я е правил.

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #2345

    Отговор: Колко ми харчи климатика...?

    Цитат Първоначално публикувано от jedi Виж публикацията
    Това се случва при 3та степен, на 4та степен достига температурата, но така или иначе отоплява над 40кв.м, което му идва малко множко и ще му слагам другарче. Иначе да - auto функцията все едно някой полу-идиот я е правил.
    Не са полуидиоти, не са и цели даже - вижте японците за какви кубатури/квадратури препоръчват машините си и ще разберете.
    VeleV.Klima и hawai76 харесват това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #2346

    Отговор: Колко ми харчи климатика...?

    @jeda,както и при други марки и модели климатици, този начин на работа на турбината е предназначен за потребители, имащи друг начин на употреба на климатизатора и други изисквания към машината и помещението, което топли/охлажда. Във вашия случай, горещо препоръчвам Фуджицу и сие. Ще останете възхитени с каква мощ успяват да издухат топла струя.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #2347

    Отговор: Колко ми харчи климатика...?

    Заданието и постигнатата температура са много индивидуални и зависят от много фактори. За мен няма значение колко съм задал. Единствено важно е да ми е топло.
    biro и hawai76 харесват това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #2348

    Отговор: Колко ми харчи климатика...?

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    не вярвам да има потребител ,който да има изискване при зададени 25 градуса в стаята да е 22-23 най много и то в 16 квадрата стая ( в моя случай ) за по голяма да не говорим
    Разбира се, но причината не винаги е в машината. Установил съм го също от личен опит.
    mncazzaro одобрява това.

  11. Member Аватара на mkukas
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    562
    #2349

    Отговор: Колко ми харчи климатика...?


  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    55
    #2350

    Отговор: Колко ми харчи климатика...?

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Не са полуидиоти, не са и цели даже - вижте японците за какви кубатури/квадратури препоръчват машините си и ще разберете.
    Съжалявам, че разводявам темата, но не съм съгласен. Климатикът е закупен за помещение около 26кв.м, 80 cbm., което е със сменена дограма и външна и вътрешна изолация. На auto режим този климатик НЕ успява да достигне желаната температура и при охлаждане и при отопляване. С вентилатор на 2 чертички се спрява и с охлаждането и с затоплянето за тази конкректна стая /хол/.

    В последствие установих, че се успява да стопли както хола, така и спалнята при оставена отворена врата. Коментирам единствено auto режима. Най-вероятно проблема е в мен, но аз лично не мога да разбера принципа на действие на това auto.

  13. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,126
    #2351

    Отговор: Колко ми харчи климатика...?

    Аутото е малоумно на тоя модел няма смисъл да се коментира повторно щото е неоспорим факт Мене като ми го монтираха ( за кратко го имах това недоразумение ) в стаята беше станало 14-15 градуса ,пускам го аз на 24 викам си имам 5 киловата ,тука ще стане баня за половин час .. за 6 часа постигна 22 градуса в 16 квадрата стаичка ..
    mkukas одобрява това.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    55
    #2352

    Отговор: Колко ми харчи климатика...?

    Чак пък недоразумение... Като изключим аутото, климатикът е бибрутално добър.
    Този пост е редактиран от avenger; 05-01-17 в 12:57.

  16. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,126
    #2353

    Отговор: Колко ми харчи климатика...?

    Явно нямаш база за сравнение .. климатик с 400 вата минимум консумация няма как да е добър ,по моите критерии дори не е истински инвертор .
    zxc0, SPSt, hawai76 и 1 други харесват това.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    55
    #2354

    Отговор: Колко ми харчи климатика...?

    Нямам база сравнение - факт, признавам, че съм пълен лаик и невежа в сферата на климатизацията, но същите две стаи досега ги отоплявах с конвектори по 2400 вата и аз лично съм фрапиран от разликата в сметката за ток, и от факта, че сега е по-топло в нас.Ако трябва да бъда честен като купувах климатика го взех само и единствено с цел охлаждане. В този форум разбрах, че можело и да се отоплява с климатици...
    Този пост е редактиран от avenger; 05-01-17 в 13:49.

  18. Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    503
    #2355

    Отговор: Колко ми харчи климатика...?

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    Явно нямаш база за сравнение .. климатик с 400 вата минимум консумация няма как да е добър ,по моите критерии дори не е истински инвертор .
    Това не е минимум, а средна консумация в 40+квадрата. Сметките няма как да са повече от на който и да е друг инвертор. То това ти много добре го знаеш....Или забрави каква консумация си давал с него?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Колко ми харчи климатикът - Real Time
    От Board_Man във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5577
    Последно: 12-06-19, 21:50
  2. Колко Ток харчи при размразяване
    От Tihomir Stankov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 38
    Последно: 21-12-12, 10:27
  3. Колко ток харчи компютъра ми
    От loafer във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 14-12-11, 22:43
  4. Кое колко ток харчи
    От mitkosan във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 11-04-08, 12:00
  5. Колко ток харчи 1 компютър на месец
    От IvO™ във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 6
    Последно: 24-08-05, 17:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе