Точно от тези трите, Фуджицуто е най-добро. Но имай предвид, че всички са възможно най-слабите модели на трите марки за 2008-ма. AS-E22T има най-висок APF.Първоначално публикувано от ph
Точно от тези трите, Фуджицуто е най-добро. Но имай предвид, че всички са възможно най-слабите модели на трите марки за 2008-ма. AS-E22T има най-висок APF.Първоначално публикувано от ph
те може да са най слабите модели, но са с COP 5,28 , който никой климатик на 220 волта не притежава. за парите си са супер.
среден КОП .. на отопление са доста повече а това ще им е основния режим
Да, но тоя COP специално на National-а ще се срине веднага.
Всъщност:
AS-E22T COP 5,79 APF 5,2 7/21 кг
CS-228TB COP 5,71 APF 4,9 7,5/19,5 кг
MSZ-SV228 COP 5,5 APF 4,8 9/24 кг
Абе бая слаби модели са си, по-скоро за охлаждане, единствено E22T може би си струва.
Ако можех да намеря нещо на Саньо,нямаше да се замисля защото ми спечелиха доверието напълно ама няма.Знам,че климите са много сходни и избора не е лесен.Все пак от най-голямо значение е режима на размразяване,защото в Бургас е много влажно и това е проблем.
Слагай Фуджицуто, най-добър е от трите.
А защо не едно Sanyo DS22T, DK22T и т.н.? Външното им тяло е едно 10 кг по-тежко, а и размерите му са доста внушителни.
Един приятел има E25T и е много доволен. Така че 22-ката сигурно ще става също.
мисля че и 3те са с двойни топлообменници разглеждал съм ги на живо , национала не знам как са го докарали толкова лек .Митсубишито изглежда най висококачествена сглобка ,Национала вероятно е със скрол което за мене е плюс ,а Фуджитсуто който го има не се е оплакал от него ,външното тяло е с размерите на 12LGC все пак .
Инвестирай още 100-ина лева в мощност. Аз ползвам Е25Т на Fujitsu в стая 13м2 изложение юг, оказа се, че изборът ми мощност-изложение-площ е опитимален. Външното тяло е с двоен топлообменник, да добавя и друго, въшното тяло е изработено от пластмаса, с изкючение на "тавата" от където се отича, а Sanoy-то е метално /ОСАКАТА също целият и корпус е метален дори и решетката на вентилатора/. Предполагам именно от това се дължи разликата от няколкото килограма в по-малко. Да продължа, аз също се чудех между тези модели, разбра се какво съм купил - много съм доволен, машинта е без екстри, изключително тиха / на МАХ фан не е така/, държи зададената температура с около 1 гардус по-висока от задедената в сравнително топло време, и я кове на зададената в по-студено. От края на миналия месец мин. температура при която е работил не е била по-ниска от -5 градуса - никакви забележки, нядявам се и в по-студено време да се държи добре. Държа да кажа, че няма шум от преливане на фреон /или аз не чувам добре/ тъбен път ~3.5m. Нека да спомена и какво не ми харесва, като го изюркам на 26-7-8-9 града много "елегантно" започва да топли бе мамка му, имам в предвид, че не почва да духа много топъл или горещ въздух, а Т на въздушнта струя е около 40 градуса, иначе машинката като я пусна се развърта до към 800вата след това си "жужи" на около 200вата, често изключва нощем и в по топло време, държа я нощем на 19-20градуса, денем стигам до 23, почти навсякъде у дома вратите са отворени ....Първоначално публикувано от ph
Тук се дават доста отговори на често срещаните въпроси за японските стандарти, означения и т.н.
http://translate.google.com/translat...ml&sl=ja&tl=en
На мен ми беше интересно за различните типове контакти. Пише също при какви условия са смятани годишните консумации, които дават японците и типа жилище:
Air temperature: a model and Tokyo.
Indoor temperature: cooling at 27 ℃ / heating at 20 ℃
Duration: 3.6 months cooling period (June 2 to September 21)
Heating period of 5.5 months (October 28 to April 14)
Hours: 6:00 to 24:00 in 18 hours
Housing: JIS C9612 by an average house (wood, south, Western style)
Има и други интересни работи.
Много интересно е в тази част,където се казва че новия стандарт 200 В е по-добрия избор за работа на климатика. Какво сега ще кажат поддръжниците на "теорията" за висококачественото 100 В захранване?
По-добрата ефективност не била от 100-те волта викаш Но беше забавно твърдение.
Това, че понеже били на 100 волта и затова имали по-добри показатели.
да това е глупост ,дано всички са възприели че няма такава зависимост
Отпада още една хипотеза.
Някой преди време се съмняваше, че японците мерят показателите на климатиците си при други условия от тези, при които ги мерят за европейския пазар EUROVENT.
Температурите при измерването са абсолютно еднакви, както и стандартът, а именно:
ISO-T1, JIS C9612
Ето малко информация какво се прави при измерването ако на някой му е интересно:
http://www.apec-esis.org/teststandard.php?no=108
Не знам къде да го сложа този линк. В него ще добавям излизащите модели за японския пазар. По принцип има всичко от последните няколко години - 25-ци, като най-масови.
http://spreadsheets.google.com/pub?k...UyKTw1AdueFsFA